گسترش واتس اپ و برند های تجاری
4.17/5 (6)

برندهای تجاری در واتس اپ در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

قابلیتها و فرصتهای جدید برای برندهای تجاری در واتس اپ

درست زمانی که فیسبوک در حال افزایش پی در پی کاربران خود در اپلیکیشن اصلی است، رشد و تاثیر پلتفرم های دیگر نیز به سرعت در حال پیشرفت است. البته اکثر آنان از رشد اینستاگرام آگاه هستند که در حال تبدیل شدن به یک رسانه میلیاردی است.

ایجاد فرصتهای جدید برای برندهای تجاری در واتس اپ مساله مهمی است که نشان می دهد که واتس اپ به زودی به قطعه عمده و مهم پازل فیسبوک تبدیل میشود. در واقع گسترش کاربرد پیامهای دایرکت باعث شده تا انحصار فیسبوک به خطر بیفتد و ممکن است به زودی واتس اپ انحصار پیامهای دایرکت را در دست بگیرد. در حالیکه مسنجر به عنوان رهبر شبکه های اجتماعی در غرب شناخته میشود، واتس اپ به طور موثری در هر جای دیگر دنیا تسلط پیدا کرده است.

واتس اپ و برند های تجاری

انطباق کسب و کارها و برندهای تجاری با مسنجر فیسبوک آهسته تر است و فیسبوک امیدوار است که این سرعت افزایش پیدا کند. فیسبوک اخیرا گزارش کرده است که در حال حاضر 300 هزار ربات فعال در مسنجر وجود دارد، در حالی که بیش از 8 میلیارد پیام هر ماه بین افراد و کسب و کارها مبادله میشود که این میزان 4 برابر میزان پیامهای تبادل شده در سال گذشته است.

در این میان واتس اپ بیان میکند که در بین 60 میلیارد پیام که هر روز در برنامه ارسال میشود تعداد قابل توجهی از آن ها مربوط به تبادلات تجاری است. بیش از 80 درصد از کسب و کارهای کوچک و برندها در هند و برزیل اشاره میکنند که واتس اپ به آنها در ارتباطشان کمک کرده و باعث رشد برندشان شده است.

اکنون به نظر میرسد که واتس اپ با استعفای مدیر عامل آن آقای جان کوم که منجر به تغییر در سیاستها و استراتژی های شرکت شده است، در آستانه مرحله جدیدی باشد. این پیامرسان روی ابزارهای اختصاصی کسب و کارش بیشتر و جدی تر متمرکز شده است و اختصاصا روی توسعه ابزارهای پیشترفته تر و قابلیتهایی که تاکنون از خود رانده بود در حال رشد است.

در ژانویه گذشته واتس اپ برنامه جدید کسب و کار خود را راه اندازی کرده است. که به نظر میرسد اولین قدم مهم آن ایجاد تجارت مستقیم از طریق این ابزار است.

قابلیت های جدید برای برندهای تجاری در واتس اپ

اخیرا واتس اپ گروه جدیدی از ابزارها را معرفی کرده است که تقریبا همتراز با تمرکز وسیع فیسبوک روی ارتباطات گروهی است. تا جایی که به نظر میرسد که تغییر عمده بعدی تماس ویدیویی گروهی باشد که اخیرا در اینستاگرام راه اندازی شده است.

هر کدام از این قابلیتها بسیار مهم است به ویژه زمانی که در نظر بگیرید که هم اکنون status واتس اپ 450 میلیون کاربر فعال دارد، 150 میلیون بیشتر از اینستاگرام و این یک فرصت بزرگ است.

برندهای تجاری در واتس اپ

این منطقی است که با این حجم کاربران فعال واتس اپ ، فیسبوک بخواهد از این برنامه به زودی استفاده کند. گزارشها حاکی از آن است که مدیر عامل واتس اپ آقای کوم به خاطر درگیری با مدیریت فیسبوک بر سر آینده این اپلیکیشن به خصوص در مورد امنیت اطلاعات و برنامه های کسب و کارش تصمیم به ترک شرکت گرفت. فیسبوک بعد از خروج کوم تیم مدیریتی واتس اپ را بازسازی کرد.

اکنون میتوانید انتظار داشته باشید که فعالیت هایتان در حوزه کسب و کار در واتس اپ پیشرفت داشته باشد و آپشن های جدیدی برای برندهای تجاری جهت گسترش راههای نفوذ به بازارهای متداولشان، پیش رویشان قرار گیرد.

 

منبع :Evolving WhatsApp Could Present New Opportunities for Brands

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟