بهبود تصاویر اینستاگرام و 4 نکته برای ایجاد عکسهای بهتر
4.75/5 (8)

بهبود تصاویر اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

چگونه تصاویر اینستاگرام خود را بهبود ببخشیم

در مطلب پیش در مورد نحوه اپلیکیشن های تولید استوری در اینستاگرام صحبت کردیم. در این مطلب با روشهای استفاده از تصاویر و ویدئوهای آماده بیشتر آشنا خواهیم شد.

آیا از بازاریابی توسط تصاویر اینستاگرام خود راضی هستید؟ به دنبال راهنمایی و نکاتی برای بهبود عکسهای خود هستید؟

در این مقاله چهار نکته برای کمک به شما در ایجاد عکسهای بهتر ارائه خواهیم کرد تا بتوانید توجه مخاطب را جلب کنید، کلیک بیشتری جذب کنید و درآمد بیشتری کسب کنید.

چرا تصویر خوب و باکیفیت در اینستاگرام بسیار مهم است؟

چرا باید برای بهبود تصاویر اینستاگرام خود اقدام کنیم؟

تصاویری که در اینستاگرام پست میکنید میتواند منجر به کاهش فروش یا افزایش فروش شما شود، بخصوص اگر برای جذب فروش از پستهای اینستاگرام shoppable استفاده میکنید.

پستهای Shoppable کار خرید مستقیم از فید را برای فالوورهای شما راحت میکند. از طریق پستهای shoppable، مصرف کنندگان به طور مستقیم از فید اینستاگرام به صفحات مختلف محصول در وب سایت هدایت میشوند که به راحتی میتوانید محصولات مورد نظرشان را خریداری کنند. از زمان ادغام پستهای قابل خرید (shoppable)، ترافیک اینستاگرام “فروشگاه TYME” حدود 44 درصد افزایش یافته است.

تصویر خوب و باکیفیت در اینستاگرام

در سال 2018، اینستاگرام پستهای قابل فروش در استوری مانند پستهای shoppable را نیز ایجاد کرد. فالوورها در هنگام مشاهده استوری روی محصول مورد علاقه خود ضربه میزنند و به صفحه محصول در وبسایت هدایت میشوند.

تصویر خوب و باکیفیت در اینستاگرام

با توجه به اینکه تعداد زیادی از مصرف کنندگان برای کمک به تصمیم گیری در خرید، به شبکه های اجتماعی وابسته هستند، مهم است که محصولات خود را در بهترین حالت نمایش دهید. در اینجا چند نکته برای بهبود تصاویر اینستاگرام جهت استفاده در بازاریابی اینستاگرام ارائه میکنیم.


مطلب مرتبط: فروش محصولات با Instagram Shopping


1. یک سبک بصری انتخاب کنید

اولین قدم برای ایجاد تصاویر جذاب محصول این است که برند خود را در کنار ظاهر و زیبایی شناسی متناسب با آنرا بشناسید. در حالیکه عکاسی محصول روی محصولات شما تمرکز میکند، شخصیت برند شما باید در هر عکسی که در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی پست میکنید، مشخص باشد.

زمانی صرف کنید و به این فکر کنید که میخواهید تم فید اینستاگرام شما چگونه باشد. برای کمک به این کار، به عقب برگردید و چارچوب های برند خود از جمله پالت رنگ، تایپوگرافی، لوگو، الگوها، آیکونها و غیره را بازبینی کنید. این اطلاعات به عکاسی و در نهایت به ظاهر اینستاگرام شما کمک میکند.

بهبود تصاویر اینستاگرام با ایجاد سبک بصری

Oh Happy Day Party Shop یک فید روشن و رنگی دارد، که از یک پالت رنگی با رنگهای زنده تشکیل شده است.

بهبود تصاویر اینستاگرام با ایجاد سبک بصری

اگر برند شما دارای پالت رنگ ملایم تر باشد، فید شما میتواند بیشتر شبیه به Posh Little Cakes باشد.

بهبود تصاویر اینستاگرام با ایجاد سبک بصری

پس از شناخت ظاهر و زیبایی شناسی برند خود، زمان شروع عکسبرداری از محصولات و تست عناصر مختلف است.


مطلب مرتبط: نحوه کار الگوریتم اینستاگرام در جذب بیشتر کاربران


به خاطر داشته باشید که عکسهای خود را از زاویه های مختلف قرار دهید

با اینکه خرید کالا به صورت آنلاین برای مشتریان راحت است اما اغلب اولین باری که آنها محصولی که خریداری کرده اند را می بینند زمانی است که به دست آنها برسد. پس عکسهای محصول شما باید به دقت عکسبرداری شوند تا مشتریان دچار سردرگمی نشوند و مرجوعی به حداقل برسد.

برای اضافه کردن چندین عکس به یک پست اینستاگرام، روی آیکونی که دور آن خط کشیده شده کلیک کنید.

اضافه کردن چندین عکس به یک پست اینستاگرام

2. از تکنیکهای ترکیب بندی صحیح استفاده کنید

ترکیب عکس این است که چگونه عناصر بصری را در یک عکس بچینید. ترکیب بندی خوب در عکس محصول، نگاه بیننده را به سمت آیتم مورد نظر هدایت میکند. در اینجا 4 تکنیک ترکیب بندی مخصوص عکاسی محصول را ارائه خواهیم کرد:

قانون یک سوم

قانون یک سوم، یک تکنیک پایه ترکیب عکس است که ممکن است با آن آشنا باشید. هنگام ایجاد عکس، تصویر خود را به سه قسمت تقسیم کنید، هم به صورت افقی و هم عمودی، و محصول خود را جایی که خطوط قطع میشوند، قرار دهید.

در این پست، میتوانید ببینید که چگونه Everlane مدل را جایی که خطوط قطع شده اند قرار داده است.

بهبود تصاویر اینستاگرام با قانون یک سوم

اگر برای گرفتن عکس از آیفون استفاده میکنید، میتوانید برای دیدن خطوط در اپ دوربین قابلیت Grid را فعال کنید. برای فعال کردن این قابلیت، به Settings>Camera>Grid بروید.

قابلیت Grid

همچنین میتوانید قانون یک سوم را در عکسهایی که قبلا گرفته اید نیز اعمال کنید. اگر جاییکه محصول قرار گرفته را دوست ندارید، عکس را برش دهید (کراپ کنید) تا محصول شما در نقاط تقاطع خطوط قرار گیرد.

قانون عدد فرد

اگر تعداد اجزا در عکس فرد باشد عکس جذاب تر خواهد شد. عکس زیر از IKEA USA را مشاهده کنید.

بهبود تصاویر اینستاگرام با قانون عدد فرد

قانون فضای منفی

فضای منفی محدوده ای اطراف عکس از که سوژه را احاطه میکند. این تکنیک ترکیب بندی به شما کمک میکند عناصر اضافی را حذف کنید و نگاه بیننده را به سوژه و محصول جلب کنید.

بهبود تصاویر اینستاگرام با قانون فضای منفی

قانون ترکیب بندی مرکزی

تکنیک ترکیب بندی مرکزی نقطه مقابل قانون یک سوم قرار میگیرد اما میتواند یک راه موثر برای نمایش محصولات شما باشد.

در این ترکیب بندی، شما محصولات خود را در مرکز عکس قرار میدهید. دقت کنید در این تکنیک پس زمینه نباید شلوغ باشد. همچنین برای رسیدن به یک نتیجه متعادل میتوانید ترکیب بندی مرکزی را با فضای منفی ترکیب کنید.

بهبود تصاویر اینستاگرام با قانون ترکیب بندی مرکزی


مطلب مرتبط: بهترین سایتها برای دریافت تصاویر رایگان


3. تنظیم وایت بالانس یا تراز رنگ سفید

یک اشتباه رایج که عکاسان آماتور انجام میدهند این است که وایت بالانس را تنظیم نمیکنند.گاهی اوقات، یک عکس خوب فقط به دلیل تنظیم نبودن وایت بالانس، زیبایی خود را از دست میدهد. فلش دوربین شما ممکن است باعث شود رنگ سفید به صورت آبی و نور خورشید یا بعضی از منابع نور ممکن است رنگ سفید را متمایل به زرد نشان دهند.

تنظیم وایت بالانس باعث میشود آن رنگهای ناخواسته حذف شوند و “سفید خالص” بدون آبی یا زردی داشته باشید. عکس زیر تن رنگ آبی دارد. شاید در نگاه اول مشخص نباشد اما اگر یک قطعه کاغذ سفید بردارید و آنرا کنار تصویر قرار دهید، بیشتر متوجه خواهید شد.

تنظیم وایت بالانس یا تراز رنگ سفید

تصویر زیر نیز تن رنگ گرم دارد که باید از رنگ سفید حذف شود.

تنظیم وایت بالانس یا تراز رنگ سفید

با استفاده از نرم افزار یا اپلیکیشن های خاص، میتوانید وایت بالانس را در طول فرآیند ویرایش عکس تنظیم کنید. گزینه های نرم افزاری محبوب دسکتاپ برای بهبود وایت بالانس در عکسهای اینستاگرام شما عبارتند از: Lightroom CC و Photoshop CC.

اگر ترجیح میدهید ویرایشهای خود را در تلفن همراه انجام دهید، اپ های رایگان مانند Adobe Lightroom CC و Snapseed یا VSCO را امتحان کنید.

با اپلیکیشن تلفن همراه Lightroom میتوانید به سرعت با تنظیم دمای تصویر وایت بالانس را تنظیم کنید.

اگر تصویر شما خیلی سرد است و دارای تن آبی است، لغزنده درجه حرارت را به سمت انتهای زرد، همانطور که در زیر نشان داده شده است، بکشید، این کار به اصلاح تن های رنگ آبی کمک میکند.

تنظیم وایت بالانس یا تراز رنگ سفید

به همین ترتیب، اگر تصویر بیش از حد گرم باشد (و دارای تن رنگ زرد باشد)، لغزنده را به سمت انتهای آبی بکشید تا به حذف رنگ زرد کمک کند.

نرم افزار ویرایش تصویر شما ممکن است یک دکمه اصلاح خودکار برای تنظیم وایت بالانس داشته باشد. این دکمه در ابتدای یادگیری ویرایش میتواند به شما کمک کند اما بهتر است بیش از حد به آن اعتماد نکنید. ویرایش تصاویر به صورت دستی به شما کنترل بیشتری میدهد و به طور معمول نتایج بهتری ایجاد میکند.


مطالب مرتبط: آموزش نکات تخصصی در طراحی تصاویر شبکه های اجتماعی


4. تنظیم نوردهی

اکسپوژر (exposure) در واقع میزان نور در عکسهای شماست.

هنگامیکه یک عکس اوور اکسپوز میشود، همانطور که در تصویر سمت چپ زیر می بینید، نور بیش از حد وجود دارد که جزئیات و رنگ را از بین میبرد و کیفیت کلی را کاهش میدهد. تصاویر اوور اکسپوز (overexpose) یا تصاویری که نور بیش از حد دارند، علاوه بر اینکه تخت میشوند و جزییات تصویر از بین میرود ، ویرایش کردن آن نیز مشکل تر میشود زیرا بعضی از جزئیات قابل بازیابی نیستند.

بهبود تصاویر اینستاگرام با تنظیم نوردهی

وقتیکه یک عکس به اصطلاح آندر اکسپوز (underexpose) میشود، مانند عکس وسط در تصویر بالا، عکس خیلی تاریک است و منجر به از دست رفتن رنگ و جزئیات در سایه ها میشود. یک عکس با نوردهی صحیح، مثل تصویر سمت راست، باید شبیه همان صحنه در واقعیت باشد. توجه کنید که نورها و سایه ها طبیعی هستند.

قبل از گرفتن عکس، نوردهی را تنظیم کنید

در حالت ایده آل، باید در زمان گرفتن عکس تا حد امکان بهترین نوردهی را داشته باشید.

اگر از دوربین آیفون خود برای گرفتن عکس استفاده میکنید، ابتدا روی قسمتی که میخواهید تمرکز کنید، ضربه بزنید. هنگامیکه آیکون خورشید را مشاهده کردید، انگشت خود را به سمت بالا یا پایین بر روی صفحه نمایش بکشید تا صحنه روشن تر یا تاریک تر شود. سپس عکس بگیرید.

بهبود تصاویر اینستاگرام با تنظیم نوردهی

اگر از دوربین DSLR استفاده میکنید، حالت اتوماتیک دوربین به شما کمک میکند تا میزان نوردهی مناسب را تنظیم کنید. با اینحال، یادگیری نحوه کنترل دستی نوردهی به شما کمک میکند تا عکسهای خود را حرفه ای تر بگیرید. میتوانید یک عکس تستی بگیرید تا ببینید بیش از حد روشن یا بیش از حد تاریک است یا خیر و از آنجا در صورت نیاز، تنظیمات را انجام دهید.

حالا که متوجه شدید نوردهی چیست، چگونگی تنظیم آن قبل و بعد از گرفتن یک عکس را بررسی میکنیم.

تنظیم نوردهی در اپلیکیشن ویرایش عکس

برای بهبود تصاویر اینستاگرام ، اپلیکیشن های عکاسی موبایل مانند Adobe Lightroom CC، VSCO و Snapseed به شما این امکان را میدهند تا پس از عکس گرفتن عکس نیز ، نوردهی را تنظیم کنید.

با Snapseed (دانلود نسخه Android و iOS)، عکسی که میخواهید ویرایش کنید را باز کنید و سپس در پایین صفحه روی Tools ضربه بزنید. در منوی پاپ آپ گزینه Tune Image را انتخاب کنید.

بهبود تصاویر اینستاگرام با تنظیم نوردهی

در صفحه بعد، روی آیکون دوم از سمت چپ در نوار ابزار ضربه بزنید، گزینه های مختلفی برای بهبود عکس را مشاهده خواهید کرد. اگر یک تصویر با نوردهی بیش از حد یا با نوردهی بسیار کم را میخواهید ویرایش کنید، روی این کنترل ها تمرکز کنید:

  • روشنایی: عکس را روشن یا تیره کنید.
  • کنتراست: تفاوت بین روشن ترین و تاریک ترین قسمت عکس را افزایش یا کاهش دهید.
  • هایلایت: فقط قسمت های روشن عکس را روشن یا تاریک کنید.
  • سایه: فقط بخش تاریک عکس را روشن یا تاریک کنید.

بهبود تصاویر اینستاگرام با تنظیم نوردهی

گزینه ای که میخواهید تنظیم کنید را انتخاب کنید و سپس انگشت خود را به سمت چپ یا راست روی صفحه بکشید تا تنظیمات انجام شود. همزمان با کشیدن انگشت به چپ و راست، اثر آنرا روی تصویر خود مشاهده خواهید کرد.

نکته: روی آیکون گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید تا بین تصویر اصلی و ویرایش شده جابجا شوید.

بهبود تصاویر اینستاگرام با تنظیم نوردهی

برای دستیابی به نتایجی که میخواهید، باید این کنترلها را تست کنید تا ترکیبی مناسب از تنظیمات را پیدا کنید. هنگامیکه از ویرایش راضی بودید، آیکون چک مارک را لمس کنید تا تغییرات ذخیره شود.


مطلب مرتبط: توصیه های تخصصی طراحان مطرح محتوای بصری در شبکه های اجتماعی


نتیجه گیری برای بهبود تصاویر اینستاگرام

یک عکس عالی در اینستاگرم، پتانسیل جذب مخاطب هدف و جذب ترافیک به وبسایت را دارد. اوایل که عکسهای محصول را به اشتراک میگذارید، ممکن است کمی سردرگم باشید و ندانید که چه چیزی واقعا نتیجه بخش خواهد بود. تکنیکهای مختلف را تست کنید تا ببینید کدام نوع عکسها بیشترین فروش و یا ترافیک وبسایت از پستهای اینستاگرام خواهد داشت.

میتوانید ترافیک جذب شده از اینستاگرام را در Google Analytics خود محاسبه کنید. پس از ورود به سیستم، به Acquisition>All Traffic>Channels. بروید. از آنجا میتوانید کانالهای مختلف را برای ترافیک خود انتخاب کنید. در این مورد، روی Social و سپس Instagram کلیک کنید تا آنالیز دقیق ترافیک اینستاگرام خود را مشاهده کنید.

ترافیک جذب شده از اینستاگرام

اگر شما یک حساب کسب و کار اینستاگرام دارید، میتوانید آنالیز خود را در خود اپ Instagram از طریق Instagram Insights دنبال کنید. هر پست و استوری دارای آمار و اطلاعات دقیق است که به شما کمک میکند بدانید آیا عکاسی محصول شما برای مخاطب مناسب است و نتیجه میدهد یا خیر.

برخی از پارامترهای مهم عبارتند از:

  • تعداد لایک های یک پست
  • تعداد کامنت های یک پست
  • تعداد کاربرانی که اقدامی روی پست یا استوری شما انجام میدهند (به عنوان مثال، کلیک روی پستهای قابل خرید یا shoppable، کلیک روی لینک بیو، سوایپ کردن و غیره)

سعی کنید بدانید کدام عکسها برای شما بهتر نتیجه میدهد تا بتوانید این موفقیت را با عکاسی محصول در آینده تکرار کنید.

نظر شما چیست؟ آیا تصاویر محصول خود را در اینستاگرام به اشتراک میگذارید؟ چه نوع تصاویری برای شما بهتر است؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟