تحولات اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ از نگاه کارشناسان

” تحولات اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ از نگاه کارشناسان ” در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت اینفو “

تحولات اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ از نگاه کارشناسان

اگر دوست دارید بدانید در سال ۲۰۱۷ چه تغییراتی در بازاریابی اینستاگرام رخ خواهد داد این مقاله را مطالعه کنید . متخصصان شبکه های اجتماعی نظر خود را در این باره بیان نموده اند.

۱. تحولات اینستاگرام در سال ۲۰۱۷

تجربه کاربری ( User Experience ) و تجزیه و تحلیل اینستاگرام بهبود می یابد.

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

Sue B. Zimmerman

 

در حال حاضر ۴۸ درصد برندها در اینستاگرام فعالیت دارند و تخمین زده می شود این آمار در سال ۲۰۱۷ به ۷۰ درصد برسد. مانند دیگر اپلیکیشن های مرتبط به کسب و کار ، اینستاگرام تاکید زیادی بر بهبود تبلیغات و تجزیه و تحلیل اطلاعات طی سال های پیش رو دارد.

انتظار می رود در سال ۲۰۱۷ ، درآمد تبلیغات موبایلی اینستاگرام به ۲.۸۱ میلیارد دلار برسد که  با ارائه ابزارهای تجزیه و تحلیل بهبود یافته به آن دست خواهند یافت. اینستاگرام همچنان بر کاربری آسان برای تمامی صاحبان کسب و کار تاکید دارد.

در حال حاضر ، صاحبان کسب و کار در چند مورد می توانند تجزیه و تحلیل و ارزیابی انجام دهند . اما پیش بینی می شود هم وسعت و هم نوع تجزیه و تحلیل ها بهبود یابد.

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

 

چند مورد از تغییرات و پیش بینی بهبود در اینستاگرام برای سال ۲۰۱۷ در زیر آورده شده است :

  • پخش زنده اینستاگرام برای ۲۴ ساعت قابل ذخیره کردن خواهد شد.
  • فیلترهای بیشتری به استوری اینستاگرام اضافه خواهد شد. توسعه لینک های قابل کلیک و یکپارچگی با Hyperlapse و Boomerang
  • امکان ذخیره پیش نویس در فولدرهای دسته بندی شده
  • امکان پاسخ به کامنت ها درست زیر همان کامنت
  • بهبود برچسب های خرید

 

۲. تحولات اینستاگرام در سال ۲۰۱۷

اینستاگرام گوی سبقت را از اسنپ چت می رباید

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

John Lee Dumas

 

با در نظر گرفتن روند چند ماه گذشته ، به نظر می رسد اینستاگرام گوی سبقت را از اسنپ چت ربوده است و این روند در سال ۲۰۱۷ نیز ادامه خواهد یافت. قابلیت استوری در اسنپ چت به شما امکان نمایش درون کسب و کار و زندگیتان را به مخاطبانتان می دهد در حالیکه در استوری اینستاگرام  چندین کار را می توانید روی یک پلت فرم انجام دهید.

بزرگترین تفاوت بین این دو پلت فرم ( اسنپ چت و اینستاگرام ) ، علاوه بر انجام چندین کار روی یک پلت فرم توسط اینستاگرام ، در قابلیت های ایجاد ارتباط ( کانکشن ) با برنامه هایی مثل فیسبوک است .در اسنپ چت به راحتی نمی توان با بقیه برنامه ها ارتباط برقرار کرد اما در اینستاگرام به راحتی می توانید با مخاطبان فیسبوک ارتباط برقرار کنید و همچنین دوستان و افرادی که می خواهید دنبال کنید را جستجو کنید.

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

 

به راحتی می توانید پست های اینستاگرام را در فیسبوک به اشتراک بگذارید.

برای برقراری ارتباط بهتر به مخاطبان و ارج گذاشتن به آنها با استفاده از InstaStories ، پشت صحنه کارتان را نمایش دهید و مخاطبان همچنین همزمان می توانند لایک کرده و کامنت بگذارند.

۳. تحولات اینستاگرام در سال ۲۰۱۷

استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر در اینستاگرام گسترش می یابد

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

Donna Moritz

 

در سال ۲۰۱۷ خواهیم دید که گرایش بیشتری به سمت محتوای تولید شده توسط کاربران ( UGC ) ایجاد می شود. برند ها ، خصوصا در زمینه توریسم ، در حال رفتن به سمت ایجاد محتوا توسط کاربران از طریق هشتگ ها و کمپین ها هستند. به خصوص با وجود قابلیت پخش زنده و تصاویر ناپدید شونده که در اینستاگرام و اسنپ چت وجود دارند.

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

 

محتوای ایجاد شده توسط کاربر ممکن است مسائل حقوقی به دنبال داشته باشد . ابزارهایی مانند Tack ، در سیستماتیک کردن فرآیند درخواست قانونی و مجوز برای انتشار محتوای تولید شده توسط کاربران ، به کسب و کار ها کمک می کند.

 

۴. تحولات اینستاگرام در سال ۲۰۱۷

سبقت گرفتن اینستاگرام از رقبا با بهبود عملکرد

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

Melanie Deziel

 

برای مدت طولانی ، صاحبان کسب و کار به اینستاگرام به عنوان پلت فرم صرفا بصری نگاه می کردند و تصور می کردند بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که محصولات بصری دارند (به ویژه صنایع غذایی و مد ). به دلیل عدم وجود لینک های قابل کلیک کردن از آن به عنوان پلت فرمی برای بیشتر دیده شدن استفاده نمی شد. با وجود پلت فرم هایی مانند فیس بوک ، توئیتر و یوتیوب ، اینستاگرام به راحتی قابل چشم پوشی بود.

اما تحولات و ویژگی های جدید معرفی شده طی چند سال ( علی الخصوص چند ماه اخیر ) ، این دیدگاه ها در مورد اینستاگرام را تغییر داده است. امکان ارسال ویدئوهای طولانی تر ، Hyperlapse ، Boomerang ، امکان جابجایی بین اکانت ها ، امکان زوم روی تصویر ، استوری و پخش زنده ، اینستاگرام را به یک فرصت پویا برای برندها ، تاثیرگذاران و صاحبان کسب و کار تبدیل کرده است.

افراد زیادی از این پلت فرم به روش های جدید و خلاقانه استفاده می کنند و با استفاده از استوری و پخش زنده ، فرصت تعامل بیشتر با مشتریان و مخاطبانشان را ایجاد می کنند.

اگر اینستاگرام این مسیر را ادامه داده و قابلیت های جدید و براساس نیاز بازار و خواست مشتریانش ایجاد کند به سرعت از رقبایش پیشی خواهد گرفت.

اینستاگرام در زمینه تبلیغات و ارتباط با فیسبوک می تواند تغییرات قابل توجهی ایجاد کند.

 

۵. تحولات اینستاگرام در سال ۲۰۱۷

ابزار های کسب و کار در اینستاگرام بهبود می یابند

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

John Kapos

کاملا مشخص است که مارک زوکربرگ در صدد پیشی گرفتن از اسنپ چت است ، بنایراین به طور مرتب قابلیت های جدید ارائه می کند . پس از اضافه کردن قابلیت های استوری و پخش زنده ، تلاش های بیشتری برای بهبود ابزارهای کسب و کار برای کمک به فروشندگان و ایجاد یک بازار بر روی این پلت فرم صورت خواهد گرفت.

۶. تحولات اینستاگرام در سال ۲۰۱۷

برچسب خرید محصول در اینستاگرام

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

Kim Garst

 

اینستاگرام در حال تست shoppable product tag ( برچسب خرید محصول ) می باشد که به کاربران امکان مشاهده اطلاعات محصول بدون خروج از اینستاگرام را می دهد. اگر کاربر تصمیم به خرید داشته باشد ، روی یک دکمه کلیک کرده و وارد صفحه خرید می شود.

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

 

پیش از این ، تنها گزینه موجود ، لینک موجود در قسمت Bio بود . قابلیت جدید برای خرید تحول زیادی ایجاد کرده است.

 

۷. تحولات اینستاگرام در سال ۲۰۱۷

قابلیت های پروفایل های کسب و کار گسترش می یابد

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

Jenn Herman

 

اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ انتظار می رود تغییرات زیادی را ایجاد کند و بیشتر به برادر ( خواهر ) بزرگتر خود ، فیسبوک شبیه گردد. در سال ۲۰۱۶ تغییرات زیادی در اینستاگرام ایجاد شد و انتظار می رود در ۲۰۱۷ این تحولات بیشتر نیز باشد.

الگوریتم اینستاگرام تغییر خواهد کرد ، تبلیغات بهبود خواهد یافت ، پخش زنده با استقبال بیشتری مواجه خواهد شد و کاربران بیشتری از آن استفاده خواهند کرد.

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

 

قابلیت های بیشتری به اکانت های کسب و کار اضافه خواهد شد و راه های جدیدی برای خرید از دورن خود پلت فرم و یا دسترسی به لینک ها ایجاد خواهد شد.

همزمان با تغییر وتحولات و تکامل اینستاگرام ، کسب و کار ها باید هوشیار باشند و از این قابلیت ها استاده کنند و از بازار عقب نمانند.

 

۸. تحولات اینستاگرام در سال ۲۰۱۷

اینستاگرام به دنبال جلب توجه بیشتر بازاریابان

تحولات اینستاگرام در سال 2017 از نگاه کارشناسان

Peg Fitzpatrick

اینستاگرام از یک پلت فرم برای به اشتراک گذاری تصاویر روزمره به یک پلتفرم بصری قوی تبدیل شده است که هیجان انگیز و چالش برانگیز است.

بهبود و تحولات  در موارد زیر رخ خواهد داد :

  • بومرنگ و ویدئو های تکرار شونده
  • ویدئو های کوتاه
  • استفاده از ابزار های سرگرم کننده
  • استوری اینستاگرام
  • پخش زنده

نکته مهم در مورد پخش زنده و استوری اینستاگرام این است نمی توانید آهنگی را پخش کنید  که مجوز قانونی پخش آن را ندارید. کاربران زیادی پست هایی در استوری قرار می دهند و آهنگی به آن اضافه می کنند در حالیکه این کار غیرقانونی است و حق کپی رایت رعایت نشده است.

مطالب مشابه

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟