خبرهای جدید از شبکه های اجتماعی 28 می 2017

خبرهای جدید از شبکه های اجتماعی 28 می 2017 در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

خبرهای جدید از شبکه های اجتماعی 28 می 2017

1. طراحی جدید دایرکت اینستاگرام

اینستاگرام برای قسمت دایرکت طراحی جدیدی راه اندازی کرده است که می توان ” به سادگی و به سرعت هر مکالمه ای را با کمک عکس و ویدئو به مکالمه بصری تبدیل کرد”. همه متن ها ، بارگذاری ها و به اشتراک گذاری های ارسال شده به دایرکت ، در همان قسمت و به صورت عکس و ویدئوی ناپدید شونده ظاهر خواهد شد. عکس ها و ویدئوهای ناپدید شونده در جعبه پیام ها به صورت آبی رنگ نمایش داده می شوند که برای یک بار قابل مشاهده و پاسخ دادن هستند. طراحی جدید دایرکت اینستاگرام هم اکنون برای همه کاربران اندروید و iOS که اینستاگرام خود را آپدیت کرده اند موجود است.

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

 

2. اضافه کردن فراخوان به مقالات فوری فیسبوک

فیسبوک قابلیتی را اضافه کرده است که کاربران با کمک آن می توانند به مقالاتشان دکمه های فراخوان لایک کردن صفحه و عضویت اضافه کنند . کاربران می توانند این دکمه ها را به راحتی و مستقیما از دورن صفحه فیسبوک خود ایجاد کنند. فیسبوک همچنین امکان دسترسی به اطلاعات آماری عملکرد برای کمک به شناسایی و توسعه فراخوان های جدید در آینده را به کاربر می دهد.

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

 

فیسبوک همکاری خود با شرکا را برای کشف و ایجاد فرصت های بیشتر برای گسترش ارزش کسب و کارها از طریق مقالات فوری را ادامه می دهد. در حال حاضر فیسبوک و شرکایش در حال آزمایش فراخوان های دیگری مثل امکان عضویت آزمایشی یا نصب اپلیکیشن موبایل درون مقالات فوری می باشد.

 

3. Mastodon رقیب جدید توئیتر

Mastodon یک پلت فرم جدید شبکه اجتماعی و به صورت سورس باز است که شش ماه پیش راه اندازی شده و با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت است. Verge گزارش می دهد که این اپلیکیشن ، ظاهری شبیه توئیتر دارد اما چند تفاوت اساسی با آن دارد. به عنوان مثال پست ها در Mastodon می تواند تا 500 کاراکتر باشند در حالی که تعداد کاراکترهای مجاز در توئیتر 140 می باشد. همچنین در Mastodon ، کاربران می توانند پست ها را به صورت خصوصی و برای افراد مشخصی ارسال کنند.

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

 

4. قلب های سفارشی برای ویدئوهای پریسکوپ توئیتر

توئیتر هم اکنون به کاربران امکان استفاده از قلب های سفارشی در ویدئوی زنده و پریسکوپ را می دهد. استفاده از قلب های سفارشی یک راه حل منحصر به فرد برای تقویت کمپین های بازاریابان است. بر اساس گزارش توئیتر ، قلب های سفارشی هم می توانند به تنهایی و هم ترکیب با تبلیغات پیش نمایش استفاده شوند.

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

 

5. معرفی سیستم جدید ارسال پیام توسط لینکدین

لینکدین در حال راه اندازی سیستم جدید پیام است که به کاربر این امکان را می دهد که هر جای لینکدین که باشد بتواند به راحتی پیام ارسال کند. همچنین قابلیت suggestions را ارائه کرده است تا به کاربران در یافتن شغل های جدید کمک کند. لینکدین همچنین امکان پاسخ دادن به پیام ها را با پاسخ های سریع مثل “Thanks” و “I’ll get back to you” ، ساده تر کرده است.

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

6. جستجوی تصاویر فشن گوگل ، مشابه پینترست

گوگل دو قابلیت جدید به نام های “Style Ideas” و “Similar Items” را برای جستجوی تصاویر فشن معرفی کرده است. این قابلیت ها بسیار به پینترست شبیه هستند. Style Ideas در واقع تصاویری را برای شما نمایش می دهد که نشان می دهند محصول مورد نظر شما چگونه و با چه سبک هایی استفاده و پوشیده می شوند.

همچنین زمانی که محصولی را جستجو می کنید ، گوگل با قابلیت ‘similar items’ ، آیتم ها و گزینه های مشابه را نیز برای شما نمایش می دهد. در حال حاضر این قابلیت فقط برای محصولات دسته پوشاک ارائه شده است. گوگل در نظر دارد این دو قابلیت را روی همه پلت فرم ها و برای محصولات بیشتری ارائه کند.

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

 

7. عبور کاربران استوری اینستاگرام از 200 میلیون نفر و اضافه کردن استیکرهای جدید

اینستاگرام اعلام کرده است روزانه 200 میلیون نفر از استوری اینستاگرام استفاده می کنند و ابزارهای استیکر جدیدی برای برقراری ارتباطات صمیمانه تر و سرگرم کننده تر معرفی کرده است.

اینستاگرام قابلیت جدیدی به نام Pinning معرفی کرده است که به کاربران این امکان را می دهد تا هر عکس یا متنی را برای عکس و ویدئوی استوری خود و یا حتی برای سلفی به استیکر تبدیل کنند. کاربران می توانند این استیکرها را به سوژه متحرکی در عکس “pin”  کنند. اینستاگرام همچنین geosticker را برای چهار شهر راه اندازی کرده است : شیکاگو ، لندن ، مادرید و توکیو. همچنین امکان میانبر به استیکرهای مورد علاقه نیز وجود دارد.

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

 

8.  بهبود پارامترهای ویدئویی در Page Insights فیسبوک

فیسبوک چند تغییر در پارامترهای ویدئویی را در صفحه Insights ایجاد کرده است مثل دقایق بازدید کل ویدئوهای صفحه و یک محیط ساده که فقط بازدید تجمعی ویدئوها را نمایش می دهد. با کمک این تغییرات ، کاربران می توانند نحوه رتبه بندی ویدئوها را سفارشی سازی کنند آنالیز پارامترها در محدوده زمانی مشخص و نیز مقایسه پارامترهای فعلی با پارامترهای قبلی.

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

 

9. راه اندازی ابزارهای جدید برای Ad Manager فیسبوک روی موبایل

فیسبوک ابزارها ، بهینه سازی ها و منابع جدیدی برای مدیریت تبلیغات روی موبایل راه اندازی کرده است. این تغییرات شامل آنالیز عملکرد کل ، بهبود پیمایش ، امکان مقایسه پنج تبلیغ در کنار هم و…می باشند. فیسبوک علاوه بر این Mobile Studio را معرفی کرده است که کاربران را راهنمایی می کند چطور از طریق موبایل تبلیغ ایجاد کنند و قصد دارد تا Facebook Small Business Council را اواخر امسال در کشورهای بیشتری توسعه دهد.

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

 

10. گسترش روابط توئیتر با شرکا برای ارائه بهتر خدمات محاسبه و آنالیز

توئیتر اعلام کرده است همکاری های جدید با ارائه دهندگان خدمات محاسبه و آنالیز صورت می دهد که بازاریابان می توانند با کمک آنها میزان دسترسی کمپین های ویدئوییشان را محاسبه کنند. شرکت هایی مثل Moat و Integral Ad Science .

توئیتر همچنین اعلام کرد قصد دارد روابطش با Nielsen و comScore را گسترش دهد که با کمک آنها کاربران می توانند پیگیری کنند که تبلیغات توئیترشان به مخاطبان مورد نظرشان تحویل شده است یا خیر.

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

11. راه اندازی پرداخت گروه در مسنجر فیسبوک

فیسبوک اعلام کرده است اکنون کاربران می توانند بین گروه های مسنجر ، پول ارسال یا دریافت کنند. این قابلیت جدید روش رایگان ، ساده ، سریع و امن برای پرداخت یکپارچه درون گروه های جدید یا قبلی مسنجر می باشد. همچنین شخص پرداخت کننده و جزییات درخواست را به صورت تمام صفحه نمایش می دهد. پرداخت گروه اکنون فقط در آمریکا فعال است.

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

 

12. افزایش کاربران مسنجر فیسبوک

رییس بخش مسنجر فیسبوک David Marcus در پروفایل شخصی خود اعلام کرده است 1.2 میلیارد نفر ماهانه از مسنجر فیسبوک استفاده می کنند. TechCrunch گزارش می دهد از جولای 2016 ، 200 میلیون نفر به آن پیوسته اند و نصب مسنجر فیسبوک در سه ماهه اول سال 2016 ، 145.3 میلیون و در سه ماهه اول 2017 ، 153.5 میلیون بوده است که رشد 5.66 درصدی را نشان می دهد. همچنین اعلام کرده است که قابلیت های جدیدی به مسنجر اضافه خواهد شد .

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

 

13. طراحی و قابلیت های جدید لینکدین برای دسکتاپ

در اوایل سال جاری ، لینکدین طرح جدید برای کاربران دسکتاپ و همچنین چند قابلیت جدید از جمله ، کنترل بیشتر روی نوتیفیکیشن ها ، فیلترهای عکس ، استوری لاین های برتر و… را عرضه کرد. لینکدین اخیرا اعلام کرده است قصد دارد قابلیت های گذشته را بازگرداند اما دقیقا مشخص نکرده است کدام قابلیت ها را برمی گرداند. همچنین اعلام کرده است قابلیت های جدیدی از جمله استورهای برتر ، ابزارهای انتشار پیشرفته تر ، امکان مشاهده جزئیات پروفایل اعضا و … را نیز اضافه خواهد کرد.

14. فیسبوک میزبان اولین نشست Facebook Communities خواهد بود

فیسبوک میزبان اولین نشست Facebook Communities در 22 و 23 ژوئن در شیکاگو خواهد بود. به گزارش سایت خبر فیسبوک ، این رویداد ” فرصتی برای مدیران گروه های فیسبوک است تا به صورت واقعی دور هم جمع شده و با هم ارتباط برقرار کرده و تبادل نظر کنند”. فضا محدود است و مدیران برای حضور در این رویداد دعوت می شوند. اطلاعات بیشتر در مورد این رویداد در هفته های بعد منتشر می شود.

قابلیت های جدید در شبکه های اجتماعی

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟