هشتگ اینستاگرام
4.6/5 (10)

هشتگ اینستاگرام در وبسایت شبکه های اجتماعی سونت اینفو

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

اگر بازاریابی اینستاگرام یک میدان جنگی قرون وسطایی باشد، شما، به عنوان طرفدار شبکه های اجتماعی، شوالیه شجاع هستید و هشتگ شمشیر اعتماد شماست. از آن به خوبی استفاده کنید و برای پادشاه (شرکت) خود افتخار (آگاهی از برند) به ارمغان بیاورید.

این راهنما به شما این امکان را میدهد، یاد بگیرید چرا باید از هشتگ اینستاگرام استفاده کنید، چگونه از آنها در راستای اهداف شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید.

هشتگ اینستاگرام چیست؟

هشتگ اینستاگرام یک کلمه یا عبارت متشکل از حروف، اعداد و / یا شکلک است که پیش از آن کاراکتر (#) قرار میگیرد.

هشتگ های اینستاگرام محتواها را طبقه بندی میکنند. با کلیک بر روی یک هشتگ قادر خواهید بود تا پستهایی را که با آن برچسب گذاری شده اند را مشاهده کنید. اگر یک هشتگ را به عکس یا ویدیو خود اضافه کنید آن محتوا برای هر کسی که آن هشتگ را جستجو کند قابل مشاهده خواهد بود. اینکه چقدر احتمال دارد توسط سایر کاربران دیده شود به چگونگی استفاده از هشتگ، میزان محبوبیت پست شما و به نوع مخاطبان شما بستگی دارد.

چرا باید از هشتگ اینستاگرام استفاده کنید

هشتگها به کاربران اینستاگرام کمک میکنند تا محتواها و حساب های کاربری را یافته و دنبال کنند. هشتگ مناسب یا ترکیبی از هشتگها، برند شما را برای مخاطبان بزرگ و هدفمند نمایش میدهد. با بیشتر در معرض دید قرار گرفتن، فرصتهای بهتری برای جذب فالوورهای جدید، لایک و تعامل بیشتر کسب خواهید کرد. در واقع، بر اساس یک مطالعه که توسط Simply Measured صورت گرفته است، پستهایی با حداقل یک هشتگ 12.6 درصد تعامل بیشتر در آنها صورت میگیرد.

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

چگونه به یک پست اینستاگرام هشتگ اضافه کنیم

هشتگها را میتوان از طریق کپشن یا کامنت به پست اضافه کرد. فرض کنید حساب کاربری اینستاگرام شما عمومی است، یک هشتگ باعث میشود پست شما در صفحه هشتگ قابل مشاهده باشد. برای تگ کردن پست با یک هشتگ در کپشن:

 1. عکس یا ویدیو را گرفته یا بارگذاری کنید
 2. انتخاب کنید که فیلتر اضافه کنید یا خیر (و/یا از گزینه های ویرایش دیگر اینستاگرام استفاده کنید)، سپس # و پس از آن متن یا شکلک در قسمت کپشن تایپ کنید
 3. در بالای صفحه روی OK ضربه بزنید
 4. SHARE را انتخاب کنید

اگر میخواهید هشتگ ها را به پستی که قبلا آپلود کرده اید اضافه کنید، روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و Edit را انتخاب کنید. همچنین میتوانید با ضربه زدن روی دکمه کامنت در زیر عکس و تایپ کردن هشتگها به عنوان یک کامنت، هشتگ ها را اضافه کنید.

همانطور که ذکر شد، اعداد و شکلک ها در هشتگ ها مجاز هستند، اما فضاها و کاراکترهای خاص مانند & یا $، مجاز نیستند. دو چیز مهم دیگر به یاد داشته باشید :

 • فقط میتوانید پستهای خود را و نه عکسها و ویدیوهای دیگر کاربران را تگ گذاری کنید.
 • میتوانید در یک پست حداکثر 30 هشتگ استفاده کنید. اگر میخواهید هشتگهای بیشتری استفاده کنید، کامنت شما نمایش داده نمیشود.

چگونگی انتخاب هشتگ متناسب با برند

هشتگهایی که میخواهید استفاده کنید بستگی به فضای کسب و کار شما دارد.

فرض کنیم شما مدیر شبکه های اجتماعی یک آژانس مسافرتی هستید. هشتگ های اینستاگرام محبوب و زیادی در این حوزه وجود دارد: welltravelled justbackfrom whatsinmybag و passportexpress .

پستهای خود را با هر تعداد از آن هشتگها تگ کنید و به احتمال زیاد چند لایک بیشتر دریافت خواهید کرد. اما اگر واقعا میخواهید مشارکت را افزایش دهید و فالوورهای باکیفیت به دست آورید، از هشتگهای خاصتری استفاده کنید. اگر عکسی از یک مقصد سفر ارسال میکنید، آنرا با هشتگهای مکان مربوطه و محل اقامت برچسب گذاری کنید.

چگونه هشتگهای خاصی که مخاطبان هدف شما آن ها را جستجو میکنند، کشف میکنید؟ روشهای زیر را امتحان کنید.

4 نکته برای کمک به یافتن هشتگهای مناسب

 1. هشتگهایی که رقبای شما استفاده میکنند را بررسی کنید. شاید هشتگهای جدید را برای افزودن به پست های خود پیدا کنید. یا میتوانید تصمیم بگیرید که نمیخواهید برای جذب همان فالوورها رقابت کنید، در این صورت شما میتوانید هشتگهای جایگزین را جستجو و استفاده کنید.
 2. از هشتگهایی که افراد با نفوذ در حوزه کاری شما از آن استفاده میکنند استفاده کنید. این افراد قبلا به مخاطبان هدف خود به خوبی دست یافته اند، چرا نباید از بهترین ها آموخت؟
 3. هشتگهای مرتبط را در نظر بگیرید. هشتگهای پستهایی که قبلا داشته اید و موفق بوده اند را بررسی کنید و ببینید چه هشتگ هایی موفق بوده اند و میتوانید در آینده نیز از آنها استفاده کنید.
 4. از جستجوی اینستاگرام استفاده کنید. یک کلمه کلیدی مرتبط با برند خود را در نوار جستجوی اینستاگرام وارد کنید و سپس برگه Tags را انتخاب کنید. اینستاگرام لیستی از تمام هشتگ ها با آن کلمه کلیدی و همچنین تعداد پست هایی که با آن تگ گذاری شده است، به شما نشان میدهد.

به یاد داشته باشید، زمانیکه هشتگی توسط تعداد زیادی از افراد دنبال می شود با اینکه امکان دارد در معرض دید افراد زیادی قرار بگیرید در عین حال هم ممکن است محتوای شما در میان آنها دیده نشود. پس ترکیبی از هشتگهای محبوب و خاص را امتحان کنید.

قانون طلایی در مورد انتخاب هشتگ های اینستاگرام این است که فقط از هشتگهایی استفاده کنید که مربوط به برند، حوزه کاری و مخاطبان شما هستند. Love یکی از محبوبترین هشتگها در اینستاگرام است که در بیش از 893 میلیون پست تگ گذاری شده است. اما شرکت شما نمیخواهد مخاطبان این هشتگ را جذب کند. اگر به طور مرتب عکسهای خود را با هشتگهای محبوب اما غیر مرتبط تگ کنید، ممکن است کسی شما را به عنوان اسپم گزارش کند.

چند هشتگ باید استفاده کنید

بر اساس مطالعه TrackMaven برای حسابهای کاربری اینستاگرام دارای کمتر از 1000 فالوور، در پستهای حاوی چهار یا پنج هشتگ در مقایسه با پستهای بدون هشتگ، مشارکت به طور متوسط 22 به 14 بوده است.

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

با اینحال، این بدان معنا نیست که باید هر پست را با 30 هشتگ (حداکثر هشتگ مجاز در اینستاگرام) برچسب گذاری کنید. برچسب گذاری عکسها و ویدیوهای خود با محبوبترین هشتگ ها به احتمال زیاد باعث جذب فالورهای بیشتر میشود، اما احتمالا آنها فالورهای واقعی نیستند یا اسپم هستند و یا افرادی هستند که هدفشان فالو شدن توسط شماست.

استفاده بیش از حد از هشتگ پیام شما را مختل کرده و وجهه خوبی برای کسب و کار شما ندارد. بگذارید محتوای پست تصمیم بگیرد که چند هشتگ و کدام هشتگها استفاده شوند.

استفاده از هشتگ برند در اینستاگرام

هشتگ برند چیست؟

هشتگ برند ، هشتگی است که برای کسب و کار یا کمپین شما منحصر به فرد است. این هشتگ میتواند شامل نام شرکت شما، شعار یا نام یکی از محصولات شما باشد. یا میتواند نام مسابقه ای در اینستاگرام باشد که در حال برگزاری آن هستید.

شرکت تامین کننده هرشل از چند هشتگ برند از جمله herschelsupply و welltravelled استفاده میکند. دومین هشتگ برای تشویق مشتریان با هدف به اشتراک گذاشتن عکسهای سفر خود با محصولات هرشل ایجاد شد. در حال حاضر این هشتگ در بیش از 1.15 میلیون پست برچسب گذاری شده است، اغلب از آن به عنوان یکی از محبوبترین هشتگهای سفر در اینستاگرام نام برده میشود.

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

نحوه استفاده از هشتگهای برند

مانند هرشل، شما نیز میتوانید برای یک کمپین خاص یا برای نمایش فرهنگ، محصولات یا خدمات شرکت خود هشتگ برند ایجاد کنید.

اگر در حال اجرای یک کمپین در اینستاگرام هستید، داشتن هشتگ برند به جذب مشارکت کمک خواهد کرد. همچنین تمام پستهایی که با آن برچسب گذاری شده اند را در صفحه هشتگ طبقه بندی میکند. اگر از هشتگ برای جذب فالوور جدید برای تبلیغات یا مسابقه استفاده میکنید این کار مفید خواهد بود.

Hootsuite این کار را برای مسابقه IWorkFromHere انجام داده است که در آن از شرکت کنندگان خواسته شده تا از طریق اپلیکیشن موبایل Hootsuite یک عکس از فضای کاری خود را در اینستاگرام (یا توئیتر) بارگذاری کنند.

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

از آنجا که تمام عکسها باید با IWorkFromHere برچسب گذاری شوند، به صورت خودکار طبقه بندی شده و در صفحه هشتگ قرار میگیرند. Hootsuite علاوه بر کمپینهای خاص، از هشتگ HootsuiteLife برای نشان دادن فرهنگ شرکت استفاده میکند.

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

نکات هشتگ اینستاگرام

آنچه تاکنون آموخته ایم و همچنین چند استراتژی دیگر برای کمک به شما در دستیابی به اهداف اینستاگرام را بررسی میکنیم:

از هشتگهای زیاد و غیرمرتبط استفاده نکنید.

اینستاگرام به شما اجازه میدهد تا حداکثر 30 هشتگ در هر پست استفاده کنید. اما اگر شما میخواهید یک هشتگ محبوب در پست خود استفاده کنید که مربوط به محتوای شما نیست، این کار پیام شما را مختل میکند یا بدتر از آن، به عنوان یک اسپم در معرض خطر قرار میگیرد. تگ گذاری پست با دوازده هشتگ قابل قبول است و ممکن است به افزایش مشارکت کمک کند، اما به شرطی که تمام 12 هشتگ با محتوای شما متناسب باشد.

استفاده از هشتگ خاص

هرچه هشتگها خاص تر باشند مخاطبان شما هدفمندتر خواهند بود. یک مخاطب هدفمند به معنی شانس بیشتر برای جذب تعامل باکیفیت تر است. همانطور که در پست قبلی توضیح دادیم، اگر به دنبال دوستداران فولکس واگن هستید، با کمک هشتگ vwvan نسبت به هشتگ van فالورهای بیشتر و بهتری میتوانید جذب کنید.

هشتگهای محبوب را فراموش نکنید

تا زمانیکه به پست شما مرتبط باشند و زیاد مورد استفاده قرار بگیرند، محبوب تلقی میشوند. هشتگهای محبوب میتوانند در دسترسی بیشتر به شما کمک کنند.

دو بار چک کنید تا مطمئن شوید که معنی هشتگ همان چیزی است که شما فکر میکنید

هنگامیکه دو یا سه کلمه را با هم ترکیب میکنید، ممکن است معنی و تلفظ آن چیزی نباشد که شما مد نظر دارید. قبل از استفاده از هر هشتگ، حتما از طریق صفحه هشتگ اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با آن چه شما فکر میکنید مرتبط باشد.

هشتگ برند کوتاه و ساده باشد

به این ترتیب طرفداران و مشتریان شما به راحتی میتوانید آنرا به خاطر بسپارند. میخواهید خاص باشید، اما چیزی شبیه SanFranciscoLuxuryCarEnthusiasts به دلیل تعداد کاراکترهای زیاد نتایج خوبی نخواهد داد . SFCarLovers در این مورد منطقی تر است.

پنهان کردن هشتگ های اینستاگرام

دو راه برای مخفی کردن هشتگ وجود دارد:

 1. هشتگها را در بخش کامنت زیر پست خود قرار دهید. هنگامیکه چند کامنت دیگر گذاشته شود هشتگها دیگر نمایان نخواهند بود، هشتگها نمایش داده نمیشوند، مگر اینکه گزینه See all انتخاب شود.
 2. همچنین میتوانید هشتگ ها با قرار دادن زیر نقطه ها و خطوط جدا کنید. در قسمت کپشن یا کامنت روی کلید 123 ضربه بزنید. کلید بازگشت را انتخاب کنید و سپس یک دوره را وارد کنید. این مراحل را حداقل پنج بار تکرار کنید. اینستاگرام پس از سه خط دیگر متن را نمایش نمیدهد، بنابراین هشتگها برای کاربران قابل مشاهده نخواهد بود، مگر اینکه روی more ضربه بزنند.

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

هشتگهای محبوب اینستاگرام که برند شما باید از آنها استفاده کند

از هشتگهایی که درخواست لایک و فالو میکنند هر چقدر محبوب باشند نباید استفاده کنید، followme ، like4like ، follow4follow ، tagsforlikes و غیره. با استفاده از این هشتگها، فقط رباتها، اسپمها و کاربرانی جذب خواهند شد که ارتباطی با برند شما نخواهند داشت.

اما دوباره تاکید میکنیم، این بدان معنا نیست که باید همه هشتگهای محبوب اینستاگرم را نادیده بگیرید.

TBT با بیش از 330 میلیون پست تگ گذاری شده، یکی از هشتگهایی است که در اینستاگرام زیاد مورد استفاده قرار میگیرد و یک فرصت بازاریابی عالی است. اگر برند شما قدیمی است، از TBT برای به اشتراک گذاشتن آن استفاده کنید. اگر برند شما جدید است، میتوانید از این هشتگ اینستاگرام استفاده کنید تا به تاریخچه محصولات یا حوزه خود بپیوندید.

در اینجا چند هشتگ ایستاگرام محبوب در جهان را معرفی میکنیم که برند شما ممکن است بخواهد از آن ها استفاده کند:

instagood : از این هشتگ برای عکسهای خاص خود استفاده کنید.

photooftheday : این هشتگ نیز برای بهترین کارها و کارهای خاص شماست. یک حساب کاربری با همین عنوان @photooftheday  وجود دارد که هر روز یک عکس به عنوان برنده با این هشتگ انتخاب میکند و بیش از 283،000 طرفدار دارد و با آنها به اشتراک میگذارد.

picoftheday : مانند هشتگهای بالا

instagrammers : خود Instagrammer را در Instagram اعلام کنید!

igers : مخفف هشتگ instagrammers

instamood : به منظور بیان حس و حال صاحب تصویر استفاده میشود. معمولا پستهایی با هشتگ اینستاگرام instamood تصاویر افراد نیست بلکه معمولا تصاویر منظره و محیط است. مثلا اگر برند شما یک پیروزی بزرگ را جشن میگیرد، میتوانید یک عکس از آتش بازی ارسال کنید. مانند photooftheday، این هشتگ هم دارای حساب اینستاگرام مربوط به (instamood) است که عکسهای tagged شده با این هشتگ را با بیش از 27،000 فالوور خود را به اشتراک میگذارد.

tbt و ThrowbackThursday : این هشتگ در مطلب بالا توضیح داده شد. هشتگ ThrowbackThursday نسخه طولانی تر و کمتر استفاده شده از tbt است. در واقع اگر برند شما قدیمی است از این هشتگ برای نمایش گذشته استفاده میشود.

fbf یا FlashbackFriday : از آنجا که اختصاص یک روز هفته به نوستالژی کافی نیست. این هشتگ اینستاگرام مانند همان tbt است، اگر چه برچسب جمعه به اندازه tbt محبوب نیست.

ManicMonday : در پستهایی استفاده کنید که نشان میدهد هفته شلوغی پیش رو دارید.

WisdomWednesday : ارسال یک نقل قول یا توصیه مفید برای مخاطبان هدف.

FridayFunday : فرصتی برای هویت سازی برای برند خود و سرگرم کردن مخاطبان خود.

NoFilter : برای عکاسی خام. در پستهایی استفاده کنید که به عکسها فیلتر اضافه نکرده اید.

selfie : به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی زمانی که برند شما در یک رویداد شرکت میکند از این هشتگ اینستاگرام استفاده کنید.

regram : هنگام بارگذاری یک عکس از حساب شخص دیگری به حساب خودتان از این هشتگ اینستاگرام استفاده کنید. آنرا بخشی از استراتژی محتوای تولید شده توسط کاربر قرار دهید.

برای هر حوزه کاری هشتگهای خاص و محبوبی وجود دارد. برای مثال هشتگهای محبوب املاک و مستغلات: realestate ، architecture ، realestateforsale و realestatephotograhpy هستند.

 

منبع : Hootsuite Blog

Tags:
یک دیدگاه 
 1. agahi90 7 روز پیش

  بسیار عالی
  موفق باشید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟