4.7/5 (10)

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام با استفاده از 21 راه ساده

میخواهید یاد بگیرید در سال 2018 چطور فالوورهای بیشتری جذب کنید؟ این مطلب مناسب شماست.

مطمئنا میانبرهایی مانند خرید فالوور یا استفاده از رباتها وجود دارد، اما هدف چیست؟ هدف این است که اقدام به جذب فالوور هایی کنیم که به برند شما علاقمند باشند و با شما ارتباط برقرار کنند. این تنها راهی است که استراتژی اینستاگرام شما نتایج واقعی ارائه میدهد.

چگونه در اینستاگرام فالوورهای بیشتری جذب کنیم؟

1. داشتن استراتژی شفاف برای اینستاگرام

استفاده از هر شبکه اجتماعی بدون داشتن برنامه منجر به هدر رفتن منابع و بازدهی پایین سرمایه گذاری میشود.

برنامه بازاریابی اینستاگرام شما باید به وضوح مشخص کند:

  • اهداف شما در شبکه: اهداف شما ممکن است افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش محصول، ترافیک وبسایت و غیره باشد. اطمینان حاصل کنید که اهداف شما در اینستاگرام با اهداف بازاریابی شما سازگار است.
  • مخاطبان مورد نظر شما چه کسانی هستند؟ چند ساله هستند؟ کجا زندگی میکنند؟ چه کار میکنند (شغل)؟ چه زمانهایی و چگونه از اینتساگرام استفاده میکنند؟ چالش های آنها چیست؟
  • چه چیزی میخواهید بگویید. ممکن است بخواهید با نشان دادن نحوه ایجاد محصول خود به طرفداران، کنجکاوی آنها را برآورده کنید. یا میتوانید از اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه یک کارمند برای هویت بخشی به برند خود استفاده کنید. یکی دیگر از تاکتیک های موثر این است که سبک زندگی یا دستاوردهای مشتریانتان را نشان دهید. Square این کار را به خوبی انجام میدهد.
  • زیبایی شناسی و ظاهر برند شما. حفظ هویت و شخصیت ثابت برای برند، ظاهر بصری و داستان. پست های شما باید به آسانی و در یک نگاه قابل تشخیص و قابل درک باشند.

راهنمای استفاده از اینستاگرم برای کسب و کار را بخوانید.

2. محتوای جذاب به اشتراک بگذارید

محتوای جذاب محتوایی است که افراد در مورد آن صحبت کنند، کامنت بگذارند و به اشتراک بگذارند و به این طریق فالوورهای جدیدی جذب خواهید کرد.

نکته کلیدی ایجاد محتوای عالی شناخت مخاطب هدف و آنچه که آنها میخواهند در اینستاگرام ببینید است. هر چیزی که ارسال میکنید باید برای آنها جالب باشد. هدف شما اطلاع رسانی و آگاهی، مشارکت و سرگرم کردن آنهاست. تصاویر شما باید جذاب و کپشن ها تعاملی باشد.

3. اینستاگرام خود را در سایر شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید

اگر میخواهید جذب فالوور بیشتری در اینستاگرام داشته باشید و یا به عبارت دیگر نرخ جذب فالوور بالاتری داشته باشید، باید افراد بتوانند شما را راحت پیدا کنند. این نکته و بسیاری نکات دیگر اهمیت در دسترس بودن و راحت پیدا کردن پروفایل شما را نشان میدهد.

اگر در حال حاضر در یکی دیگر از شبکه های اجتماعی فالوورهای زیادی دارید، پیج اینستاگرام خود را نیز به آنها معرفی کنید. لینک پروفایل اینستاگرام خود را به اشتراک بگذارید و آنها را تشویق کنید تا از پروفایل اینستاگرام شما نیز بازدید کنند. همچنین میتوانید برخی از بهترین پستهای اینستاگرام خود را در کانالهای دیگر خود نشان دهید. اگر از این پستها در تبلیغات پولی استفاده کنید تضمین بیشتری برای جذب فالوورهای بیشتر در اینستاگرام خواهد بود.

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام

Destination Canada با چهار عکس تاثیرگذار از اینستاگرامش ، مخاطبان فیسبوک خود را به حساب اینستاگرامش هدایت کرد.

همچنین این برند با استفاده از یک لینک سفارشی، تعداد کلیکهای لینک را با تعداد فالوورهای جدید که در اینستاگرام به دست آورده بود را برای محاسبه میزان موفقیت و نرخ جذب فالوور مقایسه کرد.

4. حسابهای اینستاگرام خود را در دیگر ابزارهای ارتباطی به اشتراک بگذارید

تمام ابزارهای ارتباطی چه آنلاین و چه آفلاین فرصتی برای هدایت افراد به حساب کاربری شما است.

اطمینان حاصل کنید که لینک حساب اینستاگرام خود را در وبسایت، امضای ایمیل و خبرنامه های آنلاین قرار داده اید. با این کار اطمینان حاصل خواهد شد که افرادی که در ارتباط با برند شما هستند، میتوانند شما را در شبکه های اجتماعی پیدا کنند.

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام

همچنین باید محتوای اینستاگرام خود را در پستهای وبلاگ قرار دهید. به این ترتیب افرادی که وبلاگ شما را از طریق موتور جستجو پیدا میکنند، حساب کاربری اینستاگرام  شما را نیز پیدا خواهند کرد و همچنین از ابزارهای ارتباطی آفلاین مانند بسته بندی محصول، کارتهای کسب و کار یا علامتهای تبلیغاتی در یک رویداد یا فروشگاه غافل نشوید. شرکت Weddington Way ، به شرکت کنندگان در مراسم راه اندازی خود در نیویورک، اعلام کرد میتوانند در شبکه های اجتماعی آنها را پیدا کرده و تگ کنند. این کار باعث شد تا خود را بیشتر در معرض دید شرکت کنندگان و فالوورهای آنها قرار دهد.

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام

5. از هشتگ های مرتبط استفاده کنید

این کار باعث میشود افرادی که در جستجوی محتوای مربوط به برند یا صنعت شما هستند شما را ببینند. قبل از استفاده از هشتگها برای جذب فالوور بیشتر، باید حتما بایدها و نبایدهای استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام را بدانید.

باید: یافتن و استفاده از هشتگ های محبوب

از تابع جستجو در اینستاگرام برای یافتن هشتگهای محبوب مرتبط با محصول، خدمات یا صنعت خود استفاده کنید. سپس، محتوای ارسال شده با آن هشتگ را در اینستاگرام به کمک ابزارهایی مانند Hootsuite مانیتور کنید.

باید: هشتگ مخصوص خود را ایجاد کنید.

با ایجاد هشتگ مخصوص خود، مخاطبان را تشویق کنید تا عکسهای مرتبط با برند شما را به اشتراک بگذارند. برند لوازم بهداشتی زنانه همیشه یک کمپین موثر با هشتگ LikeAGirl ایجاد کرد. این هشتگ برند، زنان جوان را تشویق کرد تا محتوای مربوط به این برند را با این هشتگ به اشتراک بگذارند. نتیجه این بود که تنها در دو ماه چهار میلیارد بازدید در تمام شبکه ها ثبت شد.

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام

نباید: بیش از حد از هشتگ استفاده نکنید.

استفاده بیش از حد از هشتگ می تواند مخاطبان شما را منحرف کند و پیام شما را به خوبی منتقل نکند. همچنین میتواند به نوعی شما را مستاصل و ناامید یا حتی بدتر، شما را به عنوان اسپم بشناساند.

نباید: از این هشتگ ها استفاده نکنید.

استفاده از هشتگهای مانند likeforlike، tagsforlikes یا followme ممکن است موقتا در جذب فالوور به شما کمک کند. اما آنها احتمالا یا اسپم هستند یا افرادی که فقط میخواهند شما آنها را دنبال کنید و این به شما در ایجاد جامعه معنی دار و مشارکتی را در اینستاگرام کمکی نمیکند. در عوض بر استفاده از هشتگ های خاص مربوط به عکس، محصول یا کسب و کار خود تمرکز کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هشتگ، این مطلب ما در رابطه با هشتگ های اینستاگرام را مطالعه کنید.

6. از تب Explore اینستاگرام استفاده کنید

تب Explore اینستاگرام همان قسمتی است که در پایین صفحه وقتی روی آیکون شبیه ذره بین کلیک میکنید نمایش داده میشود. بر اساس شرح خود اینستاگرام ، تب Explore جایی است که “شما میتوانید عکس ها و ویدئوها را از حسابهایی که هنوز دنبال نکرده اید پیدا کنید”. همچنین میتوانید پستهایی که الگوریتم فکر میکند شما از آن لذت میبرید را نمایش میدهد. تب Explore همچنین قابلیت استوری اینستاگرام را درست در بالای صفحه نمایش میدهد.

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام

هر روز بیش از 100 میلیون نفر از برگه Explore بازدید میکنند. این یک فرصت بزرگ برای برندهاست تا مخاطبان خود را افزایش دهند.

7. سایر کاربران مرتبط را دنبال کنید

هنگامیکه یک کاربر را در اینستاگرام دنبال میکنید، این شانس را برای خود ایجاد میکنید که آن کاربر پروفایل شما را بررسی کند. اگر حساب شما پر از محتوای جذاب و مرتبط با علائق او باشد، به احتمال زیاد شما را دنبال خواهد کرد.

8. به طور منظم پست ارسال کنید

مخاطبان فعلی شما میخواهند محتوای شما را ببینند. به همین دلیل است که شما را دنبال کرده اند و زمانیکه با پستهای شما ارتباط برقرار میکنند، فالوورهای آنها هم می بینند و این کار باعث میشود در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار بگیرید.

بنابراین، چند بار در هفته باید پست کنید؟ بررسی های ارائه شده توسط Tailwind نشان داد که ارسال به صورت روزانه چهار برابر بیش از ارسال کمتر از یکبار در هفته منجر به جذب بیشتر مخاطب میشود.

9. ارسال در زمان مناسب

نظر شما در مورد زمانبندی ارسال در زمان مطلوب چیست؟ سونت اینفو آزمایشاتی برای تعیین بهترین زمان ارسال در اینستاگرام انجام داده است. نتیجه این بود که ساعت 12 صبح تا ساعت 1 صبح شنبه تا پنج شنبه بهترین زمان ارسال است و منجر به جذب فالوور بیشتری خواهد شذ.

به خاطر داشته باشید ممکن است بهترین زمان برای برند شما متفاوت باشد. برای رسیدن به زمان بهینه، مخاطبان خود را در نظر بگیرید. روز معمولی آنها چگونه است؟ چه زمانی در اینستاگرام فعال هستند؟

از این آمارها استفاده کنید و سپس زمانهای مختلف را تست کرده و محاسبه نتایج را شروع کنید. برای مثال، اگر شما یک برند خرده فروشی هستید، ممکن است بخواهید در طول زمان رفت و آمد و در تعطیلات آخر هفته زمانی که مردم در محل کار نیستند، بهترین زمان ارسال را تست کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، راهنمای ما را برای یافتن بهترین زمان برای ارسال پست را بررسی کنید.

10. پستهای خود را زمانبندی کنید

آیا بهترین زمان ارسال برای شما زمانی است که نمیتوانید شخصا پست ارسال کنید؟ نگران نباشید.

میتوانید از ابزاری مانند Hootsuite و یا سایر ابزارهای ارسال پست برای زمانبندی و انتشار تصاویر خود به طور مستقیم به اینستاگرام استفاده کنید. این کار فقط با چند کلیک انجام میشود.

11. نوشتن کپشن جذاب

اگر چه اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، نوشتن کپشن تصاویر، نقش مهمی در افزایش تعامل دارد، در نتیجه به شما کمک میکند فالوورهای بیشتری جذب کنید. در اینجا چند استراتژی کلیدی وجود دارد:

– مهمترین کلمات را در جلو قرار دهید

کپشن ها در فید کاربران به طور کامل نمایش داده نمیشوند و پس از چند سطر پنهان میشود، بنابراین جملات بهتر و جذابتر را به بالای صفحه منتقل کنید.

– یک سوال بپرسید

این باعث میشود مخاطبانتان برای کامنت گذاشتن راحت تر باشند و این تعامل کمک خواهد کرد که حساب کاربری شما برای افراد بیشتری قابل رویت باشد.

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام با استفاده از 21 راه ساده

– از Emoji استفاده کنید

شکلک ها توجه مخاطب را جلب میکند و برای هر نوع حساب در این شبکه اجتماعی بصری مناسب است.

– طول متن متفاوت برای کپشن استفاده کنید

در اینستاگرام امکان نوشتن کپشن طولانی وجود دارد، بنابراین اگر بخواهید پست خود را تکمیل کنید، می توانید کپشن طولانی بنویسید. نوشتن کپشن فوق العاده کوتاه زمانی می تواند بسیار موثر باشد که تصاویر خود گویای مفهوم مورد نظر است.

12. داشتن بیو و پروفایل عالی

پروفایل شما ستون فقرات شما در اینستاگرام است و یک پروفایل خوب، کلید رشد مخاطبان شما است. چه کسی روی دکمه Follow یک پروفایل نامفهوم، ناقص یا بدون جذابیت کلیک میکند؟

پروفایل اینستاگرام شما شامل نام، نام کاربری، وبسایت و بیوی شماست.

نام

حداکثر 30 کاراکتر و در جستجوی اینستاگرام نیز نمایش داده میشود، بنابراین بهتر است یک کلمه کلیدی وارد کنید.

– نام کاربری

کلمه ای که در سایر کانالهای اجتماعی خود استفاده میکنید را بنویسید. این کار باعث میشود فالوورهای شما در دیگر پلتفرم ها شما را راحت تر پیدا کنند.

– وبسایت

تنها مکان در اینستاگرام است که در آن میتوانید یک لینک قابل کلیک قرار دهید (به جز دکمه های فراخوان در تبلیغات).

– Bio

150 کاراکتر برای انتقال هویت برند خود و قانع کردن بازدیدکنندگان جدید در مورد اینکه چرا باید شما را دنبال کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ترفندهای ایجاد پروفایل و بیوی جذاب در اینستاگرام ، این مطلب ما را مطالعه کنید.

13. تگ کردن کاربران مرتبط

شما میتوانید دیگر کاربران اینستاگرام مرتبط با تصویر را با علامت @ در کپشن و یا با استفاده از قابلیت تگ گذاری اینستاگرم تگ کنید. در هر صورت هنگامی که اینکار را انجام میدهید، آنها یک اعلان دریافت خواهند کرد. تگ کردن اشخاص آنها را تشویق میکند تا با این پست ارتباط برقرار کنند و با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند.

14. از فالوورهای خود بخواهید دوستانشان را تگ کنند

همچنین میتوانید فالوورهای خود را تشویق کنید تا دوستان خود را در کامنتها تگ کنند. به عنوان مثال: “کسی که به تعطیلات نیاز دارد را تگ کنید”. با اینکار حساب اینستاگرام شما در معرض دید شبکه بزرگتری از افراد قرار میگیرد و جذب فالوور های شما را سرعت میبخشد.

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام با استفاده از 21 راه ساده

15. مکان خود را تگ کنید

اگر کسب و کار شما یک مکان فیزیکی داشته باشد، حتما مکان عکسهای خود را تگ کنید و مشتریان خود را نیز تشویق کنید تا همین کار را انجام دهند. پس از آن کاربران میتوانند بر روی آن مکان کلیک کنند و تمام عکسهای ارسال شده از فروشگاه، رستوران یا دفتر شما را مشاهده کنند. با اینکار حساب اینستاگرام شما در معرض دید شبکه بزرگتری از افراد قرار میگیرد و سرعت جذب فالوور بیشتری خواهید داشت.

به عنوان مثال، زمانیکه شما محل Cartems Donuterie را جستجو کنید، این نتایج را خواهید دید.

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام با استفاده از 21 راه ساده

حتی اگر کسب و کار شما مکان خاصی ندارد، ممکن است بخواهید موقعیت مکانی خود را برچسب گذاری کنید. برای مثال، ممکن است بخواهید موقعیت مکانی خود را زمان ارسال از یک کنفرانس، تگ گذاری کنید.

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام با استفاده از 21 راه ساده

زمانیکه یک مکان مشخص در پست شما وجود دارد، مکان را تگ کنید. این یک راه ساده برای افرادی است که محتوای شما را در اینستاگرام پیدا کنند.

16. مسابقه برگزار کنید

برگزاری مسابقه در اینستاگرام میتواند به جذب فالوور ، رشد مخاطبان، ترافیک وبسایت و حتی فروش محصول کمک کند. برای ورود به مسابقه، از افراد بخواهید که شما را دنبال کرده، یکی از عکسهای شما را لایک کرده و کامنت بگذارند، از یک هشتگ خاص استفاده کنند یا یکی از عکسهای شما را بازنشر کنند.

این یک استراتژی عالی برای شرکتهای مختلف است نه فقط برای شرکتهای بزرگ. Turnabout Luxury Resale، یک فروشگاه حمل و نقل در ونکوور، برای تشویق خریداران برای رفتن به فروشگاه های خود از مسابقه اینستاگرام استفاده کرد، صفحه فیسبوک خود را تبلیغ کرد و با درخواست از مخاطب برای تگ کردن دوستانشان، فالوورهای بیشتری جذب کرد. یعنی یک تیر و چند نشان، هم جذب فالوور و هم تبلیغ صفحه فیسبوک شرکت.

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام با استفاده از 21 راه ساده

تشویق به ارسال محتوای تولید شده توسط کاربر به عنوان بخشی از مسابقه میتواند به شما در جذب افراد بیشتر کمک کند. افراد اکانت اینستاگرام شما را از طریق پستهای ایجاد شده توسط دوستان خود می بینند. این یک روش موثر برای جلب اعتماد فالوورهای جدید است.

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام با استفاده از 21 راه ساده

17. با استوری اینستاگرام فراتر از فید حرکت کنید

افرادی که از این قابلیت محبوب استفاده میکنند بسیار فعال هستند. بر اساس آمار خود اینستاگرام، تقریبا از هر پنج استوری اینستاگرام یک پیام دایرکت دریافت میشود و یک سوم بازدیدهای استوری از کسب و کارها است.

در مورد استفاده از استوری اینستاگرام در این مطلب اطلاعات بیشتری کسب کنید.

18. از پخش زنده استفاده کنید

اینستاگرام یک پلتفرم عالی برای استفاده از ویدئوی زنده است، قابلیتی که در شبکه های اجتماعی در حال پیشرفت است. این قابلیت برای پوشش رویدادهای زنده مانند کنفرانس ها، همایش ها و یا …  بسیار کاربرد دارد.

ویدئوهای زنده در استوری برند شما ظاهر میشود. هنگامی که ویدیو زنده به پایان میرسد، میتوانید آن را حذف کنید یا این که آنرا برای پخش در استوری برای 24 ساعت در دسترس قرار دهید. زمانیکه یکی از حسابهایی که کاربران دنبال میکنند پخش زنده داشته باشد، برای انها نوتیفیکیشن ارسال میشود. پخش زنده بسیار مورد توجه مخاطب است.

19. ارتباط و تعامل با مخاطبان موجود

اینستاگرام مانند تمامی شبکه ها و رسانه های اجتماعی، درباره ارتباط با مخاطبانی است که ایجاد کرده اید. اگر میخواهید با آنها ارتباط برقرار کنید، ابتدا باید آنها را پیدا کنید. گوش دادن یا Social listening یک روش عالی برای پیدا کردن مکالمات مربوط به برند شما است و سپس میتوانید به راحتی کاربران تاثیرگذار را پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید)

زمانیکه این کاربران را کشف کردید، با لایک کردن، نظر دادن و به اشتراک گذاری مطالب آنها با آنها ارتباط برقرار کنید. بسیاری از افراد اگر چیزی را که می بینند دوست داشته باشند قطعا شما را دنبال کرده و تعامل میکنند (این اهمیت داشتن یک پروفایل خوب که در شماره 5 به آن اشاره کردیم را نشان میدهد.)

علاوه بر تاثیرگزاران، باید در مورد کلمات کلیدی، مکانها و هشتگهای مرتبط دقت کنید و آنها را زیر نظر بگیرید.

20. از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید

تبلیغات و ایجاد کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام یک راه قدرتمند برای جذب فالوورهای جدید است. در واقع با کمک تبلیغات اینستاگرام محتوای خود را در معرض دید افرادی قرار میدهید که در غیر این صورت آن را نمی بینند. مخاطبان خود را بر اساس موقعیت، سن، دیگر کاربران و حتی رفتارهای کلیدی و علاقه مندی ها هدف گذاری کنید.

برای مثال، هنگامیکه برند LeCreuset از تبلیغات اینستاگرام استفاده کرد، طی دو ماه به 70 درصد مخاطبان هدف خود در اینستاگرام دست یافت.

علاوه بر فید، میتوانید در استوری اینستاگرام نیز تبلیغ کنید.

برای جزئیات بیشتر درباره نحوه ایجاد و ارسال یک آگهی تبلیغاتی در استوری اینستاگرام، این مطلب را مطالعه کنید.

21. از آنالیز اینستاگرام استفاده کنید

ابزار آنالیز اینستاگرام به شما اطلاعاتی را در مورد بازدیدهای هر پست، دسترسی، مشارکت، پستهای برتر و موارد دیگر میدهد. همچنین میتوانید اطلاعات جمعیتی مربوط به فالوورهای خو، از جمله جنسیت، سن و محل سکونت خود را پیدا کنید.

بررسی این داده ها به طور منظم میتواند به شما در تعیین استراتژی برای جذب مخاطب بیشتر کمک میکند. برای مثال، Matchaeologist از این آمارها متوجه شد که بیشتر فالوورهایش جایی که او تصور میکرد زندگی نمیکنند. در حالیکه فکر میکرد بیشتر فالوورهایش در بریتاینا هستند اما در واقع بیشتر آنها در هنگ کنگ و تایوان بودند. این اطلاعات به آنها کمک کرد زمان پستهایشان را تغییر دهند تا فالوورهای بیشتری در این مناطق را به دست آورند.

جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام با استفاده از 21 راه ساده

 

منبع : Hootsuite Blog

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟