تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن
4.69/5 (13)

تبلیغات ویدئویی لینکدین در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

چگونه در لینکدین تبلیغات ویدئویی ایجاد کنیم

آیا میخواهید در LinkedIn به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید؟ دوست دارید از تبلیغات ویدئویی LinkedIn برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده کنید؟

در این مطلب، نحوه برنامه ریزی و اجرای اولین تبلیغات ویدئویی خود در LinkedIn را خواهید آموخت.

1. مخاطبان هدف خود را مشخص کنید

اولین قدم این است که تعیین کنید مخاطبان هدف کمپین ویدئویی شما چه کسانی هستند. برای کسب بهترین بهره وری از بودجه خود، باید تبلیغ خود را برای افرادی ارائه کنید که بیشترین احتمال برای مشارکت و تبدیل را دارند.

در اینجا چند راه برای تحقیق در مورد مخاطبان هدف وجود دارد:

بررسی مشتریان فعلی و سابق

ببینید شغل و پست آنها چیست. ببینید قبل از استفاده از راه حل شما، برای توصیف مشکلی که با آن مواجه هستند از چه کلماتی استفاده میکنند.

با مدیر عامل، رییس بخش استراتژی و تیم فروش صحبت کنید

تا ببینید آنها چه نوع مشتریانی را میخواهند هدف گذاری کنید.

CRM خود را برای دریافت آمار از مشتریان و مشتریان بالقوه بررسی کنید

بررسی کنید چه زمانی افراد با شما تماس میگیرند، چه میگویند. همچنین باید ببینید آنها چه کسانی هستند.

پروفایلهای اجتماعی مشتریان و کسانی که دوست دارید مشتری شما باشند را بررسی کنید

ببینید چه محتوایی را که در کانالهای اجتماعی خود به اشتراک میگذارند و چه وبلاگها و وبسایتهایی را دنبال میکنند. به عنوان مثال، از پروفایلهای لینکدین افرادی که دوست دارید مشتری شما باشند بازدید کنید و علاقه مندی آنها را در پایین صفحه مشاهده کنید. علاقه مندی های مشترک پروفایلهای مختلف را پیدا کنید. بعدا میتوانید از این علاقه مندی ها به عنوان یک گزینه هدف گذاری برای تبلیغات ویدئویی لینکدین خود استفاده کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

در حین انجام تحقیقات، این اطلاعات را روی یک ورق کاغذ بنویسید یا آن را به یک صفحه گسترده اضافه کنید. هنگامیکه تحقیق شما به پایان رسید، چشم انداز و ایده خوبی از مخاطبان هدف خود خواهید داشت. از این اطلاعات میتوانید برای آزمایش روی چندین مخاطب در کمپین های ویدئویی خود استفاده کنید و ببینید کدامیک بهترین عملکرد را دارد.


مطلب مرتبط: ارزیابی عملکرد و آنالیز صفحه لینکدین شرکت خود


2. ایجاد ویدیوها برای کمپین لینکدین خود

اگر میخواهید ویدیوهایی ایجاد کنید که برای LinkedIn و B2B مناسب هستند، چندین نکته و قاعده وجود دارد که باید رعایت کنید.

با دستورالعملهای فنی شروع میکنیم:

 • زمان تبلیغات ویدئویی لینکدین میتواند بین 3 تا 30 دقیقه باشد.
 • تبلیغات ویدئویی باید با فرمت افقی باشد. لینکدین از ویدئوهای عمودی پشتیبانی نمیکند.
 • فایلهای ویدئویی باید با فرمت MP4 و بین 75 تا 200 مگابایت باشد.
 • نرخ فریم فیلم باید کمتر از 30 (فریم در ثانیه) باشد.

برای داشتن بهترین نتایج، ویدیوها را با حداکثر کیفیت ممکن آپلود کنید که 1080 پیکسل (1440 در 1080 پیکسل و 1920 در 1080 پیکسل) است.

شما میتوانید از هر برنامه ویرایش ویدئو برای ایجاد ویدئوی خود استفاده کنید: Pinnacle Studio ,Final Cut Pro ,iMovie (در زیر نشان داده شده است) و دیگر برنامه ها. ابزار ویرایشی که با آن راحت تر هستید انتخاب کنید و فایل ویدیویی خود را با استفاده از دستورالعملهای بالا ذخیره کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن


مطلب مرتبط: ساخت ویدئوی کوتاه حرفه ای برای شبکه های اجتماعی با 3 ابزار


هنگامیکه ویدیوی خود را ایجاد میکنید، به یاد داشته باشید که باید سعی کنید اعضای LinkedIn را متقاعد کنید تا پیمایش فید را متوقف کرده و تبلیغ شما را تماشا کنند و احتمالا اقدامی انجام دهند. چطور اینکار را انجام دهید؟ این نکات را امتحان کنید:

 • اطمینان حاصل کنید که میتوانید توجه مخاطبان خود را در 10 ثانیه اول ویدیو جلب کنید.
 • با ترکیبی از گرافیک، افراد و متن، داستانی را به صورت بصری بگویید.
 • به یاد داشته باشید که ویدئو LinkedIn در فید بدون صدا اجرا میشود، بنابراین زیرنویس را فراموش نکنید.
 • یک دکمه فراخوان (CTA) در نظر بگیرید، بنابراین مخاطب میداند بعد از تماشای ویدیو چه کاری باید انجام دهد.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

هنگامیکه اولین ویدیوی خود را ایجاد کردید، نسخه های دیگری از آن ایجاد کنید تا بتوانید آنها را با هم مقایسه کنید. اما کدام عناصر ویدئو را باید تست و مقایسه کنید؟

این موارد را امتحان کنید:

 • ویدئو با زمانهای مختلف را امتحان کنید. ویدئوهای 6 ثانیه ای برای نگه داشتن نام برند شما در ذهن مخاطب، ویدئوهای مصاحبه 30 ثانیه ای و یا ویدئوهای یک دقیقه ای که در آن یک داستان کامل را بگویید.
 • متن معرفی یا لوگوی شرکت خود را اضافه یا حذف کنید.
 • ویدئو اصلی خود را در برابر ویدیوهای نظرات و تجربیات مشتریان تست کنید.

نکته: اگر به اندازه کافی عناصری که میخواهید در ویدئو استفاده کنید ندارید، میتوانید از ویدیوهای رایگان موجود در سرویسهایی مانند Pexels ،Videvo ،Coverr یا Vimeo استفاده کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

اکنون باید ایده و عناصر کافی برای ایجاد سه تا پنج نسخه تبلیغ خود داشته باشید. اگر این اولین ویدیو شماست، به راحتی میتوانید تبلیغهای مختلف با طول زمان متفاوت ایجاد کنید. فقط مطمئن شوید که بیش از یک نسخه از تبلیغ خود را برای تست داشته باشید.

3. کمپین تبلیغات ویدیویی لینکدین خود را تنظیم کنید

زمانیکه ویدئوهای شما آماده شدند، وقت آن است که آنها را در LinkedIn آپلود کنید و کمپین تبلیغات ویدئویی لینکدین را ایجاد کنید. این بخشی است که نتایج تمام تلاش هایتان را در آن می بینید. ویدئوهایی که ایجاد کرده اید را آپلود میکنید و مخاطبانی را که قبلا تعریف کرده اید، هدف قرار میدهید.

در LinkedIn Campaign Manager، ابتدا یک گروه کمپین ایجاد کنید که تمام کمپین های ویدیویی شما را شامل میشود. در برگه Campaign Groups، روی دکمه Create Campaign Group کلیک کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

در پنجره پاپ آپ Create a Campaign Group، نام گروه را اضافه کنید، بودجه را مشخص کنید و تاریخ شروع را انتخاب کنید. سپس روی Save کلیک کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

گروه تازه ایجاد شده خود را باز کنید و برای ایجاد اولین کمپین خود روی دکمه Create Campaign کلیک کنید. در صفحه Choose an Ad Product، روی لینک Select برای Sponsored Content کلیک کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

در صفحه بعد، نام کمپین خود را تایپ کنید و روی Next کلیک کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

اکنون باید هدف کمپین خود را انتخاب کنید. هنگامیکه افراد روی تبلیغات ویدئویی لینکدین کلیک میکنند، میتوانید آنها را به وبسایت خود بفرستید، مشتری راغب جذب کنید یا هیچ کاری انجام ندهید (و بازدیدهای ویدیویی دریافت کنید). پس از انتخاب، روی Next کلیک کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

Video را به عنوان قالب تبلیغ انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

اکنون شما آماده هستید که تبلیغات ویدئویی لینکدین خود را بارگذاری و مدیریت کنید. روی Create New Video کلیک کنید و سپس هر ویدیویی که ایجاد کرده اید را بارگذاری کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

پس از اتمام بارگذاری، انتخاب کنید چه ویدئوهایی را میخواهید در کمپین خود تبلیغ کنید، آنها را انتخاب کرده و روی Sponsor Selected Content کلیک کنید. در این مثال، شما دو ویدیو را برای تبلیغ انتخاب میکنید، بنابراین شما میتوانید آنها را با همدیگر مقایسه و تست کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

سپس، شما مشخص میکنید، چه کسانی تبلیغات ویدئویی لینکدین شما را ببینند، این به این معنی است که شما در حال ایجاد اولین مخاطب خود هستید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

اگر میخواهید بازدیدکنندگان وبسایت یا فهرستی خاص از شرکتها یا آدرسهای ایمیل را هدف قرار دهید، روی لینک Select در کنار Use a Matched Audience (همانطور که در بالا نشان داده شد) کلیک کنید و برای تنظیم آن مخاطبان مراحل را دنبال کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن


مطلب مرتبط: راهنمای بازاریابی در Matched Audiences لینکدین


اگر از matched audience استفاده نمیکنید، میتوانید با استفاده از معیارهای هدفمند موجود در LinkedIn افراد خاصی را هدف گذاری کنید.

مکان خود را انتخاب کنید، چک باکس Target Members Who Live in This Location را انتخاب کنید و معیارهای هدف مختلف را بررسی کنید. توصیه میکنم مخاطبین خود را تا جاییکه ممکن است فیلتر کنید. با صنعت شرکت، اندازه شرکت و عنوان شغلی شروع کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

وقتیکه مخاطب هدف خود را تعریف کردید، روی Next کلیک کنید. در صفحه آخر، یک بودجه روزانه را تنظیم کنید و تاریخ شروع کمپین خود را انتخاب کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

وقتیکه کار به پایان رسید، روی Launch Campaign کلیک کنید. به این صورت اولین کمپین شما اجرا میشود.

4. برای هدف گذاری مخاطبان جدید کمپین خود را کپی کنید

هنگامیکه اولین کمپین شما در حال اجرا است، آن را کپی کنید، به طوریکه به طور خودکار از همان تبلیغات ویدیویی لینکدین که در بالا انتخاب کرده اید، استفاده کند. این بار تنظیمات مخاطبان خود را تغییر دهید تا مخاطبانی را که در مرحله 1 تعریف کرده اید، از لیست حذف کنید.

برای انجام اینکار، کمپین تبلیغات ویدئویی لینکدین خود را در لیست پیدا کنید و روی Duplicate کلیک کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

در صفحه بعد، روی دکمه Duplicate کلیک کنید.

کمپین جدیدی که کپی کرده اید متوقف خواهد بود، تا آن را ویرایش کنید. روی Audience کلیک کنید و معیارهای هدف را ویرایش کنید. هنگامیکه کار شما تمام شد، برای فعال سازی کمپین جدید خود، روی Activate کلیک کنید.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن

برای هر مخاطبی که میخواهید تست کنید این مرحله را تکرار کنید. توصیه میکنیم پنج یا شش کمپین همزمان اجرا کنید.

5. نتایج کمپین تبلیغات ویدئویی لینکدین خود را بررسی کنید

اکنون باید زمانی برای ایجاد بازدید و کلیک کافی به منظور دریافت اطلاعات معنی دار اختصاص دهید و صبر کنید. بهتر است حداقل 1000 بازدید داشته باشید و سپس بررسی کنید.

پس از آن، به متوسط ​​CPC هر تبلیغ و کمپین نگاه کنید. ببینید کدام تبلیغ و کمپین بهتر نتیجه داده است (و بودجه بیشتری برای آن در نظر بگیرید) و ببینید کدام تبلیغات و کمپین ها ناکارآمد هستند (و آنها را متوقف کنید).

تبلیغ سوم کمپین زیر، برنده است زیرا دارای %CTR 3.56 است که بیش از دو برابر دیگر تبلیغ ها است. این تبلیغ در حال حاضر تنها تبلیغ فعال است. دیگر تبلغ ها غیرفعال شده اند.

تبلیغات ویدئویی لینکدین و راهنمای کامل ایجاد آن


مطلب مرتبط: آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین


شما چه فکر میکنید؟ از چه نوع ویدئوهایی میخواهید در کمپین تبلیغات ویدئویی لینکدین خود استفاده کنید؟ آیا تا به حال در لینکدین کمپین ویدئویی اجرا کرده اید؟ آیا نتایج راضی کننده بوده است؟ لطفا نظرات خود را در زیر با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: Social Media Examiner

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟