حذف پیامهای فرستاده شده در مسنجر فیسبوک بزودی فعال میشود
4.4/5 (5)

حذف پیامهای فرستاده شده در مسنجر در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

حذف پیامهای فرستاده شده در مسنجر فیسبوک بزودی فعال میشود

در خبر قبلی از امکان قرار دادن موسیقی در پروفایل و استوری فیسبوک صحبت کردیم و حالا با گزینه جدید فیسبوک مسنجر در حذف پیامهای ارسال شده بیشتر آشنا میشویم.

تا به حال برای شما این اتفاق افتاده که آرزو کنید پیامی که در فیسبوک مسنجر ارسال کرده بودید به دست مخاطبش نرسد؟ خواه حاوی عکس یا پیام شرم آوری باشد و یا اینکه اشتباه به شخص دیگری ارسال کرده باشید. بزودی امکان حذف پیامهای فرستاده شده در مسنجر برای شما فراهم خواهد شد تا دقایقی دیگر آن پیام را برای همیشه از اینترنت پاک کنید.

اگرچه قبلا هم امکان حذف پیام وجود داشت ولی به اینصورت بود که آن پیام فقط در دستگاه شما حذف میشد و شخصی که برای او پیام را ارسال کرده بودید، همچنان میتوانست پیام را ببیند. ولی این ویزگی جدید این امکان را فراهم میکند که پیام هم از مسنجر شما و هم مسنجر شخص دریافت کننده پاک شود. فیسبوک در هفته گذشته اظهار داشت که ” بزودی این قابلیت اضافه خواهد شد.”

 

حذف پیامهای فرستاده شده در مسنجر فیسبوک بزودی فعال میشود

ظهور این ویژگی جدید در آخرین یادداشتهای مربوط به آپدیتهای اپلیکیشن فیسبوک مسنجر تایید شده است. در پاراگراف انتهایی میخوانیم که: ” بزودی در آینده این امکان وجود خواهد داشت که پیامهای ارسالی را بتوانید پاک کنید. اگر تصادفا عکس اشتباهی را ارسال کردید یا اطلاعات نادرستی را فرستادید، میتوانید براحتی ظرف مدت 10 دقیقه آن پیام را پاک کنید.”

اپلیکیشن مسنجر دیگر فیسبوک یعنی واتس اپ این امکان را به شما میدهد که یک ساعت پس از ارسال، بتوانید پیام را پاک کنید و این ممکن است کمی برای شما حیرت انگیز باشد که فیسبوک مسنجر فقط به شما 10 دقیقه زمان میدهد که پیام فرستاده شده را بتوانید پاک کنید. جالب است بدانید که وقتی این قابلیت در سال 2017 در واتس اپ فعال شد، شما تنها 7 دقیقه پس از ارسال پیام فرصت داشتید که آنرا حذف کنید، اما از امسال این زمان را به یک ساعت افزایش داد.

البته قبلا ویژگی حذف پیام هم برای فرستنده و هم گیرنده در فیسبوک مسنجر وجود داشت اما فقط برای کاربران حرفه ای فعال بود. این واقعیت زمانی آشکار شد که در ماه آپریل مدیرعامل فیسبوک Mark Zuckerberg از این قابلیت برای حذف پیامهایی که ارسال کرده بود استفاده کرد. کمپانی فیسبوک هیچوقت این ویژگی را علنی نکرده بود و وقتیکه این موضوع روشن شد، کمپانی فیسبوک را به نقض اعتماد کاربران متهم کردند. مدتی بعد فیسبوک اعلام کرد که قصد دارد این ویژگی را برای تمام کاربران فیسبوک مسنجر راه اندازی کند.


مطلب آموزشی مرتبط: چگونه یک ربات مسنجر فیسبوک ایجاد کنید


توجه داشته باشید، این قابلیت به این شکل عمل نمیکند که ارسال پیام را تا 10 دقیقه به تاخیر بیندازد و یا کسی که پیام را دریافت میکند، چند دقیقه ای زمان دارد که پیام را بخواند یا اگر دوست داشت آنرا ذخیره کند. در واتس اپ پس از حذف یک پیام عبارت “این پیام حذف شده است” جایگزین میشود ولی هنوز معلوم نیست که در فیسبوک مسنجر قرار است چه اتفاقی بیوفتد.

همچنین فیسبوک با ظاهر جدیدی که به مسنجر خود داده است، قابلیتهای تازه ای نیز به آن اضافه کرده است.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟