تغییرات در نسخه جدید لینکدین LinkedIn
4/5 (4)

نسخه جدید لینکدین و تغییرات آن در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی

تغییرات در نسخه جدید لینکدین LinkedIn

آیا با نسخه جدید LinkedIn کار کرده اید؟ نمیدانید چه تغییراتی ایجاد شده است؟ این خبر همان چیزی است که بازاریاب ها باید حتما بدانند.

LinkedIn جستجو و یافتن افراد، تعامل با مخاطبین و ارسال پست را آسانتر کرده است. در این مقاله خواهید آموخت چطور با نسخه جدید LinkedIn کار کنید و چگونه چیزهایی که نیاز دارید را پیدا کنید.

1. صفحه اصلی (home page) را بررسی کنید

زمانیکه وارد LinkedIn میشوید بلافاصله متوجه مرتب تر بودن ظاهر صفحه اصلی خواهید شد. نوار ابزار باریکتر شده و آیکونها شبیه نسخه موبایلی LinkedIn میباشد. طراحی جدید صفحه اصلی LinkedIn نسخه دسکتاپ را میتوانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

در سمت چپ، خلاصه ای از پروفایلتان همراه با عکس، خلاصه ای از شغل و کسب و کار، تعداد افرادی که از پروفایل شما بازدید کرده اند و بازدید مقالات اخیرتان را می بینید. که این قسمت تقریبا با نسخه موبایل یکسان است. زمانیکه وارد پروفایلتان در نسخه جدید LinkedIn میشوید خلاصه ای از پروفایلتان را مشاهده میکنید.

یک تفاوت جزئی در بخش اشتراک گذاری که در وسط صفحه اصلی قرار دارد، وجود دارد. در این قسمت میتوانید مقاله ، عکس و … را به اشتراک بگذارید. در پایین این قسمت لینکی برای ایجاد مقاله وجود دارد. مستقیما از پروفایلتان درLinkedIn میتوانید مقالات خود را منتشر کرده و مطالب خود را به اشتراک بگذارید. feed و timeline در قسمت بعد قرار دارند که تقریبا مشابه نسخه قبل میباشند.

تغییرات در نسخه جدید لینکدین

2. بررسی بخش Me

مشابه نسخه موبایلی LinkedIn، بخشی که قبلا به نام Profile بود، الان Me نامگذاری شده است. برای ویرایش پروفایل، تغییر تنظیمات، دسترسی به بخش Help، تغییر زبان پروفایل، تبدیل به حساب کاربری ویژه و خروج، روی ME کلیک کنید. برای ویرایش و تنظیمات خاص پروفایلتان، آیکون Me را کلیک کنید.

توجه کنید سایز عکس پس زمینه شما در نسخه جدید تغییر کرده است. سایز پیشنهادی جدید برای عکس پس زمینه 1536×768 میباشد. عکس پس زمینه را بر اساس سایز جدید تنظیم کنید. عکس پروفایل شما در نسخه جدید به صورت دایره ای و در مرکز قسمت معرفی قرار دارد که مشابه نسخه موبایل میباشد.

تغییرات در نسخه جدید لینکدین

برای ویرایش قسمت معرفی، آیکون شبیه خودکار را کلیک کرده و این تغییرات را انجام دهید. نام و نام خانوادگی، موقعیت شغلی فعلی، تحصیلات، کشور و کد، صنعت، عنوان شغل و کسب و کار، قسمت خلاصه (summery) و تصاویری را که میخواهید به آن اضافه کنید. زمانیکه افراد پروفایل شما را مشاهده میکنند تنها دو خط اول از بخش summery 1 را می بینند، پس مهمترین ها را در آن قرار دهید.

تغییرات در نسخه جدید لینکدین LinkedIn

نسخه جدید لینکدین LinkedIn کار شما را در تغییر اطلاعات قسمت معرفی راحت تر کرده است.

زمانیکه شخصی پروفایل شما را مشاهده میکند اطلاعات تماس شما را در سمت راست صفحه مشاهده میکند.

تغییرات در نسخه جدید لینکدین LinkedIn

هنگامیکه شخصی پروفایل شما را مشاهده میکند، اطلاعات تماس و لینکها در سمت راست صفحه پروفایلتان نمایش داده میشود . توجه داشته باشید که لینکهای وب سفارشی قبلی در پروفایلتان، با یک URL جایگزین شده و توضیحات شما در پرانتز درست بعد از لینک قرار میگیرد. با اینکه دیگر نمیتوانید لینکهای پروفایلتان را سفارشی کنید اما میتوانید توضیحات خود را در کنار آنها قرار دهید.

پایین قسمت Me یا معرفی، میتوانید ببینید چه کسانی پروفایل و مقالاتتان را مشاهده کرده اند. در قسمت پایین آن، پیشنهاداتی برای بهتر شدن پروفایلتان خواهید دید. LinkedIn ممکن است پیشنهاد دهد، مهارتها یا بخشهایی را به پروفایلتان اضافه کنید، مثل تجارب و سوابق کاری و تحصیلات. این قسمت قبلا بالای پروفایل شما بود و الان جایی قرار گرفته که کمتر مزاحمت برای شما ایجاد میکند. دیگر بخشهای پروفایل شبیه نسخه قبلی است. بخشهای سوابق، تحصیلات، Volunteer Experience and Causes، مهارت ها، Endorsements و بخش Recommendations همچنان وجود دارند. تفاوت اصلی در این است که دیگر نمیتوانید ترتیب این قسمتها را تغییر دهید.

همچنین بخش جدیدی به نام دستاوردها (Accomplishments) وجود دارد که شما میتوانید پروژه ها، دوره ها، publications، مدارک، افتخارات، جایزه ها و اختراعات خود را اضافه کنید.

تغییرات در نسخه جدید لینکدین LinkedIn

دستاوردهای خود را در بخش جدید از پروفایلتان اضافه کنید.

new profile sections (اضافه کردن بخش جدید به پروفایل) را به دو طریق میتوانید اضافه کنید: یا از نوار سمت راست یا از داخل خود پروفایل.

تغییرات در نسخه جدید لینکدین LinkedIn

بخش جدید (new section) را از پروفایلتان یا از نوار سمت راست اضافه کنید. در انتهای بخش Me نیز میتوانید افراد و شرکتهایی که شما را دنبال میکنند، ببینید.

3. جستجو کردن

در نسخه جدید لینکدین LinkedIn بیشترین تغییرات در بخش جستجو ایجاد شده است. در رابط کاربری جدید بخش جستجوی پیشرفته وجود ندارد، بنابراین دیگر نمیتوانید جستجوها را براساس کلیدواژه، نام و نام خانوادگی و عنوان و مکان فیلتر کنید.

تغییرات در نسخه جدید لینکدین LinkedIn

LinkedIn در نسخه جدید عملکرد جستجو را تغییر داده است.

با اینحال، همچنان میتوانید بر اساس سطح کانکشنها (اول ، دوم و سوم) ، مکانهای عمومی (نه زیپ کدها)، شرکتها، صنایع، زبان پروفایل، non-profit، زبان و …، فیلتر کنید. در صفحه جستجو همچنین میتوانید مشاغل، شرکتها، گروهها و … را دنبال کنید.

امکانات جستجو در نسخه جدید LinkedIn محدود شده است.

میتوانید از Boolean search استفاده کنید اما به اندازه زمانیکه با جستجوی پیشرفته ادغام شده بود، کارآمد نیست. Boolean search را در نسخه قدیم و جدید تست کردم و نتایج کاملا متفاوتی به دست آمد. دو گزینه دیگر، جستجوهای ذخیره شده و تگ کردن، دیگر رایگان در دسترس نیستند. با اینحال حسابهای ویژه (LinkedIn’s premium option, Sales Solutions’ Sales Navigator)، امکان جستجوی ذخیره شده و پیشرفته و تگ کردن را دارد. در حال حاضر LinkedIn سه ماه دسترسی رایگان به حساب ویژه Sales Navigator به افرادی که قبلا با آن کار نکرده اند را میدهد.

4. بررسی قسمت My Network

در نسخه جدید لینکدین LinkedIn چندین تغییر قابل توجه در My Network وجود دارد. ظاهر جدید و مرتب این قسمت شما را قادر میسازد دعوتنامه ها و افرادی که ممکن است بشناسید را ببینید و همچنین روی پروفایل آنها کلیک کنید. با اینحال زمانیکه روی آنها کلیک میکنید فقط میتوانید به آنها پیغام داده یا آنها را حذف کنید.

تغییرات در نسخه جدید لینکدین LinkedIn

محیط جدید my network به شما امکان تایید، تماس، پیغام یا حذف مخاطبین از صفحه را میدهد. در قسمت my network، فقط میتوانید بر اساس نام و نام خانوادگی و افرادی که اخیرا اضافه شده اند مرتب سازی کنید. LinkedIn دیگر گزینه های مرتب سازی و تگ کردن را حذف کرده است.

5. امکانات بخش More

این قسمت مشابه آیکون نسخه موبایل میباشد. در این قسمت شما میتوانید به بخشهای زیر دسترسی داشته باشید. یادگیری، Post a Job، گروهها، Pro Finder، جستجو، Slide Share، همچنین ارتقا به حساب کاربری Talent Solutions یا Sales Solutions و نیز در این قسمت میتوانید برای شرکتتان یک صفحه ایجاد کنید.

تغییرات در نسخه جدید لینکدین LinkedIn

لینک های مستقیم زیادی در بخش More وجود دارد . همچنین از این قسمت می توانید یک شرکت ایجاد کنید. یکی از امکاناتی که در بخش More به آن علاقمند هستم این است که شما می توانید تنها با یک کلیک به Pro Finder ،   Lookupو Slide Share دسترسی داشته باشید . پیش از این برای دسترسی به آنها باید جستجو می کردید.

6. بررسی قسمت Notifications

Notifications در رابط کابری جدید، بخش مجزای خودش را دارد که موجب میشود تا تعاملات و واکنشها را راحت تر دیده شوند.

تغییرات در نسخه جدید لینکدین LinkedIn

نوتیفیکیشن ها در نسخه جدید لینکدین LinkedIn در بخش مجزا قرار گرفته اند را به راحتی بررسی کرده و پاسخ دهید. قسمت Notifications همچنین امکان مشاهده work anniversaries شخصی از مخاطبین شما که یک مقاله منتشر میکند و یا در خبری به آنها اشاره میشود، تولدها و ارتقا به نسخه جدید را به شما میدهد. همچنین میتوانید افرادی که شما را دنبال کرده اند، افرادی که به نوعی در مقالات و مطالب شما مشارکت میکنند را ببینید.

نتیجه گیری

هدف از تغییرات در نسخه جدید لینکدین LinkedIn اینست که انسجام بیشتری بین نسخه موبایل و نسخه دسکتاپ LinkedIn برای کاربران ایجاد کند. چیزی که این نسخه جدید به آن دست یافته است. اگرچه تغییرات زیادی انجام شده، به نظر میرسد Messaging ،Jobs و Ads در نسخه جدید تغییری نکرده اند. درست است که بعضی امکانات مثل جستجوی خاص و تگ کردن در نسخه جدید وجود ندارد با این حال اکثر بازاریاب ها نسخه جدید را کارآمدتر میدانند.

Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

یک دیدگاه 
  1. طیبه 5 ماه پیش

    من نمی توانم تصاویر افرادی که یک پست را لایک کرده اند را مشاهده کنم. از روز گذشته تا به حال در هیچ یک از پست هایی که در لینکدین منتشر می شود و افرادی که آن پست را لایک کرده اند را نمی توانم ببینم. امکان دارد به من کمک کنید؟

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

تغییرات در نسخه جدید لینکدین LinkedIn

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟