تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر
4.2/5 (5)

تبلیغ در استوری اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

آیا از استوری اینستاگرام استفاده میکنید؟

به دنبال راههایی برای افزایش مشتری خود هستید؟

تبلیغ در استوری اینستاگرام با اضافه کردن 4 هدف توسعه داده شده است و به بازاریابان کمک می کند تا ترافیک و مشتری بیشتری جذب کنند.

در این مقاله ، نحوه استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام برای بهبود نتایج بازاریابی خود را خواهید آموخت.

اهداف (Objectives) تبلیغ در استوری اینستاگرام چیست؟

تبلیغات استوری اینستاگرام بین استوری های فالوورهای شما پخش می شود، به طوریکه با دیگر محتواها هماهنگ می شوند. از آنجا که این تبلیغات پس از اتمام ناپدید می شوند و کاربران نمی توانند دوباره به آنها دسترسی داشته باشند، این تبلیغات باید برای ایجاد یک اثر پایدار بسیار جذاب باشد و توجه مخاطب را جلب کنند.

هنگامی که این فرمت تبلیغ برای اولین بار معرفی شد، شما فقط می توانستید هدف را دسترسی یا Reach انتخاب کنید، نمی توانستید لینک ها را در تبلیغات قرار دهید، بنابراین مجبور بودید امیدوار باشید که تبلیغات ، خود به خود آگاهی از برند (brand awareness) ایجاد کند و به اندازه کافی بر روی بازدیدکنندگان تاثیر بگذارد. در واقع افراد فقط می توانستند تبلیغ استوری ها را ببینند و نمی توانستند با آن تعاملی داشته باشند.

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

در حال حاضر اینستاگرام چهار نوع هدف دیگر را برای فرمت تبلیغ استوری معرفی کرده است:

  • بازدید ویدئو
  • تبدیل (اولویت بندی واکنش هایی مانند فروش و یا عضویت اشتراک)
  • ترافیک (قبلا به عنوان کلیک وب سایت شناخته می شد)
  • نصب اپلیکیشن موبایل

شما در واقع میتوانید ترافیک را به سایت خود ارسال کنید، بهینه سازی برای تبدیل انجام دهید. فقط باید به اندازه کافی توجه مخاطب را جلب کنید تا روی دکمه فراخوان شما کلیک کنند.

اهداف جدید به شما این امکان را می دهد تا نتایج واقعی را استخراج کنید. دیگر نیازی نیست امیدوار باشید که کاربران خود به خود آگاهی از برند ایجاد کنند و فروش و تبدیل شما را افزایش دهند. (که تقریبا به طور قطع این کار را انجام نمیدهند).

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

از آنجاییکه استوری اینستاگرام نرخ تعامل بالایی دارد (تاثیرگذاران گزارش می دهند که حدود 6 تا 10 درصد از فالوورهایشان هر استوری را باز می کنند)، تبلیغات استوری و اهداف جدید فرصتی باور نکردنی برای ارتباط با مشتریان بالقوه در اختیار بازاریابان قرار می دهند.

با اهداف تبلیغاتی جدید (Instagram Ad Objectives) در اینستاگرام استوری ایجاد کنید

شما می توانید تبلیغات استوری اینستاگرام را از طریق Ads Manager یا Power Editor فیس بوک ایجاد کنید، فرآیند ایجاد این تبلیغ مشابه دیگر تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام است ، با چند تفاوت جزئی.

اول، برای تبلیغ استوری خود هدف انتخاب کنید. گزینه های شما عبارتند از دسترسی (Reach)، نصب اپلیکیشن موبایل (Mobile App Installs)، بازدید ویدئو (Video Views)، ترافیک (Traffic) یا تبدیل (Conversions) . برای این مثال، ما یک کمپین تبدیل را راه اندازی خواهیم کرد.

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

در پایین قسمت Placements، گزینه Edit Placements را انتخاب کنید. روی فلش کنار Instagram کلیک کنید و Stories را انتخاب کنید. هنگامی که یک تبلیغ استوری ایجاد می کنید، می توانید تبلیغ را فقط به فرمت تبلیغ استوری ایجاد کنید؛ تمام فرمت های دیگر به طور خودکار غیرفعال می شوند و نمی توانید همان تبلیغ را در جاهای دیگر اجرا کنید.

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

در مرحله بعدی فرآیند ایجاد تبلیغات، جایی که تبلیغ را طراحی می کنید، انتخاب کنید می خواهید تبلیغ شما یک تصویر باشد یا یک ویدیو. (ویدئو به طول 15 ثانیه)

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

به خاطر داشته باشید که عکس یا ویدئو شما کل صفحه نمایش تلفن همراه کاربر را دربرمیگیرد، بنابراین نمای عمودی ضروری است. اندازه تصویر پیشنهادی 1,080*1,920 پیکسل با نسبت تصویر 9:16 می باشد.

ویدئوها نمیتوانند از 15 ثانیه تجاوز کنند، همچنین باید کمتر از 2.3GB باشد و توصیه می شود رزلوشن حداقل 720 پیکسل باشد. فرمت فایل های ویدئویی قابل قبول عبارتند از MOV، .MP4 یا GIF . قبل از آپلود می توانید گرافیک و متن را به تصویر اضافه کنید تا با پلت فرم استوری متناسب باشد.

در مرحله بعد، آدرس سایتی که میخواهید کاربران را به آنجا هدایت کنید ، اضافه کنید. باید آدرس صفحه خاصی را که می خواهید بازدیدکنندگان سایت به آنجا بروند را اضافه کنید، مانند یک صفحه محصول یا صفحه مقصد. اگر دوست دارید میتوانید کاربران را به مسنجر فیسبوک هدایت کنید تا آنجا ارتباط برقرار کنید.

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

همچنین یک دکمه CTA یا فراخوان انتخاب کنید، که می تواند بر بازدید از سایت ، تبدیل یا نصب برنامه شما تاثیر بگذارد. بیشتر بدانید (Learn More) یک گزینه مناسب برای هدف قرار دادن مخاطبان سرد (مخاطبانی که کمتر تعامل و مشارکت می کنند)، به ویژه برای خریدهای بزرگتر مانند یک بسته اشتراک می باشد. باید دکمه فراخوان را با دقت انتخاب کنید.

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

در نهایت، پیش نمایش تبلیغ خود را قبل از ارسال برای تایید ، مشاهده و بررسی کنید.

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

بهترین روش های تبلیغ در استوری اینستاگرام

اکنون میتوانید از تبلیغات استوری اینستاگرام برای ارسال ترافیک به سایت خود، تشویق کاربران به دانلود اپلیکیشن و افزایش خرید استفاده کنید. برای تشویق کاربران برای انجام این اقدامات، این نکات را در ذهن داشته باشید:

اشاره کردن به مشکلی که مشتری با آن مواجه است

باید بتوانید بلافاصله توجه مخاطبان خود را جلب کنید.  هنگامی که تبلیغ به پایان رسید ، هیچ بازگشتی وجود ندارد. بهترین راه برای این کار این است که به طور مستقیم به مشکلی که مشتریان با آن درگیر هستند، بپردازید.

مانند تبلیغ زیر که با یک متن ساده به مشکل و حل آن اشاره می کند. این کار به جذب مشتری کمک زیادی میکند.

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

متن ، گرافیک و طراحی به تبلیغتان اضافه کنید

اگر بتوانید به جای قرار دادن یک عکس خام ، عناصر طراحی را به صورت خلاقانه و منحصر به فرد به عکس اضافه کنید نتایج بسیار خوبی خواهید گرفت.

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

ویدئو را با یک صفحه ساده و یکدست رنگی به پایان برسانید

هنگامی که کاربران اینستاگرم استوری ها را تماشا می کنند، علاقه مندند ببینند که استوری بعدی چیست. با این که دوست دارید تبلیغتان توجه مخاطب را جلب کند، نمی خواهید به گونه ای باشد که کاربران بخواهند تا آخرین ثانیه آن را تماشا کنند و فرصت کلیک کردن را از دست بدهند.

یک راهکار خوب این است که ویدئو خود (اگر از ویدئو استفاده می کنید) را با یک استوری 2 ثانیه ای از یک صفحه ساده و یکدست، به پایان برسانید و به بیننده زمان بدهید تا قبل از اتمام تبلیغ بتواند روی آن کلیک کند.

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

با قرار دادن متن روی صفحه ، بر دکمه فراخوان تاکید کنید

دکمه فراخوان در پایین صفحه تبلیغ استوری اینستاگرام قرار دارد، اما می توانید برای تاکید بیشتر یک متن کوتاه برای اشاره به آن قرار دهید. در آخرین صفحه استوری یا روی تصویر، متن بزرگتری با عباراتی مثل «صفحه را به سمت بالا بکشید تا از تخفیف های ما استفاده کنید » را اضافه کنید تا اطلاعات بیشتری در اختیار کاربر قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که آنها می دانند چه کاری باید انجام دهند.

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

نتیجه گیری از تبلیغ در استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام بازدید و مشارکت زیادی را جذب می کند و اهداف تبلیغاتی جدید در نحوه استفاده از تبلیغ در استوری اینستاگرام تغییرات اساسی ایجاد می کند. آنها این امکان را به شما می دهند تا راههای مشخصی برای مشارکت در تبلیغ و در نتیجه در کسب و کارتان برای بازدیدکنندگان ارائه دهید.

Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟