دانستنی های اینستاگرام برای کسب و کار
4.67/5 (3)

دانستنی های اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

دانستنی های اینستاگرام برای کسب و کار و تجارت

در مطلب قبلی در مورد پخش زنده اینستاگرام و بهبود کسب و کار صحبت کردیم و در این مطلب پیرامون دانستنی های اینستاگرام برای کسب و کار صحبت میکنیم.

اینستاگرام اپلیکیشن شبکه اجتماعی و به اشتراک گذاری تصاویر است که در سال 2010 توسط Kevin Systrom و Mike Krieger راه اندازی شد. در سال 2012 فیسبوک آن را به قیمت یک میلیارد دلار خرید. بر اساس آمارهای اینستاگرام ، این پلتفرم بیش از 300 میلیون کاربر فعال روزانه و 500 میلیون کاربر ماهانه دارد.

اینستاگرام یک اپلیکیشن عکس و ویدئو محور است. کاربران میتوانند عکسها و ویدئوهای کوتاه خود را به اینستاگرام ارسال کنند در استوری ضبط کنند و ویدئوی زنده پخش نمایند.


پیشنهاد میکنیم آموزش کامل اینستاگرام در 15 گام را در سونت اینفو مطالعه کنید.


1. ایجاد اکانت

اولین قدم از دانستنی های اینستاگرام برای کسب و کار ایجاد اکانت در این شبکه اجتماعی است .

با این که از طریق دسکتاپ هم امکان مشاهده اینستاگرام وجود دارد اما در اصل یک اپلیکیشن موبایل است. باید قبل از ایجاد اکانت، آن را دانلود کنید. اینستاگرام در Apple App Store و Google Play store رایگان در دسترس است.

برای ثبت نام، هم میتوانید از طریق اکانت فیسبوک و هم از طریق ایمیل ثبت نام کنید. اگر با اکانت فیسبوک ثبت نام کنید، اطلاعات فیس بوک شما در اینستاگرام ثبت میشود مثل نام و عکس کاربری. همچنین میتوانید با نام کاربری و پسورد جدید ثبت نام کنید.

اگر بخواهید برای دسترسی به تجزیه و تحلیل ها، اکانتتان را به اکانت کسب و کار تبدیل کنید باید اکانت خود را به اکانت کسب و کارتان در فیسبوک متصل کنید برای این کار از قسمت تنظیمات، Switch to Business Profile را انتخاب کنید.

پس از ایجاد اکانت، میتوانید از تب پروفایل (سمت راست پایین صفحه) پروفایل خود را ویرایش کنید. نام و نام کاربری و عکس پروفایل خود را تغییر دهید یا وبسایت اضافه کنید و یک بیوگرافی کوتاه بنویسید.(حداکثر 150 کاراکتر)

برای تغییر تنظیمات اپلیکیشن، گوشه سمت راست بالای صفحه را لمس کنید. از اینجا میتوانید پستهایی که لایک کرده اید را ببینید، افراد را جستجو و دنبال کنید، به گزینه های پشتیبانی اینستاگرام دسترسی پیدا کنید، سابقه جستجو را حذف و از اکانت خارج شوید.


مطلب آموزشی مرتبط: راهنمای ایجاد و مدیریت چندین اکانت در اینستاگرام 


2. راهنمای اپلیکیشن

قدم بعدی از دانستنی های اینستاگرام برای کسب و کار آشنایی با آیتم های مختلف، کارایی و عملکرد هر کدام از آنها است.

زمانی که وارد اینستاگرام میشوید به صفحه اصلی هدایت میشوید. در این صفحه پست هایی که همه کسانی که شما آنها را دنبال میکنند پشت سر هم نمایش داده میشود و اگر شما پستی قرار داده اید نیز در این قسمت نمایش داده میشود.

در قسمت پایین صفحه، پنج تب وجود دارد. تب صفحه اصلی، تب جستجو، تب دوربین (برای اضافه کردن تصویر از گالری و یا گرفتن عکس و فیلم)، تب شبیه قلب ( برای مشاهده کسانی که پستهای شما را لایک کرده اند) و تب پروفایل.

تب جستجو به شما در یافتن محتواهای جذاب و کاربران جدید کمک میکند. با استفاده از این تب میتوانید محتوا ، کاربر و هشتگ را جستجو کنید. اگر جستجوی خاصی مد نظرتان نیست، محبوب ترین نتایج جستجوها در این قسمت نمایش داده میشوند.

همچنین ردیفی از عکسها را می بینید که Trending Tags نامیده میشوند و پایین آن پست های محبوب که Explore Posts نامیده می شوند را مشاهده می کنید. استفاده از این قابلیت روش خوبی برای یافتن افراد و برندهایی است که با شما علایق مشترک دارند.

در صفحه فعالیت (Activity) که با آیکون شبیه قلب مشخص شده، دو تب در بالای صفحه دیده میشود تب Following و تب You. در تب You می توانید لایکها، کامنتها و کسانی که شما را دنبال کرده اند را ببینید. همچنین اگر کسی شما را تگ یا منشن کرده میتوانید در این تب مشاهده کنید. در تب Following فعالیتهای اخیر افرادی که آنها را دنبال میکنید را میتوانید مشاهده کنید. عکسهایی که لایک کرده اند یا کامنتهایی که گذاشته اند و اگر کسی را دنبال کرده اند میتوانید مشاهده کنید.

در تب Profile میتوانید همه عکس هایتان را ببینید، پروفایلتان را ویرایش کنید و تنظیمات را تغییر دهید. در قسمت پایین بیوگرافی، محتواها را میتوانید به صورت 4 چیدمان مختلف ببینید. بصورت کلاژی از پستهای اخیر ( چیدمان پیش فرض)، چیدمان full-size ، چیدمان photo map (اگر از برچسب جغرافیایی استفاده میکنید)، چیدمان به صورت کلاژی که دیگر کاربران شما را تگ کرده اند.

3. ایجاد محتوا

سومین مرحله از دانستنی های اینستاگرام برای کسب و کار ، ایجاد محتوای مناسب و مرتبط با موضوع تجارت شما در این شبکه اجتماعی است .

اینستاگرام امکان ارسال پست و همچنین ارسال استوری و پخش زنده بصورت موقت را برای کاربران مهیا کرده است.


مطلب آموزشی مرتبط: راهنمای آماده سازی محتوای متفاوت تصویری 


4. اضافه کردن عکس

قدم بعدی و اولین مرحله اجرایی از دانستنی های اینستاگرام برای کسب و کار ، افزودن عکس و تصویر در این شبکه اجتماعی است.

برای ارسال عکس، در پایین صفحه آیکون دوربین را لمس کنید. این کار باعث باز شدن دوربین گوشی شما میشود. هم میتوانید مستقیم عکس گرفته و ارسال کنید و هم میتوانید از گالری عکس انتخاب کرده و ارسال کنید.

پس از انتخاب یا گرفتن عکس، با لمس کردن Next ، به صفحه بعد هدایت میشوید. در این قسمت میتوانید با تغییر روشنایی، کنتراست، رنگ، سایه و … تصویر را ویرایش کرده و یا به عکس فیلتر اضافه کنید.

پس از ویرایش عکس، Next را کلیک کنید. در این مرحله اینستاگرام دو گزینه در اختیار شما قرار میدهد، اینکه میخواهید عکس را به صورت عمومی ارسال کنید یا به صورت خصوصی و برای فرد یا افراد خاص. اگر میخواهید تصویر را به برای عموم به اشتراک بگذارید، برای توضیح عکس، کپشن (Caption) بنویسید، به تصویرتان مکان اضافه کنید، افراد را تگ کنید و در دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. همچنین میتوانید از قسمت پایین Advanced Settings کامنتها را ببندید.

اگر میخواهید تصویر را به صورت خصوصی برای فرد یا افراد خاصی ارسال کنید، فقط کافیست یک توضیح یا کپشن به آن اضافه کرده و ارسال کنید.

صاحبان کسب و کار باید توجه داشته باشند که پیش از ارسال تصاویر، برای بهتر دیده شدن، به آن هشتگ اضافه کنند. برای مثال، برای تصاویر سگ معمولا هشتگ DogsofInstagram استفاده میشود یا تصاویر غذا معمولا هشتگ Food. استفاده از هشتگ مناسب باعث جذب فالور بیشتر میشود.

اگر پس از ارسال عکس، میخواهید تغییری اعمال کنید، دکمه (…) در کنار آن پست را کلیک کنید و Edit را انتخاب کرده و تغییرات را اعمال کنید. می توانید توضیح عکس ، مکان یا تگ را ویرایش کنید یا آن را در دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا اینکه کلا آن پست را حذف کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: آشنایی با نرم افزار جذاب ویرایش عکس 


5. استوری اینستاگرام (Stories)

قدم پنجم و خلاقانه ترین قسمت از دانستنیهای اینستاگرام برای کسب و کار ، استفاده از استوری است.

قابلیت جدید اینستاگرام به نام Instagram Stories ، عکسها و ویدئوها پس از 24 ساعت ناپدید میشوند.

بالای صفحه اصلی، افرادی که شما را دنبال میکنند و همچنین تصویر پروفایل خودتان نمایش داده میشود. زمانیکه تصویر خودتان را کلیک میکنید، صفحه دیگری باز میشود که گزینه های زیر در آن وجود دارند. live video ،Normal (برای گرفتن عکس)، Boomerang (برای ایجاد GIF) و Hands-Free که با استفاده از آن، امکان ضبط ویدئو بدون نگهداشتن دکمه ضبط وجود دارد.

همچنین میتوانید با ابزار Pen در گوشه بالا سمت راست، روی عکس یا ویدئو چیزی بکشید، استیکر اضافه کنید یا با آیکون “Aa” ، متن اضافه کنید. برای اضافه کردن محتوای بیشتر به استوری، در گوشه بالا سمت چپ، آیکون دوربین را کلیک کنید. این امکانات بسیار شبیه به امکانات اسنپ چت است، اگر با اسنپ چت کار کرده اید کار کردن با این قسمت برایتان راحت تر است.


مطلب آموزشی مرتبط: ایجاد و آنالیز استوری اینستاگرام برای کسب و کارها


6. ویدئو در اینستاگرام

از بخشهای شگفت انگیز و جالب دانستنیهای اینستاگرام برای کسب و کار ، استفاده مناسب از پخش زنده ویدئو است.

علاوه بر استوری اینستاگرام، از طریق پخش زنده اینستاگرام میتوانید بخشهای پشت صحنه جالب و جذاب کسب و کارتان را به نمایش بگذارید و همزمان پاسخ سوالات آنها را در کامنتها بدهید. پس از اتمام پخش زنده، ویدئو دیگر در دسترس و قابل مشاهده نخواهد بود.

اگر میخواهید ویدئو در فید شما باقی بماند و ناپدید نشود میتوانید ویدئو را مستقیما ضبط کرده و آپلود کنید و یا از گالری انتخاب کرده و ارسال کنید. همچنین امکان قرار دادن صدا یا حذف آن را نیز دارید.


مطلب آموزشی مرتبط: پخش زنده در اینستاگرام و بهبود کسب و کار


7. دسترسی به اینستاگرام از طریق وب

مرحله 7 از دانستنی های اینستاگرام برای کسب و کار ، آشنایی با وبسایت این شبکه اجتماعی است.

از طریق وبسایت Instagram.com میتوانید به اینستاگرام دسترسی داشته باشید اما این وبسایت محدودیت دارد. فقط میتوانید وارد شده، پروفایل و تایم لاین خود و دیگر کاربران را ببینید و لایک کنید و کامنت بگذارید. ولی نمیتوانید عکس به اشتراک بگذارید و از جستجو استفاده کنید. میتوانید پروفایل و تنظیمات را ویرایش کنید اما نمیتوانید عکس پروفایلتان را تغییر دهید. همچنین لیست کسانی که شما را دنبال میکنند و کسانی که شما آنها را دنبال میکنید را ببینید.

8. تعامل با دیگر کاربران

از ضروریات و مهمترین دانستنیهای اینستاگرام برای کسب و کار ، تعامل اثربخش با کاربران است.

راههای زیادی برای تعامل با کاربران وجود دارد به عنوان مثال، تگ کردن دیگر کاربران در پست هایتان یا پیغام خصوصی ارسال کردن.

 • لایک کردن :

یک راه ساده برای برقراری ارتباط با کاربران لایک کردن است. برای لایک کردن یک پست هم میتوانید روی آن دو بار ضربه بزنید و هم میتوانید آیکون قلب زیر آن پست را لمس کنید. برای مشاهده پستهایی که لایک کرده اید، به بخش پروفایل رفته و از گوشه بالا سمت راست Posts You’ve Liked را انتخاب کنید.

 • کامنت گذاشتن (نظر دادن) :

روش ساده دیگری برای برقراری ارتباط، نظر دادن زیر پست هاست. آیکون کامنت کنار لایک قرار دارد. با لمس آیکون میتوانید نظرتان را بنویسید و پس از اتمام، Send را بزنید و ارسال کنید.

 • منشن کردن :

همانند توئیتر در اینستاگرام نیز میتوانید با استفاده از @کاربران را در کامنتها یا کپشن، تگ کنید. پس از تایپ @ لیستی از فالورها برای شما نمایش داده میشود که هم میتوانید از آن لیست انتخاب کنید و هم میتوانید با تایپ نام کاربری کامل، شخص مورد نظر را تگ کنید. برای پاسخ دادن به کامنتها نیز باید از این روش استفاده کنید.

 • تگ کردن :

همانند تگ کردن در فیسبوک، اینستاگرام نیز امکان تگ کردن افراد قبل از انتشار پست را به شما میدهد. برای انجام اینکار، گزینه Tag People را لمس کرده و در جای دلخواه از عکس ضربه زده و سپس از شما میخواهد تا نام کاربری را وارد کنید و سپس عکس را ارسال میکنید. دیگر کاربران میتوانند با ضربه زدن روی عکس ببینند که چه کسی تگ شده است.

 • دایرکت اینستاگرام :

برای دسترسی به قسمت دایرکت، به صفحه اصلی رفته و آیکون بالا وسمت راست صفحه را کلیک کنید. از اینجا میتوانید عکس و ویدئو را به صورت خصوصی به دیگر کاربران ارسال کنید. برای ارسال پیام دایرکت ، ” + ” را در گوشه سمت راست بالا لمس کرده و ارسال عکس یا ویدئو و یا ارسال پیام را انتخاب کنید. زمانی که پیام را ارسال کردید میتوانید با گیرنده، پیام رد و بدل کنید.


مطلب آموزشی پیشنهادی: زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام با 4 ابزار


9. استفاده از هشتگ ها

مرحله نهم از دانستنیهای اینستاگرام برای کسب و کار ، استفاده مناسب از هشتگ است.

استفاده از هشتگ روش بسیار خوبی برای پیدا کردن محتوای مورد نظر است. درست مثل توئیتر. هشتگ میتوانند شامل حروف و اعداد باشد، اما نمیتوان از نمادهای غیر عددی برای هشتگ گذاری استفاده کرد برای مثال DaveAndBusters میتواند به عنوان هشتگ استفاده شود اما Dave&Busters را نمیتوان استفاده کرد.


مطلب آموزشی مرتبط: راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار


کاربران هم میتوانند از طریق هشتگ جستجو کنند و هم با کلیک روی آن، پستها را ببینند. استفاده از هشتگ مناسب و مرتبط، ابزار بسیار موثری برای بهتر دیده شدن است. درست مانند توئیتر، باید اطمینان حاصل کنید که هشتگ را درست را انتخاب کرده اید.

هشتگهایی مثل nofilter (عکسهایی که ویرایش خاصی روی آنها انجام نشده است) ، selfie (عکسهای سلفی) ، tbt یا throwbackthursday (عکسهای قدیمی) در اینستاگرام بسیار محبوب و پرکاربرد هستند اما ممکن است برای کار و برند شما مناسب نباشد. بهتر است در میان دیگر برندها و کاربران حوزه خودتان جستجو کنید و هشتگهای مناسب و محبوب حوزه خودتان را بیابید.

برای هر پست حداکثر 30 هشتگ میتوانید قرار دهید اما استفاده از 30 هشتگ برای هر پست توصیه نمیشود. استفاده از از هشتگ مناسب و به تعداد کمتر میتواند نتیجه بهتری داشته باشد. استفاده از هشتگ زیاد ممکن است تعداد لایک شما را افزایش دهد اما احتمالا فالورهای شما را زیاد افزایش نخواهد داد و به جای اینکه بیشتر، افراد و برندهایی که علاقمند به برند شما هستند مشارکت کنند عده ای فقط عکس شما را دیده و لایک میکنند.


ترفند مرتبط: ترفندهای هشتگ در اینستاگرام با 3 روش و تکنیک خلاقانه


10. برچسب جغرافیایی در اینستاگرام

از جالبترین و موثرترین دانستنیهای اینستاگرام برای کسب و کار ، استفاده از برچسب جغرافیایی است.

اینستاگرام امکان اضافه کردن مکان به پست را دارد و اگر از این قابلیت استفاده کنید یک photo map از پست هایتان ایجاد میشود و روی نقشه مکانی که شما عکس گرفته اید را نمایش میدهد. اگر کسب و کار شما به سفر کردن ارتباط دارد و یا به خاطر کسب و کارتان زیاد مسافرت میکنید، این ویژگی برای شما بسیار کاربردی است.

با اضافه کردن مکان به عکس هایتان، بالای هر پست، مکان آن نمایش داده میشود. کاربران میتوانند روی آن کلیک کنند و تمام پستهای مربوط به آن مکان را ببینند. بنابراین این روش خوبی برای یافتن فالورهای جدید است. همچنین اگر میخواهید کابران مکان کار شما را بدانند میتوانید مکان را تگ کنید. از این طریق افرادی که در نزدیکی شما هستند ممکن است بخواهند با شما ارتباط کاری برقرار کنند.

ممکن است بخواهید مکان بعضی از عکسها را نمایش دهید و بعضی را نه، به راحتی میتوانید قبل از ارسال پست هم برچسب جغرافیایی را حذف و هم اضافه کنید. همچنین میتوانید رستوران ها، جاذبه های توریستی و … نزدیک خود را جستجو کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: تگ کردن مکان و اشخاص در پستهای زمانبندی شده اینستاگرام


11. تبلیغات در اینستاگرام

از کاربردی ترین دانستنیهای اینستاگرام برای کسب و کار ، انجام تبلیغات در این شبکه اجتماعی است.

همانند دیگر شبکه های اجتماعی، کاربران میتوانند کسب و کارشان را در اینستاگرام تبلیغ کنند.

به سه روش امکان انجام این کار وجود دارد:

 • تبلیغات تصویری (photo Ads) :

این مورد شبیه پستهای تصویری معمولی است اما یک برچسب اسپانسر بالای عکس وجود دارد . همچنین گزینه Learn More ( اطلاعات بیشتر) گوشه راست پایین صفحه زیر عکس وجود دارد.

 • تبلیغات ویدئویی (Video Ads) :

شبیه مورد بالا (تبلیغات تصویری) است و مشابه دیگر پستهای ویدئویی معمولی است فقط یک برچسب اسپانسر دارد.

 • Carousel Ads :

در این نوع تبلیغ وقتی با چند تصویر روبرو هستید میتوانید با سوایپ کردن تصاویر به چپ و راست، آنها را پشت سر هم و به صورت افقی ببینید.

 

هر سه فرمت تبلیغات در فید کاربران وجود دارد. این تبلیغات چهار هدف را پشتیبانی میکند : نمایشهای ویدئویی، کلیک کردن روی لینک وبسایت، نصب اپلیکیشن های تلفن همراه و اطلاع رسانی جمعی.


مطلب آموزشی مرتبط: تبلیغات اینستاگرام و راهنمای کامل کسب و کار


12. استراتژی های اینستاگرام

از ضروری ترین و مهمترین دانستنیهای اینستاگرام برای کسب و کار ، تدوین استراتژی های کسب و کار است.

اگر نمیدانید برای کسب و کارتان در اینستاگرام چه استراتژی به کار ببرید موارد زیر را مطالعه و بررسی کنید:

 • نمایش محصولات و خدمات :

به محض دریافت محصولات جدیدتان از آنها تصاویر با کیفیت تهیه کنید یا تصاویری از محبوب ترین محصولاتتان را به اشتراک بگذارید. اگر کسب و کار شما خدماتی است، مثل سالن زیبایی یا رستوران ، زمانی را برای عکس گرفتن از کارتان اختصاص دهید.

 • نمایش پشت صحنه کار :

از نحوه ساخت کالا و خدماتتان فیلم و عکس تهیه کنید . خصوصا اگر فرآیند خاص و جالبی دارد یا اینکه کاربران زیاد در این مورد سوال می پرسند . نه تنها محتوای جذابی برای اکانت شما خواهد بود بلکه به مشتریان و فالورهایتان نشان میدهید که در پشت صحنه چه اتفاقی می افتد.

 • قرار دادن تصاویر کارمندان :

در پست هایتان از کارمندان و همکارانتان عکس و تصویر قرار دهید. تصاویری از آنها در حین کار و لحظات خوب با آنها برای کاربران به اشتراک بگذارید.

 • از مشتریان بخواهید عکس هایشان را نمایش دهند :

مشتریانتان را تشویق کنید تا زمانی که عکسی از محصول شما در اینستاگرامشان قرار می دهند شما را نیز تگ کنند. با اینکار کسانی که میخواهند بدانند این محصولات یا خدمات مربوط به چه کسی است، به راحتی متوجه میشوند. حتما پس از تگ شدنتان آنها را لایک کرده و کامنت بگذارید تا این کار ادامه یابد.

 • در نظر گرفتن امتیاز خاص برای دنبال کنندگان (فالورها)

برای دنبال کنندگانتان در اینستاگرام تخفیف خاص در نظر بگیرید. دستورالعمل استفاده از تخفیف را در پستی به اشتراک بگذارید. میتوانید کدی به عنوان کوپن تخفیف ایجاد کنید و یا زمان پرداخت از آنها بخواهید که نشان دهند جزو فالورهای شما هستند. با اینکار به احتمال زیاد آنها با دوستانشان در مورد این کار شما صحبت خواهند کرد و به این ترتیب فالورهای شما افزایش می یابد.


مطلب آموزشی مرتبط: بهبود بازاریابی اینستاگرام با 9 ابزار


13. نکات و ترفندهای اینستاگرام

حتما به آخرین نکته از دانستنی های اینستاگرام برای کسب و کار ، توجه کافی داشته باشید.

این نکات را به ذهن بسپارید:

 • لینک ها در قسمت کپشن کار نمی کنند (فعال نیستند)

تنها جایی که میتوانید لینک قرار دهید که کاربران بتوانند با کلیک روی لینک مستقیما به آن هدایت شوند، در قسمت پروفایل شماست (یا از طریق دکمه اسپانسر در پستهای تبلیغی) . لینکها در کپشن یا در کامنت ها کار نمیکنند پس اگر میخواهید افراد مستقیما از طریق لینک به صفحه وب شما دسترسی داشته باشند در قسمت کپشن توضیح دهید که لینک در پروفایل شما قرار دارد.

 • اطمینان حاصل کنید که پست شما به برندتان مرتبط است

قرار دادن تصاویری از غذا و خوراکی ها، مد و فشن و حیوانات وسوسه کننده است ولی اگر اینها هیچ ارتباطی به کار شما ندارند از قرا دادن اینگونه پستهای نامرتبط بپرهیزید زیرا باعث سردرگمی کاربران و عدم ثبات در استراتژی بازاریابی شما میشوند. با اینحال اگر راهی پیدا کنید که اینگونه تصاویر محبوب را به کسب و کارتان ارتباط دهید استراتژی موفق تری خواهید داشت.

 • از گسترش تبلیغات توسط کاربران استفاده کنید

پستی در رابطه با تخفیف، مسابقه و … قرار دهید و از کاربران بخواهید با هشتگ مشخص شده، آنرا به اشتراک بگذارند. سپس میتوانید از طریق آن هشتگ جستجو کرده و برنده را انتخاب کنید. در واقع کاربران با به اشتراک گذاری برند شما برای شما بازاریابی میکنند و باعث جذب افراد بیشتری به پروفایل شما میشود.

 • پاسخ به نظرات دیگر کاربران

زمانیکه افراد زیر پستهای شما کامنت میگذارند، به آنها پاسخ دهید. با تعامل با مشتریان و دنبال کنندگان، به آنها نشان میدهید که نظراتشان برایتان مهم است و دوست دارید بدانید در مورد پست شما چه نظری دارند اگر احساس کنند که برایتان مهم هستند به احتمال زیاد به دنبال کردن و تعامل با شما ادامه خواهند داد.

 • قرار دادن (embed) عکسهای اینستاگرام در وبسایتتان

برای قرار دادن عکسهای اینستاگرامتان در وب سایت، میتوانید از نسخه دسکتاپ اینستاگرام یک embed code دریافت کنید. این کد به بازدیدکننده ها نشان میدهد که شما در اینستاگرام نیز فعال هستید و دنبال کنندگانتان افزایش خواهد یافت. عکسی که میخواهید embed کنید را انتخاب کنید و دکمه بیضی شکل گوشه سمت راست پایین را کلیک کنید و embed را انتخاب کنید. با اینکار یک جعبه با کد embed نمایش داده میشود. فقط کافی است کد را کپی و پیست کرده هر جایی در وبسایت میخواهید قرار دهید.


مطلب آموزشی پیشنهادی: راهکارها و ترفندهای بهبود فروش کالا و خدمات در اینستاگرام


Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟