راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار
4.67/5 (6)

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

اگر بازاریابی اینستاگرام یک میدان جنگی قرون وسطایی باشد، شما، به عنوان طرفدار شبکه های اجتماعی، شوالیه شجاع هستید و هشتگ شمشیر اعتماد شماست. از آن به خوبی استفاده کنید و برای پادشاه (شرکت) خود افتخار (آگاهی از برند) به ارمغان بیاورید.

این راهنما به شما این امکان را می دهد یاد بگیرید چرا باید از هشتگ اینستاگرام استفاده کنید، چگونه از آنها در راستای اهداف شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید.

هشتگ اینستاگرام چیست؟

هشتگ اینستاگرام یک کلمه یا عبارت متشکل از حروف، اعداد و / یا شکلک است که پیش از آن کاراکتر (#) قرار می گیرد.

هشتگ های اینستاگرام محتواها را طبقه بندی می کنند. با کلیک بر روی یک هشتگ قادر خواهید بود تا پست هایی را که با آن برچسب گذاری شده اند را مشاهده کنید. اگر یک هشتگ را به عکس یا ویدیو خود اضافه کنید آن محتوا برای هر کسی که آن هشتگ را جستجو کند قابل مشاهده خواهد بود. اینکه چقدر احتمال دارد توسط سایر کاربران دیده شود به چگونگی استفاده از هشتگ ، میزان محبوبیت پست شما و به نوع مخاطبان شما بستگی دارد.

 

چرا باید از هشتگ اینستاگرام استفاده کنید

هشتگ ها به کاربران اینستاگرام کمک می کنند تا محتواها و حساب های کاربری را یافته و دنبال کنند. هشتگ مناسب یا ترکیبی از هشتگها، برند شما را برای مخاطبان بزرگ و هدفمند نمایش می دهد. با بیشتر در معرض دید قرار گرفتن ،فرصتهای بهتری برای جذب فالوورهای جدید، لایک و تعامل بیشتر کسب خواهید کرد. در واقع، بر اساس یک مطالعه که توسط Simply Measured صورت گرفته است، پست هایی با حداقل یک هشتگ 12.6 درصد تعامل بیشتر در آنها صورت می گیرد.

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

 

چگونه به یک پست اینستاگرام هشتگ اضافه کنیم

هشتگ ها را می توان از طریق کپشن یا کامنت به پست اضافه کرد. فرض کنید حساب کاربری اینستاگرام شما عمومی است، یک هشتگ باعث می شود پست شما در صفحه هشتگ قابل مشاهده باشد. برای تگ کردن پست با یک هشتگ در کپشن :

 1. عکس یا ویدیو را گرفته یا بارگذاری کنید
 2. انتخاب کنید که فیلتر اضافه کنید یا خیر (و/یا از گزینه های ویرایش دیگر اینستاگرام استفاده کنید)، سپس # و پس از آن متن یا شکلک در قسمت کپشن تایپ کنید
 3. در بالای صفحه روی OK ضربه بزنید
 4. SHARE را انتخاب کنید

اگر می خواهید هشتگ ها را به پستی که قبلا آپلود کرده اید اضافه کنید، روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و Edit را انتخاب کنید. همچنین میتوانید با ضربه زدن روی دکمه کامنت در زیر عکس و تایپ کردن هشتگها به عنوان یک کامنت، هشتگ ها را اضافه کنید.

همانطور که ذکر شد، اعداد و شکلک ها در هشتگ ها مجاز هستند، اما فضاها و کاراکترهای خاص مانند & یا $، مجاز نیستند. دو چیز مهم دیگر به یاد داشته باشید :

 • فقط می توانید پست های خود را و نه عکس ها و ویدیو های دیگر کاربران را تگ گذاری کنید.
 • می توانید در یک پست حداکثر 30 هشتگ استفاده کنید. اگر می خواهید هشتگ های بیشتری استفاده کنید، کامنت شما نمایش داده نمی شود.

چگونگی انتخاب هشتگ متناسب با برند

هشتگهایی که میخواهید استفاده کنید بستگی به فضای کسب و کار شما دارد.

فرض کنیم شما مدیر شبکه های اجتماعی یک آژانس مسافرتی هستید. هشتگ های اینستاگرام محبوب و زیادی در این حوزه وجود دارد : welltravelled , justbackfrom whatsinmybag و passportexpress .

پست های خود را با هر تعداد از آن هشتگ ها تگ کنید و به احتمال زیاد چند لایک بیشتر دریافت خواهید کرد. اما اگر واقعا میخواهید مشارکت را افزایش دهید و فالوورهای باکیفیت به دست آورید، از هشتگهای خاصتری استفاده کنید. اگر عکسی از یک مقصد سفر ارسال می کنید، آن را با هشتگ های مکان مربوطه و محل اقامت برچسب گذاری کنید.

چگونه هشتگ های خاصی که مخاطبان هدف شما آن ها را جستجو می کنند، کشف می کنید؟ روش های زیر را امتحان کنید.

4 نکته برای کمک به یافتن هشتگهای مناسب

 1. هشتگ هایی که رقبای شما استفاده می کنند را بررسی کنید. شاید هشتگهای جدید را برای افزودن به پست های خود پیدا کنید. یا می توانید تصمیم بگیرید که نمی خواهید برای جذب همان فالوورها رقابت کنید، در این صورت شما می توانید هشتگ های جایگزین را جستجو و استفاده کنید.
 2. از هشتگ هایی که افراد با نفوذ در حوزه کاری شما از آن استفاده می کنند استفاده کنید. این افراد قبلا به مخاطبان هدف خود به خوبی دست یافته اند، چرا نباید از بهترین ها آموخت؟
 3. هشتگ های مرتبط را در نظر بگیرید. هشتگ های پست هایی که قبلا داشته اید و موفق بوده اند را بررسی کنید و ببینید چه هشتگ هایی موفق بوده اند و می توانید در آینده نیز از آن ها استفاده کنید.
 4. از جستجوی اینستاگرام استفاده کنید. یک کلمه کلیدی مرتبط با برند خود را در نوار جستجوی اینستاگرام وارد کنید و سپس برگه Tags را انتخاب کنید. اینستاگرام لیستی از تمام هشتگ ها با آن کلمه کلیدی و همچنین تعداد پست هایی که با آن تگ گذاری شده است، به شما نشان می دهد.

به یاد داشته باشید، زمانی که هشتگی توسط تعداد زیادی از افراد دنبال می شود با اینکه امکان دارد در معرض دید افراد زیادی قرار بگیرید در عین حال هم ممکن است محتوای شما در میان آنها دیده نشود. پس ترکیبی از هشتگهای محبوب و خاص را امتحان کنید.

قانون طلایی در مورد انتخاب هشتگ های اینستاگرام این است که فقط از هشتگ هایی استفاده کنید که مربوط به برند، حوزه کاری و مخاطبان شما هستند. Love یکی از محبوب ترین هشتگ ها در اینستاگرام است که در بیش از 893 میلیون پست تگ گذاری شده است. اما شرکت شما نمی خواهد مخاطبان این هشتگ را جذب کند. اگر به طور مرتب عکس های خود را با هشتگ های محبوب اما غیر مرتبط تگ کنید، ممکن است کسی شما را به عنوان اسپم گزارش کند.

 

چند هشتگ باید استفاده کنید

بر اساس مطالعه TrackMaven برای حسابهای کاربری اینستاگرام دارای کمتر از 1000 فالوور، در پست های حاوی چهار یا پنج هشتگ در مقایسه با پست های بدون هشتگ ، مشارکت به طور متوسط 22 به 14 بوده است.

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

با این حال، این بدان معنا نیست که باید هر پست را با 30 هشتگ (حداکثر هشتگ مجاز در اینستاگرام) برچسب گذاری کنید. برچسب گذاری عکس ها و ویدیوهای خود با محبوب ترین هشتگ ها به احتمال زیاد باعث جذب فالورهای بیشتر می شود، اما احتمالا آنها فالورهای واقعی نیستند یا اسپم هستند و یا افرادی هستند که هدفشان فالو شدن توسط شماست.

استفاده بیش از حد از هشتگ پیام شما را مختل کرده و وجهه خوبی برای کسب و کار شما ندارد. بگذارید محتوای پست تصمیم بگیرد که چند هشتگ و کدام هشتگ ها استفاده شوند.

 

استفاده از هشتگ برند در اینستاگرام

هشتگ برند چیست؟

هشتگ برند ، هشتگی است که برای کسب و کار یا کمپین شما منحصر به فرد است. این هشتگ می تواند شامل نام شرکت شما، شعار یا نام یکی از محصولات شما باشد. یا می تواند نام مسابقه ای در اینستاگرام باشد که در حال برگزاری آن هستید.

شرکت تامین کننده هرشل از چند هشتگ برند از جمله herschelsupply و welltravelled استفاده می کند. دومین هشتگ برای تشویق مشتریان با هدف به اشتراک گذاشتن عکسهای سفر خود با محصولات هرشل ایجاد شد. در حال حاضر این هشتگ در بیش از 1.15 میلیون پست برچسب گذاری شده است، اغلب از آن به عنوان یکی از محبوب ترین هشتگ های سفر در اینستاگرام نام برده می شود.

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

 

نحوه استفاده از هشتگهای برند

مانند  هرشل، شما نیز می توانید برای یک کمپین خاص یا برای نمایش فرهنگ ، محصولات یا خدمات شرکت خود هشتگ برند ایجاد کنید.

اگر در حال اجرای یک کمپین در اینستاگرام هستید، داشتن هشتگ برند به جذب مشارکت کمک خواهد کرد. همچنین تمام پستهایی که با آن برچسب گذاری شده اند را در صفحه هشتگ طبقه بندی می کند. اگر از هشتگ برای جذب فالوور جدید برای تبلیغات یا مسابقه استفاده می کنید این کار مفید خواهد بود.

Hootsuite این کار را برای مسابقه IWorkFromHere انجام داده است که در آن از شرکت کنندگان خواسته شده تا از طریق اپلیکیشن موبایل Hootsuite یک عکس از فضای کاری خود را در اینستاگرام (یا توئیتر) بارگذاری کنند.

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

 

از آنجا که تمام عکس ها باید با IWorkFromHere برچسب گذاری شوند، به صورت خودکار طبقه بندی شده و در صفحه هشتگ قرار می گیرند. Hootsuite علاوه بر کمپین های خاص، از هشتگ HootsuiteLife برای نشان دادن فرهنگ شرکت استفاده می کند.

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

نکات هشتگ اینستاگرام

آنچه تاکنون آموخته ایم و همچنین چند استراتژی دیگر برای کمک به شما در دستیابی به اهداف اینستاگرام را بررسی می کنیم :

از هشتگ های زیاد و غیرمرتبط استفاده نکنید.

اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا حداکثر 30 هشتگ در هر پست استفاده کنید. اما اگر شما می خواهید یک هشتگ محبوب در پست خود استفاده کنید که مربوط به محتوای شما نیست، این کار پیام شما را مختل می کند یا بدتر از آن، به عنوان یک اسپم در معرض خطر قرار می گیرد. تگ گذاری پست با دوازده هشتگ قابل قبول است و ممکن است به افزایش مشارکت کمک کند، اما به شرطی که تمام 12 هشتگ با محتوای شما متناسب باشد.

استفاده از هشتگ خاص

هرچه هشتگ ها خاص تر باشند مخاطبان شما هدفمندتر خواهند بود. یک مخاطب هدفمند به معنی شانس بیشتر برای جذب تعامل باکیفیت تر است. همانطور که در پست قبلی توضیح دادیم، اگر به دنبال دوستداران فولکس واگن هستید، با کمک هشتگ vwvan نسبت به هشتگ van فالورهای بیشتر و بهتری می توانید جذب کنید.

هشتگ های محبوب را فراموش نکنید

تا زمانی که به پست شما مرتبط باشند و زیاد مورد استفاده قرار بگیرند، محبوب تلقی می شوند. هشتگ های محبوب می توانند در دسترسی بیشتر به شما کمک کنند.

دو بار چک کنید تا مطمئن شوید که معنی هشتگ همان چیزی است که شما فکر می کنید

هنگامی که دو یا سه کلمه را با هم ترکیب می کنید، ممکن است معنی و تلفظ آن چیزی نباشد که شما مد نظر دارید. قبل از استفاده از هر هشتگ، حتما از طریق صفحه هشتگ اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با آن چه شما فکر میکنید مرتبط باشد.

هشتگ برند کوتاه و ساده باشد

به این ترتیب طرفداران و مشتریان شما به راحتی می توانید آن را به خاطر بسپارند. میخواهید خاص باشید، اما چیزی شبیه SanFranciscoLuxuryCarEnthusiasts به دلیل تعداد کاراکترهای زیاد نتایج خوبی نخواهد داد . “SFCarLovers” در این مورد منطقی تر است.

پنهان کردن هشتگ های اینستاگرام

دو راه برای مخفی کردن هشتگ وجود دارد :

 1. هشتگ ها را در بخش کامنت زیر پست خود قرار دهید. هنگامی که چند کامنت دیگر گذاشته شود هشتگ ها دیگر نمایان نخواهند بود، هشتگها نمایش داده نمیشوند، مگر اینکه گزینه See all انتخاب شود.
 2. همچنین می توانید هشتگ ها با قرار دادن زیر نقطه ها و خطوط جدا کنید. در قسمت کپشن یا کامنت روی کلید 123 ضربه بزنید. کلید بازگشت را انتخاب کنید و سپس یک دوره را وارد کنید. این مراحل را حداقل پنج بار تکرار کنید. اینستاگرام پس از سه خط دیگر متن را نمایش نمی دهد، بنابراین هشتگ ها برای کاربران قابل مشاهده نخواهد بود، مگر اینکه روی more ضربه بزنند.

راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار

 

هشتگ های محبوب اینستاگرام که برند شما باید از آنها استفاده کند

از هشتگ هایی که درخواست لایک و فالو می کنند هر چقدر محبوب باشند نباید استفاده کنید،.   followme ، like4like ، follow4follow ، tagsforlikes و غیره. با استفاده از این هشتگ ها، فقط رباتها، اسپم ها و کاربرانی جذب خواهند شد که ارتباطی با برند شما نخواهند داشت.

اما دوباره تاکید می کنیم، این بدان معنا نیست که باید همه هشتگ های محبوب اینستاگرم را نادیده بگیرید.

TBT با بیش از 330 میلیون پست تگ گذاری شده ، یکی از هشتگ هایی است که در اینستاگرام زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و یک فرصت بازاریابی عالی است. اگر برند شما قدیمی است، از TBT برای به اشتراک گذاشتن آن استفاده کنید. اگر برند شما جدید است، می توانید از این هشتگ اینستاگرام استفاده کنید تا به تاریخچه محصولات یا حوزه خود بپیوندید.

در اینجا چند هشتگ ایستاگرام محبوب در جهان را معرفی می کنیم که برند شما ممکن است بخواهد از آن ها استفاده کند :

instagood : از این هشتگ برای عکسهای خاص خود استفاده کنید.

photooftheday : این هشتگ نیز برای بهترین کارها و کارهای خاص شماست. یک حساب کاربری با همین عنوان @photooftheday  وجود دارد که هر روز یک عکس به عنوان برنده با این هشتگ انتخاب می کند و بیش از 283،000 طرفدار دارد و با آنها به اشتراک می گذارد.

picoftheday : مانند هشتگ های بالا

instagrammers : خود Instagrammer را در Instagram اعلام کنید!

igers : مخفف هشتگ instagrammers

instamood : به منظور بیان حس و حال صاحب تصویر استفاده می شود. معمولا پست هایی با هشتگ اینستاگرام instamood تصاویر افراد نیست بلکه معمولا تصاویر منظره و محیط است. مثلا اگر برند شما یک پیروزی بزرگ را جشن می گیرد، می توانید یک عکس از آتش بازی ارسال کنید. مانند photooftheday ، این هشتگ هم دارای حساب اینستاگرام مربوط به (instamood) است که عکس های tagged شده با این هشتگ را با بیش از 27،000 فالوور خود را به اشتراک می گذارد.

tbt و ThrowbackThursday این هشتگ در مطلب بالا توضیح داده شد. هشتگ ThrowbackThursday نسخه طولانی تر و کمتر استفاده شده از tbt است. در واقع اگر برند شما قدیمی است از این هشتگ برای نمایش گذشته استفاده می شود.

fbf یا FlashbackFriday : از آنجا که اختصاص یک روز هفته به نوستالژی کافی نیست. این هشتگ اینستاگرام مانند همان tbt است، اگر چه برچسب جمعه به اندازه tbt محبوب نیست.

ManicMonday : در پست هایی استفاده کنید که نشان می دهد هفته شلوغی پیش رو دارید.

WisdomWednesday : ارسال یک نقل قول یا توصیه مفید برای مخاطبان هدف.

FridayFunday : فرصتی برای هویت سازی برای برند خود و سرگرم کردن مخاطبان خود.

NoFilter : برای عکاسی خام. در پست هایی استفاده کنید که به عکس ها فیلتر اضافه نکرده اید.

selfie : به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی زمانی که برند شما در یک رویداد شرکت می کند از این هشتگ اینستاگرام استفاده کنید.

regram : هنگام بارگذاری یک عکس از حساب شخص دیگری به حساب خودتان از این هشتگ اینستاگرام استفاده کنید. آن را بخشی از استراتژی محتوای تولید شده توسط کاربر قرار دهید.

برای هر حوزه کاری هشتگ های خاص و محبوبی وجود دارد. برای مثال هشتگ های محبوب املاک و مستغلات: realestate ، architecture ، realestateforsale و realestatephotograhpy هستند.

 

منبع : The Complete Instagram Hashtag Guide for Business

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟