تنظیمات موقعیت مکانی فیسبوک در سیستم عامل اندروید تغییر پیدا کرد
4.4/5 (5)

تنظیمات موقعیت مکانی فیسبوک در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

تنظیمات موقعیت مکانی فیسبوک در اندروید

در خبر پیش درباره امکان نمایش جزئیات تبلیغ در پلتفرم فیسبوک گفتیم. در این مطلب راجع به تنظیمات موقعیت مکانی فیسبوک و تغییرات آن در سیستم عامل اندروید صحبت خواهیم کرد.

یکی از قابلیتهای کاربردی فیسبوک اشتراک گذاری موقعیت مکانی است. این قابلیت در کنار مزایای فراوانی که دارد، ممکن است از نظر امنیتی به نفع شما نباشد. شما با استفاده از تنظیمات مکان یابی فیسبوک میتوانید از موقعیت مکانی خانواده و دوستان خود مطلع شوید و علاوه بر این افرادی را که در نزدیکی محل زندگی و شهر شما هستند را جستجو و شناسایی کنید. در کنار تمام این مزیتها، استفاده کردن از موقعیت مکانی شما به نوعی نقض حریم خصوصی به حساب می آید. فیسبوک که مدتهاست بدلیل نقض حریم خصوصی کاربران و سواستفاده از اطلاعات شخصی آنها متهم بوده است، نقدهایی هم به گوش میرسد که از قابلیت موقعیت مکانی و پیش بینی مکان بعدی شما به منظور حمایت از کمپینهای تبلیغاتی استفاده میکند.


مطلب پیشنهادی: مزایای شگفت انگیز استفاده از چت بات مسنجر فیسبوک برای کسب و کارها


تغییر تنظیمات موقعیت مکانی در اندروید چگونه است؟

سیستم عاملهای Android و iOS جز پرطرفدارترین سیستم عاملها برای کاربران فیسبوک است. اما با اینحال اپلیکیشن فیسبوک در بستر این دو سیستم عامل تفاوتهای گسترده ای با هم دارد. یکی از این تفاوتها تنظیمات موقعیت مکانی فیسبوک است. در سیستم عامل اندروید کاربر با استفاده از گزینه on/off تصمیم میگیرد که آیا تمایل دارد که موقعیت مکانیش به اشتراک گذاشته شود یا خیر. در صورتیکه گزینه on را انتخاب کرده باشد، حتی اگر درحال استفاده از اپلیکیشن نباشد همچنان فیسبوک به موقعیت مکانی او دسترسی دارد. اما در سیستم عامل iOS این قابلیت کمی متفاوت است. چرا که کاربر میتواند اجازه دهد فقط زمانیکه در حال استفاده از اپلیکیشن است موقعیت مکانیش به اشتراک گذاشته شود. در غیر اینصورت و زمانیکه گزینه off را انتخاب کرده است به هیچ عنوان موقعیت مکانی منتشر نخواهد شد.

تنظیمات موقعیت مکانی فیسبوک

روز گذشته فیسبوک اجازه کنترل بیشتر بر روی اشتراک گذاری موقعیت مکانی را به کاربران اندروید نیز داد.

از این پس این امکان به کاربران اندروید داده میشود که تصمیم بگیرند آیا تمایل دارند که در هنگام بسته بودن اپلیکیشن فیسبوک موقعیت مکانیشان به اشتراک گذاشته شود یا خیر. فرض کنید شما از اپلیکیشن فیسبوک خارج شده اید و دوستی در نزدیکی شما افرادی که در موقعیتهای مکانی مجاورش هستند را جستجو میکند، چون شما اجازه انتشار موقعیت مکانی در صورت بسته بودن اپلیکیشن را نداده اید، پروفایل شما در نتایج جستجوی او به نمایش گذاشته نخواهد شد.

کاربران اندرویدی که تنظیمات موقعیت مکانی فیسبوک آنها در حالت on قرار داشت از این به بعد کنترل بیشتری روی موقعیتهای مکانی گذشته خود و اشتراک گذاری آنها خواهند داشت. اما کاربرانی که گزینه off را انتخاب کرده بودند تغییری مشاهده نخواهند کرد.


مطلب آموزشی مرتبط: با 10 ایده سریع و آسان صفحه فیسبوک خود را احیا کنید


Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟