جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در فیسبوک
4/5 (3)

رونمایی از قابلیت جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در فیسبوک

فیسبوک در حال راه اندازی سیستم است که به مخاطبان خود را یافتن اخبار و مطالب بهتر و معتبرتر کمک میکند.

پس از بحث های جنجالی ایجاد شده در زمان تبلیغات انتخاباتی سال 2016 ایالات متحده آمریکا و حواشی آن و ایراد انتقادات جدی نسبت به انتشار و توزیع اخبار و اطلاعات جعلی و نادرست انتخاباتی در شبکه اجتماعی فیسبوک ، این شرکت در تلاش است با راه اندازی سیستمی از توزیع اخبار دروغین جلیوگیری نماید.

آخرین اقدام فیسبوک در این زمینه ، اضافه کردن یک دکمه اطلاعاتی جدید برای کاربران و مخاطبان است که افراد با کلیک بر روی آن می توانند مطالب و اطلاعات بیشتری در مورد آن خبر در فید اکانت فیسبوک خود مشاهده کنند. زمانیکه شما بر روی این دکمه در سمت راست و پایین مطلب ضربه می زنید ، یک لیست پاپ آپ شامل اطلاعاتی در مورد ناشر خبر ، مطالب مرتبط با موضوع خبر و نقشه به اشتراک گذاری خبر را خواهید دید.

جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در فیسبوک

 

این قابلیت بدون شک فرصتی است برای خوانندگان که اخبار معتبر را آسانتر تشخیص دهند و از انتشار اخبار جعلی جلوگیری کنند. مطمئنا در دسترس قرار گرفتن سریع این قابلیت بیشتر ناشی از عدم اعتماد به وجود آمده از سوی کاربران فیسبوک در مورد صحت مطالب منتشر شده در آن می باشد تا جلوگیری از توزیع اطلاعات نادرست و دروغین.

البته این قابلیت در صورتیکه کاربران و خوانندگان در فیسبوک بر روی آن کلیک نکنند بی فایده خواهد بود و یا حتی ممکن مانع از انتشار مطالب توسط شرکت های کوچک شود چرا که آنها صفحه در wikipedia ندارند تا مشخصات ناشر در قابلیت جدید فیسبوک نشان داده شود.

جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در فیسبوک

تقریبا پیش بینی تاثیر به روز رسانی جدید فیسبوک غیر ممکن است اما بهرحال فیسبوک باید اقدامی جهت رفع و یا کاهش مشکل انتشار و توزیع اخبار و مطالب دروغین در شبکه اجتماعی خود انجام می داد.

 

منبع : Facebook Provides New System to Help Better Inform Readers of News Content

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟