راهکارهای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

راهکارهای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

” راهکارهای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی ” در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت اینفو “

راهکارهای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

آیا می خواهید فروش بیشتری از طریق شبکه های اجتماعی داشته باشید؟

به دنبال روش های تشویق بیشتر مشتریان برای خرید هستید؟

ایجاد چند تغییر می تواند در بهینه سازی فعالیت های تجاری شبکه های اجتماعی به شما کمک کند.

در این مقاله روش های فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی را خواهید آموخت.

۱. اغلب مشتریانتان از چه پلت فرمی استفاده می کنند

اولین و مهم ترین گام برای موفقیت تجارت در شبکه های اجتماعی این است که بدانید اغلب مشتریانتان در چه شبکه اجتماعی فعال هستند. همچنین باید بدانید زمانی که کاربران از طریق لینک های شبکه اجتماعی از وب سایت شما بازدید می کنند بیشتر از طریق کدام پلت فرم است.

جایی که بیشتر در مورد برند ، حوزه کاری ، خدمات و رقبایتان صحبت می شود را باید بشناسید.نظارت و پیگیری  مکالمات کاربران  نتایج خوبی به شما می دهد. از ابزارهای مانیتورینگ شبکه های اجتماعی برای دنبال کردن ، شنیدن و تعامل با مشتریان بالفعل و بالقوه استفاده کنید.

Jimmy John’s به طور منظم مکالمات کاربران در شبکه های اجتماعی را مانیتور می کند حتی مکالماتی که در آنها نام شرکت تگ نشده است. این کار باعث تعامل بیشتر و ایجاد روابط بهتر با مشتریان می شود. از طریق مانیتور کردن شبکه های  اجتماعی اطلاعات مهمی مثل میزان مشارکت مخاطبان ، میزان افزایش مخاطبان در طول زمان و تمایلات مشتریان به دست می آورید و همچنین درمی یابید که در چه پلت فرمی بیشتر فعالیت کنید.

راهکارهای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

 

بسیاری از کسب و کار ها با حضور در شبکه های اجتماعی زیاد ، اثربخشی فعالیت هایشان را کاهش می دهند. به جای حضور داشتن در شبکه های اجتماعی مخالف ، دو تا سه شبکه که مشتریانتان در انها بیشتر فعال هستند را انتخاب کنید و در انها فعالیت کنید.

۲. راهکارهای فروش بیشتر : فرآیند خرید را ساده و کوتاه کنید

بازاریابی در شبکه های اجتماعی را پیچیده نکنید . روی هدف اصلی که فروش است تمرکز کنید.

اکثر مشتریان به دنبال سهولت و سادگی هستند.مصرف کنندگان به احتمال زیاد محصولی را به دیگران پیشنهاد می کنند که فرآیند خرید آن راحت باشد. اگر فرآیند خرید محصول شما نیازمند کلیک کردن های زیاد و رفتن به صفحات مختلف باشد شما مسیر را اشتباه رفته اید.

راهکارهای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

 

فرآیند خرید باید تا حد امکان ساده و مستقیم باشد . همچنین فرآیند انتقال از شبکه های اجتماعی به صفحات مقصد ( برای خرید محصول ) باید به سهولت انجام شود.

راهکارهای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

 

۳. راهکارهای فروش بیشتر : بهینه سازی سایت خود را برای کاربران تلفن همراه

همانطور که قبلا نیز اشاره شده است گرایش کاربران شبکه های اجتماعی به سمت موبایل روز به روز بیشتر می شود و به این معنی است که خرید از شبکه های اجتماعی با استفاده از موبایل باید روان تر و ساده تر گردد.

برای شروع ، عملکرد سایتتان روی موبایل را ارزیابی کنید. سرعت سایت یکی از مهمترین و حیاتی ترین معیارهای عملکرد سایت شماست. برای تست سرعت سایت روی موبایل و دسکتاپ ، از ابزارهای رایگانی مانند Google’s PageSpeed Tools می توانید استفاده کنید.

راهکارهای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

 

همچنین با استفاده از همین ابزار می توانید تست mobile-friendly test را انجام دهید.

راهکارهای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

 

توجه کنید که عکس های نسخه موبایل و همچنین کدهای HTML ، CSS و جاوا را بهینه کرده و محتوای بصری را اولویت بندی کنید. حل این مشکلات سرعت سایت شما را بالاتر می برد.

اگر عملکرد سایت شما در تجربه اول خرید ضعیف باشد اکثر مصرف کنندگان مجدد از سایت شما خرید نمی کنند. برای فروش از طریق شبکه های اجتماعی راحتی فرآیند خرید برای مشتری اهمیت بسیار زیادی دارد.

۴. راهکارهای فروش بیشتر : استفاده از CTA برای راهنمایی خریداران

برای کاربران موبایل فقط سادگی و سرعت سایت مهم نیست باید برای مشتری دقیقا مشخص باشد که چه چیزی می فروشید و آنها چطور می توانند خرید کنند. به این معنی که در نسخه موبایل پیام شما باید روشن و شفاف باشد. می توانید با اضافه کردن دکمه فراخوان ( CTA ) شروع کنید.

به عنوان مثال در صفحه کسب و کار فیسبوک به شما ۱۱ گزینه برای اضافه کردن CTA می دهد

 

در اینستاگرام برای تبلیغات عکس و فیلم ، هشت CTA به شرح زیر می توانید استفاده کنید :

Apply Now ، Book Now ، Contact Us ، Learn More ، Shop Now و …

راهکارهای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

از هر پلت فرمی که استفاده می کنید استفاده از CTA در همه آنها به مشتری در فرآیند خرید کمک و راهنمایی می کند.

 

۵. راهکارهای فروش بیشتر : تشویق مشتریان برای نظر دادن

رسانه های اجتماعی یکی از بهترین ابزارها برای ایجاد وفاداری به برند و یافتن مشتریان و طرفداران جدید است. در تبلیغات شبکه های اجتماعی نقش نظرات و مکالمات کاربران درمورد محصول یا خدمات را دست کم نگیرید. بر اساس تحقیقات Pew Research Center ، ۴۰ درصد از مصرف کنندگان گفته اند که قبل از خرید ، نظرات مشتریان را می خوانند.

زمانی که یک مشتری از محصول یا خدمات شما راضی است دست روی دست نگذارید و انتظار نداشته باشید مشتری به طور خودانگیخته کامنت های عالی و مثبت برای شما ثبت کند . لازم است برای به دست آوردن و ثبت نظرات آنها کارهایی انجام دهید و آنها را تشویق کنید.

مکالمات مشتریانی که در شبکه های اجتماعی برند یا محصول شما را منشن می کنند را پیگیری و دنبال کنید. ابزارهای مانیتورینگ شبکه های اجتماعی فرایند یافتن نظرات مثبت و منفی مشتریان در مورد برندتان را ساده سازی می کنند و به شما در یافتن آنها کمک می کنند.

راهکارهای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

 

باید مشتریان را به نظر دادن تشویق کنید . بعضی کاربران خود به خود تمایل به نظر دادن دارند اما مهم این است که آن دسته از بهترین مشتریان که تمایل به نظر دادن ندارند را به این کار تشویق کنید .

با اینکه ارسال ایمیل به مشتریان و سوال کردن در مورد تجربه خرید آنها راه خوبی است اما از طریق شبکه های اجتماعی نیز با آنها ارتباط برقرار کنید. با افرادی که در مورد شما صحبت می کنند و نظر می دهند ارتباط برقرار کنید . هدف از برقراری ارتباط با کسانی که نظرات منفی دارند ایجاد اعتماد مجدد آنهاست و از کسانی که نظرات مثبت دارند بخواهید در صورت تمایل ، نظراتشان را به اشتراک بگذارند.

زمانی که از مشتریانتان می خواهید شما را به اشتراک بگذارند ، لینک و جزئیات لازم را در اختیار انها قرار دهید . همچنین از آنها بابت این کار و زمانی که برای ان اختصاص می دهند قدردانی کنید . پاسخ های دیگر کاربران به آنها علی الخصوص کامنت های منفی را رصد کنید.

راهکارهای فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی

 

فعالیت هایتان در شبکه های اجتماعی را برآورد کنید

برخی از شبکه های اجتماعی ، ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل و برآورد میزان موفقیت حضور در شبکه های اجتماعی را جهت یافتن راهکارهای فروش بیشتر ارزیابی می کنند. اگر از این ابزارها استفاده نمی کنید مانیتور کردن دستاوردها ، موفقیت ها و شکست هایتان کار مشکلی است.

Social media audience demographics به شما در یافتن و هدف قرار دادن مخاطبان اصلیتان کمک میکند. شناختن مشتریان اصلی یکی از ارکان کسب و کار در شبکه های اجتماعی است. اطلاعاتی مانند سن ، جنسیت ، شغل و… مخاطبانتان به شما در تصمیم گیری در مورد محتوایتان کمک می کند.

یکی از رازهای موفقیت این است که کجا و به چه کسانی محصولات خود را ارائه می کنید. جمع آوری و تجزیه و تحلیل بعضی اطلاعات (به عنوان مثال سن کسانی که روی تبلیغ شما در فیسبوک کلیک می کنند ) به شما در پیشی گرفتن از رقبا کمک می کند.

 

نتیجه گیری از راهکارهای فروش بیشتر

تجارت در شبکه های اجتماعی مسیر جدیدی در تجارت الکترونیک است . بر اساس تحقیقات ، کسب و کار های آنلاینی که در شبکه های اجتماعی فعال هستند ۳۲% فروششان بیشتر از کسانی است که در این شبکه ها فعال نیستند.

تیم شما باید نظرات و پیام ها در شبکه های اجتماعی را در سریع ترین زمان ممکن پیگیری و رصد کند. از هر ۶ پیام مشتری تنها ۱ پیام پاسخ داده می شود.

علاوه بر حضور در رسانه های اجتماعی و پاسخگو بودن، پنج نکته ای که در این مقاله شرح داده شد به فروش بیشتر در شبکه های اجتماعی به شما کمک می کنند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا انتظارات ، انتقادات و پیشنهادات خود را ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟