تبلیغ در یوتیوب
4.3/5 (10)

تبلیغ در یوتیوب در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

راهنمای کامل بازاریابی و تبلیغ در یوتیوب

چگونه در یوتیوب تبلیغ کنیم؟

یوتیوب پس از گوگل بزرگترین پلتفرم جستجو در اینترنت است، با 1.5 میلیارد کاربر ماهانه که همچنان در حال افزایش است. نود و شش درصد از نوجوانان آمریکا از این سایت استفاده میکنند و روزانه بیش از یک میلیارد ساعت محتوای YouTube مشاهده میشود.

این اعداد غیرواقعی نیستند. یوتیوب بسیار محبوب است و تقاضا برای محتوای ویدئویی در حال افزایش مییابد: تا سال 2021، 80 درصد از کل ترافیک اینترنت مربوط به محتوای ویدئویی خواهد بود. بنابراین، اگر حساب کاربری برای کسب و کار خود ایجاد کرده اید، اما هنوز در YouTube تبلیغ نمیکنید، اکنون زمان این کار است.

در پایان این راهنما با شش نوع تبلیغ در یوتیوب ، پلتفرم تبلیغاتی یوتیوب و مشخصات هر نوع تبلیغ آشنا خواهید شد. همچنین درک خوبی از بهترین شیوه های بازاریابی برای یک مخاطب YouTube پیدا خواهید کرد.

انواع تبلیغات یوتیوب

شش نوع تبلیغ در یوتیوب وجود دارد:

 • تبلیغات ویدئویی قابل بستن (تبلیغات TrueView)
 • تبلیغات ویدئویی غیر قابل بستن
 • تبلیغات Bumper
 • تبلیغات Overlay
 • تبلیغات Display
 • کارت های اسپانسردار

1. تبلیغات TrueView

تبلیغات TrueView بهترین راه برای جذب مشارکت برند در YouTube هستند. برندهایی که تبلیغات TrueView ارسال میکنند، مشارکت در محتوای YouTube آنها به میزان 500 درصد افزایش مییابد.

تبلیغ TrueView را میتوان بعد از 5 ثانیه حذف کرد. فقط زمانی که بیننده بیش از 30 ثانیه تبلیغ را تماشا میکند، برای این تبلیغات هزینه پرداخت میکنید، به همین دلیل این نوع تبلیغات مقرون به صرفه است.

تبلیغات TrueView در دو فرمت، تبلیغات In-Stream و Discovery قرار میگیرند. در اینجا مرور کلی بر تفاوت این دو فرمت خواهیم داشت:

In-stream

مکان تبلیغ: ویدیوهای YouTube، اپلیکیشن ها، بازی ها، فیلم ها در Display Network گوگل

طول فیلم: 3 دقیقه، حداکثر (کمتر از 30 ثانیه توصیه میشود)

طول کپی: ندارد

کلیک روی تبلیغ هدایت میشود به: وب سایت شما

Discovery

مکان تبلیغ: ویدیوهای YouTube و نتایج جستجو (همچنین شامل موبایل)، صفحه اصلی اپلیکیشن یوتیوب ، ویدئوهای مشابه و video overlay ها

طول فیلم: بدون محدودیت!

عنوان: حداکثر 25 کاراکتر

متن اصلی: 2 سطر، هر سطر حداکثر 35 کاراکتر

کلیک روی تبلیغ هدایت می شود به: وبسایت شما یا ویدیوی شما (تصویر کوچک thumbnail)

تبلیغات TrueView به چند دلیل یکی از راههای برتر برای تبلیغ در YouTube است:

1. ریسک کمتری دارند: با تبلیغات استاندارد TrueView ، زمانی هزینه پرداخت میکنید که مخاطبان شما فقط 30 ثانیه یا تا پایان تبلیغ را تماشا کنند. به این معنی است که اکثریت بودجه شما به مخاطبی اختصاص دارد که احتمال بیشتری برای تبدیل شدن به مشتری دارد.

2. همه کاره هستند: تبلیغات TrueView به شما این امکان را میدهد تا با ویدئوهای how to ، دموهای محصول ، ویدئوهای نظرات مشتریان و موارد دیگر تبلیغ کنید. به عنوان مثال Grammarly در تبلیغات TrueView خود از ویدئوهای نظرات مشتریات استفاده کرد و به طور کلی یوتیوب یک منبع مهم مشارکت برای این شرکت است به طوری که 54.4 درصد از ترافیک شبکه های اجتماعی خود را از این سایت دریافت میکنند.

3. امکان دسترسی به مخاطب گسترده: با تبلیغات TrueView ، در واقع مخاطبین دو موتور جستجوی بزرگ را ترکیب می کنید. در حالی که تمرکز اصلی روی YouTube است، تبلیغات TrueView در سایر سایت های ناشر در Display Network نیز ظاهر می شوند، بسته به نوع تبلیغات TrueView که انتخاب می کنید.

تبلیغات TrueView تقریبا یک قرارداد برد-برد است. در یک نظرسنجی 2017، مشخص شد اگر گزینه بستن تبلیغ موجود باشد 76% تبلیغات را میبندند، حتی اگر تبلیغات احتمالا برای آنها مفید باشد. اگر میخواهید مخاطبان به تبلیغات قابل بستن شما توجه نشان دهند، تبلیغ خود را کوتاه کرده و لحظات اولیه را چشمگیر سازید.

بهینه سازی تبلیغات TrueView

TrueView با هدف واکنش مخاطب

بهینه سازی TrueView با هدف واکنش مخاطب به شما این امکان را میدهد یک دکمه عنوان و فراخوان (CTA) به تبلیغات In-Stream خود اضافه کنید. چه خروجی نهایی جذب ترافیک به وبسایت یا ایجاد لیست ایمیل و یا ایجاد فروش باشد، در هر صورت این کار باعث میشود که واکنش مخاطب به تبلیغ یوتیوب شما افزایش یابد. همانطور که ممکن است حدس بزنید، در این بهینه سازی هزینه به ازای کلیک (CPA) پرداخت میشود، به این معنی که شما فقط زمانی هزینه پرداخت میکنید که روی دکمه فراخوان شما کلیک شود.

برای کسب اطلاعات در مورد چگونگی تنظیم TrueView for Action ، راهنمای گوگل را مطالعه کنید.

TrueView با هدف افزایش دسترسی

در آوریل 2018، گوگل TrueView for Reach را معرفی کرد، راه جدید بهینه سازی تبلیغات TrueView بر اساس اهداف کمپین شما. به جای اینکه زمانی که مخاطب تا انتها تبلیغ را مشاهده کرد هزینه پرداخت کنید، در این نوع تبلیغ هزینه را به صورت CPM پرداخت میکنید. به این معنی که به ازای 1000 بازدید هزینه پرداخت میکنید. برای این نوع بهینه سازی، تبلیغ شما باید بین 6 تا 30 ثانیه باشد.

اگر میخواهید به سرعت به مخاطبان زیادی دسترسی پیدا کنید، TrueView for Reach گزینه خوبی است. در وبلاگ گوگل، سامسونگ اظهار داشت که با استفاده از فرمت جدید در آزمایش بتا، آنها توانستند به نصف CPM معمولی خود به 50 درصد مخاطب بیشتر دسترسی پیدا کنند.

با این حال، سامسونگ یک شرکت بزرگ با مخاطب گسترده و طیف وسیعی از محصولات است. اگر یک محصول یا سرویس خاص را تبلیغ میکنید، TrueView for Reach ممکن است برای شما مناسب نباشد، به این دلیل که بهتر است بودجه را برای مخاطبان خاص خود صرف کنید.

2. تبلیغات غیر قابل بستن (Non-Skippable)

هزینه تبلیغات غیرقابل بستن YouTube بر اساس CPM پرداخت میشود. این تبلیغات طولانی تر است و روش خوبی برای ارائه موارد عمیق تر و متنوع تر است. اما هر چیز خوبی هزینه ای دارد و هزینه این تبلیغ هم این است که ممکن است تبلیغ شما بسته شود!

هیچ شکی نیست که آگهی های غیر قابل بستن محبوب نیستند. ممکن است مزاحمت ایجاد کنند و اکثر بینندگان ترجیح میدهند این تبلیغات ظاهر نشوند. یوتیوب این را میداند. در سال جاری، این شرکت رسما فرمت 30 ثانیه ای تبلیغات غیرقابل بستن را حذف کرد.

در حال حاضر تبلیغات غیر قابل بستن از 15 تا 20 ثانیه است. این خبر خوبی برای کاربران تلفن همراه است، تبلیغات کوتاه تر از دیتای کمتری استفاده میکنند.

3. تبلیغات Bumper

تبلیغات Bumper از نظر فنی غیرقابل بستن هستند، اما به دلیل اینکه حداکثر شش ثانیه طول میکشد کمتر برای مخاطب آزاردهنده است. هزینه ها در این تبلیغات مانند تبلیغات غیر قابل بستن، بر اساس CPM پرداخت میشوند. طول کوتاه آنها باعث میشود برای تلفن همراه مناسب باشند.

ساخت فیلم شش ثانیه ای ممکن است به نظر ساده، اما برای اینکه موفقیت آمیز باشد، مفهوم پشت آگهی باید واقعا قوی باشد. اگر به مثالهایی برای الهام گرفتن نیاز دارید، 20 مورد برتر در تبلیغات bumper یوتیوب را ببینید.

4. تبلیغات Overlay

تبلیغ در یوتیوب

تبلیغات overlay یوتیوب ، تبلیغات بنری هستند که اغلب در طول یک ویدیو مشاهده میکنید. این تبلیغات میتوانند تبلیغات متنی ساده مانند مورد بالا باشند یا آگهی های تصویری مانند مورد زیر.

تبلیغ در یوتیوب

برای اطلاعات در مورد چگونگی راه اندازی تبلیغ Overlay در پوتیوب ، راهنمای Google را ببینید.

5. تبلیغات Display

تبلیغ در یوتیوب

تبلیغات Display در بالای لیست ویدیوهای پیشنهادی ظاهر میشوند. در اینجا، تبلیغ Hydro Quebec (با قرمز نشان داده شده) در بالای آموزش میکاپ نمایش داده میشود. تبلیغات Display در YouTube را میتوان از طریق AdWords مدیریت کرد، به شما این امکان را میدهد تا به کمک Display Network دسترسی را به حداکثر برسانید.

6. کارت های اسپانسردار

کارتها، پاپ آپ های فراخوان کوچکی هستند که در پخش کننده YouTube نمایش داده شود. میتوانید از آن برای افزودن تعامل به ویدئوهای خود بر روی دسکتاپ و یا تلفن همراه استفاده کنید.

کارت ها مؤثر هستند زیرا آزاردهنده نیستند. فقط زمانی که روی آنها کلیک کنید میتوانید آنها را در کل صفحه نمایش ببینید. در این ویدیو میتوانید دو کارت را در سمت چپ و راست ویدئوی Frank و Oak مشاهده کنید.

تبلیغ در یوتیوب

کارت های اسپانسر به صورت یک آیکون کوچک ظاهر میشوند (با دایره در تصویر زیر نشان داده شده است)، گاهی اوقات همراه با یک فراخوان متنی ظاهر میشود.

تبلیغ در یوتیوب

هنگامی که روی آیکون کلیک کردید، باز میشود تا تبلیغاتی که به صفحات فروش شما منتهی میشود را نشان دهد.

تبلیغ در یوتیوب

نحوه اضافه کردن کارت به یک ویدیوی یوتیوب :

1. به Creator Studio بروید.

2. بر روی Video Manager کلیک کنید و ویدئویی انتخاب کنید که میخواهید کارت را به آن اضافه کنید.

3. Edit را کلیک کنید.

4. Cards را کلیک کنید.

5. روی Add Card کلیک کنید.

6. نوع کارت مورد نظر خود را انتخاب کنید: Video یا Playlist برای تبلیغ محتوای دیگر در کانال خود، یا Link برای ارسال بینندگان به یک صفحه فروش

7. هنگامی که کارت خود را ایجاد کردید، میتوانید انتخاب کنید کجا و چه زمانی در ویدیو نشان داده شود.

نحوه تبلیغ در یوتیوب

اکنون که شش فرمت تبلیغ در یوتیوب را می شناسید، شاید ندانید چطور آنها را ایجاد و تنظیم کنید. قبل از راه اندازی کمپین تبلیغاتی یوتیوب ، شما باید ویدئوی تبلیغ خود را در YouTube آپلود کنید. پس از انجام این کار، به حساب کاربری AdWords خود بروید.

ایجاد اولین کمپین ویدئویی خود در AdWords

تبلیغ در یوتیوب

1. روی Campaigns در نوار ابزار اصلی کلیک کنید.

2. دکمه +Campaign و سپس New campaign را کلیک کنید.

3. Video را به عنوان نوع کمپین خود انتخاب کنید.

4. هدف و زیرمجموعه کمپین خود را مشخص کنید.

5. کمپین خود را نام گذاری کنید.

6. بودجه خود را وارد کنید.

7. مکان ها و شبکه هایی را که میخواهید تبلیغ خود را به نمایش بگذارید و همچنین مکانها و شبکه هایی که میخواهید حذف کنید، وارد کنید.

8. زبان مقصد مخاطبان خود را وارد کنید.

9. گروه تبلیغ خود را مشخص کنید.

10. مبلغ پیشنهادی خود را مشخص کنید.

11. مخاطبان را برای هدف گذاری مشخص کنید.

12. ویدیوی یوتیوب که برای این کمپین آپلود کرده اید را انتخاب کنید.

13. فرمت تبلیغات خود را In-Stream یا Discovery را انتخاب کنید.

14. روی Save and Continue کلیک کنید.

پس از تکمیل این مراحل، آماده اید تا اولین کمپین TrueView خود را راه اندازی کنید. راه اندازی یک تبلیغات bumper عموما همین مراحل را دنبال میکند، فقط به جای In-Stream یا Discovery باید روی گزینه Bumper ads: 6-second video ads کلیک کنید. برای راهنمایی کامل در مورد ایجاد یک کمپین تبلیغ bumper ، به راهنمای گوگل مراجعه کنید.

مشخصات تبلیغ در یوتیوب

در اینجا ابعاد و مشخصات مختلف برای انواع مختلف تبلیغ در یوتیوب را بررسی خواهیم کرد.

الزامات ویدئویی

تبلیغ ویدیویی YouTube شما، به طور بالقوه میتواند بر روی انواع فرمتهای صفحه نمایش از جمله گوشی های هوشمند، تلویزیون های هوشمند، تبلت ها، کامپیوترهای رومیزی و غیره ظاهر شود. هنگام طراحی اولین تبلیغ ویدیویی خود، از خودتان بپرسید: چه کسی این را می بیند؟ کجا و چگونه ممکن است آن را تماشا کنند؟

هر سه نوع تبلیغ ویدیویی یوتیوب (TrueView, non-skippable , bumper) دارای مشخصات ویدیویی مشابه هستند:

 • کدک ویدئویی: H.264 ، MPEG-2 ، MPEG-4
 • کدک های صوتی: AAC ، MP3
 • وضوح تصویر: 360×640 (نسبت تصویر 9: 19) یا 360×480 (نسبت تصویر 4:3)
 • نرخ فریم: 30 FPS
 • حجم فایل: حداکثر 1 گیگابایت

برای تبلیغات TrueView که در نتایج جستجوی YouTube و در Display Network ظاهر میشود، همچنین میتوانید از چهار پیش نمایش تصاویر کوچک (thumbnail) یکی را انتخاب کنید.

ابعاد و مشخصات تبلیغ Overlay

تبلیغ Overlay یک تصویر نیاز دارند که مشخصات آن در زیر آمده است.

 • ابعاد: 480 در 70 پیکسل
 • نوع فایل: PNG ، JPG ، GIF
 • اندازه فایل: 150 کیلوبایت حداکثر

مشخصات تبلیغ Display

تبلیغات Display را میتوانند متحرک باشند (فرمت GIF) اما YouTube تصریح میکند که انیمیشن باید 30 ثانیه یا کمتر باشد. اگر تبلیغ شما دارای پس زمینه سیاه یا سفید (حتی جزئی) باشد، باید یک مرز به وضوح قابل تشخیص برای مشخص کردن منطقه قابل کلیک تبلیغ داشته باشد.

 • ابعاد: 300 در 250 پیکسل
 • نوع فایل: PNG ، JPG ، GIF
 • اندازه فایل: حداکثر 150 کیلوبایت

ابعاد و مشخصه کارت های اسپانسری

با کارت های اسپانسری، باید تصویری را انتخاب کنید که محصول شما را به وضوح نشان دهد و فراخوان متقاعد کننده ای در کنار آن داشته باشید.

 • ابعاد: متغیر با نسبت ابعاد 1:1
 • نوع فایل: PNG ، JPG ، GIF
 • اندازه فایل: حداکثر 2 مگابایت

علاوه بر این مشخصات فنی، یوتیوب لیستی از قوانین و مقررات را در مورد انواع محتوایی که امکان ارائه در پلتفرم را دارد، ارائه میدهد. هنگام برنامه ریزی کمپین خود این قوانین و مقررات را در ذهن داشته باشید.

5 روش برتر برای تبلیغ در یوتیوب

اکنون که با تمام انواع تبلیغ در یوتیوب و قوانین و مقررات پلتفرم آشنا هستید، وقت آن است که فکر کنید چه چیزی در YouTube تبلیغ کنید. در اینجا لیستی از بهترین روش ها ارائه میکنیم.

هدف در اینجا بسیار ساده است: مشارکت مخاطب در محتوای ارزشمند و نگه داشتن مخاطب.

1. تولید محتوای مرتبط و جذاب

تبلیغ در یوتیوب و دیگر محتواهای ویدئویی از طریق نمایش عملی و کاربردی محصولات شما ارزش زیادی به برند شما میدهند.

نود و هشت درصد از بینندگان میگویند که ویدیو را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک محصول یا سرویس تماشا کرده اند و 74 درصد از کاربرانی که ویدیو را تماشا کرده اند، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک محصول یا سرویس ، اقدام به خرید کرده اند. ویدئوهای آموزشی یا How-to در یوتیوب بسیار محبوب هستند. 91 درصد از کاربران گوشی های هوشمند این ویدئوها را تماشا میکنند و محبوبیت عبارت جستجوی آن سالانه به میزان 70 درصد افزایش مییابد.

یکی از موفق ترین کمپین های یوتیوب این سال مربوط به Nintendo Labo بوده است. آگهی تبلیغاتی به سرعت پخش شد و در یک روز 5 میلیون بازدید داشت و ارزش Nintendo چهار درصد در بورس اوراق بهادار توکیو افزایش یافت.

2. از طریق لیست پخش (Playlist) مشارکت مخاطب را افزایش دهید

ایجاد یک لیست از ویدیوهای مرتبط، روشی عالی برای تبلیغ کانال شما است و تماشاگران را به تعامل بیشتر تشویق میکند. ویدئوهای کانال شما باید به صورت یکپارچه یک موضوع و داستان را ارائه دهد. لیستهای پخش از طریق پیش بینی آنچه که مخاطب دوست دارد تماشا کند، یک تجربه خوب و دلپذیر برای بینندگان ایجاد میکنند.

تبلیغ در یوتیوب

نحوه ساخت یک لیست پخش (playlist) یوتیوب:

1.  ویدئویی که میخواهید اضافه کنید را انتخاب کنید.

2. زیر ویدیو، روی Add to و علامت + سیاه کلیک کنید.

3. روی Create new playlist کلیک کنید.

4. نام لیست پخش خود را بنویسید (نامی ساده و قابل جستجو انتخاب کنید.)

5. تنظیمات حریم خصوصی را با استفاده از منوی کشویی تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که برای عموم (public) تنظیم شده است.

6. روی Create کلیک کنید.

7. لیست پخش شما آماده است.

3. عناوین تبلیغ خود را دقیق و مرتبط انتخاب کنید

اگر میخواهید نتایج سریع و بهتری از تبلیغ در یوتیوب خود بگیرید، باید عناوین ساده، مرتبط و گویا انتخاب کنید که با تبلیغ شما همخوان باشد و مخاطب بداند قرار است چه چیزی را تماشا کند. اگر عنوان تبلیغ ویدیویی شما با جستجوی کاربر مرتبط نباشد، کلیک نمیشود.

4. به طور منظم پست ارسال کنید

اگر برای ارتقا برند خود فعالیت در یک کانال YouTube را شروع کردید، باید به آن متعهد باشید. مطمئنا دوست ندارید یک مشتری بالقوه روی تلیغ شما کلیک کند و با یک کانال بی ارزش و غیرفعال روبرو شود.

به یاد داشته باشید، لازم نیست برای ایجاد ویدیو کار بزرگ و پرهزینه انجام دهید. بسیاری از محبوبترین و موفقترین کاربران یوتیوب در جهان، ویدئوها را در خانه ضبط میکنند. البته این به معنی این نیست که ویدئوها خیلی مبتدی و بی کیفیت باشند، بلکه میتوان با هزینه کم ویدئوهایی باکیفیت و باارزش تهیه کرد. اطمینان حاصل کنید که در چهارچوب ویژگیهای تبلیغ، قوانین و مقررات YouTube باشد.

پیشنهاد میکنیم جهت ساخت ویدئو به منظور تبلیغ در یوتیوب ، مطلب آموزشی معرفی 3 ابزار ساخت ویدئوهای حرفه ای برای شبکه های اجتماعی را مطالعه کنید.

5. مخاطبان خود را با تبلیغات هدفمند پیدا کنید

زمانی که ویدیوهای شما به دست مخاطبان هدف برسد، همیشه پاسخ بهتری دریافت خواهید کرد. یک کمپین تبلیغاتی یوتیوب در Google Adwords بسازید و از تعامل بین این دو غول جستجوگر بیشترین بهره را ببرید. این کار فواید مضاعف دارد: هنگامی که شما کمپین تبلیغاتی ویدیویی خود را در Adwords میسازید، میتوانید آمارهای به دست آمده از YouTube را برای بازاریابی مخاطبان جدید درون Display Network استفاده کنید.

هدف گذاری تبلیغات YouTube

تبلیغات YouTube بسیار قدرتمند است نه فقط به این دلیل که مخاطبان بالقوه شما زیاد هستند بلکه به این دلیل که میتوانید محتوای خود را به طور دقیق در معرض دید مخاطب هدف خود از بین 1.5 میلیارد بیننده یوتیوب قرار دهید. در اینجا به بررسی چند گزینه هدف گذاری تبلیغات یوتیوب خواهیم پرداخت:

 • گروه جمعیتی : مجموعه ای استاندارد از فیلترهای جمعیت شناسی از جمله سن، جنسیت، سطح درآمد و وضعیت خانوادگی.
 • علاقه مندی ها : مخاطبان هدف را بر اساس تاریخچه جستجو و علاقه مندی شخصی با هدف گذاری صحیح پیدا کنید.
 • مخاطبان علاقه مند (مشتاق) : این نوع هدف گذاری برای شرکتهایی است که محصولات خود را در تلویزیون تبلیغ میکنند و میخواهند کمپین آنلاین داشته باشند. شبیه هدف گذاری بر اساس علاقه مندی است، اما شبکه گسترده تری را شامل میشود. مخاطبان علاقه مند گروه هایی مانند افراد علاقه مند به محصولات زیبایی یا افرادی که به موسیقی پاپ گوش میدهند را شامل میشود.
 • مخاطبان علاقمند سفارشی : این هدف گذاری بر روی علاقه مندی خاص تر تمرکز دارد. مثلا به جای افرادی که آرایش میکنند، به شما کمک میکند افرادی که علاقه مند به آرایشهای خاص هستند یا به جای طرفداران موسیقی پاپ، افرادی که بیانسی یا ریحانا گوش میدهند را هدف گذاری کنید.
 • رویدادهای زندگی : عادتهای خرید مردم و ترجیحات برند افراد در دوره های مختلف زندگی افراد مانند فارغ التحصیلی از دانشگاه، ازدواج یا بچه دار شدن تغییر میکند. هدف گذاری مخاطبان خود بر اساس رویداد زندگی به شما این امکان را میدهد تا در آن لحظات مهم و بازار برتری داشته باشید.
 • مخاطبان در بازار : تبلیغ در یوتیوب خود را برای افرادی که به دنبال محصولاتی مانند شما هستند، هدف گذاری کنید. گوگل براساس تاریخچه کلیک روی تبلیغ فرد، تبدیل، سابقه جستجو و جستجوی عبارت خاص توسط فرد، تعیین میکند که فرد جزو مخاطبان بازار محسوب میشود یا خیر.
 • بازاریابی مجدد ویدیو : یک مخاطب را بر اساس الف) اینکه آیا ویدیوهای دیگر را در کانال شما تماشا کرده است، و ب) کدامیک از آنها را تماشا کرده است، هدف گذاری کنید.
 • هدف گذاری مکان تبلیغ : انتخاب مکان تبلیغ در کانالهای خاص، ویدیوها، اپلیکیشن ها، وبسایتها یا مکانهای موجود در وبسایتها (مانند کانالهای YouTube و سایتهای موجود در Display Network).
 • موضوعات : تبلیغات ویدیوی خود را برای دسترسی به طیف وسیعی از ویدیوها، کانال ها و سایت های مربوط با موضوعات انتخابی خود هدف گذاری کنید.
 • هدف گذاری براساس عبارات جستجو : افراد را براساس عبارات جستجو هدف گذاری کنید.

کانال Home Depot از محتوای YouTube هدفمند به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده کرد. این شرکت ویدئوهایی برای صاحب خانه های علاقمند به DIY مخفف do it yourself یا خودت انجام بده ایجاد کرد که تاکنون کانال نزدیک به 75 میلیون بازدید داشته است.

با این کار نه تنها آگاهی از برند خود را افزایش میدهد؛ بلکه اطلاعات وسیع بازاریابی را در اختیار آنها قرار میدهد. سال گذشته Home Depot یکی از شرکت های تجارت الکترونیک با درآمد بالا در ایالات متحده با 6.5 میلیارد دلار فروش آنلاین بود.

تبلیغ در یوتیوب

تبلیغ در یوتیوب برای فعالیتهای بازاریابی دیجیتال حیاتی هستند و همچنین به دلیل افزایش تقاضا برای ویدیوهای اجتماعی اهمیت بیشتری پیدا میکند. از اطلاعاتی که در اینجا آموخته اید، قبل از اقدام در مورد استراتژی خود استفاده کنید.

 

منبع: Hootsuite Blog

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟