حذف دستگاه های متصل به اکانت تلگرام
4.5/5 (6)

حذف دستگاه های متصل به اکانت تلگرام در سونت اینفو

حذف دستگاه های متصل به اکانت تلگرام

استفاده از امکانات و قابلیت های پیام رسان تلگرام در پلتفرم های موبایل ، دسکتاپ و وب امکانپذیر است و این امر از مهمترین عوامل استقبال روزافزون کاربران از این برنامه است. اما به دلیل استفاده از تلگرام در دستگاه های مختلف و علیرغم مزایای فراوان این قابلیت ، چالش امنیتی آن نیز پررنگ تر و اهمیت آن بیشتر شده است. لذا در جهت به حداکثر رساندن امنیت این پیام رسان ، نظارت مستمر بر دستگاه های متصل به اکانت تلگرام امری ضروری است. با استفاده از این قابلیت میتوان در هر زمان ، دستگاه ها و پلتفرم هایی که به اکانت متصل بوده و اطلاعات کاربر در آنجا قابل دسترسی است را مشاهده نمود.

در اینصورت چنانچه به دلایل مختلف کاربر تمایل به عدم دسترسی به اطلاعات اکانت خود را داشته باشد می تواند تمامی و یا هر کدام از دستگاه ها را غیر متصل و یا حذف کند. لازم به ذکر است قابلیت حذف دستگاه های متصل به اکانت تلگرام برای تمامی پلتفرم های برنامه تلگرام شامل موبایل ، دسکتاپ و وب امکانپذیر است و پیشنهاد می گردد با توجه به اهمیت مسئله ، نظارت بر دستگاه های متصل به اکانت ، در بازه های زمانی کوتاه مدت انجام گردد.

روش حذف دستگاه های متصل به اکانت تلگرام به شرح زیر است :

– از به روز بودن پیام رسان تلگرام خود اطمینان حاصل کنید.

– پس از ورود به برنامه و انتخاب منو (گزینه سه خط در بالا و سمت چپ) وارد گزینه تنظیمات (Settings) شوید.

– گزینه Privacy and Security و سپس Active Sessions را انتخاب کنید.

– در مرحله بعد تمامی دستگاه هایی که اکانت کاربر بر روی آن فعال است نمایش داده می شوند. در دسته Current Session مشخصات دستگاه مورد استفاده فعلی نمایش می یابد. در پایین ، دسته Active Sessions وجود دارد و دستگاه های متصل به اکانت کاربر نمایش داده می شود. چنانچه تمایل به حذف تمامی دستگاه ها را داشته باشید از گزینه Terminate All Other Sessions استفاده کنید.

حذف دستگاه های متصل به اکانت تلگرام

در صورتیکه بخواهید یک و یا چندین دستگاه را حذف و اتصال به اکانت را غیر فعال کنید بر روی دستگاه مورد نظر ضربه زده و از پیام ظاهر شده گزینه ok  را انتخاب کنید.

حذف دستگاه های متصل به اکانت تلگرام

نکات تکمیلی حذف دستگاه های متصل به اکانت تلگرام :

– چنانچه اتصال دستگاهی را از اکانت به این روش قطع کنید بایستی برای وصل مجدد آن تمامی مراحل تعریف اکانت کاربر بر روی تلگرام را انجام دهید. همچنین پیشنهاد می گردد در زمان ورود به اکانت تلگرام و با هدف افزایش امنیت ، از قابلیت تایید دو مرحله ای استفاده نمایید.

– در زمان نمایش دستگاه های متصل به اکانت ، اطلاعات مختلف از قبیل نوع پلتفرم (موبایل ، دسکتاپ و وب) ، نوع سیستم عامل ، آخرین زمان ، IP و مکان ورود به اکانت نمایش داده می شود.

– در زمان هایی ممکن است مکان ورود به اکانت توسط دستگاه اشتباه نمایش داده شود. در اینصورت بهتر است از IP نمایش یافته از صحیح بودن مکان اطمینان حاصل کنید.

– مشاهده IP دستگاه در قسمت Current session یکی از از راههای اطلاع کاربر از IP دستگاه مورد استفاده است.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟