جلوگیری از اضافه شدن به گروه های تلگرام
4.33/5 (3)

جلوگیری از اضافه شدن به گروه های تلگرام در سونت اینفو

آموزش جلوگیری از اضافه شدن به گروه های تلگرام

پیام رسان تلگرام امکانات متعدد و جذابی در اختیار کاربران خود قرار داده و چت گروهی یکی از این قابلیت هاست. کاربران این پیام رسان قادرند در گروه های مختلف به تبادل نظر پرداخته و از مزایای حضور در گروه ها بهره مند شوند. در گروه ها ، مدیران و اعضای گروه که مجوز اضافه کردن عضو به آنها داده شده می توانند به راحتی افراد موجود در لیست مخاطبین یا همان کانتکت های خود را به گروه ها اضافه کنند. از اینرو تعدادی از کاربران به دلیل حضور در گروه های متعدد علاقه ای به اضافه شدن در دیگر گروه ها نداشته و خواهان جلوگیری از اضافه شدن به گروه های تلگرام می باشند. در ادامه این مطلب نحوه جلوگیری از اضافه شدن به گروه های تلگرام در پلتفرم های موبایلی ارائه می شود. لازم به ذکر است قابلیت جلوگیری از اضافه شدن به گروه های تلگرام برای پلتفرم های موبایل و دسکتاپ تلگرام امکانپذیر است. کلیات استفاده از این قابلیت برای نسخه دسکتاپ نیز به همین صورت است و فقط در تعدادی از جزئیات تفاوت دارد.

روش جلوگیری از اضافه شدن به گروه های تلگرام به شرح زیر است:

1.  از بروز بودن پیام رسان تلگرام خود اطمینان حاصل کنید.

2. پس از ورود به برنامه و انتخاب منو (گزینه سه خط در بالا و سمت چپ) وارد گزینه تنظیمات (Settings) شوید.

3. گزینه Privacy and Security و سپس Groups را انتخاب کنید.

4. در این قسمت دو گزینه Everybody و My Contacts وجود دارد.

در صورت انتخاب گزینه Everybody تمامی افرادی که شما در لیست مخاطبین آنها قرار دارید قادرند شما را به گروه ها اضافه کنند. در صورتیکه بخواهید در این حالت استثنایی قایل شوید می توانید در پایین همین صفحه و با انتخاب گزینه Never Allow فرد یا افرادی که تمایل به اضافه شدن به گروه ها توسط آنها را ندارید از لیست مخاطبین خود انتخاب کنید.

جلوگیری از اضافه شدن به گروه های تلگرام

در صورت انتخاب گزینه My Contacts فقط افرادی که در لیست مخاطبین شما قرار دارند قادر به اضافه کردن شما به گروه ها می باشند. در صورتیکه بخواهید در این حالت استثنایی قایل شوید می توانید در پایین همین صفحه و با انتخاب گزینه Always Allow فقط فرد یا افراد مورد نظر در لیست مخاطبین که تمایل به اضافه شدن به گروه ها توسط آنها را دارید انتخاب کنید. همچنین با انتخاب گزینه Never Allow قادر خواهید بود فرد یا افراد مورد نظر در لیست مخاطبین که تمایل به اضافه شدن به گروه ها توسط آنها را ندارید انتخاب کنید.

جلوگیری از اضافه شدن به گروه های تلگرام

نکات تکمیلی جلوگیری از اضافه شدن به گروه های تلگرام:

– ساده ترین راه برای جلوگیری از اضافه شدن به گروه های تلگرام توسط تمامی کاربران انتخاب گزینه My Contacts و سپس اضافه کردن فقط یک نفر از لیست مخاطبین (فردی که هیچگاه شما را به گروهی اضافه نکرده و در آینده نیز احتمال این کار بسیار ناچیز است) در قسمت Always Allow است.

– در صورت اضافه کردن افراد به لیست استثناها ، تعداد افراد انتخاب شده در همان ردیف Always Allow یا Never Allow نشان داده خواهد شد.

– چنانچه بخواهید افرادی که در قسمت Add exceptions به لیست استثناها اضافه کرده اید حذف کنید کافی است ردیف مربوطه را انتخاب (Always Allow یا Never Allow) و سپس انگشت خود را بر روی فرد مورد نظر چند لحظه نگهداشته و سپس گزینه Delete را لمس کنید. لازم به ذکر در این حالت فرد حذف شده فقط از لیست استثناها حذف شده و از لیست مخاطبین پاک نخواهد شد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟