5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین
3.67/5 (3)

تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین

می خواهید با مشتریان بالقوه خود تعامل موثر ایجاد کنید اما نمی دانید چطور این کار را انجام دهید؟

علاقمند به دانستن نکات تقویت و افزایش مشتریان بالقوه خود در لینکدین هستید؟

لینکدین برای تبدیل مخاطب به مشتری فرصت های منحصر به فردی را در اختیار شما قرار می دهد.

در این مطلب ، پنج راه برای تبدیل مشتری به مخاطب در لینکدین خواهید آموخت.

1. خلاصه مشخصات (Summary) باید تخصص و ارزش شما را منتقل کند

سنگ بنای شروع تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین طراحی مناسب بخش summary است. قبل از برقراری ارتباط با مخاطبان و تبدیل آنها به مشتری ، باید LinkedIn summary را به طور صحیح و کامل بنویسید. زمانی که مشتریان بالقوه خلاصه یا summary را می خوانند می خواهید مشتری احساس کند که شما مشکل او را درک کرده و می توانید در حل آن به مشتری کمک کنید. آنها باید اطمینان حاصل کنند که شما مهارت و تخصص لازم  برای کمک به حل مشکل آنها را دارید. آنها می خواهند مطمئن شوند که شما قبلا این کار را انجام داده اید که در نهایت بهبود کسب و کار شما در لینکدین را در پی خواهد داشت

با در نظر گرفتن این موارد ، برای نوشتن خلاصه در مورد خود و کسب و کارتان با یک عبارت ساده درباره اینکه چه کاری انجام می دهید شروع کنید. سپس به طور خلاصه تجربیات خود را بیان کنید و تاکید کنید که تجربه و تخصص شما در حوزه کاریتان چه ارزش هایی برای مشتریانتان به دنبال داشته است و چگونه مشکلات آنها را حل کرده است.

5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین

در پایان summary ، یک فراخوان قرار دهید. به عنوان مثال ، می توانید از مشتریان بخواهید با شماره مشخصی تماس بگیرند ، با کلیک کردن روی لینک وبسایت یک جلسه مشاوره رایگان 30 دقیقه ای رزرو کنند ، یا به آدرس ایمیل شما ایمیل ارسال کنند. به این صورت راه نزدیک شدن مشتری به خود را راحت تر می سازید.

5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین

با یک summary کامل و دقیق ، مشتریان می توانند ارزیابی کنند که آیا شما چیزی که آنها می خواهند را درک کرده اید و می توانید آن را حل کنید یا خیر.

2. محتوایی ارائه کنید که تخصص شما را نشان دهد و در فید لینکدین قرار بگیرید

مرحله بعدی جهت تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین انتخاب تخصصی محتواست. زمانی که محتوایی را در لینکدین به  اشتراک می گذارید ، روی محتوایی تمرکز کنید که شما را بیشتر به مخاطب می شناساند. هم می توانید ترکیبی از محتوایی که خودتان ایجاد کرده اید از LinkedIn Publisher به اشتراک بگذارید و هم می توانید محتوایی گزینشی را به اشتراک بگذارید.

محتوایی که خودتان می نویسید باید نشان دهنده تخصص شما در زمینه کاریتان باشد. به مخاطبان نشان دهید که شما مسائل و چالش های آنها را می شناسید و سپس توضیح دهید که چطور می توانید به مشتریان در حل این مشکلات کمک کنید.

به عنوان مثال ، ممکن است پروژه ای که به اتمام رسانده اید و اهداف کمی و کیفی دست یافته در آن پروژه را به اشتراک بگذارید. یا سیر تکاملی ای که صنعت شما در یک یا دو دهه گذشته طی کرده است را به اشتراک بگذارید ، که در آن می توانید نشان دهید چطور می توانید به مشتریان در چالش های پیش رو کمک کنید.

5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین

برای انتخاب محتوای گزینشی ، به دنبال مطالبی باشید که برای مشتریان ایده آل شما ارزشمند است و نظر و دیدگاه خود را نیز به آن اضافه کنید. به عنوان مثال ، مقاله ای درباره آینده صنعت خود به اشتراک گذاشته و نظر خود را درباره مقاله عنوان کنید. مجموعه ای از مباحث محبوب در زمینه کاری شما می تواند به مشتریان بالقوه نشان دهد که شما همیشه به روز هستید و می توانید در این زمینه به آنها کمک کنید.

5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین

به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین مزایای متعددی دارد. از طریق پست ها و کامنت ها ، فرصت ارتباط مستقیم با مخاطب برای شما فراهم می شود. به اشتراک گذاری منظم و مداوم محتوا به شما کمک می کند تا همیشه در فید لینکدین در معرض دید مخاطب قرار بگیرید.

3. سفارشی سازی پیام های لینکدین برای برقراری ارتباط اولیه

پس از اینکه پروفایل خود را کامل کرده و چندین پست قرار دادید که شما را به عنوان یک متخصص در حوزه کاری خود نشان می دهد ، می توانید برای تبدیل مخاطبان به مشتری با آنها ارتباط برقرار کنید.

برای شروع برقراری ارتباط با مخاطب ، اینکه بدانید چه بگویید و چگونه شروع کنید می تواند چالش برانگیز باشد. برای کمک به حل این چالش ، لینکدین در دسامبر 2016 ،  Conversation Starters را معرفی کرد که اسکریپت هایی هستند که در شروع پیام و برقراری ارتباط به شما کمک می کند.

اینگونه اسکریپت ها کار را در تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین هموار می کند. از این اسکریپت ها باید به عنوان یک راهنما استفاده کنید. از پیام های استاندارد استفاده نکنید زیرا به مخاطب حس خوبی منتقل نمی کند. باید پیام خود را بر اساس شناختی که از شخص دارید سفارشی سازی کنید.

در حال حاضر ، conversation starters (آغازگر مکالمه) فقط در نسخه موبایل لینکدین موجود است. برای استفاده از آن در اپ موبایل لینکدین ، در قسمت new message ، شخصی که می خواهید به او پیام ارسال کنید را انتخاب کنید ، سپس روی نماد شبیه لامپ ضربه بزنید. آغازگر مکالمه در پایین صفحه ظاهر می شود و می توانید از میان گزینه ها یک پیام انتخاب کنید.

5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین

پس از انتخاب پیام آغازگر مکالمه و ویرایش و سفارشی کردن پیام ، یک پایان به مکالمه اضافه کرده و آن را ارسال (send) کنید.

5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین

آغازگرهای مکالمه (Conversation starters) همچنین برای برقراری ارتباط با افرادی که مدت ها با آنها ارتباط برقرار نکرده اید گزینه مناسبی است و یک راه شخصی سازی برای شروع گفتگو را به شما می دهند.

4. اطلاع از مناسبت های خاص با Notifications

دسترسی آسان به این بخش، تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین را در این گام برای شما بسیار راحت می کند. افراد دوست دارند مورد تایید و قدردانی قرار گرفته و به آنها در مناسبت های خاص تبریک گفته شود و شما می توانید با کمک لینکدین از مناسبت های خاص مخاطبان مطلع شوید. مناسبت ها یک فرصت عالی برای برقراری ارتباط با مخاطبان می باشد.

مناسبت های خاص را می توانید در فید اخبار خود ببینید. همچنین لینکدین مناسبت های خاص مخاطبان را به صورت نوتیفیکیشن اطلاع می دهد. آنها را می توانید در گوشه بالا و سمت راست از زبانه Notifications مشاهده کنید.

5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین

زمانی که روی زبانه Notifications کلیک می کنید ، لینکدین لیست مخاطبانی که اخیرا یک مناسبت خاص داشته اند را نمایش می دهد.

زمانی که روی دکمه Say Congrats کلیک می کنید ، لینکدین یک پیام جدید با یک شروع کوتاه مثل “تبریک به خاطرسالگرد کاری شما” باز می کند. برای اینکه اطمینان حاصل کنید پیام شما در میان دیگر پیام ها به چشم بیاید و به مخاطب احساس بهتری منتقل کند ، در ادامه پیام پیش فرض ، یک پیام شخصی اضافه کنید.

5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین

زمانی که پیام خود را شخصی و سفارشی می کنید ، یک استراتژی عالی این است که پیشنهادی به مخاطب بدهید که به شما پاسخ دهد. از این روش می توانید زمانی که افراد به شما پیام تبریک می دهند نیز استفاده کنید. به عنوان مثال ، پس از دریافت یک پیام تبریک ، می توانید ضمن تشکر از مخاطب بابت تبریک گفتن ، به آنها پیشنهاد دهید تا محتوایی را برای آنها ارسال کنید.

5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین

 

5. توسعه اسکریپت ها برای انتقال مکالمه از لینکدین به فرآیند فروش خود

نکته کلیدی تبدیل مخاطب به مشتری این است که مخاطبان را از لینکدین وارد فرآیند یا سیستم فروش خود کنید (آنالیز فعالیت های بازاریابی در لینکدین می تواند کمک قابل توجهی به شما کند). این انتقال می تواند از لینکدین به یک صفحه مقصد ، به بازاریابی ایمیل یا کمپین یا دیگر فراخوان ها باشد. برای اطمینان از اینکه پیام های شما به مخاطبان لینکدین هدفمند است ، می توانید اسکریپت هایی بنویسید که به شما در تمرکز روی هدف کمک می کنند.

اسکریپت ها در واقع فرمت و چهارچوبی برای کمک به شما در نوشتن می باشد. برای شروع ، ابتدا دو مورد درباره مخاطب خود و سپس یک مورد درباره خود بگویید . سپس برای انتقال مکالمه به خارج از لینکدین مجوز درخواست کنید.

برای پیروی از این دستورالعمل ها، اسکریپت شما احتمالا دارای متغیرهایی خواهد بود. به عنوان مثال ، اسکریپت زیر می تواند یک راه عالی برای شروع یک مکالمه باشد و مکالمه را از لینکدین به ایمیل منتقل کند :


سلام [نام]
بنده متوجه شدم که شما [عنوان شغلی در شرکت] هستید. امیدوارم در سمت جدید موفق باشید. من به کسب و کارهایی مانند شما کمک می کنم که مشتریان بیشتری را با استفاده از لینکدین جذب کنند. من اخیرا یک پروژه در یک سازمان مشابه با شما ارائه دادم.

دوست دارم [محتوا] را برای شما بفرستم آیا می توانم به [آدرس ایمیل] ارسال کنم؟

با احترام، کایلی


وقتی می خواهید برای مخاطبانتان پیام ارسال کنید ، اسکریپت را برای هر مخاطب سفارشی سازی کنید.

5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین

برای اکثر مخاطبان ، برای اینکه مخاطب از لینکدین به سیستم و فرآیند فروش شما وارد شود به تبادل بیش از یک پیام نیاز است .می توانید یک سری اسکریپت برای رسیدن به هدفتان ایجاد کنید .

به عنوان مثال ، یک هفته پس از نوشتن پیام بر اساس اسکریپت قبلی ، می توانید پیام جدیدی بر اساس اسکریپت زیر ارسال کنید :


سلام [نام]
امیدوارم حال شما خوب باشد. دوست داشتم بدانم آیا [محتوا] برای شما مفید بوده است یا خیر. من در حال حاضر پروژه ای را ارائه می دهم که اطلاعات آن در لینکدین وجود دارد. اگر این چیزی است که ممکن است برای شما مفید باشد، دوست دارم با شما در مورد آن صحبت کنم.

اگر در زمان های زیر وقت آزاد داشته باشید، می توانم در هفته های بعدی با شما تماس بگیرم :

[تاریخ و زمان] [تاریخ و زمان] [تاریخ و زمان]

منتظر پاسخ شما هستم.

ارادتمند شما، کایلی


در واقع این مرحله اساسی ترین بخش برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین است.

نتیجه گیری از تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین

تعداد زیادی از افراد در لینکدین بیش از 500 مخاطب دارند. کسب و کارهایی که به این مخاطبان به عنوان منبعی از مشتریان بالقوه نگاه می کنند ، می توانند برای تبدیل آنها به مشتری استراتژی تبیین کنند. کلید آن برقراری ارتباط شخصی است. با این نوع ارتباط ، افراد احساس ارزشمند بودن می کنند.

 

منبع : How to Engage Prospects on LinkedIn

Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین در 5 گام

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟