4.5/5 (14)

بهینه سازی تبلیغات ویدئویی فیسبوک در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

بهینه سازی تبلیغات ویدئویی فیسبوک در گزارش جدید منتشر شده از این پلتفرم

در مطلب قبلی در مورد هایلایت استوری فیسبوک صحبت کردیم و امروز به بحث بهینه کردن تبلیغات ویدئویی در فیسبوک میپردازیم.

همانطور که بارها و بارها شنیده اید، ویدئوها کاربردی ترین محتواها در شبکه های اجتماعی هستند و فیسبوک نیز از این قضیه جدا نیست. بهینه سازی تبلیغات ویدئویی فیسبوک بحث تاثیرگذاری است که میتواند در عملکرد بازاریابان شبکه های اجتماعی نقش داشته باشد.

تحقیقات نشان میدهند که ویدئو با فرمت فیسبوک، دسترسی بهتری دارد و مخاطبان را درگیر خودش میکند.

با توجه به تغییراتی که در الگوریتم فیسبوک ایجاد شده و ناخودآگاه ترافیک را کاهش داده و اخبار کمتری در فید خبری افراد مشاهده میشود، ایجاد محتوای ویدئویی راهی است برای ارتباط موثرتر با مخاطبانتان. منطقی است که فیسبوک برای کمک به این امر، ابزارهایی را فراهم نموده تا خلق ویدئو نسبت به تهیه عکس و محتوای متنی راحت تر باشد. مخصوصا برای کسب و کارها ولی از جهت افرایش کارایی باید ویدئوهایی خلق شوند که محتوای جذاب و تاثیرگذاری داشته باشند.

با گسترش facebook watching که در واقع سرویس پخش ویدئو میباشد و برنامه های زنده و یا ضبط شده را برای همه نواحی پخش میکند. گزارش جدیدی منتشر شده که به نظر میرسد عملکرد مطلوبی در بین گروه های سنی مختلف و انواع مصارف داشته باشد.

فیسبوک اشاره میکند که تفکیک رفتارها بسیار مهم است. بی شک آنچه که شما بعد از دیدن ویدئوی استوری دوستان خود در تعطیلات تجربه میکنید با آنچه از تماشای NETflix تجربه میکنید، متفاوت است و چون فیسبوک در هر دوی این زمینه ها آپشنهای تبلیغاتی دارد پس برای تبلیغ کنندگان مهم است که بدانند چطور پیامشان به افراد میرسد و چه ذهنیتی ایجاد میکند.

بهینه سازی تبلیغات ویدئویی

تحقیقات مختلفی در مورد ویدئوهای پخش شده در فیسبوک و چگونگی رفتار مخاطبان انجام شده است و نتایج مختلفی را در بر داشته اند از جمله اینکه معمولا افراد تحمل دیدن ویدئوهای تبلیغاتی طولانی را ندارند و به ندرت ویدئوهای بیشتر از 15 ثانیه را تا پایان آن نگاه میکنند و یا اینکه ویدئوهای تبلیغاتی منتشر شده در Facebook Watch تا 5 برابر بیشتر بینندگان را درگیر خودش میکند تا ویدئوهای تبلیغاتی منتشر شده در فید خبری و همچنین توجه افراد با سنین کمتر (معمولا بین 18 تا 24 سال) 75 درصد توجه افراد بیشتر از 45 سال است و علاقه کمتری به دنبال کردن ویدئوهای طولانی تر دارند.

نکات مهم و قابل توجه در تهیه ویدئوهای تبلیغاتی به صورت زیر است:

1- پیامتان را با انتظارات افراد تطبیق دهید

برای تبلیغات زیرپوستی که بخواهد با حرکتی نامحسوس پیامی را انتقال دهد، معمولا ویدئوهای مربوط به استوری بهتر جواب میدهند ولی برای تبلیغ مستقیمی که بخواهد اطلاعات بیشتری در مورد محصولی جدید ارایه کند، بهتر است در قالب ویدئوهای مستقیم بیان شوند.

2- رفتار مخاطب هدف را در ساخت ویدئو در نظر بگیرید

رفتار مخاطبان خاص در تهیه تبلیغ مهم است. گاهی باید با توجه به مخاطبان جوان ویدئو بسیار کوتاه 6 ثانیه ای تهیه کرد و پیام را به سرعت انتقال داد و گاهی تا 15 ثانیه وقت دارید تا محصول جدید را به مخاطبان قدیمی تان نشان دهید.

3- برای اندازه گیری عملکرد ویدئو تبلیغاتی محل عرضه آن را در نظر بگیرید

فیسبوک اشاره میکند که تبلیغ کنندگان نباید عملکرد ویدئوهایشان در بسترهای مختلف را با هم مقایسه کنند. عملکرد ویدئوی تبلیغاتی در فید خبری با آنچه در Facebook Watch قرار میدهید، متفاوت است.

 

منبع: Social Media Today

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟