۵ تقویم برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

5 تقویم برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

” ۵ تقویم برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی ” در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت باکس “

۵ تقویم برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

در عصر دیجیتال، محتوا اهمیت بسیار زیادی دارد. برنامه ریزی ، تعیین ، ایجاد ، زمانبندی و انتشار ، پنج مرحله اصلی تولید محتوا هستند که اگر آنها را به درستی سازماندهی نکنید کنترل آن از دست شما خارج خواهد شد.

این مسئله ، دلیل به وجود آمدن تقویم های محتواست . یک تقویم ویرایشی فرآیند تولید محتوا را ساده سازی می کند به گونه ای که هر محتوا در مکان و زمان درست انتشار یابد. اما از چه برنامه ای باید به عنوان تقویم محتوا استفاده کنید؟

مسلما انتخاب تقویم به عوامل مختلفی مانند نیازهای کسب و کار ، بودجه و استراتژی محتوایی شما بستگی دارد. تقویم های ویرایشی زیادی در بازار وجود دارند و اگر بخواهید از تقویم های زیاد استفاده کنید ، به یک تقویم جداگانه برای سازماندهی تقویم های موجودتان نیاز دارید . یک تقویم برای تقویم !!

چنین تقویمی وجود ندارد ، مطالعه این مقاله به شما کمک می کند تا از بین نرم افزارهای فراوان تقویم بتوانید بهترین چیزی که متناسب با نیازتان است را انتخاب کنید . در این لیست ۵ تقویم معرفی شده است که حداقل یکی از آنها تمام نیازهای تولید محتوایی شما را برآورده می کند.

 

( ابزارهای زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام را در سونت باکس مطالعه کنید.)

۱. تقویم برای تولید محتوا : Divvy HQ

DivvyHQ مخصوص تیم هایی با حجم کاری زیاد طراحی شده است و یکی از جامع ترین پلت فرم ها در بازار است. ساختار چند تقویمه بودن آن علاوه بر سازماندهی محتوا امکان ایجاد ، سفارشی سازی و به اشتراک گذاری محتوا را به کاربر می دهد و با تمرکز بر مدیریت محتوا و هماهنگی آنلاین ، فرآیند تعیین ، زمانبندی و پیگیری پروژه را آسان می سازد.

یکی از برجسته ترین امکانات این تقویم ، قابلیت DivvyHQ Parking Lot است . این قابلیت به کاربر این امکان را می دهد تا ایده های خود را به اصطلاح ” پارک ” کرده تا در فرصت مناسب بررسی شود. به عنوان مثال در جلسه می توانید ایده را بیان کنید تا همه اعضای تیم ایده شما را ببینند و به بحث و بررسی بگذارند و هم برای اجرای آن زمانبندی کنند.

۲. تقویم برای تولید محتوا : Getflow

Getflow تقویمی است که نه بسیار پیچیده و نه زیاد ساده است. در واقع یک تقویم میانه است. با استفاده از این تقویم می توانید فعالیت ها و وظایف خاص را اولویت بندی کنید . همچنین می توانید پیوست و توضیحات را به آیتم ها اضافه کنید و نیز امکان فیلتر کردن وظایف بر اساس افراد ، کلمات کلیدی و یا تگ ها وجود دارد.

 

۳. تقویم برای تولید محتوا : CoSchedule

CoSchedule یک تقویم قدرتمند است که مخصوص کاربرانی است که بر بازاریابی محتوا و رسانه های اجتماعی تمرکز دارند. این تقویم در کنار قابلیت های زیادی که دارد ابزار گردش کار ( workflow ) بازاریابی ، تقویمی برای بازاریابی و همچنین برای محتوای رسانه های اجتماعی است.

CoSchedule به خوبی با دیگر ابزارهای خارجی بازاریابی محتوا مثل WordPress ، Google Docs و Google Analytics و همچنین پلت فرم های شبکه اجتماعی مانند Facebook ، Twitter و LinkedIn یکپارچه می شود.

 

( ابزار های بهبود بازاریابی در اینستاگرام را در سونت باکس مطالعه کنید.)

۴. تقویم برای تولید محتوا : Trello

شعار این برنامه این است ” همه چیز را سازماندهی کنید ” . این تقویم با تمرکز بر تکنیک های سازماندهی بصری و تصویری ، سازماندهی را انجام می دهد.

این پلت فرم سیستم منحصر به فردی دارد که از board ، card و list برای تجسم سازی ، هماهنگی و زمانبندی استفاده می کند. بورد در واقع بستری است که بیانگر هدف کلی شماست. لیست ها درون بورد قرار دارند که می توان وظایف را در آن طبقه بندی کرد و کارت ها وظایفی هستند که به اعضای تیم اختصاص داده شده اند. چندین کارت ممکن است تعریف شود به عنوان مثال کارت ” پیشرفت پروژه ” ، کارت ” ایده ها ” و ….

وقتی کارت ها سر جایشان قرار گرفته باشند به راحتی و با یک نگاه می توانید بفهمید که پروژه در چه مرحله ای است و چه کسی چه کاری انجام می دهد . علاوه بر این ، کاربران می توانند به راحتی بین نمای لیست و نمای تقویم جابجا شوند.

 

۵. تقویم برای تولید محتوا : Gather Content

Content : هدف این تقویم اجتناب از ایجاد اسناد زیاد و دست و پاگیر است و از کاربران می خواهد تا بصورت مستقیم روی این پلت فرم محتوا ایجاد کنند.

این نرم افزاریک ابزار تولید محتوا مانند WordPress است که امکان اجرای کل فرآیند تولید محتوا از یک پلت فرم را دارد.

Gather Content یک فضای کاری مجازی منظم و ساده دارد. استفاده از فضای رنگی سفید و پالت رنگ محدود و ابزارهای جاسازی شده نشان از سادگی و اجتناب از پیچیدگی و ایجاد اسناد زیاد دارد.

 

نتیجه گیری

کسب و کارهای مختلف نیاز های متفاوتی در استفاده از تقویم دارند .برای گروه های کاری بزرگ که با محتوای زیاد و متنوع سر و کار دارند احتمالا DivvyHQ بهتر از Getflow جواب می دهد.

برای کسب و کارهایی که متکی به شبکه های اجتماعی هستند احتمالا CoSchedule مناسب تر از Gather Content است.

اما در هر صورت ، چه یک شرکت بزرگ با حجم کاری زیاد یا یک کسب و کار نوپا هستید یکی از این پلت فرم های معرفی شده نیازهای شما را برآورده می سازد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا انتظارات ، انتقادات و پیشنهادات خود را ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟