راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها
4.6/5 (10)

راهنمای کامل استوری اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

Snapchat ممکن است پیشگام محتوای ناپدید شونده باشد، اما اینستاگرام قطعا یکی از محبوب ترین قابلیت شبکه اجتماعی را از دست نخواهد داد.

اینستاگرام در 2 ژوئن 2016 استوری را راه اندازی کرد. از زمان ارائه قابلیت استوری، قابلیت های جدیدی اضافه شده است و توجه کسب و کارها به استوری و قابلیت های آن جلب شده است.

استوری اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام قابلیت به اشتراک گذاری محتوای ناپدید شونده به صورت عکس و ویدئو است که به کاربران این امکان را می دهد عکس ها و ویدیوها را به فرمت اسلاید به اشتراک بگذارند.

هدف از ارائه استوری ایجاد فضایی برای به اشتراک گذاری محتوای خام و تازه است. استوری ها فراتر از گزینه های معمول فیلتر هستند گرچه فیلترهایی مثل متن ، طراحی ، استیکر و دیگر قابلیت های ایجاد خلاقیت را نیز ارائه می دهند.

استوری ها محتوایی هستند که پس از 24 ساعت ناپدید می شوند، موقتی بوده و بر روی پروفایل دائمی ظاهر نمی شوند.

استوری اینستاگرام برای افراد خلاق و نوآور بسیار سودمند است. منظور افرادی که چیزی اختراع می کنند نیست، منظور از خلاقیت و نوآوری نحوه استفاده از استوری است.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

یکی از قابلیت های اساسی که استوری اینستاگرام را از رقیب خود اسنپ چت متفاوت می کند قابلیت مشاهده و دسترسی (discoverability) آن است.

کاربران می تواند استوری حسابهایی که در این اپلیکیشن دنبال می کنند را مشاهده کنند و با ابزارهای جستجو اکانت های جدید را بیابند. علاوه بر این، الگوریتم این اپلیکیشن بر اساس تعامل کاربر با محتوای افراد در اینستاگرام و فیس بوک تصمیم می گیرد که کدام استوری ها را به ترتیب در نوار بالای فید اصلی کاربران نمایش دهد.

همچنین، استوری اینستاگرام در برگه Explore ظاهر می شود و این قابلیت ، کار کاربران در یافتن استوری های جدید را راحت می سازد.

چرا باید از استوری اینستاگرام برای کسب و کار استفاده کنید؟

استوری اینستاگرام در اوت 2016 معرفی شد، اما از آن زمان تا به حال تاثیر قابل توجهی بر روی کاربران اینستاگرام داشته است. در کمتر از شش ماه، تعداد کاربر فعال روزانه این قابلیت به 150 میلیون رسید. شش سال طول کشید تا اسنپ چت به این تعداد برسد.

فقط افراد عادی از استوری اینستاگرام برای ارتباط با دوستان خود استفاده نمی کنند. یک سوم از محبوب ترین استوری ها مربوط به کسب و کارهاست.

استوری ها همچنین آمار قابل توجهی در میزان مشارکت دارند. از هر پنج استوری اینستاگرام یکی پیام مستقیم از بازدیدکنندگان خود دریافت می کند و تقریبا 70 درصد آنها با صدا تماشا می شوند.

مطمئنا، این تعداد قابل توجه به دلیل محبوبیت فراگیر خود اینستاگرام نیز هست. این اپلیکیشن دارای 600 میلیون کاربر است که به طور متوسط 95 میلیون عکس و ویدیو را به اشتراک می گذارند و هر روز 4.2 میلیارد پست لایک می شود.

پیشرفت استوری اینستاگرام در خلاء اتفاق نیفتاده است. از ماه آگوست تا نوامبر 2016، بر اساس گزارش ها، متوسط تعداد بازدید کنندگان منحصر به فرد در هر استوری اسنپ چت تقریبا 40 درصد کاهش یافته است. TechCrunch همچنین گزارش های دیگری در مورد کاهش بازدید و مشارکت در اسنپ چت ارائه کرده است.

نزدیک به 50 درصد از برندها از اینستاگرام استفاده می کنند و بسیاری از آنها به سمت استوری گرایش پیدا کرده اند. با این شرایط آیا برند شما می تواند منتظر بماند؟

نحوه استفاده از استوری اینستاگرام

نحوه دریافت استوری اینستاگرام

خبر خوب این است که اگر اینستاگرام داشته باشید، استوری اینستاگرام نیز دارید، هیچ کار اضافه ای لازم نیست انجام دهید. اگر هنوز اینستاگرام ندارید، راهنمای ما برای اینستاگرام را بررسی کنید.

نحوه ارسال استوری در اینستاگرام

 1. در صفحه اصلی اینستاگرام ، برای دسترسی به دوربین استوری اینستاگرام ، صفحه را به سمت راست بکشید یا دکمه دوربین را در گوشه سمت چپ بالای صفحه لمس کنید.
 2. یک صفحه نمایش دوربین که شامل چندین گزینه های LIVE ، NORMAL ، BOOMERANG و HANDS-FREE می باشد، باز می شود.
 3. این صفحه همچنین گزینه هایی برای روشن یا خاموش کردن فلاش و تغییر دوربین های جلو و عقب را دارد.
 4. هنگامی که یک عکس ، ویدیو یا بومرنگ را ضبط کردید، می توانید از قابلیت های ویرایش استوری اینستاگرام مانند متن ، نقاشی و استیکر برای بالاتر بردن کیفیت اثر خود استفاده کنید.
 5. اگر از ویرایش پست خود راضی نیستید، عناصری را که نمی خواهید در تصویر باشند را از آیکون سطل در پایین صفحه حذف کنید، آن را نگه داشته و بکشید یا روی نماد X در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید تا کل پست را حذف کنید.
 6. اگر میخواهید محتوا را در دستگاه خود ذخیره کنید، روی دکمه Save به شکل یک پیکان رو به پایین در گوشه پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید.
 7. برای ارسال اثر خود به استوری ، یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنید :
  • برای قرار دادن محتوا به طور مستقیم در استوری، روی دکمه + در گوشه پایین سمت چپ ضربه بزنید.
  • برای دسترسی به گزینه های ارسال، مانند ارسال پیام مستقیم، که در آن شما می توانید پست را به طور مستقیم به سایر اکانت ها بفرستید، دکمه پیکان شکل در گوشه پایین سمت راست صفحه را لمس کنید. مطمئن شوید که دایره کنار استوری خود را تیک بزنید. تا پست را به صورت عمومی ارسال کنید.

قابلیت های استوری اینستاگرام و نحوه استفاده از آنها

فیلترها

مانند هر چیز دیگری در اینستاگرام، میتوانید به استوری های خود فیلتر اضافه کنید. پس از این که یک عکس یا ویدیو را ایجاد کردید، از طریق گزینه های موجود می توانید عناصر گرافیکی به پست خود اضافه کنید.

برخلاف ویرایش عکس و ویدئو معمولی اینستاگرام، استوری ها نشان نمی دهد که کدام فیلتر را مشاهده می کنید و قابلیت تغییر شدت فیلتر را نمی دهد.

طراحی

استوری اینستاگرام گزینه های مختلف طراحی را برای شما ارائه می کند. برای دسترسی به آنها، روی آیکون شبیه مارکر در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

سه ابزار در بالای صفحه نمایش داده می شود : marker , chisel-tip , and neon brush . زمانی که یک ابزار نقاشی انتخاب کردید، می توانید در پایین صفحه یکی از چند رنگ پیش فرض را انتخاب کنید یا روی رنگ کلیک کرده و نگه دارید تا طیف رنگ ها را مشاهده و انتخاب کنید.

همچنین می توانید آیکون شبیه سه نقطه عمودی در پایین گوشه سمت چپ را ضربه بزنید تا ضخامت خط را تغییر دهید. برای کشف اسرار بیشتر در مورد مطلب استوری اینستاگرام و آنالیز آن ، در وبسایت سونت اینفو مطالعه کنید.

متن

برای اضافه کردن متن به استوری اینستاگرام :

 1. روی هر نقطه از صفحه ضربه بزنید یا آیکون Aa را در گوشه بالا سمت راست صفحه انتخاب کنید. با این کار گزینه های ویرایش متن باز می شوند.
 2. برای انتخاب و تغییر چیدمان متن (چپ چین ، راست چین یا وسط چین)، گزینه خطوط را در مرکز و بالای صفحه انتخاب کنید. پیش فرض اینستاگرام به صورت وسط چین است.
 3. گزینه های رنگ در پایین صفحه را انتخاب کنید یا روی یک رنگ نگه دارید و از طیف گسترده ای از رنگ ها انتخاب کنید.
 4. برای تنظیم اندازه متن خود، روی آیکون سه نقطه نزولی در گوشه پایین سمت چپ ضربه بزنید.
 5. هنگامی که متن مورد نظر خود را تایپ کردید و از آن راضی بودید ، روی « Done » ضربه بزنید تا آن را ذخیره کند.
 6. خارج از ویرایشگر متن، می توانید اندازه متن را تغییر دهید یا چرخش را با دو انگشت به سادگی انجام دهید.

بر خلاف Snapchat، استوری اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا هر چقدر می خواهید متن اضافه کنید. برای این کار متن را اضافه کنید، روی done ضربه بزنید و هر چند بار که خواستید، تکرار کنید. محدودیتی وجود ندارد.

استیکرها

استوری اینستاگرام با تنوع زیاد گزینه ها برای استیکرهای تزئینی علاوه بر استیکرهای معمول چهره ، در ارائه گرافیک سرگرم کننده یک گام جلوتر است.

گزینه های استیکر سفارشی به شما این امکان را می دهد که اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی، آب و هوا یا زمان را به محتوای خود اضافه کنید. گزینه موقعیت مکانی همانند اضافه کردن موقعیت مکانی به یک پست معمولی در فید اینستاگرام ، قابلیت انتخاب یا جستجو برای یک مکان را دارد. افرادی که استوری شما را مشاهده می کنند، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مکان، روی استیکر ضربه بزنند. توجه داشته باشید که استوری شما در صفحه موقعیت مکانی (location) نشان داده نمی شود.

هر یک از استیکرهای سفارشی، گزینه های مختلفی را ارائه می دهد. به عنوان مثال، استیکر آب و هوا می تواند دما را به درجه سانتیگراد یا فارنهایت به صورت یک متن ساده یا همراه با آیکون شبیه یک خورشید یا ابر نمایش دهد تا آب و هوای کنونی را نشان دهد.

گزینه های دیگر استیکر شامل عینک ، کلاه و شکلک ها می باشند. اینستاگرام گاهی اوقات استیکرهای فصلی را برای مدت زمان محدودی ارائه می دهد.
شما می توانید هر تعداد استیکر که می خواهید به عکس و یا ویدئوی خود اضافه کنید.

بومرنگ

نه تنها می توانید عکس ها و فیلم ها را از طریق استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید، بلکه می توانید کلیپ هایی شبیه GIF که به صورت رفت و برگشتی تکرار می شوند را گرفته و به اشتراک بگذارید.

برای ارسال بومرنگ، به دوربین استوری اینستاگرام بروید و از Normal به BOOMERANG بروید. از این قسمت می توانید GIF های جالب ایجاد و ارسال کنید .

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

همچنین می توانید بومرنگ را از یک Apple Live Photo ایجاد کنید.

Live video (پخش زنده)

پخش زنده اینستاگرام در استوری این اپلیکیشن انجام می شود. برای رفتن به پخش زنده، به سادگی از فید به سمت راست ضربه بزنید تا دوربین استوری را باز کنید، گزینه LIVE را انتخاب  کنید و برای شروع پخش زنده روی Start Live Video کلیک کنید.

در حین پخش، کلمه Live زیر عکس پروفایل شما در نوار استوری در بالای فید ظاهر می شود. دوستان شما ممکن است برای مشاهده پخش زنده یک نوتیفیکیشن دریافت کنند.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

در حین پخش، می توانید یک کامنت پین کنید تا همه آن را ببینند یا کامنت ها را کلا غیرفعال کنید. مخاطبان شما می توانند هر چقدر دوست دارند کامنت بگذارند و لایک کنند. شما می توانید تا یک ساعت پخش زنده داشته باشید و زمانی که به اتمام رسید، ویدئوی شما از اپلیکیشن حذف خواهد شد.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

پخش زنده اینستاگرام می تواند در تب Explore نیز ظاهر شود، به این صورت افراد راحت تر می توانند به محتوای شما دسترسی پیدا کنند.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

منشن ها

بر خلاف Snapchat، استوری اینستاگرام این قابلیت را دارد تا دیگر کاربران را در استوری منشن کنید.

این کار بسیار شبیه به پست های معمولی اینستاگرام است. برای افزودن متن روی Aa ضربه بزنید، سپس @ را تایپ کرده و بعد از آن یک نام کاربری تایپ کنید. در حین تایپ نام کاربری، اینستاگرام لیستی از اکانت ها را ارائه می دهد. برای انتخاب اکانتی که می خواهید آن را منشن کنید، روی آن ضربه بزنید.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارهاراهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارهاراهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارهاراهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارهاراهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارهاراهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارهاراهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارهاراهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارهاراهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارهاراهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارهاراهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارهاراهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

وقتی کسی که استوری شما را مشاهده می کند، روی منشن ضربه بزند، یک پاپ آپ آنها را به مشخصات کاربر منشن شده می برد. هنگامی که شخص دیگری شما را در استوری منشن کند، یک نوتیفیکیشن در Direct دریافت خواهید کرد. برای رفتن به استوری روی پیش نمایش ضربه بزنید. اگر توسط فردی که او را دنبال نمی کنید منشن شده اید، نوتیفیکیشن را در درخواست های پیام خواهید دید.

لینک ها

استوری اینستاگرام می تواند حاوی لینک باشد. لینک See More در پایین صفحه کاربر را به صفحه مقصد هدایت می کند.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

افرادی که استوری را مشاهده می کنند، برای رفتن به لینک میتوانند یا روی « See More » ضربه بزنند یا صفحه را به سمت بالا بکشند.

آمارها

همانند محتوای ارسال شده در فید اصلی، اینستاگرام آمارهای مربوط به استوری کسب و کارها را نیز ارائه می کند.

برندهایی که از پروفایل های کسب و کار در اینستاگرام استفاده می کنند، می توانند به آمارهای میزان دسترسی، بازدیدها، پاسخ ها و خروج ها برای هر استوری دسترسی داشته باشند.

تبلیغات

اینستاگرام قابلیت اجرای تبلیغات تمام صفحه در استوری را ایجاد کرده است. این تبلیغات، هدف گذاری مخاطب ، دسترسی و محاسبات آماری را نیز ارائه می دهند.
این تبلیغات بین استوری ها پخش می شود، اما استوری ها را قطع نمی کند. تبلیغات ویدئویی می تواند تا 15 ثانیه و عکس ها به مدت 5 ثانیه اجرا شود.

تبلیغ در استوری اینستاگرام با استفاده از داده های اینستاگرم و فیس بوک امکان دسترسی به مخاطب بسیار هدفمند در یک پلتفرم بسیار جذاب را به تبلیغ کنندگان می دهد.

بهترین روش های استفاده از استوری اینستاگرام

اکنون که با استوری اینستاگرام و امکانات آن آشنایی پیدا کردید، باید بهترین روش های استفاده از این قابلیت را بیاموزید.

یک داستان بگویید

ممکن است واضح به نظر برسد، اما جالب است که افراد و برندهای زیادی این روش را دنبال نمی کنند.

استوری اینستاگرام شما باید چیزی بیش از چند عکس فوری تصادفی یا کلیپ های ویدئویی باشد. از آنجا که عناصر با هم به فرمت اسلاید نمایش داده می شوند، باید اطمینان حاصل کنید که با هم همپوشانی داشته باشند. با استفاده از چند قطعه محتوا یک داستان دنباله دار بگویید.

محتوای ساده و خالص ارائه کنید

پلتفرم هایی مانند Snapchat و استوری اینستاگرام برای محتواهایی طراحی شده اند که به نظر برسد همین الان گرفته شده اند. حتی اگر اینطور نباشد استوری اینستاگرام شما باید سرگرم کننده و جذاب باشد، اما لازم نیست به اندازه محتوایی که در فید خود پست می کنید، ویرایش شده و مرتب باشد. این قابلیت فرصتی عالی برای خلاقیت و تجربه است.

برای مخاطب ارزش ایجاد کنید

همانند دیگر فعالیت های شبکه های اجتماعی، باید اطمینان حاصل کنید که استوری اینستاگرام شما برای مخاطبان شما ارزش ارائه می کند. این کار را در کانال های دیگر خود انجام می دهید، درست است؟

اگر هدف شما سرگرمی، اطلاع رسانی یا هر چیز دیگری باشد ، اطمینان حاصل کنید که برای مخاطب شما ارزشمند است تا مخاطب به طور مداوم با شما ارتباط برقرار کند.

خلاق باشید

همانطور که در بالا توضیح داده شد، استوری اینستاگرام دارای امکانات فراوانی برای افزودن جذابیت به محتوای شما، از ابزارهای طراحی و استیکر گرفته تا متن و فیلترها. از آنها استفاده کنید.

برای ایجاد تنوع و علاقه در مخاطب ،ترکیبی از انواع پست ها را در استوری امتحان کنید عکس ، اسلایدهای متنی ، ویدئوها و بومرنگ ها امتحان کنید.

از پیش برنامه ریزی کنید و محتوا را از قبل ایجاد کنید

استوری اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا محتوای موجود در دستگاه خود که در 24 ساعت گذشته گرفته شده است را ارسال کنید.

اگر میخواهید چیزی را که بیش از 24 ساعت گذشته گرفته شده به اشتراک بگذارید، محتوا را در یک اپلیکیشن ویرایش باز کنید و سپس آن را به دستگاه تلفن همراه خود برگردانید. اینستاگرام  آن را به عنوان محتوای جدید می شناسد.

از این قابلیت به درستی استفاده کنید. از قبل مطالب خود را برنامه ریزی کنید و در صورت امکان، قبل از زمانی که قصد دارید آنها را پست کنید، ایجاد کنید. این امر باعث می شود که برنامه ریزی یک استوری بسیار ساده تر شود.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

آن را عمودی کنید

محتواهایی که در استوری قرار می دهید باید به صورت عمودی باشند.چرا؟

زیرا افراد محتوا را در تلفن همراه به صورت عمودی مشاهده می کنند. یک گزارش نشان داد که کاربران تلفن همراه 94 درصد زمان ها ، از موبایل خود به صورت عمودی استفاده می کنند.

ارائه استوری اینستاگرام در دستگاه موبایل نیز دلیل ارائه محتوای استوری به صورت عمودی را توجیه می کند.

محتوای تمام صفحه ارائه کنید

زمانی که می خواهید محتوای موجود را بارگذاری کنید، باید اطمینان حاصل کنید آنچه در استوری به اشتراک می گذارید، متناسب با اندازه صفحه نمایش باشد.

دقیقا یک محتوا را در چند پلتفرم ارائه نکنید

توییت های شما مانند پست های فیس بوک شما نیستند و استوری اینستاگرام شما نیز مانند هیچ کدام از کانال های اجتماعی دیگر نیستند.

اگر چه استوری اینستاگرام فوق العاده شبیه Snapchat است و از لحاظ فنی بازنشر محتوای اسنپ چت در استوری اینستاگرام امکان پذیر است اما اشتباه است که محتوا را از یک پلتفرم به دیگری منتقل کنید. هر کانال دارای مخاطب و کاربران متفاوت هستند.

نباید دقیقا همان محتوای Snapchat، با همان فیلترها را استفاده کنید. این کار وجهه خوبی در نظر مخاطب ندارد.

استوری خود را ارتقا دهید

استوری شما در اینستاگرام به مدت 24 ساعت در نوار استوری بالای فید کاربران و از روی عکس پروفایل شما قابل دسترسی و  مشاهده است. در حالی که این مکان ها قطعا تاثیرگذارند اما می توان آن را ارتقا داد و بازدید و دسترسی را افزایش داد.

شما برای استوری خود زمان، انرژی و منابع صرف می کنید پس باید اطمینان حاصل کنید که بیشترین دسترسی و بازدید ممکن را خواهد داشت. آن را در یک پست معمولی اینستاگرام (ترجیحا شامل محتوای مربوطه) به اشتراک بگذارید تا بازدید را افزایش دهید.

از فراخوان استفاده کنید

هر محتوایی که ایجاد میکنید، باید از خود بپرسید: میخواهم مخاطبانم را پس از خواندن یا تماشای این محتوا چه عکس العملی نشان دهند؟

استوری ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. چه برند شما به گزینه See More برای ارسال کاربران خود به یک سایت دیگر دسترسی داشته باشد یا اینکه پست های نکته ای و آموزشی قرار می دهید، اطمینان حاصل کنید که استوری خود را با یک فراخوانی که متناسب با آن محتواست است، پایان دهید.

شرکت The North Face به روشی جالب در روز ولنتاین با استفاده از کلمه ای هوشمندانه برای تشویق مخاطبان به خرید یک کیسه خواب جدید از استوری اینستاگرام استفاده کرد.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

همچنین، پست های زیر از NASA Kijiji Vancouver و Hootsuite بدون قرار دادن لینک ، با یک فراخوان واضح و روشن مخاطب را به مقصدی خاص هدایت می کنند.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

نحوه استفاده از استوری اینستاگرام برای بازاریابی

1. راهنمای کامل استوری اینستاگرام : قرار دادن پست های How to و آموزشی

آیا می خواهید مردم از محصول شما استفاده کنند؟ به آنها نشان دهید چگونه این کار را انجام دهند. افراد در شبکه های اجتماعی عاشق محتواهایی هستند که نحوه انجام کاری را به آنها آموزش می دهد (how-to) و استوری اینستاگرام از این قاعده مستثنی نیست.

تعدادی از شرکت ها از این روش بسیار عالی استفاده کرده اند، از جمله : Ketel One، که دستور العمل کوکتل را نشان می دهد؛ Kijiji که نکات DIY) do it yourself) یا خودت انجام بده) را با کاربران با بودجه کم خود به اشتراک می گذارد و Etsy، که دستورالعمل های گام به گام در مورد پروژه های خلاقانه را به اشتراک می گذارد.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

2. راهنمای کامل استوری اینستاگرام : نمایش پشت صحنه

چه پشت صحنه دفتر خود و چه درون یک رویداد منحصر به فرد را نمایش دهید، محتوای پشت صحنه ، انتخاب محبوبی برای پلتفرم هایی مانند استوری اینستاگرام است.

نیویورک تایمز مخاطبان خود را به پشت صحنه نمایش سگ ها (Westminster Kennel Club Dog Show) برد اما به روش جدید. به جای نمایش قسمت های مختلف این مراسم  ، نیویورک تایمز تصمیم به مستند کردن جزئیات کرد.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

3. راهنمای کامل استوری اینستاگرام : اشتراک گذاری لیست ها به صورت جذاب 

یست ها یک نوع ساده از محتوا هستند که پیام واضح و روشن دارند و تحویل آن نیز آسان و همچنین برای مخاطب سرگرم کننده هستند.

National Geographic کار جالبی در استوری اینستاگرام خود با نمایش پارک های ملی با بیشترین بازدید ، انجام داد. هر پارک در این لیست، همراه با یک عکس خیره کننده و منشن کردن اکانت آن در اینستاگرام همراه بود تا فالوورهای National Geographic بتوانند هر یک از آنها را بررسی و مشاهده کنند.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

4. راهنمای کامل استوری اینستاگرام : ایجاد ارزش از طریق پرسش و پاسخ

کارکنان، سفیران و مشتریان شما همه افراد بسیار علاقمندی هستند. از آنها استفاده کنید. چه یک مصاحبه یک به یک را انتخاب کنید یا یک گروه از کارشناسان در مورد یک موضوع بحث و تبادل نظر کنند، پرسش و پاسخ یک راه ساده برای ارائه محتوای جالب و با ارزش برای مخاطبان  است.

نیویورک تایمز در طول اعتراضات Standing Rock از این تاکتیک استفاده کرد و مصاحبه ها را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

5. راهنمای کامل استوری اینستاگرام : دریافت بازخورد

ماهیت استوری اینستاگرام این است که فالوورهای شما راحت تر بتوانند با برند شما ارتباط برقرار کنند. پس چرا آغازگر مکالمه نباشید؟

طبیعت غیررسمی و زمانی استوری آن را به جایی مناسب برای درخواست بازخورد از مخاطبان تبدیل کرده است. از آنها بخواهید به شما کمک کنند تا تصمیم بگیرید کدام یک از محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) را در فید برند خود قرار دهند یا نظر آنها را در مورد آخرین محصول خود بپرسید.

Taco Bell کار بسیار خوبی در این زمینه انجام می دهد. این شرکت به طور مرتب از مخاطبین خود میپرسد چه نوع محتوایی را میخواهند در استوری اینستاگرام برند مشاهده کنند.

6. راهنمای کامل استوری اینستاگرام : استفاده از تاثیرگذاران

اگر کسب و کار شما دارای افراد تاثیرگذار است، از آنها استفاده کنید! کلیدها را به دست آنها بدهید تا شیوه زندگی خود را که با محصول شما متناسب است را نشان دهند.

در طول هفته مد و فشن نیویورک، Maybelline New York از نوجوان تاثیرگذار Jordyn Jones به این منظور استفاده کرد.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

7. راهنمای کامل استوری اینستاگرام : قرار دادن محتوای مخاطبان خود با ذکر نام در استوری

یکی از مزیت های وجود استوری اینستاگرام این است که مکان دیگری برای به اشتراک گذاری محتوا برای کسب و کار شما فراهم می کند. از آنجایی که استوری غیر رسمی تر است، همچنین جای خوبی برای قراردادن محتوای کاربران و نام بردن از آنان است.

Starbucks این کار را در کمپین RedCupContest انجام داد. این شرکت از کاربران دعوت کرده است تا محتوای هایی که شامل لیوان قرمز مخصوص این برند است را به اشتراک بگذارند و سپس محتواهای مورد علاقه خود را همراه با ذکر نام صاحب آن در استوری به اشتراک گذاشت.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

8. راهنمای کامل استوری اینستاگرام : ارائه پیشنهادات ویژه و کوپن تخفیف

به وفادارترین فالوورهای خود به منظور دادن انگیزه بیشتر برای تشویق به تماشای مداوم محتوای برندتان ، پاداش دهید.

استوری اینستاگرام مکان خوبی برای ارائه یک معامله خاص یا کوپن برای فالوورها است. این کار در مخاطب احساس خوبی ایجاد می کند و آنها را تشویق می کند که بیشتر از کسب و کارتان حمایت کنند.

J.Crew هنگامی که یک جفت عینک آفتابی جدید را تولید کردند کار جالبی در این زمینه انجام دادند. آنها نه تنها محصولات خود را در استوری خود اعلام کردند، بلکه به فالوورهایی که ابتدا استوری را مشاهده کنند پیشنهاد ویژه ای ارائه کردند.

9. راهنمای کامل استوری اینستاگرام : اعلام اخبار جدید از استوری

خبر جدیدی برای به اشتراک گذاشتن دارید؟ شاید یک محصول جدید راه اندازی کرده اید، یک شرکت یا شعبه دیگر ایجاد کرده اید، یا یک شخص شناخته شده در صنعت شما به تیم شما پیوسته، ابتدا آن را از طریق استوری اینستاگرام اعلام کنید.

اعلام اخبار جدید در استوری اینستاگرام ، مخاطبان را تشویق می کند تا استوری های شما را بیشتر دنبال کنند. به علاوه، این یک فرصت عالی برای ایجاد هیجان در مخاطب در مورد خبر جدید است.

برند محبوب بستنی Ben & Jerry’s برای به اشتراک گذاشتن اخبار خود در مورد اضافه کردن عطر و طعم جدید به ترکیب محصولات لبنی خود، استوری اینستاگرام را انتخاب کرده است.

راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها

شبکه های اجتماعی سریع حرکت می کنند و همگام شدن با سرعت تغییرات (پلت فرم ها و قابلیت های جدید) می تواند دشوار باشد. برای اینکه همواره به روز باشید و از این تغییرات عقب نمانید ، مهارت های اساسی بازاریابی شبکه های اجتماعی را از وبسایت تخصصی سونت اینفو بیاموزید.

 

منبع: How to Use Instagram Stories: The Complete Guide for Business

Tags:
3s یادداشت ها
 1. هوشنگ 2 سال پیش

  سلام امیدوارم در کارهای خوبی که برای آگاهی مخاطبین خود انجام میدید همیشه موفق باشید… از تیم توانا تشکر میکنم …

  • لیلا 1 سال پیش

   سلام ممنونم از اطلاعات شما
   ببخشید من نمی تونم پیام های وارده را ببینم برایم ارور میده
   برای ارسال یک عکس یا ویدیو ناپدید، دوربین را لمس کنید هرکاری می کنم باز نمی کنه
   متشکرم

 2. instagram 10 ماه پیش

  ممنونم دمتون گرم

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟