بلاک کردن کلمات خاص در فیسبوک ویژگی جدید برای فیلتر کردن کامنتها
4.67/5 (6)

بلاک کردن کلمات خاص در فیسبوک در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

بلاک کردن کلمات خاص در فیسبوک ویژگی جدید برای فیلتر کامنتها

در خبر قبلی در مورد سرویس ویدیویی watch فیسبوک و نحوه جذب کاربران بزرگسال بود صحبت کردیم، در این خبر قصد داریم شما را با ویژگی جدید فیسبوک یعنی قابلیت عدم نمایش کامنتهایی که حاوی کلمات خاص مشخص هستند، آشنا کنیم.

فیسبوک به تازگی در حال آزمایش بر روی گزینه جدیدی است که به کاربران این امکان را میدهد تا کنترل بیشتری بر روی محتوای پروفایل خود داشته باشند. ویژگی جدید، قابلیت حذف کامنتهای دارای کلمات خاص که خودتان آنها را تعیین کرده اید را به شما میدهد. در واقع کاری که انجام میشود بلاک کردن کلمات خاص و در نتیجه عدم نمایش کامنتهایی است که حاوی این کلمات هستند.

بلاک کردن کلمات کلیدی در کامنت

از طریق این گزینه کاربران میتوانند کلمات خاصی را که نمیخواهند در کامنت پستهای شخصیشان نمایش داده شود را انتخاب میکنند. با بلاک کردن کلمات کلیدی نه شخصی که پروفایل متعلق به اوست و نه حتی دوستان و دنبال کنندگان، دیگر کامنتی را که حاوی آن کلمه باشد را نمیبینند. هر چند که همچنان برای شخصی که آن کامنت را گذاشته قابل نمایش خواهد بود. این قابلیت چیزی شبیه به مخفی کردن کامنت است.

این گزینه بسیار شبیه به ابزار فیلترینگ کامنتهای شخصی در اینستاگرام و توییتر است و راه بسیار مناسبی برای کسانیکه نمیخواهند یکسری از کامنتهای خاص در پروفایلشان وجود داشته باشد، بشمار میرود. همچنین اینکار از مزاحمتهای احتمالی از جانب برخی از کاربران نیز جلوگیری خواهد کرد.


مطلب آموزشی مرتبط: 14 ابزار مانیتورینگ شبکه های اجتماعی


علاوه بر قابلیت بلاک کردن کلمات خاص و عدم نمایش آنها در کامنتها، قابلیت عدم نمایش پستهای حاوی کلمات کلیدی در تایم لاین نیز در حال آزمایش است. در واقع مشابه عدم نمایش کامنتها، شما کلمه یا کلمات کلیدی را انتخاب میکنید و تا مدتی که خودتان مشخص کرده اید، پستهایی که حاوی این کلمات کلیدی هستند، در تایم لاین شما نمایش داده نمیشوند.

بلاک کردن کلمات کلیدی در تایملاین

فیسبوک هنوز بطور رسمی از این ویژگی پرده برداری نکرده است ولی بزودی شاهد گزینه بلاک کردن کلمات خاص در آپدیتهای بعدی خواهیم بود.


مطلب آموزشی مرتبط: ترفندهای سریع و آسان برای احیای صفحه فیسبوک خود


Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟