برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام و 6 نکته برای کپشن، استوری و ...!
4.78/5 (9)

برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام

6 نکته برای کپشن، استوری و …!

در مطلب پیش در مورد بررسی شایع ترین شایعات اینستاگرام صحبت کردیم. در این مطلب با نحوه برنامه ریزی جهت محتوادهی در اینستاگرام بیشتر آشنا خواهیم شد.

اگر نمیدانید چطور از قبل و بدون صرف وقت زیاد پشت لب تاپ برای محتوای اینستاگرام خود برنامه ریزی کنید، شما تنها نیستید!

برای برندهای پرمشغله و کسب و کارهایی که میخواهند برند خود را در اینستاگرام ارائه کنند، پیدا کردن زمان برای آماده سازی، زمانبندی، تعیین استراتژی و بهینه سازی محتوای اینستاگرام، میتواند بسیار دشوار باشد. خوشبختانه، راههای مختلفی برای ساده سازی این فرآیند و صرفه جویی در زمان در هنگام برنامه ریزی پست و استوری اینستاگرام وجود دارد!

با هم این نکات مهم درباره چگونگی برنامه ریزی محتوای اینستاگرام با صرف زمان کمتر را بررسی خواهیم کرد.

برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام نکته 1:

فید اینستاگرام خود را 2 تا 3 هفته قبل ایجاد کنید

در حالیکه هیچ روش درست یا غلطی برای برنامه ریزی محتوای شما وجود ندارد، اما اهمیت برنامه ریزی کردن فید اینستاگرام از قبل برای هیچ کس قابل انکار نیست.

فید اینستاگرام

ایجاد یک فید یکپارچه و زیبا یکی از بهترین چیزهایی است که میتوانید برای ارتقای استراتژی خود انجام دهید و منجر به تعامل بیشتر و جذب فالوورهای بیشتر میشود و اگر واقعا میخواهید فیدی خاص و جذاب داشته باشید، باید 2 -3 هفته قبل برای آن برنامه ریزی کنید و فرمت چهارخانه ای و شبکه ای فید اینستاگرام را در نظر بگیرید.


مطلب مرتبط: آموزش ایجاد کلاژ عکس برای اینستاگرام


به این ترتیب، قادر خواهید بود به راحتی ببینید که تصاویر شما در کنار هم چطور به نظر می آیند. چیزی که مهم است، اینست که فید خود را از همه زوایا بررسی کنید. با اینکار متوجه خواهید شد چه چیزی و چه زمانی باید پست کنید و برای آن برنامه ریزی کنید.

زمانبندی ارسال پست

یکی از ساده ترین راههای انجام این کار، استفاده از ابزارهای زمانبندی ارسال پست است. این ابزار به شما این امکان را میدهد به راحتی و سریع عکسها و ویدئوها را در فید بکشید و رها کنید، بنابراین میتوانید طرحها و چیدمانی که بهتر به نظر میرسد را انتخاب کنید. علاوه بر این، زمانیکه از فید خود راضی بودید، میتوانید به طور خودکار پستها را در تقویم خود برنامه ریزی کنید!


مطلب مرتبط: 4 ابزار برای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام


فقط به یاد داشته باشید، برای برنامه ریزی پیشاپیش محتوا، به دلیل احتمال وقوع رویدادهای پیش بینی نشده، باید کمی فضای بیشتری به برنامه اختصاص بدهید و زیاد آنرا بسته نکنید.

زمانیکه پستهای اینستاگرام خود را از قبل برنامه ریزی میکنید، در واقع به خودتان فرصت بیشتری برای ویرایش و انتخاب محتوا میدهید. برنامه ریزی محتوا از قبل منجر به داشتن فیدی حرفه ای تر، یکپارچه تر و چشم نوازتر میشود که باعث جذب فالورها و مخاطبان بیشتر خواهد شد.

برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام نکته 2:

کپشن خود را قبل از ارسال ایجاد کنید

داستانی که شما در اینستاگرام میگویید و شرحی که انتخاب میکنید به اندازه عکس و ویدئو، اهمیت دارد، پس ارزش آنرا دارد که زمان صرف کنید و قبل از ارسال یک کپشن خوب بنویسید.

امروزه کاربران اینستاگرام میخواهند درباره برندها و کسب و کارهایی که دنبال میکنند، بیشتر بدانند. آنها در مورد پشت صحنه، شخصیتهای پشت برند و همچنین اطلاعات محصول شما، کنجکاو هستند! بنابراین در بحث برنامه ریزی پستهای اینستاگرام باید برای نوشتن و ویرایش کپشن زمان مناسبی صرف کنید.


مطلب مرتبط: چگونه یک کپشن تاثیرگذار بنویسید


به علاوه، اگر زمان بیشتر برای نوشتن و ویرایش کپشن صرف کنید، احتمال اینکه خطاهایی که در نوشتن از قلم افتاده باشد را پیدا کرده و اصلاح کنید، بیشتر است. بنابراین قادر خواهید بود کپشن های حرفه ای و جذاب تر بنویسید که بتواند داستان برند شما را بهتر بیان کند.

کپشن اینستاگرام

اگر از ابزارهای ارسال پست استفاده میکنید، میتوانید کپشن های خود را از قبل نوشته و ویرایش کنید و آنها را قبل از زمانبندی، در پست هایتان ذخیره کنید. بنابراین حتی اگر پستی را از 3 هفته قبل برنامه ریزی کرده باشید، هنوز هم میتوانید آنرا تغییر دهید!


مطلب مرتبط: 7 نکته کلیدی برای نوشتن کپشن جذاب


برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام نکته 3:

تیم خود را مدیریت کنید

اگر به طور منظم محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) پست میکنید یا اگر با عکاسان کار میکنید، پیگیری تمام عکسها و ویدئوها برای صفحه اینستاگرام شما، کار مشکلی خواهد بود.

و اگر چندین منبع برای عکس و فیلم دارید، این ریسک را خواهید داشت که یک تصویر را تکراری پست کنید. این مشکلات به شما استرس وارد میکند ولی شما میتوانید با برنامه ریزی این استرس و ریسکها را از خود دور کنید!


ترفند مرتبط: ترفندهای اشتراک گذاری عکس و ویدئو در اینستاگرام


سال گذشته Later به عنوان یکی از ابزارهای زمانبندی در اینستاگرام، Contributors را ایجاد کرد، ابزار جدید ارسال رسانه و مدیا برای کمک به ساده سازی روند جمع آوری عکسها و فیلمها برای اینستاگرام از عکاسان، تاثیرگذاران و یا سایر منابع!

برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام

اگر چند پروفایل را در اینستاگرام مدیریت میکنید یا با همکاران و منابع مختلفی کار میکنید، این ابزار واقعا در صرفه جویی زمان کمک بزرگی به شما میکند و یک راه عالی برای مدیریت حساب کاربری شما میباشد!

با استفاده از قابلیتهای جدید Contributors، شما میتوانید با عکاسان، تاثیرگذاران و یا هر کسی که در ارائه محتوا به شما کمک میکند لینک به اشتراک بگذارید که باعث میشود بتوانید عکسها و ویدیوها را به طور مستقیم در یک کتابخانه محتوا آپلود کنید.

برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام

سپس محتوایی که دوست دارید را انتخاب کنید، با این کار محتوا مستقیم به کتابخانه مدیای Later خواهد رفت و برنامه ریزی آنرا راحت تر خواهد کرد.

Contributors در حال حاضر برای همه نسخه ها، از 19 دلار در ماه شروع میشود.

برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام نکته 4:

استوری خود را برنامه ریزی و زمانبندی کنید

اینستاگرام با 500 میلیون کاربر روزانه، راه اندازی IGTV و محتوای ویدیویی بسیار محبوب شده است.


مطلب مرتبط: راهنمای کامل IGTV اینستاگرام


درست است که استوری اینستاگرام مناسب محتوایی مانند پشت صحنه و محتوای غیررسمی تر است اما این بدان معنا نیست که نمیتوانید برای آن برنامه ریزی کنید!

برای برنامه ریزی و زمانبندی استوری اینستاگرام، ممکن است بخواهید یک حساب اینستاگرام آزمایشی ایجاد کنید تا ببینید استوری های شما روی صفحه نمایش برای کاربران چگونه نمایش داده میشود.

ممکن است محل قرار گرفتن متن ها را تست کنید تا در جای صحیح قرار بگیرند به عنوان مثال توسط نام کاربری در گوشه سمت راست بالا پنهان نشود.

زمانبندی ارسال استوری اینستاگرام

به علاوه، اگر از قالبهای اینستاگرام برای ایجاد طرح برای استوری ها استفاده کنید یا از اپلیکیشنهایی مانند Over یا Canva استفاده کنید، میتوانید به راحتی، قبل از اینکه محتوا را در فید خود بگذارید، برنامه ریزی کرده و آنها را طراحی کنید.

ICYMI یک راه حل عالی برای صرفه جویی در زمان

هم اکنون میتوانید استوری اینستاگرام خود را با Later برنامه ریزی کنید! درست همان کاری که در ابزارهای زمانبندی با پستها انجام میدهید، میتوانید استوری های خود را در کتابخانه رسانه ای آپلود کنید، تقویم محتوای خود را برنامه ریزی کنید و استوری خود را زمانبندی کنید تا در زمانهایی که میخواهید پخش شود.

برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام

سپس میتوانید با خیال راحت از تلفن یا لپ تاپ خود دور بمانید زیرا میدانید محتوای عالی آماده ارسال دارید، درست در زمانیکه خودتان مشخص کرده اید.

 


مطلب مرتبط: 7 ایده ساده در استوری اینستاگرام


برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام نکته 5:

با تقویم اجتماعی از ترندها پیش از رقبا اطلاع پیدا کنید

با اینکه ممکن است تاریخهای کلیدی و مهمی را در نظر داشته باشید تا کمپین هایی برای برند یا کسب و کار خود راه اندازی کنید، بسیار مهم است که رویدادهای رسانه های جهانی، ملی و اجتماعی را نیز برنامه ریزی کنید.

هیچ کس دوست ندارد یک جشن یا مناسبت بین المللی و یا تعطیلات شبکه های اجتماعی که به لطف هشتگهای ترند در همه جای اینستاگرام اعلام میشود را از دست بدهد!

برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام

و راههای بسیاری وجود دارد که میتوانید تعطیلات اجتماعی را به فید خود اضافه کنید. به عنوان مثال اگر شما یک کسب و کار در زمینه لوازم خانگی هستید، ممکن است فکر کنید #NationalDonutDay مستقیما به برند شما مربوط نیست اما با کمی برنامه ریزی، با استفاده از هشتگ صحیح و یک تصویر از دونات بر روی میز و کنار لوازم منزل، صفحه شما میتواند در صفحه Explore قرار گیرد!

یکی از راهها برای اینکه در این زمینه پیشرو باشید، صرف وقت برای تحقیق و جمع آوری تمام رویدادهای ملی و بین المللی است که میتوانید برای کمپین اینستاگرام خود استفاده کنید. یا میتوانید تقویم اجتماعی Later را دانلود کنید و زمان بیشتری صرفه جویی کنید!

آیا میدانستید که اکنون یک راه آسان برای اطلاع و پیگیری این تاریخها و رویدادهای خاص در تقویم محتوای Later وجود دارد؟

با کمک قابلیت جدید یادداشت تقویم Later، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در هر جای تقویم که میخواهید کلیک راست کرده و یک یادداشت جدید ایجاد کنید. میتوانید یادآوری یا یادداشتهای مربوط به تاریخهای آینده را وارد کنید تا در هنگام برنامه ریزی به شما کمک کنند.

میتوانید برای ارائه محصول پیشرو، تعطیلات اجتماعی، کمپین ها، پخش زنده اینستاگرام و … یادداشت تقویم اضافه کنید یا فقط به عنوان یادآوری برای خود یا تیم خود از آنها استفاده کنید!

برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام

یادداشتهای تقویم برای همه نسخه های کسب و کار در Later از 19 دلار در ماه شروع میشود.

برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام نکته 6:

بهترین زمان برای ارسال را پیدا کنید

اگر استراتژی اینستاگرام خود را به طور جدی دنبال میکنید (که مطمئن هستیم چنین است)، پس باید زمان و تلاش زیادی برای ایجاد محتوای عالی برای فید خود صرف کنید. اما باید اطمینان حاصل کنید که این محتوای بسیار جذاب به دست مخاطبان شما برسد. به همین دلیل یافتن بهترین زمان برای ارسال در اینستاگرام بسیار مهم است که این زمان برای مخاطبان مختلف متفاوت است!


مطلب مرتبط: بهترین زمان انتشار پست در شبکه های اجتماعی


دو راه وجود دارد که میتوانید این کار را انجام دهید:

در ابتدا، با ضربه زدن روی آیکون نمودار میله ای در بالا سمت راست صفحه، Instagram Insights را مشاهده میکنید. در اینجا کل آنالیز اکانت خود را خواهید دید. برای مشاهده اطلاعات مخاطبان به برگه Audience بروید.


ابزار مرتبط: آموزش تحلیل اینستاگرام با Instagram Insights


در قسمت Followers، میتوانید ساعتهایی از روز و روزهایی از هفته که مخاطبان شما بیشتر فعال هستند را ببینید.

برنامه ریزی محتوا برای اینستاگرام

بعلاوه، میتوانید از قابلیت “بهترین زمان برای پست کردن در Later” استفاده کنید که به طور خودکار 7 زمان برتر ارسال با بیشترین مشارکت را محاسبه میکند.

بهترین زمان برای ارسال شما در تقویم محتوای شما نمایش داده میشود و سپس میتوانید بازه های زمانی ایجاد کنید، بطوری که پستهای شما بطور خودکار برای بهترین زمان شما برنامه ریزی میشوند.

بازاریابی محتوا و ایجاد تقویم محتوا برای فید کار سخت و زمانبری است اما با برنامه ریزی و نکات صرفه جویی در زمان، شما از رقبا جلوتر خواهید بود! اگر در بازاریابی اینستاگرام خود از این نکات استفاده کنید، خیلی زود تفاوت در عملکرد پروفایل، میزان تعامل و نرخ رشد را مشاهده خواهید کرد.

منبع: Later Blog

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟