بهینه سازی مدت زمان حضور در اینستاگرام
4.29/5 (7)

بهینه سازی مدت زمان حضور در اینستاگرام در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

معرفی ابزارهای جدید بهینه سازی مدت زمان حضور در اینستاگرام

اینستاگرام در حال تست دو ویژگی جدیدش است که به کاربران این اطلاعات را میدهند که چه زمانی را در برنامه صرف کرده اند. این امر به بهینه سازی مدت زمان حضور در اینستاگرام میپردازد و میتواند به سلامت روان کاربران کمک کند. در واقع الگوریتم جدید اینستاگرام تا حدودی مساله FOMO را از بین میبرد. FOMO  همان ترس از دست دادن مطالب و رویدادهای جدید در زمان نبود در شبکه های اجتماعی است.

ابزارهای جدید چگونه در بهینه سازی زمان کمک می کنند؟

نخستین گام در این رابطه سنجش میزان زمان صرف شده در برنامه توسط TechCrunch است. برنامه در یک تب جدید به نام Usage Insights زمان صرف شده در برنامه را چک میکند.

insta-usage1

این اطلاعات به بیشتر کاربران کمک میکند که در زمان سپری شده در اپلیکیشن بازنگری کند.

اینستاگرام همچنین در حال تست نوتیفیکیشن جدیدی است که به کاربران این امکان را میدهد مشغول پستهای تمامی افرادی که آن ها را فالو کرده اند نباشند و فقط پست های افرادی که مشخص شده به او اعلام شود که در این صورت زمان اسکرول کردن صفحه اصلی کاهش مییابد.

هدف هر دو اقدام بالا فراهم کردن شرایطی برای کمک به کاربران جهت تشخیص عادات و علایق خود و کاهش استفاده غیر ضروری و بی هدف میباشد. به نظر میرسد بیشترین تمرکز اینستاگرام و شرکت بالاسری آن فیسبوک افزایش رضایت از کاربرد استفاده کنندگان جهت پیشبرد اهداف بزرگتر و حرکت رو به جلو است.

وقت گذرانی در شبکه های اجتماعی و سلامت روان

دسامبر گذشته فیسبوک گزارشی منتشر کرد که در آن به بررسی تاثیرات روانشناختی زمان صرف شده در بسترهای اجتماعی میپرداخت. این گزارش نشان داد که منفعل شدن در مقابل شبکه های اجتماعی میتواند تاثیر بدی روی سلامت روان بگذارد و تعامل فعال با ارتباطات دیجیتالی اثرات مثبتی بر روان افراد دارد.

این گزارش اولین گزارشی بود که فیسبوک در ان تصدیق کرد که بسیاری مطالعات و تحقیقات تاکید میکنند که استفاده از رسانه های اجتماعی میتوانند منجر به افزایش نرخ افسردگی و اضطراب شود و در کل برای سلامتی مناسب نیستند.

این تصدیق فیسبوک را به سمت تعهد برای بهبود فرآیندهای خود پیش برد و این طور بیان کرد که:

” ما در حال تلاشیم تا به سوی فیسبوکی برویم که منجر به افزایش تعاملات اجتماعی شود در حالیکه زمان کمتری از کاربران بگیرد. در این راستا زاکربرگ عنوان کرد که ما میخواهیم زمان سپری شده افراد در فیسبوک در جهت ترغیب آن ها به تعاملات اجتماعی معنی دار باشد.”

این انگیزه جدید منجر به بازنگری در الگوریتم فید خبری در مورد اولویت بندی تعاملات فردی شد و به نظر می رسد که فیسبوک تمرکزش را روی گروهی از افراد گذاشته است که با اطلاعاتشان به کاربران کمک می کنند و با انجمن ها و اجتماعات موثر به کاربران یاری می رسانند.

به نظر میرسد این ابزارهای جدید اینستاگرام همگی در یک راستا هستند. به خصوص در مورد اینستاگرام که اکثر مخاطبانش به خاطر ماهیت بصری آن، جوانترها هستند به نوعی پیشران تلقی میشود و در مبحث افسردگی میتواند تاثیر گذار باشد.

 

منبع : Instagram Tests New Tools to Help Users Track Time and Usage In-App

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟