3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود
4.88/5 (8)

3 نوع تبلیغ فیسبوک در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

آیا میخواهید فروش خود را با استفاده از تبلیغات فیسبوک افزایش دهید؟ به دنبال فرمتهای مختلف تبلیغ هستید؟

در این مقاله، خواهید دید که چگونه سه نوع تبلیغ فیسبوک میتوانند به شما در ارائه بهتر محصولات و افزایش فروش کمک کند.

1. با تبلیغ کاروسل (Carousel) فیسبوک روی آگاهی اولیه سرمایه گذاری کنید

آگهی کاروسل یکی از موثرترین فرمتهای تبلیغاتی فیسبوک برای بازاریابی مجدد در قیف فروش شما است. تبلیغات کاروسل از تبلیغهای تک تصویر یا تک ویدئو تعاملی تر هستند و معمولا باعث جذب مشارکت بیشتر و باعث افزایش زمان صرف شده روی تبلیغ میشوند.

به عنوان مثال، I Love Gin برای قرار دادن پیشنهاد تخفیف روی محصولات خود از فرمت تبلیغ کاروسل استفاده کرده است.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

شما میتوانید یک تبلیغ کاروسل فیسبوک را به سه قسمت تقسیم کنید:

متن اصلی تبلیغ :

برای متن اصلی تبلیغ از روش SBA مخفف عبارات Snap ، Benefit ، Action استفاده کنید تا توجه مخاطبان خود را جلب کنید (به عنوان مثال با پیشنهاد تخفیف) و ترافیک را به وبسایت خود هدایت کنید.

تصاویر محصول :

چند کارت با فرمت کاروسل به شما این امکان را میدهد به روشهای خلاقانه ای تبلیغ خود را ارائه کنید. هم از عکس و هم از ویدئو برای جلب توجه مخاطب و تشویق او به مشارکت استفاده کنید.

عنوان و فراخوان :

متنی که در تبلیغ استفاده کردید را در دو کارت اول کاروسل تکرار کنید تا اثربخشی تبلیغ و آفر خود را افزایش دهید. برای هر یک از ویژگی های اصلی محصول و ارائه اطلاعات مهم در مورد محصول کارتهای دیگری را اضافه کنید تا توجه مخاطب را جلب کنید. برای تقویت قصد خرید خریدار، از دکمه فراخوان Shop Now (اکنون خرید کنید) برای هر کارت استفاده کنید.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

نکته: هنگام استفاده از یک کد تبلیغی به عنوان بخشی از پیشنهاد محصول خود، کد را در توصیف کارت کاروسل تکرار کنید تا اطمینان حاصل کنید مخاطبان شما کد را فراموش نکنند.

تبلیغ فیسبوک خود را ایجاد کنید

برای ایجاد تبلیغ کاروسل، به بخش تبلیغ کمپین خود بروید. سپس یک تبلیغ جدید در کمپین خود ایجاد کنید یا اگر کمپین جدید ایجاد کرده اید، پیش نویس تبلیغ خود را انتخاب کرده و روی Edit کلیک کنید.


مطلب مرتبط: 10 نکته برای رفع مشکلات تبلیغ در فیسبوک


به بخش Create Ad بروید و Ad With Multiple Images or Videos in a Carousel را انتخاب کنید. سپس متن تبلیغ خود را در جعبه متن زیر با استفاده از روش متن SBA بنویسید.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

کارت ها را ایجاد کنید

پس از اینکه متن خود را اضافه کردید، به کارتهای کاروسل بروید. به طور پیش فرض، سه کارت در تبلیغات فیسبوک شما ایجاد میشود. اما میتوانید تا 10 کارت اضافه کنید. برای افزودن یک کارت، روی آیکون + کلیک کنید.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

بعد، هر یک از کارت ها را در کاروسل خود ایجاد کنید. قویترین و خلاقانه ترین مورد (از جمله یک ویدیوی کوتاه محصول) را در کارت اول قرار دهید. فراموش نکنید که متن تبلیغ خود را در عنوان دو کارت اول تکرار کنید، زیرا این اولین چیزی است که مخاطبان شما در فید اخبار می بینند.

کارت ها را مطابق با مشخصه های اصلی ارائه محصول خود ایجاد کنید، به همراه لینکی به صفحه محصول.

دکمه فراخوان Shop Now اضافه کنید

در نهایت دکمه Shop Now را انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که Pixel Tracking فعال باشد.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود


مطلب مرتبط: استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک


2. تبلیغ اسلایدشوی فیسبوک

فرمت اسلایدشو یکی از فرمتهای تبلیغاتی است که در فیسبوک کمتر از همه استفاده میشود اما میتواند کارایی کمپین های شما را با دسته بندی تصاویر محصول افزایش دهد.

پس از آنکه مخاطبان هدف شما، از صفحات محصول شما بازدید کردند، این فرمت بیشترین کارایی را دارد. یک اسلایدشوی خلاقانه از تصاویر محصول در وبسایت شما همراه با روش RTM مخفف عبارات Reminders ، testimonials و messengers، یک دستور العمل عالی برای افزایش فروش است.

این تبلیغ از Belo+Me از یک ویدیو به صورت اسلاید استفاده کرده تا تخفیف روی محصول خاصی را تبلیغ کند.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

مولفه های مختلف یک تبلیغ اسلایدشوی فیسبوک:

متن اصلی تبلیغ :

برای ایجاد اثبات اجتماعی فوری با ارائه نظرات و تجربیات مشتری راضی از محصول شروع کنید. اگر به دنبال آن پیشنهاد تخفیف بر روی محصول (مانند مثال بالا) را ارائه کنید، به کاهش ریسک مشتری در خرید از یک شرکت جدید کمک میکنید.

تصاویر محصول :

ایجاد یک ویدیو اسلایدی از تصاویر چند محصول. برخی از تصاویر محصول را از صفحه هدف محصول بردارید تا کاربر پس از کلیک بر روی تبلیغ صفحه را ترک نکند.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

عنوان و دکمه فراخوان (CTA):

پیشنهاد تخفیف را در عنوان اصلی همراه با کد تخفیف به عنوان توضیح لینک قرار دهید. از Shop Now استفاده کنید تا قصد خریدی که پشت تبلیغ ایجاد شده را تقویت کنید.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

تبلیغ اسلایدشوی خود را ایجاد کنید

همانند مثال تبلیغ کاروسل، به بخش تبلیغ کمپین خود رفته و تبلیغ پیش نویس خود را برای ویرایش انتخاب کنید.

هنگامیکه پنجره ویرایش ظاهر میشود، به قسمت Create Ad بروید و Ad With an Image or Video را انتخاب کنید. سپس دکمه گزینه Video/Slideshow را انتخاب کرده و روی Create Slideshow کلیک کنید.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

ایجاد اسلایدشو

در پنجره ایجاد اسلایدشو، عکسهای خود را با انتخاب آنها از کتابخانه و یا آپلود آنها از کامپیوتر اضافه کنید. در این نوع تبلیغ فیسبوک ، میتوانید تا 10 عکس استفاده کنید.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

سپس، نسبت ابعاد را انتخاب کنید. نسبت مربع 1:1 فرمت مطلوب برای ضربه زدن روی صفحه است و ساده ترین راه برای مطابقت با تصاویر مربوط به محصول از وبسایت شماست.

سپس مدت زمان اسلاید خود را تنظیم کنید و یک افکت ترانزیشن انتخاب کنید. اسلایدشو میتواند حداکثر 15 ثانیه باشد، بنابراین هر چه تصاویر بیشتری استفاده کنید زمان برای هر کدام از آنها کاهش خواهد یافت.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

در آخر موسیقی پس زمینه خود را انتخاب کنید. روی برگه Music کلیک کنید و یا فایل صوتی خود را آپلود کنید یا یک آهنگ از مجموعه فیسبوک انتخاب کنید.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

زمانیکه از تنظیمات اسلایدشو و تنظیمات موسیقی خود راضی بودید، روی Create Slideshow کلیک کنید.

تبلیغ فیسبوک خود را کامل کنید

زمانیکه اسلایدشوی شما در حال پردازش است، مراحل دیگر ایجاد تبلیغ را انجام دهید. در کادر متن، مشوق ها را به همراه آفر محصول اضافه کنید، همانطور که قبلا ذکر شد.

در زیر، لینک صفحه محصول خود را اضافه کنید و عنوان و توضیحات لینک خود را با آفر و کد تخفیف کامل کنید.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

نکته: اگر مخاطبانی را برای بازاریابی مجدد هدف قرار داده اید که از مخاطبان راس قیف فروش شما کوچک تر هستند (مانند بازدیدکنندگان ویدئو یا ترافیک وبسایت)، میتوانید از هدف تبدیل (Conversion) استفاده کنید. اما با بهینه سازی برای یک اقدام مانند اضافه کردن به سبد خرید، نه خرید شروع کنید.


مطلب مرتبط: با 10 ایده سریع و آسان صفحه فیسبوک خود را احیا کنید


3. تبلیغ ویدیویی فیسبوک

جای تعجب نیست که ویدیو در حال حاضر محبوبترین نوع محتوا در فیسبوک است.

ویدیوی فیسبوک توجه مخاطب را در فید خبری به خود جلب میکند و سپس منجر به افزایش مشارکت میشود. با استفاده از ویدئو در تبلیغات خود، میتوانید جلوتر از رقبایی باشید که تنها از تصاویر برای فروش محصولات خود استفاده میکنند.

فرمت تک ویدیویی به شما این امکان را میدهد تا از یک ویدیوی اصلی به عنوان ویدئوی محصول خود استفاده کنید و یکی از بهترین ویدئوها برای تجارت الکترونیک، ویدیوی معرفی و توضیح محصول (explainer) است.

به عنوان مثال، شرکت Simba از یک ویدیوی معرفی محصول به عنوان ویدئوی اصلی برای این تبلیغ استفاده کرد.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

میتوانید یک تبلیغ ویدئویی معرفی محصول را به سه قسمت تقسیم کنید:

متن اصلی تبلیغ :

در تبلیغات ویدئویی بالا، Simba محصول جدید Hybrid خود را معرفی میکند با توضیحاتی در مورد مشخصات محصول مانند چند لایه بودن و نوع فوم آن و پس از آن مزایا برای مشتری نهایی ارائه میشود. در واقع، مشتریان مزایایی که محصول برای آنها دارند را در نظر میگیرند، نه مشخصات محصول.

تصاویر محصول :

Simba با استفاده از تک ویدیوی 90 ثانیه ای تکنولوژی و مشخصات محصول و همچنین تأثیر آنها بر استفاده از محصول را ارائه میکند. ویدئو با نسبت ابعاد 1:1 میباشد، این ویدئو نسبت به فرمت استاندارد 16:9 فضای بیشتری را در فید خبری میگیرد.

عنوان و دکمه فراخوان :

از آنجا که این نوع تبلیغ یک تبلیغ مستقیم نیست، هیچ آفری برای قیمت وجود ندارد. عنوان فقط نام محصول است و دکمه فراخوان Shop Now است. با توجه به محتوای آگهی، دکمه فراخوان Learn More نیز میتواند موثر باشد.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود


مطلب مرتبط: ویدئو در فیسبوک و استراتژی موفقیت در آینده


ایجاد تبلیغ ویدیویی

همانند دو تبلیغ قبلی، به تبلیغ کمپین خود بروید. پیش نویس تبلیغ فیسبوک خود را انتخاب کنید و روی Edit کلیک کنید.

در پنجره ویرایش، به پایین صفحه Create Ad بروید و مطمئن شوید که Ad With an Image or Video انتخاب شده است. سپس دکمه گزینه Video/Slideshow را انتخاب کرده و روی Select Video کلیک کنید.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

ویدیوی خود را انتخاب کنید

در پنجره انتخاب ویدیو، ویدیو مورد نظر خود را از کتابخانه خود انتخاب کنید یا ویدیو را از کامپیوتر بارگیری کنید.

برای ویدئوهایی که حاوی روایت هستند، مطمئن شوید که یک فایل زیرنویس قرار دهید یا زیرنویس ها را در خود ویدیو بگذارید. به این ترتیب، هنگامیکه ویدیو به صورت اتوماتیک در فید خبری بدون صدا پخش میشود، مخاطبان هدف شما بتوانند آنرا بفهمند.

3 نوع تبلیغ فیسبوک که باعث افزایش فروش میشود

تبلیغ فیسبوک را کامل کنید

اکنون متن و عنوان ویدیوی تبلیغاتی خود را ایجاد کنید و یک دکمه فراخوان انتخاب کنید.

از روش SBA برای ایجاد متن تبلیغ خود به صورت مناسب استفاده کنید. به جای فقط ارائه مشخصات محصول و مزایای آن برای مشتری، میتوانید دموی محصول به همراه آفر قرار دهید.

هنگامیکه کار به پایان رسید، روی Publish کلیک کنید و کمپین جدید شما اجرا میشود.


مطلب مرتبط: مشخصات ویدیو در شبکه اجتماعی فیسبوک و انواع تبلیغاتی آنها


کمپین های بازاریابی مبتنی بر مشتری در کجای قیف تبلیغ فیسبوک قرار میگیرند؟

فروش محصولات در فیسبوک ، به سادگی قرار دادن کمپین های مبتنی بر فروش برای مخاطبان سرد (مخاطبی که با شما ارتباط برقرار نکرده، شما را به درستی نمی شناسد وبه احتمال کم فورا از شما خرید میکند.) نیست. گرچه این نوع کمپین ها در کوتاه مدت میتوانند موثر باشند، اما در بلند مدت باعث کاهش کارآیی کمپین های خود خواهید شد.

به جای اینکار، باید از یک قیف سه طرفه به نام Awareness) All به معنی آگاهی ،Level 1 Re-marketing به معنی بازاریابی سطح1 و Re-marketing Level 2 به معنی بازاریابی سطح 2 استفاده کنید. ابتدا، مخاطبان سرد خود را با محتوای ویدئویی گرم کنید، سپس با کمپین های مبتنی بر مشتری افراد مشارکت کننده را بازاریابی مجدد کرده و سپس تبلیغات را به ترافیک وبسایت خود هدف گذاری کنید.


مطلب مرتبط: 10 قابلیت پنهان بازاریابی فیسبوک


شما چه فکر میکنید؟ شما برای تبلیغ محصولات خود از کدامیک از این نوع تبلیغ فیسبوک استفاده میکنید؟ کدامیک برای کسب و کار شما مؤثر است؟ لطفا نظرات خود را در کامنت های زیر به اشتراک بگذارید.

 

منبع: Social Media Examiner

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟