راهکار کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام
4.6/5 (5)

راهکار کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام در سونت اینفو

راهکار کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام به عنوان یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی محسوب شده و کاربران زیادی را از سراسر جهان به سوی خود جلب نموده است. اما مصرف حجم بالای اینترنت ، به دلیل استراتژی این شبکه اجتماعی مبنی بر به اشتراک گذاری عکس و ویدئو ، از مهمترین دغدغه های همیشگی کاربران آن بوده است. در این ترفند راهکارهای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام پیشنهاد شده است و کاربران با به کارگیری این روشها ، کاهش قابل ملاحظه ای در مصرف اینترنت شاهد خواهند بود.

1. استفاده از تنظیمات اینستاگرام :

اولین روش از راهکار کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام استفاده از تنظیمات برنامه است. در این خصوص :

  • ابتدا وارد اکانت اینستاگرام شده و گزینه سه نقطه در گوشه بالا سمت راست را انتخاب کنید.
  • از منوی باز شده گزینه Cellular Date Use را انتخاب کنید.
  • در این قسمت گزینه Default به صورت پیش فرض انتخاب شده و بایستی با لمس گزینه Less Data این گزینه را فعال کنید.

راهکار کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

در اینصورت از لود شدن عکس ها و ویدئو ها قبل از باز شدن برنامه اینستاگرام جلوگیری شده و فقط در صورت ورود به این برنامه ، پست های منتشر شده بارگزاری می گردند. همانگونه که در توضیحات این گزینه آمده ممکن است در این حالت زمان بیشتری برای بارگزاری و لود شدن نیاز باشد ، اما در صورت استفاده از اینترنت پر سرعت این کاهش زمان محسوس نخواهد بود. همچنین لازم به ذکر است این گزینه فقط برای استفاده از اینترنت موبایل (mobile networks) کارایی دارد و در حال حاضر برای اینترنت Wi-Fi تاثیری ندارد.

2. جستجوی هدفمند در پیج های اینستاگرام و عدم ورود به پیج های غیر ضروری :

با هر بار باز شدن پیج های اینستاگرام کلیه عکس های آن صفحه بارگزاری شده و افزایش مصرف اینترنت را در پی خواهد داشت. همچنین مشاهده ویدئو های صفحات نیز این افزایش مصرف را تشدید خواهد کرد. لذا توصیه می شود بعد از تعیین هدف و فقط در صورت ضرورت به جستجو و مشاهده صفحات بپردازید. همچنین می توانید بهترین صفحات اینستاگرام را در سونت اینفو مشاهده نموده و پس از اطمینان از وجود محتوای مناسب و مورد نظر وارد صفحات شوید.

راهکار کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

3. فالو کردن صفحات اینستاگرام در صورت ضرورت :

از دیگر راهکار کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام تغییر عادت هاست. تعدادی از کاربران عادت به فالو کردن صفحات اینستاگرام حتی در صورت عدم نیاز و ضرورت به مشاهده پست های آنها دارند. در این حالت حتی در صورت عدم مشاهده صفحات فالو شده ، به دلیل نمایش آخرین پست های فالوینگ ها در برنامه ، حجم اینترنت بدون دلیل موجه مصرف خواهد شد.

4. کاهش حجم عکس و ویدئو قبل از انتشار :

با هر بار انتشار عکس یا ویدئو توسط اینستاگرام ، حجم اینترنت به ازای حجم فایل ها مصرف خواهد شد. لذا بهتر است قبل از این کار ، حجم فایل های مورد نظر را توسط نرم افزارها و برنامه های مناسب تا حد مناسب کاهش داده و سپس آنها را منتشر کنید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟