ترفندهای پروفایل لینکدین برای دانشجویان با 7 نکته کاربردی
4.44/5 (16)

ترفندهای پروفایل لینکدین برای دانشجویان از مجموعه مطالب ترفندهای شبکه های اجتماعی در سونت اینفو

ترفندهای پروفایل لینکدین برای دانشجویان با 7 نکته کاربردی

جستجوی شغلی برای دانشجویان در حال حاضر یک چالش جدید است و LinkedIn جایی است که برای این کار مناسب است.

حدود 94 درصد از استخدام کنندگان می گویند که برای پیدا کردن گزینه های بهتر به LinkedIn مراجعه می کنند. از این رو، فقط داشتن یک پروفایل LinkedIn کافی نیست و بسیار ضروری است که دانشجویان از قابلیت های بسیاری که LinkedIn ارائه می دهد آگاه باشند تا بهترین استفاده را از این پلت فرم حرفه ای داشته باشد.

برای شروع، در اینجا ترفندهای پروفایل لینکدین با 7 نکته جهت تکمیل پروفایل LinkedIn و پیدا کردن یک شغل عالی برای دانشجویان ارائه خواهیم کرد.

1. ترفندهای پروفایل لینکدین : یک عکس پروفایل حرفه ای داشته باشید

دانشجویان اغلب از عکسهای سرگرم کننده با فیلتر و استیکر زیاد به عنوان تصاویر پروفایل خود استفاده می کنند. اما باید به این نکته توجه کنید که بین سایت های شبکه اجتماعی و سایت های شبکه حرفه ای تمایز قائل شوید.

در LinkedIn ، در واقع تصویر پروفایل شما اولین آیتم تاثیرگذاری بر افراد است و به همین دلیل است که باید یک عکس حرفه ای برای پروفایل خود داشته باشید. در اینجا چند نکته وجود دارد:

– تقریبا 60% عکس باید شامل صورت و شانه های شما باشد.

– فقط شما باید در عکس حضور داشته باشید.

– ترجیحا لباس های کاری و رسمی بپوشید.

– فراموش نکنید که لبخند بزنید این باعث می شود تا جذابیت و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشید.

ترفندهای پروفایل لینکدین برای دانشجویان با 7 نکته کاربردی

پیشنهاد میکنیم مطلب آموزشی راهنمای انتخاب بهترین عکس پروفایل لینکدین مطالعه کنید.

2. ترفندهای پروفایل لینکدین : یک عنوان هوشمندانه انتخاب کنید

عنوان در واقع دو خط اولی است که درست زیر تصویر پروفایل شما ظاهر می شود. این آیتم اساسا برای توصیف مهارت های شما در 120 کاراکتر می باشد.

سعی کنید به جای اینکه فقط مهارت های خود را بیان کنید به طور دقیق توضیح دهید که چگونه می توانید برای دیگران مفید باشد. به عنوان مثال، “بازاریابی مستقیم تضمین می کند تا کسب و کارهای بیشتری جذب کنید”. این عنوان نه تنها می گوید که حرفه شخص در زمینه بازاریابی است، بلکه اشاره می کند که وی می تواند کسب و کار بیشتری را برای بیننده جذب کند. عنوان را باید هوشمندانه انتخاب کنید.

نکاتی که باید هنگام انتخاب عنوان به آنها توجه کنید:

1. یک عنوان نباید فقط یک جمله باشد. باید به صورت ترکیبی از کلماتی باشد که به طور هوشمندانه برای ایجاد یک برند منحصر به فرد از شما استفاده شود.

2. لازم نیست اطلاعات تماس خود را در این 120 کاراکتر قرار دهید. شما می توانید اطلاعات تماس خود را در بخش خلاصه (summary) خود قرار دهید.

3. ترفندهای پروفایل لینکدین : بخش خلاصه (summary) فریبنده ایجاد کنید

بخش خلاصه اغلب مهمترین بخش پروفایل شما است، زیرا یکی از اولین مواردی است که بازدیدکننده ها در پروفایل شما مشاهده می کنند.

اگر در این بخش نتوانید توجه بیننده را جلب کنید، به احتمال خیلی زیاد او پروفایل شما را نیز مشاهده نخواهد کرد. از این رو، یک داستان جذاب شامل تمام آنچه که به دست آورده اید و تمام مهارت هایی که در طول سال ها کسب کرده اید ایجاد کنید.

در اینجا چند نکته وجود دارد:

• خط اول باید مهارتهایی که در اختیار دارید را نشان دهید.

• در مورد کلمات یا مهارتهای رایج که در حوزه شما مورد استفاده قرار می گیرند تحقیق کنید و این کلمات کلیدی را به خلاصه خود اضافه کنید.

• فقط مهارت های سخت و اصلی خود را ذکر نکنید. مهارت های مدیریتی و توانایی های جانبی خود را نیز ذکر کنید.

• هر موفقیت و هر چیزی که اعتبار شما را افزایش می دهد را ذکر کنید.

4. از افراد قوی و مرتبط برای پیشنهاد دادن کمک بگیرید (اثبات اجتماعی)

پیشنهادها در LinkedIn بسیار مهم هستند، زیرا نظرات دیگر افراد در مورد مهارت ها و شخصیت شما را بیان می کنند. اولین قدم این است که اطمینان حاصل کنید افراد مناسب، کسانی که با شما کار کرده اند و می توانند در مورد تواناییهای شما صحبت کنند ، شما را پیشنهاد کنند.

گام بعدی این است که اطمینان حاصل کنید که شخص انتخاب شده این توصیه را به گونه ای ارائه می دهد که مهارت ها و دستاوردهای منحصر به فرد شما را برجسته سازد. همچنین، در صورت لزوم، از آنها بخواهید مهارت های جانبی شما را نیز ذکر کنند، از جمله ویژگی های رهبری، مهارت های مدیریت زمان و غیره. این به تجزیه و تحلیل مشخصات شما به طور کلی کمک می کند.

5. ترفندهای پروفایل لینکدین : تاییدیه ها را مرتب سازی کنید

مهارت هایی که به بخش مهارت ها (skill) پروفایل خود اضافه کرده اید، بر اساس تعداد تاییدیه هایی که برای هر یک از آنها دریافت کرده اید رتبه بندی می شود.

LinkedIn سه مهارت برتر را بر اساس تعداد تاییدیه ها نشان می دهد.

ترفندهای پروفایل لینکدین برای دانشجویان با 7 نکته کاربردی

سه مهارت برتری را که می خواهید نمایش داده شود را هایلایت کنید. از این رو، مرتب کردن ترتیب تاییدیه های شما بسیار مهم است. روی آیکون شببیه مداد کوچک کنار Add a new skill کلیک کنید و سپس سه موردی را که می خواهید در بالای صفحه نمایش داده شود بکشید و دوباره آنها را مرتب کنید.

ترفندهای پروفایل لینکدین برای دانشجویان با 7 نکته کاربردی

6. ترفندهای پروفایل لینکدین : لینک خود را شخصی سازی کنید

هنگامی که یک پروفایل در LinkedIn ایجاد میکنید، یک لینک پیشفرض دریافت میکنید که شامل نام شماست و به دنبال آن حرفها و اعداد است. این کار به اثرگذاری پروفایل شما کمک می کند، به این دلیل که LinkedIn به شما امکان می دهد تا لینک پروفایل خود را سفارشی کنید.

به این صورت می توانید لینک خود را در LinkedIn تغییر دهید:

• پروفایل را مشاهده کنید و سپس بر روی Me کلیک کنید.

• بر روی Edit public profile and URL کلیک کنید.

• روی Edit public profile URL کلیک کنید و لینک را ویرایش کنید به گونه ای که نام کامل خود را در آن قرار دهید.

ترفندهای پروفایل لینکدین برای دانشجویان با 7 نکته کاربردی

7. ترفندهای پروفایل لینکدین : نمایش اعتبار اجتماعی

در LinkedIn ، می توانید در کنار نمایش کارها ، مهارت ها ، ویدئو ها، PDF ها و هر چیزی که روی آن کار کرده اید، می توانید واکنش ها ، نظرات و بازخورد افراد را نیز نمایش دهید. این کار باعث افزایش اعتبار شما در این شبکه اجتماعی می شود.

حتما از مقاله 7 گام جهت به روز کردن پروفایل لینکدین استفاده کنید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟