راهکارهای کاهش مصرف اینترنت فیسبوک
4.44/5 (9)

آموزش راهکارهای کاهش مصرف اینترنت فیسبوک

شبکه اجتماعی فیسبوک محبوبترین شبکه اجتماعی در جهان است و کاربران زیادی را به سوی خود جلب نموده است. اما علیرغم امکانات و قابلیت های زیاد این شبکه اجتماعی ، مصرف حجم بالای اینترنت به دلیل به اشتراک گذاری عکس و ویدئو از طریق این شبکه اجتماعی ، از مهمترین دغدغه های همیشگی کاربران آن بوده است. در این مطلب راهکارهای کاهش مصرف اینترنت فیسبوک پیشنهاد شده است و کاربران با به کارگیری این روشها ، کاهش قابل ملاحظه ای در مصرف اینترنت شاهد خواهند بود.

1. استفاده از تنظیمات فیسبوک :

اولین روش از راهکارهای کاهش مصرف اینترنت فیسبوک استفاده از تنظیمات برنامه است. در این خصوص استفاده از تنظیمات برای دو نسخه تحت وب و اپلیکیشن موبایلی آن متفاوت و به شرح زیر است :

نسخه تحت وب فیسبوک :

– ابتدا منوی Settings و سپس گزینه Videos را از قسمت سمت چپ انتخاب کنید. در آخر گزینه off را در قسمت Auto-Play Videos انتخاب کنید.

راهکارهای کاهش مصرف اینترنت فیسبوک

نسخه اپلیکیشن موبایلی فیسبوک :

در نسخه اپلیکیشن موبایلی فیسبوک سه تنظیم وجود دارد :

– تنظیم اول : ابتدا منوی برنامه و سپس گزینه Data Saver را انتخاب کنید. آیتم Data Saver On را فعال کنید. پس از فعال کردن این آیتم گزینه Always turn off Data Saver on Wi-Fi نمایش داده می شود که بایستی آنرا غیر فعال کنید. در این حالت در زمان اتصال به اینترنت ، چه در حالت دیتا و چه در حالت وای فای ، حجم مصرفی اینترنت با کاهش سایز تصاویر و عدم اجرای خودکار ویدئوها کاهش خواهد یافت.

راهکارهای کاهش مصرف اینترنت فیسبوک

– تنظیم دوم : ابتدا منوی برنامه و سپس گزینه App Settings را انتخاب کنید. از بین آیتم های نمایش یافته Autoplay را لمس کرده و در آخر گزینه Never Autoplay Videos را انتخاب کنید. در این حالت در زمان اتصال به اینترنت ، چه در حالت دیتا و چه در حالت وای فای ، حجم مصرفی اینترنت با عدم اجرای خودکار ویدئو کاهش خواهد یافت. لازم به ذکر است استفاده این گزینه زمانی کاربرد دارد که تنظیم اول را انجام نداده باشید.

راهکارهای کاهش مصرف اینترنت فیسبوکراهکارهای کاهش مصرف اینترنت فیسبوک

– تنظیم سوم : ابتدا منوی برنامه و سپس گزینه App Settings را انتخاب کنید. از بین آیتم های نمایش یافته گزینه های Upload Photos In HD و Upload Videos In HD را غیر فعال کنید. در این حالت حجم مصرفی اینترنت با آپلود تصاویر و ویدئوها با کیفیت استاندارد کاهش خواهد یافت.

راهکارهای کاهش مصرف اینترنت فیسبوک

2. جستجوی هدفمند در صفحات فسیبوک و عدم ورود به صفحات غیر ضروری :

با هر بار باز شدن صفحات فیسبوک کلیه عکس های آن صفحه بارگذاری شده و افزایش مصرف اینترنت را در پی خواهد داشت. همچنین مشاهده ویدئوهای صفحات نیز این افزایش مصرف را تشدید خواهد کرد. لذا توصیه می شود بعد از تعیین هدف و فقط در صورت ضرورت به جستجو و مشاهده صفحات بپردازید.

 

3. فالو کردن صفحات فیسبوک در صورت ضرورت :

از دیگر راهکارهای کاهش مصرف اینترنت فیسبوک تغییر عادت هاست. تعدادی از کاربران عادت به فالو کردن صفحات فیسبوک حتی در صورت عدم نیاز و ضرورت به مشاهده پست های آنها دارند. در این حالت حتی در صورت عدم مشاهده صفحات فالو شده ، به دلیل نمایش آخرین پست های فالوینگ ها در برنامه ، حجم اینترنت بدون دلیل موجه مصرف خواهد شد.

راهکارهای کاهش مصرف اینترنت فیسبوک

 

4. کاهش حجم عکس و ویدئو قبل از انتشار :

با هر بار انتشار عکس یا ویدئو توسط فسیبوک ، حجم اینترنت به ازای حجم فایل ها مصرف خواهد شد. لذا بهتر است قبل از این کار ، حجم فایل های مورد نظر را توسط نرم افزارها و برنامه های مناسب تا حد مناسب (حداقل افت کیفیت) کاهش داده و سپس آنها را منتشر کنید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟