حذف فالوور و دسترسی محدود استوری
4.45/5 (11)

حذف فالوور و دسترسی محدود استوری در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

حذف فالوور و دسترسی محدود استوری آپشن جدید اینستاگرام

اینستاگرام در حال تست دو آپشن حذف فالوور و دسترسی محدود استوری میباشد و هر دوی آنها، این امکان را برای کاربران فراهم میسازد تا روی کسانیکه محتوایشان را می بینند کنترل بیشتری داشته باشند.

حذف فالوورها

اولین آپشن جدید مربوط به حذف فالوورهای اینستاگرام میباشد که امکان محدود کردن فالوورها را میدهد البته اگر صفحه تان عمومی است و محتوایتان قابل دیدن است باز هم با جستجوی اکانت شما دسترسی به پستهایتان امکان پذیر است.

با این روش افراد حذف شده پیامی را دریافت نمیکنند و پستهای شما دیگر در فید آنها نمایش داده نمیشود و برای دیدن آنها باید صفحه شما را جستجو کنند و این یعنی عملا بعد از مدتی از لیست مخاطبانتان حذف میشود.

این آپشن نوعی کنترل اکانت است به خصوص برای کسانی که نمیخواهند اکانت خود را خصوصی کنند و همچنین نمیخواهند افراد را بلاک کنند. در پروسه بلاک کردن هر چند شخص بعد از بلاک شدن پیامی دریافت نمیکند اما در زمان جستجوی صفحه تان متوجه این قضیه میشود این اتفاق در آپشن جدید رخ نمیدهد و حالت تهاجمی کمتری دارد.

گاهی دوستان و آشنایان صفحه کاری شما را فالو میکنند، در عین حال واکنشی نسبت به محتواهای شما نشان نمیدهند و باعث افزایش عملکرد شما نمیشوند به طور مثال اگر شما پستی را برای 100 نفر بفرستید و تنها 2 نفر جذب آن شوند و به آن واکنش نشان دهند نسبت به حالتی که افراد را به 50 نفر کاهش دهید، درگیری موثر افراد نسبت به محتوای شما 2 برابر میشود.

البته فاکتورهای زیادی در الگوریتم اینستاگرام وجود دارد که مبتنی بر پاسخ افراد به محتوا میباشد ولی در هر حال داشتن مخاطبان غیرفعال، کمکی به شما نمیکند و در عملکرد شما نسبت به موضع گیری الگوریتم اینستاگرام تاثیری نخواهد داشت. این موضوع همچنین در مبحث بازاریابی تاثیرگذار نیز اهمیت دارد. اگر بخواهید این شاخص را افزایش دهید باید اعضای غیرفعال صفحه خود را رد کنید.

محدود کردن دسترسی به استوری

آپشن بعدی در حال تست، قابلیت محدود کردن دسترسی به استوری های اینستاگرام بر اساس محل است.

اصلا چرا باید دسترسی استوری هایمان را محدود کنیم؟

این اپشن به طور خاص میتواند برای برندهای چند ملیتی مفید باشد. مثلا در مورد برندی مثل کوکاکولا که به صورت چند ملیتی فعالیت دارد با استفاده از این قابلیت میتواند برای هر ملیتی استوری های مربوط به آنها را برای محصولاتش ایجاد کند. یا به طور مثال برای جشنها و مناسبتهای خاص که به محل وابسته هستند مثل رویدادهای ورزشی و یا ماه رمضان و … و همچنین استفاده های دیگری که هر اکانت نسبت به شرایط خاص خودش از این آپشن میتواند داشته باشد.

حذف فالوور و دسترسی محدود استوری

مطالب تخصصی آموزش اینستاگرام را اینجا بخوانید.

 

منبع: Social Media Today

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟