راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک

راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت اینفو “

راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک

داشتن تعداد لایک زیاد در صفحه فیسبوک به نوعی اعتبار شما را در شبکه اجتماعی نشان می دهد. داشتن هزاران لایک باعث علاقه مندی بیشتر کاربران به برند شما خواهد شد.

تعداد لایک بیشتر = اعتماد بیشتر = خرید بیشتر

اما برای به دست آوردن لایک های فیسبوک راه هایی وجود دارد. کمپین های لایک تقلبی کمکی به شما نخواهد کرد. بهترین راه برای افزایش لایک های صفحه فیسبوکتان این است که به طور طبیعی و با به اشتراک گذاشتن محتوای مناسب و راه اندازی کمپین لایک در فیسبوک این کار را انجام دهید.

در ابتدا باید توجه کنید اکیدا از خرید لایک فیسبوک اجتناب کنید زیرا :

 • داشتن هزاران لایک از کاربران غیرفعال ، صفحه فیسبوک شما را برای الگوریتم فیسبوک بد جلوه می دهد و شانس دیده شدن پست هایتان کم شده و افراد کمتری آن را مشاهده می کنند.
 • افراد متوجه می شوند زمانی که صفحه فیسبوک شما هزاران لایک دارد اما پست هایتان تقریبا لایکی ندارد.

کمپین لایک فیسبوک چیست؟

کمپین لایک فیسبوک یک کمپین تبلیغاتی پولی است که به طور مستقیم به افزایش تعداد لایک های صفحه فیسبوک کمک می کند.

هدف کمپین لایک فیسبوک ، هدف قرار دادن افرادی است که ممکن است به برند شما و یا به پستی که به اشتراک گذاشته اید علاقه مند باشند. اگر این افراد تبلیغ شما را دوست داشته باشند ، روی دکمه فراخوان ( CTA ) کلیک کرده و پیج شما را لایک می کنند.

راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک

 

زمانی که تبلیغ شما لایک شد بعدا می توانید کسانی که صفحه شما را لایک کرده اند را به عنوان مخاطب هدف قرار دهید.

 

چطور یک کمپین لایک فیسبوک ایجاد کنیم

ایجاد یک کمپین لایک فیسبوک یک فرآیند ساده و مستقیم و بدون پیچیدگی است. شما نیاز به ایجاد کمپین تبلیغاتی فیسبوک ( Facebook Ads campaign ) با هدف افزایش بیشتر لایک های صفحه فیسبوکتان دارید.

برای ایجاد کمپین تبلیغاتی فیسبوک می توانید از Facebook Ads Manager یا AdEspresso استفاده کنید.

از طریق Facebook Ads Manager ، روی “ Create a New Campaign ” کلیک کنید و “ Engagement ” را انتخاب کنید.

راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک

در قسمت پایین ، “ Page likes ” را مشاهده می کنید. “ Continue ” را کلیک کرده تا کمپین شما ایجاد گردد.

راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک

اگر از AdEspresso  برای مدیریت کمپین تبلیغات فیسبوک استفاده می کنید ، Facebook Like campaign را در new campaign setup phase می بینید.

راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک

در مرحله بعد باید صفحه ای که می خواهید تبلیغ کنید و مخاطبان هدف را انتخاب کنید.

مخاطبان هدف کمپین لایک در فیسبوک

انواع مختلف مخاطب برای تبلیغات فیسبوک وجود دارد که می توانید آن ها را هدف قرار دهید. دو نوع رایج مخاطبان ، Custom Audiences و interest-based audiences هستند.

راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک

 

توصیه می شود Custom audience را هدف قرار دهید ، Custom audience افرادی هستند که قبلا به طریقی در برند شما مشارکت داشته اند. یا از وبسایت شما بازدید کرده اند یا پست شما را لایک کرده اند.

اگر Facebook Pixel را هنوز نصب نکرده اید یا اگر نمی خواهید از Custom Audience استفاده کنید می توانید مخاطبان هدف خود را بر اساس موارد زیر انتخاب کنید :

 • مکان
 • سن
 • جنسیت
 • علاقه مندی
 • وضعیت رابطه (Relationship status)
 • رفتارهای خرید(Purchase behaviors)
 • سطح تحصیلات

از افرادی که علاقه ای به محصول یا خدمات شما ندارند صرف نظر کنید. مخاطبان کمپین خود را محدود کنید تا به افرادی که به صورت بالقوه می توانند پیج شما را لایک کنند ، دسترسی داشته باشید.

 

طراحی کمپین لایک در فیسبوک

طراحی و متن تبلیغ شما دو فاکتور خیلی مهم در موفقیت کمپین شما می باشد.

اگر موفق نشوید توجه افراد را جلب کنید آنها نه تبلیغ شما را نگاه می کنند و نه پیج شما را لایک می کنند. وجود این موارد  در تبلیغ شما بسیار مهم است ، شرحی از شرکت ، محصول یا خدمات و همچنین دکمه فراخوان ( call-to-action ( CTA .

یک جمله ارزشمند و قوی استفاده کنید و به کاربر بگویید که به چه دلیل صفحه شما را لایک کند. اینکه به کاربران بگویید لایک کردن صفحه شما چه سودی برای آنها دارد معمولا نتایج بهتری برای کمپین شما به دنبال دارد.

راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک

موارد زیر را در طراحی به کار ببرید :

 • فواید لایک کردن را به کاربر نشان دهد
 • شفاف و ساده و بدون پیچیدگی باشد
 • از افعال کنشی مثل “ Get ” “ Do ” “ Like ” استفاده کنید.
 • از علامت تعجب استفاده کنید.
 • برای جلب توجه بیشتر ، جملات سوالی به کار ببرید.

خرید تبلیغات

قبل از اتمام تنظیمات کمپین لایک در فیسبوک ، یک مورد بسیار مهم وجود دارد که باید انتخاب کنید : روش خرید تبلیغات Facebook ad bidding

توصیه می کنیم با بودجه کم شروع کنید به عنوان مثال ده دلار در روز . پس از اینکه تجزیه و تحلیل کمپین نتایج خوبی را نشان داد می توانید بودجه را افزایش دهید.

برای کسب نتایج بهتر ، روش خرید خودکار را انتخاب کنید و اجازه بدهید فیسبوک برای شما بهینه سازی نماید.

راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک

 

گزارش گیری و بهینه سازی از کمپین لایک در فیسبوک

کلیک کردن دکمه “ Publish ” به این معنی است که شما 50 درصد کار را انجام داده اید. بخش های دیگری هنوز باقی مانده است. لازم است برای بهتر کردن نتایج ، کمپین خود را بررسی و بهینه سازی نمایید.

زمانی که با استفاده از کمپین شروع به ارتقا صفحه فیسبوکتان می کنید بسیار مهم است که فاکتورهایی که در تبلیغات اثرگذار است را در نظر بگیرید :

 • هزینه به ازای هر کلیک
 • هزینه به ازای هر 1000 بازدید
 • تعداد لایک ها

اطلاعات به دست آمده از این سه پارامتر به شما در بهینه سازی کمپین کمک می کند. از طریق AdEspresso ، می توانید تصویر عملکرد پارامترها را در هر زمان ببینید.

راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک

 

هزینه به ازای هر کلیک

مهمترین پارامتر ، هزینه ای است که به ازای هر لایک می پردازید ( Cost per Like ).

 

هزینه به ازای هر 1000 بازدید ( Cost per 1K impressions )

زمانی که پارامترهای کمپین را مشاهده می کنید بررسی کنید هزینه در ازای هر بازدید در طول زمان چگونه تغییر کرده است. اگر نرخ تعداد بازدیدها با شیب تندی شروع شده ممکن است نشان دهنده این باشد که افراد دفعات زیادی تبلیغ شما را مشاهده کرده اند.

 

تعداد لایک ها

یکی دیگر از پارامترهای اساسی که باید به آن توجه کنید تعداد لایک هایی است که از طریق کمپین برای صفحه فیسبوک شما دریافت شده است.

بررسی تعداد لایک ها مخصوصا زمانی که می خواهید بدانید چه نوع تبلیغاتی لایک های بیشتری را دریافت می کند از اهمیت بسیاری برخوردار است.

در بیشتر موارد ، تبلیغاتی که بیشترین لایک را دارند کمترین هزینه به ازای هر کلیک را دارند. زمانی که از ابزار گزارش گیری AdEspresso استفاده می کنید می توانید ببینید چه عناصری در تبلیغ شما منجر به ایجاد تفاوت های بیشتری در نتایج تبلیغ می شود.

راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک

 

با تحت نظر داشتن و بررسی کردن این سه پارامتر ، می توانید از کمپینی که نتایج خوبی ندارد صرف نظر کنید و یا برای کمپین های موفق که منجر به تولید لایک های زیادی در صفحه شما می شود بودجه خود را افزایش دهید.

همانطور که می بینید ایجاد یک کمپین لایک در فیسبوک بسیار ساده تر از چیزی است که تصور می کردید. اکنون اولین کمپین خود را ایجاد کنید و ببینید چگونه لایک های جدید به صفحه شما اضافه می شود.

مطالب مشابه
وبلاگ های تخصصی و کاربردی

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟