خرید آنلاین در اینستاگرام با رونمایی از برنامه IG Shopping
4.5/5 (14)

خرید آنلاین در اینستاگرام در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

خرید آنلاین در اینستاگرام با رونمایی از برنامه IG Shopping

در مطلب قبلی در مورد قابلیت معرفی محتواهای جدید در اینستاگرام صحبت کردیم و امروز به برنامه مستقلی که به خرید آنلاین در اینستاگرام کمک میکند، میپردازیم. طبق گزارشات اعلام شده، فیسبوک در حال راه اندازی برنامه ای مستقل در اینستاگرام است تا پتانسیل خرید این پلتفرم بصری را به حداکثر برساند.

طبق گفته وبسایت The Verge:

این برنامه که ممکن است IG Shopping نامیده شود به کاربران اجازه میدهد تا مجموعه ای از کالاهای فروشندگانی را که فالو کرده اند را مرور کنند و بصورت مستقیم آنها را خریداری کنند.

ارتباط مستقیم بین برنامه اصلی اینستاگرام و کانال پیشنهاد خرید آن ضروری است. همانطور که اشاره شد بر اساس اطلاعات ارائه شده، Instagram Shopping مواردی را از کسب و کارهایی که قبلا در IG دنبال کرده اید برجسته میکند.

در حال حاضر شما میتوانید تنها از طریق پروفایل اینستاگرام یک برند، به سایت آنها هدایت شوید. در حالیکه انتظار میرود کانالهای ارتباطی بیشتری از طریق این برنامه تحت حمایت قرار گیرد و مزیت رقابتی بیشتری برای برندهای تجاری فراهم باشد.

تعداد برندهای فعال در اینستاگرام روز به روز بیشتر میشود. اینستاگرام بالغ بر 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد و بیش از 25 میلیون از کاربران آن برندهای تجاری هستند که این مقدار نیز روزانه در حال افزایش است. سرعت رشد این پلتفرم، برندها را نیز وادار میکند که طبق تمایلات کاربران رشد کنند.

اینستاگرام مدتی است که به سوی تجارت الکترونیک پیش رفته است و به تدریج امکان استفاده از تگ های خرید را برای برندهای بیشتری هم در فید خبری و هم در استوری فراهم نموده است. همچنین این رسانه پرطرفدار در حال گسترش ابزارهایی است که به کسب و کارها کمک کند تا از ظرفیتهای این پلتفرم بهتر استفاده کنند.

برنامه مستقل اینستاگرام

به نظر میرسد که این برنامه در راستای پتانسیلهای جدید فیسبوک و اینستاگرام راهگشا باشد، البته این امر هنوز بستگی به تجربه این شرکت از برنامه مستقل فروش و خرید آنلاین در اینستاگرام دارد که کاربر را قادر میسازد تا تجربه ای از خرید خوب را داشته باشد.

فیسبوک توسط مسنجر تلاش کرده است تا با افزودن رباتها و ابزارهایی از 1.3 میلیارد کاربر آن استفاده کند و درآمد کسب کرده و فعالیتهای تجاری کاربران را تسهیل کند. اما این فشار ناشی از افزودن رباتها و ابزارها باعث شد تا دیوید مارکوس رئیس سابق فیسبوک اعلام کند که این برنامه بیش از حد مبهم شده و نیاز به بازنویسی دارد.

به نظر میرسد که اینستاگرام مسیر را عوض کرده و از برنامه ای مستقل استفاده میکند و مانند قبل برای کسب کاربران بیشتر تلاش میکند، سابقه ای که توسط IGTV ایجاد شده، هرچند خیلی موفق ظاهر نشده ولی هنوز در حال گسترش است. هنوز تاریخ دقیقی برای رونمایی از این برنامه اعلام نشده است.

 

منبع: Social Media Today

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟