راهکارهای بهبود فروش کالا و خدمات در اینستاگرام
4.75/5 (4)

بهبود فروش کالا و خدمات در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

راهکارها و ترفندهای بهبود فروش کالا و خدمات در اینستاگرام

در این مطلب سعی داریم شما را با نکات و راهکارهای موثر جهت افزایش و بهبود فروش کالا و خدمات در اینستاگرام آشنا کنیم. بهترین و بیشترین استفاده از این مطلب را مالکان پیجهایی با موضوع بازار و فروشگاه در شبکه های اجتماعی دارند.

1. کیفیت تصاویر

بسیار توجه کنید، مهمترین و اولین اصل شبکه اجتماعی اینستاگرام کیفیت و تاثیرگذاری تصاویر و عکس هاست. پس بهترین تصاویر از محصولات و خدمات خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

نکته 1: مهارت تصویر برداری و عکسبرداری خود را هر چه میتوانید تقویت کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: ارسال تصاویر با کیفیت در اینستاگرام


2. تگ گذاری

تگ گذاری بر روی تصاویر و عکسهای شبکه اجتماعی اینستاگرام از ضروریات است. با تگ گذاری مناسب، میتوانید محصولات و خدمات خود را در لیست نتایج جستجوی اینستاگرام وارد کنید و شانس دیده شدن مطالب را افزایش دهید.

نکته 2: حتما با اصول تگ نویسی آشنا شوید و برای تگ گذاری مطالب از آن بهره بگیرید.

3. پاسخ به سوالات

به سوالات حتما پاسخ مناسب دهید و هر شخص که در اکانت شما سوالی پرسید حتما جوابگو باشید. ضمنا در نظر داشته باشید شما میتوانید راههای ارتباطی ویژه برای فروش و مشاوره محصولات و خدمات تعیین کنید مانند اعلام شماره تلفن برای تماس و یا ارسال پیام کوتاه و نیز اکانتهای ایمیل، تلگرام و …

نکته 3: همواره در زمانهای تعیین شده پاسخگو باشید و با در نظر گرفتن بیشترین سهولت دسترسی، اکانتهای ارتباطی فروش و مشاوره محصولات و خدمات خود را مهیا کنید.

4. ارسال رایگان محصولات

در حال حاضر خیلی ها از این راهکار استفاده میکنند. بدین صورت که پس از شناسایی صفحات اینستاگرام با تعداد دنبال کنندگان مناسب، با هماهنگی قبلی با مالک پیج محصول و خدمت خود را برای او به صورت رایگان ارسال و یا ارائه کنید تا در صورت رضایت با به اشتراک گذاری تصویری از محصول و ارائه خدمت شما در پیج اینستاگرام و تگ کردن صفحه شما، کاربران را ترغیب به سایر محصولات و خدمات شما کند. حتما این راهکار را امتحان کنید و به خاطر داشته باشید که در صورت عدم رضایت مالک صفحه اینستاگرام از محصول و یا خدمت شما، نباید رفتار بدی از خود نشان دهید.

نکته 4: در زمان انتخاب صفحات اینستاگرام، حتما صفحه و یا پیج هایی را برگزینید که به سبک و نوع کالا/محصولات و یا خدمات شما نزدیک و ارتباط موضوعی با کالاها و خدمات شما داشته باشد.

5. تبلیغ کردن

انجام تبلیغ در دیگر صفحات و پیج های اینستاگرام نیز یکی از راههای رایج بازاریابی جهت بهبود فروش کالا و خدمات در اینستاگرام است ولی حتما این نکته را در نظر داشته باشید که تعداد فالوورهای این صفحات دلیلی بر تاثیر مثبت تبلیغات در آنها نیست. در کنار تعداد دنبال کنندگان حتما به تعداد لایک های مطالب آن صفحه نیز توجه کنید که حداقل 3 درصد تعداد فالوورها، پستها لایک شده باشند.

نکته 5: حتما و صفحات و پیج های مرتبط با موضوع محصولات و خدمات خود را برای تبلیغ انتخاب کنید و زمان زیادی برای تهیه عکس و متن تبلیغ صرف کنید چون از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


مطلب آموزشی مرتبط: تبلیغات اینستاگرام و راهنمای کامل کسب و کار


6. خلاقیت داشتن

مطمئن باشید برای موفقیت سریعتر، خلاقیت از کلیدهای اصلی است. سعی کنید محصولات و خدماتی را ارائه بدهید که یا تا حالا ارائه نشده و ایده جدیدی را به کاربران نمایش میدهد و یا اگر مشابه کارهای قبلی را انجام میدهید حتما تغییر خاصی به آن اضافه کنید مثل تصاویر، قیمت، کیفیت، روشهای پرداخت، ضمانت و … .

نکته 6: اطمینان حاصل کنید که هدف از خلاقیت و یا ایجاد تغییر حتما رفع یک نقص و یا برآورد یک نیاز از مشتریان شما باشد.


مطلب آموزشی مرتبط:  اکانتهای خلاق اینستاگرام و روشهای خلاقیت 


Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

بهبود فروش کالا و خدمات در اینستاگرام

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟