ترفندهای بازاریابی اینستاگرام

ترفندهای بازاریابی اینستاگرام

اینستاگرام با بیش از 7 میلیون کاربر فعال که در حال افزایش هستند ، از اهمیت بسیار زیادی برای همه بازاریابان شبکه های اجتماعی برخوردار است.

این شبکه متعلق به شرکت فیسبوک با گزینه های جذاب و در حال ارتقا تجاری و تبلیغاتی خود، در راه جایگزینی خود به جای توییتر به عنوان یکی از برترین شبکه های اجتماعی است. همچنین استوری اینستاگرام که با تقلید از اسنپ چت راه اندازی شده، در حال حاضر از خالق اصلی آن هم سریع تر و همه گیرتر میباشد.

اگر شما برای ترویج و تبلیغ تجارت از اینستاگرام استفاده نمیکنید ، حداقل باید در مورد آن فکر کنید و ابزارهای مختلف بازاریابی را که به شما کمک میکند تا پیامتان را در دامنه وسیع تر به مخاطبانتان برسانید، جستجو کنید.

جهت درک بهتر این موضوع و اهمیت آن ، ما ترفندهای بازاریابی اینستاگرام که در قالب اطلاعات ، آمار و نمودارهایی که توسط شرکت M2 in Hold منتشر شده است را به منظور ایجاد بهترین عملکرد شما در اینستاگرام و بهبود کسب و کارها در قالب ترفندهای بازاریابی اینستاگرام ارائه میکنیم.

ترفندهای بازاریابی اینستاگرام

1. حقایق کسب و کار در اینستاگرام

برندهای فعال در شبکه اجتماعی اینستاگرام واقعا می توانند از میزان مشارکت مخاطبان خود لذت ببرند. نرح مشارکت در اینستاگرام بین 3 تا 6 درصد می باشد که در مقایسه با شبکه های اجتماعی نظیر توییتر و فیسبوک با نرخ مشارکت کمتر از 0.1 درصد ، اهمیت و تاثیرگذاری فوق العاده این پلتفرم را بیش پیش تایید می کند.

70 درصد کاربران اینستاگرام ، برندها را بر روی این شبکه اجتماعی جستجو میکنند و حدود 62 درصد از آنها حداقل یک برند را دنبال می کنند.

با این توضیحات بسیار تعجب آور است که تنها 36 درصد از بازاریابان از اینستاگرام استفاده میکنند در حالیکه 93 درصد از بازاریابان شبکه های اجتماعی از فیسبوک بهره می برند.

ترفندهای بازاریابی اینستاگرام

2. فرصت های کسب و کار در اینستاگرام

53 درصد از افراد 18 تا 29 سال ، 25 درصد از افراد 30 تا 49 سال ، 11 درصد از افراد 50 تا 64 سال و تنها 6 درصد از افراد بالای 65 سال از اینستاگرام استفاده میکنند.

ترفندهای بازاریابی اینستاگرام

3. اصول اولیه پروفایل اینستاگرام

از مهمترین تکنیک ها و ترفندهای بازاریابی اینستاگرام ، تکمیل صحیح و مناسب قسمت بالای پیج شرکت می باشد. پس حتما مطالب زیر را مطالعه کنید.

مشخصات Bio :

تکمیل این قسمت از پروفایل اینستاگرام کاملا بستگی به برند شما و اینکه چه اطلاعاتی را برای به اشتراک گذاری انتخاب میکنید، دارد و حتما در نظر داشته باشد که در مورد مواردی که در این قسمت درج میکنید، مسئولیت پذیر باشید.

عکس پروفایل :

عکس پروفایل یکی از حیاتی ترین قسمت های پروفایل شماست. در واقع این قسمت اعتباری فوری برای برند شما ایجاد میکند. لوگو یا برند شما می تواند به صورت لوگومارک (لوگو به همراه متن) یا لوگو بدون متن باشد.

آدرس لینک شما :

سایر شبکه های اجتماعی به شما اجازه درج لینک در هر پست را میدهند ولی در اینستاگرام فقط یکبار امکان افزودن لینک را در پیج خود دارید. (درصورتیکه میخواهید از چند لینک در پیج خود استفاده کنید ، این مطلب آموزشی را پیشنهاد میکنیم.)

دز قسمت آخر تصویر زیر، نمونه ای از مشخصات پروفایل دو برند معروف نایک و کوکاکولا را میتوانید مشاهده کنید.

ترفندهای بازاریابی اینستاگرام

4. اهداف و استراتژی در اینستاگرام

اهداف زیر را به دقت مطالعه کنید و بر روی یک یا دو هدف آن تمرکز کرده و سعی کنید آنها را پوشش دهید.

  1. ایجاد یک ویترین برای محصولات و خدمات
  2. ایجاد جامعه از مخاطبان و مشتریان
  3. افزایش آگاهی از برند و برندسازی
  4. ایجاد ویرینی از فرهنگ شرکت
  5. تبلیغ برای جذب مشتریان بالقوه
  6. بهبود شاخص وفاداری مشتریان
  7. انتشار و آگاه سازی مخاطبان از اخبار و رویدادهای شرکت

ترفندهای بازاریابی اینستاگرام

 

5. درس هایی از برندهای معروف در اینستاگرام

برند FedEx :

FedEx یک شغل هیجان انگیز را انجام میدهد که این کار هیجان انگیز میتواند یک صفحه اینستاگرام بسیار خسته کننده را ایجاد کند.

در اصل پیج این شرکت شامل تصاویری از وسایل مختلف تحویل مرسولات مردم در سراسر جهان می باشد ولی آنها تصاویر بسیار خاص که توسط مخاطبان پیج شرکت ارسال شده است را به اشتراک میگذارند و اینکار بهترین روش برای شرکت FedEx جهت نمایش خدمات و برندسازی می باشد.

برند OREO :

پیج شرکت oreo اغلب بر روی نمایش محصولات خود با استفاده از شیوه های سرگرم کننده و خلاقانه متمرکز شده است. در واقع اکثرا از متن های جذاب در کنار عکس ها و پس زمینه های رنگی استفاده می کنند.

برند DESENIO :

برندهای بزرگ و معروف به خوبی میدانند که رنگ ها چه کاربرد و عملکردی می تواند برایشان داشته باشد و اغلب از رنگهای مشابه در همه جا شامل لوگوی برندشان ، وبسایت هایشان و سایر پروفایل های شبکه های اجتماعی خود استاده می کنند.

Desenio هم به خوبی از این قاعده بازاریابی برای القا احساسات خوب و لوکس به مخاطبان بهره برده است.

ترفندهای بازاریابی اینستاگرام

6. ارتقا برند در اینستاگرام

از دیگر ترفندهای بازاریابی اینستاگرام ، تلاش جهت رشد برند شرکت و در واقع برندسازی و برند پروری است. در ادامه بخشی از تکنیک ها را مرور می کنیم.

ارتقا متقابل پست های اینستاگرام

اگر شما مطالب جذابی را در اینستاگرام به اشتراک میگذارید، حتما مطمئن شوید که از آنها در سایر حساب های کاربری شبکه های اجتماعی خود نیز استفاده میکنید. این باعث میشود اگر مخاطبان و مشریان شما در دیگر شبکه های اجتماعی مانند توییتر و فیسبوک ، صفحه شما را دنبال کنند از مطالب و محصولات شما در اسرع وقت مطلع شوند.

غافلگیری ایجاد نکنید

مطالب شما باید در اینستاگرام بر اساس قاعده ای منظم منتشر شود بنابراین برند شما هم مطابق با پست های شما دیده می شود. غافلگیری و انتشار مطلب نامربوط با برند شما موجب آنفالو کردن پیج شرکت شما توسط مخاطبان خواهد شد زیرا تصویر ذهنی آنها از برند شما از آنچه که دیده اند متفاوت است پس سعی کنید ظاهری درست از برندتان ایجاد و آن را حفظ کنید.

تعامل با فالوورها

اگر شخصی در پیج شرکت شما، نظر یا کامنتی را قرار داد حتما به آن پاسخگو باشید. در پاسخ نیازی به نوشتن تمام جزئیان نیست، فقط یک پاسخ کوتاه و تشکر از آنها کافی خواهد بود.

ایجاد هشتک جذاب و تعاملی

هشتگ های تعاملی و جذاب باعث می شود که مشتریان شما با برند شما تعامل و ارتباط بیشتری داشته باشند در نتیجه با افزایش نرخ مشارکت پست های پیج شرکت شما ، برند شرکت معتبر تری خواهید داشت. برای مثال ایجاد یک هشتک که بتوان از این پس با جستجوی آن پست های شما را رصد و مطالعه کرد، بسیار مناسب است.

پست های خلاقانه

مطالب ثابت تبلیغاتی را منتشر نکنید، سعی کنید با استفاده از تصاویر جذاب و با کیفیت ، خلاقیت را در پست هایتان ایجاد کنید. دقت کنید که تبلیغ شما می بایست قسمتی از یک پست تعاملی باشد و اصلا برای جلب توجه به آن تمرکز نکنید.

ترفندهای بازاریابی اینستاگرام

 

7. محاسبه نرخ مشارکت

ابزارهای مختلفی برای ارزیابی کارایی مطالب شما در دسترس هستند و به شما کمک می کنند تا از محتوای به اشتراک گذاری شده ، زمانبندی ارسال پست ها ، میزان تکرار مطالب تاثیرگذار را بهتر بهره مند شوید.

ترفندهای بازاریابی اینستاگرام

در پایان مطلب آموزشی ترفندهای بازاریابی اینستاگرام ، ضمن تشکر از شما بابت مطالعه کامل آن ، لطفا با درج نظرات سازنده، تیم نویسنده وبسایت سونت اینفو را در ارائه مطالب بهتر یاری کنید.

 

منبع : Instagram Marketing Tips from the Best Brands

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟