5/5 (1)

آشنایی با راهکارها و ترفندهای بهبود فروش کالا و خدمات در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت باکس “

راهکارهای بهبود فروش کالا و خدمات در اینستاگرام

در این مطلب سعی داریم شما را با نکات و راهکارهای موثر جهت افزایش و بهبود فروش کالا و خدمات در اینستاگرام آشنا کنیم. بهترین و بیشترین استفاده از این مطلب را مالکان پیج هایی با موضوع بازار و فروشگاه در این شبکه اجتماعی می توانند انجام دهند.

1. کیفیت تصاویر

بسیار توجه کنید ، مهمترین و اولین اصل شبکه اجتماعی اینستاگرام کیفیت و تاثیرگذاری تصاویر و عکس هاست. پس بهترین تصاویر از محصولات و خدمات خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

نکته 1 : مهارت تصویر برداری و عکسبرداری خود را هر چه می توانید تقویت کنید.

 

2. تگ گذاری

تگ گذاری بر روی تصاویر و عکس های شبکه اجتماعی اینستاگرام از ضروریات است. با تگ گذاری مناسب ، می توانید محصولات و خدمات خود را در لیست نتایج جستجوی اینستاگرام وارد کنید و شانس دیده شدن مطالب را افزایش دهید.

نکته 2 : حتما با اصول تگ نویسی آشنا شوید و برای تگ گذاری مطالب از آن بهره بگیرید.

 

3. پاسخ به سوالات

به سوالات حتما پاسخ مناسب دهید و هر شخص که در اکانت شما سوالی پرسید حتما جوابگو باشید. ضمنا در نظر داشته باشید شما می توانید شما می توانید راههای ارتباطی ویژه برای فروش و مشاوره محصولات و خدمات تعیین کنید مانند اعلام شماره تلفن برای تماس و یا ارسال پیام کوتاه و نیز اکانت های ایمیل ، تلگرام و …

نکته 3 : همواره در زمان های تعیین شده پاسخگو باشید و با در نظر گرفتن بیشترین سهولت دسترسی ، اکانت های ارتباطی فروش و مشاوره محصولات و خدمات خود را مهیا کنید.

 

4. ارسال رایگان محصولات

در حال حاضر خیلی ها از این راهکار استفاده می کنند. بدین صورت که پس از شناسایی صفحات اینستاگرام با تعداد دنبال کنندگان مناسب ، با هماهنگی قبلی با مالک پیج محصول و خدمت خود را برای او به صورت رایگان ارسال و یا ارائه کنید تا در صورت رضایت با به اشتراک گذاری تصویری از محصول و ارائه خدمت شما در پیج اینستاگرام و تگ کردن صفحه شما ، کاربران را ترغیب به سایر محصولات و خدمات شما کند. حتما این راهکار را امتحان کنید و به خاطر داشته باشید که در صورت عدم رضایت مالک صفحه اینستاگرام از محصول و یا خدمت شما، نباید رفتار بدی از خود نشان دهید.

نکته 4 : در زمان انتخاب صفحات اینستاگرام ، حتما صفحه و یا پیج هایی را برگزینید که به سبک و نوع کالا/محصولات و یا خدمات شما نزدیک و ارتباط موضوعی با کالا ها و خدمات شما داشته باشد.

 

5. تبلیغ کردن

انجام تبلیغ در دیگر صفحات و پیج های اینستاگرام نیز یکی از راه های رایج بازاریابی است ولی حتما این نکته را در نظر داشته باشید که تعداد فالوور های این صفحات دلیلی بر تاثیر مثبت تبلیغات در آنها نیست. در کنار تعداد دنبال کنندگان حتما به تعداد لایک های مطالب آن صفحه نیز توجه کنید که حداقل 3 درصد تعداد فالوور ها ، پست ها لایک شده باشند.

نکته 5 : حتما و صفحات و پیج های مرتبط با موضوع محصولات و خدمات خود را برای تبلیغ انتخاب کنید و زمان زیادی برای تهیه عکس و متن تبلیغ صرف کنید چون از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

6. خلاقیت داشتن

مطمئن باشید برای موفقیت سریع تر ، خلاقیت از کلیدهای اصلی است. سعی کنید محصولات و خدماتی را ارائه بدهید که یا تا حالا ارائه نشده و ایده جدیدی را به کاربران نمایش می دهد و یا اگر مشابه کارهای قبلی را انجام می دهید حتما تغییر خاصی به آن اضافه کنید مثل تصاویر ، قیمت ، کیفیت ، روش های پرداخت ، ضمانت و … .

نکته 6 : اطمینان حاصل کنید که هدف از خلاقیت و یا ایجاد تغییر حتما رفع یک نقص و یا برآورد یک نیاز از مشتریان شما باشد.

 


 

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟