چطور در اینستاگرام بیوی جذاب و تاثیرگذار ایجاد کنید؟
5/5 (7)

بیوی جذاب اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

چطور در اینستاگرام بیوی جذاب و تاثیرگذار ایجاد کنید؟

در مطلب پیش در مورد ایجاد استوری جذاب در اینستاگرام صحبت کردیم. در این مطلب با آموزش طراحی بیوی اینستاگرام همراه شما هستیم.

آخرین بار چه زمانی بیوی اینستاگرام خود را بروز رسانی کردید؟

داشتن یک بیوی خوب بیش از گذشته در جذب فالوورهای جدید به شما کمک میکند. درست همانطور که هدف شما این است که بازدیدکنندگان وبسایت را به مشتری تبدیل کنید، هدف پروفایل اینستاگرام شما نیز باید تبدیل بازدیدکننده به فالوور باشد.این بدان معنی است که باید بیوی اینستاگرام شما به قدری قوی باشد که در اولین نگاه تاثیر خود را بر مخاطب بگذارد.

اگر مشتاق هستید بدانید چطور یک بیوی جذاب و تاثیرگذار ایجاد کنید، نکات زیر را بخوانید!

از بیوی اینستاگرام خود برای جذب مخاطبان ایده آل استفاده کنید

اگر میخواهید در اینستاگرام فالوورهای جدید جذب کنید، باید بدانید که مخاطب میخواهد فورا بداند صفحه شما در چه مورد است و فعالیت شما در چه زمینه ای است. یک بیوی خوب به مخاطب میگوید که این کسب و کار چیست و چه کاری انجام میدهد.


مطلب مرتبط: 21 راه ساده برای جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام


اگر میخواهید یک مهارت، حرفه، سرگرمی یا علاقه مندی خاص خود را برجسته کنید، باید این اطلاعات را در بیوی اینستاگرام خود بگنجانید. همچنین ایده خوبی است که در بیوی پروفایل خود بر روی چگونگی کمک و الهام بخشیدن به مخاطب تمرکز کنید.

اگر بیو را به گونه ای بنویسید که به طور مستقیم با مخاطب هدف صحبت کنید، میتوانید فالوورهای باکیفیت تر و متناسب با برند خود جذب کنید و احتمال اینکه آنها به مشتری تبدیل شوند بیشتر است.


مطلب مرتبط: خرید فالوور اینستاگرام ارزشمند است یا خیر؟


بیوی اینستاگرام The Wing’s مثال خوبی در این زمینه است. در بیو به طور شفاف و مستقیم فعالیت شرکت شرح داده شده است به گونه ای که حتی اگر شما اولین بازدید کننده هستید، همان لحظه متوجه میشوید که این حساب یک فضای همکاری برای زنان است.

The Wing

باید فکر کنید از 150 کاراکتر در بیوی اینستاگرام خود، چگونه استفاده کنید تا بتوانید مشتریان بالقوه را جذب کنید، افرادی که به احتمال زیاد دکمه فالو را فشار میدهند!

از فیلد نام برای به اشتراک گذاری کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید

بخش بعدی، نام شماست که با نام کاربری شما متفاوت است. در حالیکه بسیاری از مردم از نام کاربری خود در بیو استفاده میکنند، اما با اینکار در واقع شما یک فرصت از دست میدهید زیرا کلمات موجود در بخش نام در واقع در اینستاگرام قابل جستجو هستند! یک استراتژی بهتر این است که از کلمات کلیدی هدفمند استفاده کنید.

سعی کنید کلمات کلیدی ای استفاده کنید که فالوورهای شما در جستجوها از آن استفاده میکنند. این کلمات کلیدی میتواند حوزه کاری شما یا محصولی باشد که شما میفروشید. هنگامیکه کلمات کلیدی مناسب را پیدا کردید، آنها را در فیلد نام خود قرار دهید.

به عنوان مثال، اگر حساب کاربری conscious.kin در بخش نام عبارت Clean Beauty. Natural Skincare را نمی نوشت ، در نتایج جستجوی محصولات طبیعی مراقبت از پوست نمایش داده نمیشد.

conscious.kin

پس از انجام جستجوی سریع برای “محصولات طبیعی مراقبت از پوست”، من توانستم این فروشگاه را پیدا کنم و با مشاهده سریع بیوی آن در مورد فعالیت این پیج و محصولاتش اطلاعات کسب کنم.

زمانیکه تصمیم میگیرید برند خود را در اینستاگرام ارائه کنید، باید بدانید بازدیدکنندگان به دنبال چه چیزی هستند و بررسی کنید چگونه میتوانید بیشترین اطلاعات را در کمترین زمان به آنها ارائه کنید.

اضافه کردن لینکهای قابل کلیک در بیوی اینستاگرام برای منشن کردن اکانتهای مرتبط و به اشتراک گذاری هشتگ برند خود

قبل از مارس 2018، کاربران فقط یک لینک قابل کلیک کردن میتوانستند در اینستاگرام قرار دهند، آدرس لینک در پایین قسمت بیو. اما از آن زمان به بعد، هر نام کاربری یا هشتگی که به بیوی اینستاگرام خود اضافه کنید، قابل کلیک کردن خواهند بود!

زمانیکه یک # یا @ را در بیوی خود قرار میدهید، به طور خودکار قابل کلیک کردن خواهد شد و بازدیدکنندگان را به بک هشتگ یا یک پروفایل دیگر هدایت میکند. این بدان معنی است که شما میتوانید پروفایل کسب و کار خود در اینستاگرام را در بیوی اینستاگرام خود تبلیغ کنید یا با منشن کردن کاربری اینستاگرام شرکت خود، جاییکه کار میکنید را به اشتراک بگذارید.

اضافه کردن لینکهای قابل کلیک در بیوی اینستاگرام

اگر یک برند بزرگی مانند nike هستید، میتوانید از این قابلیت به عنوان یک فرصت برای لینک به سایر حسابهای برند خود مانند nikewomen استفاده کنید.

پس از اضافه کردن نام کاربری قابل استفاده، میتوانید هشتگ نیز اضافه کنید! با افزودن هشتگ به بیوی اینستاگرام خود، بازدیدکنندگان پروفایل میتوانند به طور مستقیم با کلیک روی هشتگ، محتواها را مشاهده کنند. بنابراین این یک فرصت عالی برای به اشتراک گذاری هشتگ برند است.


مطلب مرتبط: 25 نکته کاربردی برای ساختن برند در اینستاگرام


قرار دادن هشتگ در بیو باعث نمیشود پروفایل شما از طریق جستجوی آن هشتگ قابل مشاهده شود. اما اضافه کردن هشتگهای برند در بیوی اینستاگرام یک راه عالی برای به اشتراک گذاری جامعه خود و دعوت ازدیگران برای شرکت در آن است.

چطور در اینستاگرام بیوی جذاب و تاثیرگذار ایجاد کنید؟

جذب ترافیک و فروش بیشتر با استفاده از Linkin.bio

اگر میخواهید در بیوی اینستاگرام از لینک استفاده کنید تا ترافیک را به لینکهای مختلف مانند پستهای وبلاگ، صفحات مقصد کمپین یا صفحات مربوط به محصول هدایت کنید، با استفاده از Linkin.bio میتوانید خیلی راحت تر اینکار را انجام دهید.

به جای اینکه برای هماهنگی با آخرین پست خود به طور مرتب لینک و فراخوان را تغییر دهید، Linkin.bio یک صفحه مقصد قابل کلیک و قابل خرید برای همه پستهای اینستگرام ایجاد میکند.

Linkin.bio

استفاده از Linkin.bio، باعث میشود که خیلی راحت تر بازدیدکنندگان را به محصولات یا صفحات خاص هدایت کنید، بدون اینکه مجبور باشید لینک را در بیوی اینستاگرام خود به روز کنید!

فالوورهای شما (و مشتریان آینده) فید اینستاگرام خود را مانند یک مجله یا کاتالوگ مرور میکنند و ممکن است به مطلب یا محصولی علاقه مند باشند که چند پست در مورد آن وجود داشته باشد. اما اگر لینک موجود در بیوی اینستاگرام شما مطابقت نداشته باشد، نمیتوانند آن پست وبلاگ یا محصول خاص را پیدا کنند Linkin.bio. پیدا کردن محصولات و مطالب آنلاین را برای فالوورهای شما بسیار آسان میسازد.

چطور در اینستاگرام بیوی جذاب و تاثیرگذار ایجاد کنید؟

Linkin.bio کمک میکند لینک موجود در بیوی اینستاگرام منجر به بازدید، ثبت نام، تبدیل و درآمد بیشتر شود و مزیتی که دارد این است که میتوانید با این قابلیت تا پنج لینک مختلف و یا صفحات محصول را در یک پست تگ کنید!

با Linkin.bio میتوانید انواع مختلف محصولات را به صفحه هر محصول در وبسایت خود لینک دهید. همچنین میتوانید از Linkin.bio برای ایجاد پستهای اینستاگرام به سبک round-up، هدایت بازدیدکنندگان به پستهای متعدد وبلاگ یا مقالات از یک تصویر استفاده کنید.

چطور در اینستاگرام بیوی جذاب و تاثیرگذار ایجاد کنید؟

با بررسی کردن آنالیز خود حتی میتوانید اثرگذاری پستهای خود را  ببینید. میتوانید بینید تعداد کلیکهای هر پست اینستاگرام شما چقدر است و کدام محتوا بیشترین ترافیک را دارد.

همچنین میتوانید ردیابی UTM با Google Analytics فعال کنید تا بتوانید ROI را از  اینستاگرام محاسبه کنید و بدانید از هر پست اینستاگرام دقیقا چه مقدار فروش ایجاد میشود.


مطلب مرتبط: چطور با اضافه کردن پارامترهای UTM به لینکها، آنها را آنالیز کنید؟


Later app

یک فراخوان برای لینک موجود در بیوی جذاب خود اضافه کنید

قسمت دوم بیوی اینستاگرام شما باید به عنوان یک فراخوان برای لینک بیو استفاده شود. از آنجاییکه  اینستاگرام تنها یک لینک در پروفایل به شما میدهد، ایده خوبی است که از آخرین خط استفاده کنید تا به مخاطب بگویید در صورت کلیک روی لینک، چه اتفاقی خواهد افتاد.

فراخوان برای لینک موجود در بیو

به عنوان مثال، اگر پیشنهاد جدید یا آفرهایی با محدودیت زمان ارائه میدهید، اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان شما از آن مطلع میشوند. برند چای Bon Temps هم از متن و هم از ایموجی برای جلب توجه مخاطب به لینک استفاده میکند:

چطور در اینستاگرام بیوی جذاب و تاثیرگذار ایجاد کنید؟

شما فقط 150 کاراکتر در اختیار دارید، بنابراین نگران نباشید و از ایموجی ها برای صرفه جویی در فضا استفاده کنید و شخصیت و هویت برند خود را به پروفایلتان اضافه کنید!


مطلب مرتبط: چطور در شبکه های اجتماعی از ایموجی استفاده کنیم؟


با تبدیل پروفایل خود به یک پروفایل کسب و کار، تماس مخاطب با برند خود را تسهیل کنید

اگر میخواهید پروفایل اینستاگرام شما به صورت یک شعبه خرید شما باشد، باید کاری کنید تا مخاطب به راحتی با شما تماس بگیرد و موقعیت مکانی شما را بیابد. یکی از بهترین راههای انجام این کار این است که پروفایل اینستاگرام خود را از شخصی به کسب و کار تغییر وضعیت دهید.


مطلب مرتبط: لزوم ایجاد پروفایل کسب و کار در اینستاگرام


تبدیل شدن به یک پروفایل کسب و کار علاوه بر امکان تبلیغ و ایجاد پستهای تبلیغاتی، اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام و دسترسی به آنالیز داخلی خود اینستاگرام، به شما امکان اضافه کردن اطلاعات تماس اصلی به طور مستقیم در بیوی جذاب شما را نیز میدهد.


مطلب مرتبط: 3 ابزار جهت افزایش تعداد لینک در Bio اینستاگرام


پروفایل کسب و کار

هنگامیکه پروفایل خود را به کسب و کار تغییر وضعیت دادید، میتوانید آدرس ایمیل، شماره تلفن و آدرس فیزیکی خود را در پروفایل خود اضافه کنید.

هنگامیکه این تنظیمات انجام شد، بازدید کننده پروفایل میتواند به راحتی بر روی هر یک از این لینکها در بیوی شما کلیک کند و از طریق ایمیل یا تماس تلفنی به طور مستقیم به شما دسترسی پیدا کند. یا به صورت حضوری به مکان کسب و کار شما بیاید.

به اشتراک گذاری بهترینهای استوری اینستاگرام خود بصورت Highlight در بیوی اینستاگرام

یکی از بزرگترین و هیجان انگیزترین افزونه های بیوی اینستاگرام، Highlight استوری اینستاگرام است! هایلایت استوری اینستاگرام مجموعه های دائمی از بهترین استوری های شما هستند که میتوانید آنها را در پروفایل اینستاگرام خود پین کنید.

هایلایت ها درست زیر بیو قرار میگیرند. هایلایت استوری برای پروفایل شما مانند تریلر فیلم، فید اینستاگرام شماست و بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن بهترین بخشهای برندتان با بازدیدکنندگان جدید پروفایلتان است.

چطور در اینستاگرام بیوی جذاب و تاثیرگذار ایجاد کنید؟

 


مطلب پیشنهادی: 8 نکته برای جذب فالوور در اینستاگرام


اگر یک فروشگاه آنلاین لباس هستید، احتمالا یک صفحه متفاوت در وبسایت برای لباسهای مختلف (تاپ، دامن، شلوار، پیراهن، اکسسوری و …) دارید. میتوانید از همان “صفحات” وبسایت خود برای چیزی که میخواهید هایلایت کنید، الهام بگیرید.

هایلایت اینستاگرام به شما این امکان را میدهد خیلی بیشتر از چند جمله ای که در بیو میتوانید قرار دهید، به اشتراک بگذارید. به همین دلیل است که باید برای آن استراتژی داشته باشید.

به عنوان مثال، Bando از هایلایت استوری اینستاگرام خود برای تبلیغ محصولاتش، به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد شرکت، پاسخگویی به سوالات متداول و دعوت از بازدیدکنندگان پروفایل به تماشای پشت صحنه استفاده میکند:

Bando

هایلایت استوری اینستاگرام به برندها این امکان را میدهد تا اطلاعات بیشتری را با بازدیدکنندگان پروفایل به اشتراک بگذارند.


مطلب مرتبط: چگونه در استوری اینستاگرام لینک اضافه کنید؟


نتیجه گیری از نحوه ایجاد بیوی جذاب در اینستاگرام

همانطور که می بینید، بیوی اینستاگرام شما بخش فوق العاده مهمی برای جذب مخاطب ایده آل، جذب ترافیک بیشتر برای محصولات و خدمات شما و فروش بیشتر است! و اکنون با کمک ابزارهای زیادی که موجود هستند، زمان مناسبی برای بازبینی بیوی اینستاگرام فعلی شماست تا اطمینان حاصل کنید با یک بیوی جذاب تاثیر اولیه شگفت انگیزی بر مخاطب میگذارید.


مطلب مرتبط: نحوه ایجاد، استفاده و تجزیه و تحلیل استوری اینستاگرام


منبع: Later Blog

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟