تقویت محتوای استوری اینستاگرام با استفاده از 10 روش مختلف
4.75/5 (20)

تقویت محتوای استوری اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

10 روش تقویت محتوای استوری اینستاگرام و برند کردن آن

امسال کسب و کارهای بیشتری از استوری اینستاگرام استفاده میکنند. استوری به سرعت در حال تبدیل شدن به محبوبترین قابلیت شبکه های اجتماعی است. حتی مدیر عامل فیسبوک، مارک زوکربرگ این را تایید میکند. به گفته زوکربرگ، استوری ها در حال پیشی گرفتن از پستهای معمولی فید اینستاگرام هستند.

رقابت در این زمینه نیز در حال افزایش است، اگر به دنبال ایجاد محتوای استوری خود هستید تا بتوانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، باید محتوای استوری خود را تقویت کنید تا در این فضا که رقابت در حال شدیدتر شدن است بتوانید رقابت کنید.

خوشبختانه، روشهای مختلفی وجود دارد که استوری اینستاگرام خود را برند کنید. با استفاده از این قابلیتها و روشهای ساده، میتوانید به استوری های خود هویت و شخصیت اضافه کنید و همچنین به شما در زیبایی شناسی برند کمک میکند.

در این پست اهمیت تقویت محتوای استوری اینستاگرام ، نحوه سفارشی کردن محتوا و روشهای مختلفی که میتوانید برای بهینه سازی استراتژی استوری اینستاگرام خود استفاده کنید را شرح خواهیم داد.

چرا کسب و کار شما باید از استوری اینستاگرام استفاده کند

استوری اینستاگرام یک راه سرگرم کننده، رایگان و موثر برای ارتباط با فالوورهای شما و ماندن در ذهن آنهاست ،حتی اگر پستهای معمولی شما را در فید خود مشاهده نکنند.

فقط کافی است به آمار و ارقام نگاه کنید، استوری اینستاگرام در حال حاضر بیش از 300 میلیون کاربر فعال روزانه دارد، که تقریبا دو برابر  Snapchat است.

در واقع، استوری ها به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین کانالها برای جذب مشارکت، ایجاد آگاهی از برند و حتی فروش است.

پیشنهاد میکنم حتما راهنمای کامل ایجاد و آنالیز استوری اینستاگرام را مطالعه کنید.

در اینجا چند روش برای تقویت محتوای استوری اینستاگرام را ارائه خواهیم داد:

1. استوری اینستاگرام خود را برای تطبیق با زیبایی شناسی برند سفارشی کنید

اهمیت زیبایی شناسی اینستاگرام فقط محدود به فید شما نیست، بلکه باید به استوری شما نیز منتقل شود.

زمانیکه یکی از فالوورهای شما استوری شما را در بالای فید خود مشاهده میکند، باید بدون اینکه نام شما را در گوشه سمت چپ ببیند، بتواند بگوید که در حال تماشای محتوای شماست. علاوه بر این، زمانیکه فالوورهای شما استوری های منظم و باکیفیت از شما مشاهده کنند با احتمال بیشتری به طرفداران و وفاداران برند شما تبدیل میشوند.

یک مثال عالی India Earl است، عکاس محبوبی است که با داشتن یک پالت رنگ، فونت و طراحی مشخص در کانالهای اجتماعی اش، از جمله استوری اینستاگرام برند ایجاد کرده است.

این باعث میشود مخاطبانش خیلی راحت بدانند استوری چه کسی را تماشا میکنند:

تقویت محتوای استوری اینستاگرام با استفاده از 10 روش مختلف

ایجاد الگو و قالب برای استوری اینستاگرام یک راه عالی است و به شما کمک میکند برای کمک به شما است که به سرعت یک استوری منسجم و هماهنگ با برند خود ایجاد کنید. ابزارهایی مانند Canva و Design Kit قالبهای مختلفی برای ایجاد یک محتوای منسجم و جذاب ارائه میکنند.

2. اضافه کردن استیکر، گیف و نظرسنجی ها به استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام قابلیتهای طراحی زیادی ارائه میدهد که به شما کمک میکند به محتوای خود شخصیت اضافه کنید و این قابلیتها همچنان در حال اضافه شدن هستند. به نظر میرسد اینستاگرام هر چند هفته یکبار قابلیتهای جدیدی ارائه میدهد و به کاربران گزینه های سرگرم کننده تری برای ارتباط با مخاطبان خود ارائه میدهد.

به بیشتر این قابلیتها میتوانید با کلیک کردن روی آیکون استیکر در گوشه سمت راست بالای صفحه خود هنگام ایجاد یک استوری، دسترسی پیدا کنید. هنگامیکه روی آیکون کلیک میکنید، تمام گزینه ها ظاهر میشوند:

تقویت محتوای استوری اینستاگرام با استفاده از 10 روش مختلف

GIF ها، استیکرها (استیکر سوال، استیکر موسیقی و استیکرهای عکس و ویدئو)، مکانها و هشتگ ها را امتحان کنید (بدون استفاده بیش از حد از آنها). با استفاده از همه این قابلیتها، فرصتی بهتر برای نگه داشتن مخاطبان خود دارید و به آنها دلیلی برای صرف وقت بیشتر برای مشاهده استوری اینستاگرام خود خواهید داد.

در بخش اخبار و رویدادهای سونت اینفو شما میتوانید از آخرین قابلیتهای اضافه شده به شبکه های اجتماعی مطلع شوید.

3. استیکرهای هشتگ و مکان

به تازگی، اینستاگرام صفحه Explore خود را گسترش داده تا استوری های هشتگ و مکان را نیز به آن اضافه کند. اکنون وقتی برچسب هشتگ یا مکان را به یک استوری اضافه میکنید، اگر کاربری در جستجوی آن هشتگ یا مکان باشد، میتواند آن را در این صفحه پیدا کند.

این قابلیت به شما این امکان را میدهد تا از طریق استوری اینستاگرام مخاطبان جدید جذب کنید و اگر چیزی را که می بینند دوست داشته باشند، ممکن است حتی شما را دنبال کنند.

برای اضافه کردن مکان به استوری خود، کافی است روی برچسب مکان کلیک کنید و مکان را تایپ کنید. سپس استوری شما در بالای نتایج جستجو برای آن مکان نمایش داده میشود:

تقویت محتوای استوری اینستاگرام با استفاده از 10 روش مختلف

اضافه کردن یک هشتگ به استوری بسیار ساده است، همچنین میتوانید با یک ابزار متن هشتگ را تایپ کنید یا میتوانید از استیکر هشتگ برای اضافه کردن هشتگ انتخابی خود استفاده کنید.

وقتی افراد هشتگی را در اینستاگرام جستجو کنند، اگر به اندازه کافی محبوب باشد، آنها میتوانند تمام استوری های اخیرا به اشتراک گذاشته شده و فعال برای این هشتگ را در بالای صفحه جستجو مشاهده کنند. بنابراین درست مانند افزودن یک مکان به استوری، با افزودن هشتگها میتوانید به مخاطبین جدید دسترسی پیدا کنید.

تقویت محتوای استوری اینستاگرام با استفاده از 10 روش مختلف

به خاطر داشته باشید زمانیکه استوری شما را به نتایج جستجو برای یک مکان اضافه میشود، از اینستاگرام یک نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد و هنگامیکه کسی استوری شما را از یک هشتگ یا موقعیت مکانی مشاهده میکند، زمانیکه در Instagram Insights افرادی که استوری را مشاهده کرده اند را بررسی میکنید ،نام آن صفحه را مشاهده خواهید کرد.

4. متن، رنگ و گزینه های براش (قلم)

درون خود اپلیکیشن راههای زیادی برای برند کردن و تقویت محتوای استوری اینستاگرام وجود دارد، از جمله فونت ها، براش ها و استیکرهای مختلف. اما در خود همین قابلیتها نیز انعطاف پذیری زیادی وجود دارد.

به عنوان مثال، با انتخاب یک رنگ جدید از پایین صفحه، میتوانید رنگ متن یا سایه های قلم مو را سفارشی کنید. انگشت خود را بر روی هریک از گزینه های رنگ نگه دارید تا طیف وسیعی از رنگها را مشاهده و انتخاب کنید:

تقویت محتوای استوری اینستاگرام با استفاده از 10 روش مختلف

همچنین میتوانید از ابزار eyedropper در سمت چپ پالت رنگ برای انتخاب رنگ به طور مستقیم از استوری خود استفاده کنید. اینکار به شما کمک میکند که اجزاء استوری منسجم و یکپارچه باشد.

5. قابلیت Swipe-Up

سال گذشته، اینستاگرام قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام را فراهم کرد و این یک تحول بسیار بزرگ است. در واقع، این اولین بار است که کاربران میتوانند لینکها را جایی غیر از bio به اینستاگرام اضافه کنند.

این قابلیت در حال حاضر تنها برای کاربرانی که پروفایل آنها کسب و کار (Business) است و بیش از 10K فالوور دارند در دسترس است. اگر این شرایط را دارید، باید قادر به اضافه کردن گزینه Swipe Up در استوری های خود باشید و با استفاده از تقویت محتوای استوری اینستاگرام خود، ترافیک را به کمپین های وب خود، صفحات محصول، پستهای وبلاگ و موارد دیگر جذب کنید.

تقویت محتوای استوری اینستاگرام با استفاده از 10 روش مختلف

6. نمایش کسب و کار خود با قابلیت Highlights اینستاگرام

ایجاد Highlights استوری یک راه عالی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم در مورد برند خود به طور مستقیم در پروفایل اینستاگرام شماست.

از آنجاییکه Highlights استوری اینستاگرام شما مستقیما در زیر بیوی اینستاگرام شما قرار دارد، باید چشمگیر باشند تا توجه مخاطب را جلب کنند.

به عنوان مثال Stance، شرکت جوراب و لباس زیر از Highlights استوری برای نشان دادن محصولات، رویدادها، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) و موارد دیگر استفاده میکند:

تقویت محتوای استوری اینستاگرام با استفاده از 10 روش مختلف

به دلیل انعطاف پذیری، Highlights استوری یک راه قدرتمند و خلاقانه برای کسب و کارهاست تا داستان برند خود را به اشتراک بگذارند، فالوورهای بیشتری جذب کنند و حتی فروش بیشتری داشته باشند.

7. ایجاد استراتژی محتوا برای استوری های اینستاگرم

اگر واقعا میخواهید با فالوورهایتان ارتباط برقرار کنید و مخاطبان جدیدی به دست بیاورید، داشتن استراتژی برای تقویت محتوای استوری اینستاگرام بسیار مهم است.

برخلاف پستهای معمول اینستاگرام، استوری های اینستاگرام معمولا یک پروفایل “کمتر فیلتر شده” را از شما یا کسب و کار شما نشان میدهند و به همین دلیل زمان خیلی کمتری برای برنامه ریزی نیاز دارند. بنابراین در استفاده از آن نگران نباشید.

جهت آشنایی بیشتر با الگوریتم اینستاگرام و چگونگی نمایش پستها در فید اکانت شما، این مطلب را مطالعه کنید.

همانند هر چیز دیگری که در شبکه های اجتماعی ارسال میکنید، محتوای استوری شما نیز باید با برند و اهداف کلی بازاریابی شما مرتبط و هماهنگ باشد. قبل از اینکه محتوایی در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید، باید اطمینان حاصل کنید که برای مخاطبان شما ارزش به همراه دارد. برای اینکه آنها، شما و محتوای شما را دنبال کنند و پیگیر باشند این بهترین راه است.

در ادامه یک مثال محتوا که در استوری اینستاگرام به خوبی نتیجه میدهد را ارائه میکنیم.

تبلیغ یک محصول جدید

یک محصول جدید راه اندازی کرده اید؟ به استوری اینستاگرام رفته و به مشتریان خود اطلاع دهید.

زمانیکه پستهای شبکه های اجتماعی خود را برای راه اندازی محصول جدید ایجاد میکنید، مطمئن شوید که استراتژی خود را جهت تقویت محتوای استوری اینستاگرام خود را نیز به خوبی طراحی کرده اید. با اینکار، فالوورهایی که ممکن است پستهای معمول شما را در فیدشان مشاهده نکنند، را از دست نمیدهید.

به عنوان مثال : The North Face، که کار بسیار جالبی در ایجاد تبلیغات استوری اینستاگرام، با پیام، کوتاه، شیرین و جذاب انجام داده است:

تقویت محتوای استوری اینستاگرام با استفاده از 10 روش مختلف

پیشنهاد میکنم راهنمای ایجاد تگ های خرید اینستاگرام را برای افزایش فروش خود بخوانید.

8. پشت صحنه را برای مخاطب خود نمایش دهید

همانطور که اشاره شد، استوری اینستاگرام یک مکان عالی برای نشان دادن ظاهر “فیلترنشده” از درون کسب و کار شما است. به همین دلیل بسیاری از برندها از استوری اینستاگرام استفاده میکنند تا به مخاطبان خود، دفتر کار خود، آموزش سریع محصول، معرفی اعضای تیم و…  را نمایش دهند.

اگر مخاطب دیدگاه واضح و روشنی درباره آنچه در مورد شرکت شما وجود دارد داشته باشد، بیشتر احتمال دارد به طرفدار وفادار تبدیل شود. با آوردن شفافیت بیشتر به کسب و کار خود به کمک تقویت محتوای استوری اینستاگرام ، فرصت ایجاد اعتماد و ارتباط عمیق تر را با مخاطبان خود خواهید داشت.

9. نقل قول ها و نظرات واقعی مشتریان

اینستاگرام در سال جاری حالت Type را معرفی کرد که روش جدیدی برای کاربران است تا آنچه در ذهن دارند، با سبک متن و پس زمینه خلاقانه به اشتراک بگذارند.

برای رفتن به حالت Type، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که دوربین خود را باز کرده و روی دکمه تایپ در پایین صفحه خود ضربه بزنید. کنار Live همراه با گزینه های دیگر در زیر دکمه ضبط، آنرا خواهید یافت:

تقویت محتوای استوری اینستاگرام با استفاده از 10 روش مختلف

چه از Type برای ارسال متن آهنگهای مورد علاقه خود استفاده کنید یا از فالوورهای خود سوال بپرسید یا فقط به مخاطب بگویید که چه چیزی در ذهن شماست، این قابلیت یک راه عالی برای اضافه کردن شخصیت استوری اینستاگرام است و افراد را به مشارکت تشویق میکند.

10. اشانتیون یا رایگان

استوری اینستاگرام همچنین یک راه عالی برای خوشحال کردن مخاطبان خود با ارائه اشانتیون منحصر به فرد است. تصاویر پس زمینه رایگان، دستورالعمل ها و … فقط چند نمونه از اشانتیون هایی است که کسب و کار شما میتواند ارائه دهد و یک راه سرگرم کننده برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبان و بیشتر در معرض دید قرار گرفتن است.

تقویت محتوای استوری اینستاگرام با استفاده از 10 روش مختلف

اگر کسب و کار شما هنوز از استوری اینستاگرام استفاده نکرده است، اکنون زمان اینکار است. همانطور که اینستاگرام همچنان به افزودن ابزار و امکانات خلاقانه برای کسب و کارها ادامه میدهد، استوری اینستاگرام به یک ابزار ضروری برای برندها برای کمک به رسیدن به اهداف بازاریابی تبدیل شده است.

در نتیجه تقویت محتوای استوری اینستاگرام با توجه به نکات گفته شده در بالا، میتواند یک استراتژی بسیار مناسب به منظور بازاریابی و برندسازی محسوب شود.

 

منبع: Social Media Today

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟