بایدها و نبایدها در لینکدین
4.6/5 (5)

بایدها و نبایدها در لینکدین از مجموعه مطالب آموزشی شبکه های اجتماعی در سونت اینفو

بایدها و نبایدها در لینکدین

در مطلب قبلی از تعامل و جذب مشتری در لینکدین گفتیم و در این مطلب قصد داریم تا از بایدها و نبایدها در لینکدین صحبت کنیم.

بسیاری از افراد هنگام استفاده از شبکه های اجتماعی مثل لینکدین برای کسب و کار، نگرانند که ممکن است اشتباه کنند یا کاری را به اشتباه انجام دهند.

آیا ترس شما از اشتباه در لینکدین مانع از استفاده کامل از قابلیتهای حرفه ای این پلتفرم شبکه اجتماعی شده است؟

افراد زیادی در شبکه اجتماعی لینکدین وجود دارند که اشتباهاتی انجام می دهند که نه تنها وقت خود را هدر میدهند، بلکه به اعتبار خود نیز آسیب میزند. برای اطمینان از اینکه این اتفاق برای شما رخ نخواهد داد، لازم است از قوانین و روشهای لینکدین مطلع شوید.

در این پست، ما به برخی از بایدها و نبایدها در لینکدین و اشتباهاتی كه نباید مرتکب شوید ، میپردازیم.

با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا 10 کاری که در لینکدین باید انجام دهید را به شما معرفی می کنیم.

1. درخواست های خود را شخصی سازی کنید

اولین و مهمترین نکته این است که هر درخواستی که برای شخصی ارسال میکنید را شخصی سازی کنید. اگر به افراد یادآوری کنید که چگونه آنها را میشناسید یا توضیح دهید که چرا باید با شما ارتباط برقرار کنند ، به احتمال بیشتری درخواست شما را قبول میکنند. این امر مخصوصا هنگام ارتباط با افرادی که هرگز آنها را ملاقات نکرده اید بسیار مهم است زیرا بسیاری از افراد در لینکدین از درخواستهای ارتباطی از غریبه ها و بدون پیام شخصی توجهی نمیکنند.

ممکن است از این موضوع مطلع نباشید، اما اگر افراد زیادی به درخواست شما جواب رد دهند و روی ” من این شخص را نمیشناسم” (“I Don’t Know This Person”) کلیک کنند ، حساب شما توسط لینکدین محدود خواهد شد. این محدودیت باعث میشود برای ارسال درخواست به هر شخص ، باید آدرس ایمیل او را داشته باشید و به شدت توانایی شما را برای ارتباط با مشتریان بالقوه و گسترش شبکه تان کاهش میدهد.

اگر فقط این کار را به طور صحیح انجام دهید، موفقیت شما در لینکدین به میزان زیادی افزایش می یابد، به این دلیل که اکثر مردم این کار را انجام نمیدهند. من صدها درخواست هر ماه دریافت میکنم و فقط 1٪ تا 2٪ از آنها شخصی سازی شده اند. در واقع، درخواستهای شخصی بسیار کم است، زمانی که یک درخواست شخصی دریافت کنم، تقریبا همیشه آن را میپذیرم.

نکته: برای ارسال دعوتنامه از اپلیکیشن های موبایل که ادعا میکنند کار شما را در ارسال دعوتنامه راحت میکنند ، استفاده نکنید.

2. یک پیام خوش آمد گویی ارسال کنید

وقتی کسی درخواست شما برای پیوستن به شبکه تان را میپذیرد، یک پیام شخصی ارسال کنید. همانطور که وقتی فردی به خانه تان می آید به او خوش آمد میگویید، باید از آنها در لینکدین نیز خوشامد بگویید، بین اضافه کردن مخاطب به شبکه خود و ایجاد روابط واقعی یک تفاوت اساسی وجود دارد.

برای ایجاد علاقه در میان مخاطبان جدید خود، باید به آنها علاقه نشان دهید.

3. بلافاصله پاسخ دهید

درست مانند ایمیل ، سرعت واکنش شما اغلب به اندازه همان پیام مهم است. مانند ایمیل، یک یا دو روز قابل قبول است، اما اجازه ندهید از این زمان بیشتر شود.

 

بایدها و نبایدها در لینکدین

4. یک عکس حرفه ای داشته باشید

افراد از همه جور عکسهای نامناسب برای استفاده در پروفایل های لینکدین خود استفاده میکنند. به یاد داشته باشید لینکدین یک شبکه تجاری حرفه ای است و عکس شما باید آن را منعکس کند. مانند اشخاص دیگر حیوان خانگی خود را در عکس خود قرار ندهید.

عکس پروفایل در لینکدین به صورت دایره نمایش داده میشود، که باید روی سر ، چشمان و لبخند شما تمرکز کند ، ترجیحا یک عکس از نمای سر ، رو به دوربین ، با لبخند و پس زمینه ساده.

عکسهای غیر حرفه ای میتوانند به اعتبار شما و نام تجاری شخصی شما لطمه بزنند و مانع از ارتباط افراد با شما شوند.


مطلب آموزشی مرتبط: مشخصات عکس پروفایل لینکدین Linkedin


5. به صورت منظم محتوا ارسال کنید

ارسال مطالب به طور مرتب در لینکدین به شما کمک خواهد کرد حرفه ای تر به نظر برسید و اعتبار شما را افزایش میدهد. همچنین میتواند به شما در ماندن در اذهان کمک کند و فرصتهای بیشتری برای برقراری ارتباط با افراد فراهم میکند.

مشتریان بالقوه علاقه مند ، به راحتی در بخش ‘Activity & Articles’ در پروفایل شما میتوانند ببینند که چقدر فعال هستید. برای اطمینان از این که فعال و پرمشغله به نظر بیایید، سعی کنید یک بار یا دو بار در روز پست ارسال کنید، چیزی که برای مخاطبان هدف شما ارزشمند باشد. میتوانید با ارسال مقالات اصل و مختص خود، یک بار در هفته در لینکدین ، فعالیت خود را بهبود بخشیده و اعتبار خود را افزایش دهید.

اطمینان حاصل کنید که پستها و مقالاتی که ارسال می کنید برای مخاطبان شما مفید و جذاب است. بر خلاف فیسبوک یا توییتر، لینکدین جایی برای ارسال موارد شخصی نیست. موارد مرتبط با کسب و کار ارسال کنید.


مطلب آموزشی پیشنهادی: به روز کردن پروفایل لینکدین ( Linkedin )


6. درخواست پیشنهاد

همیشه درخواستهای خود را برای پیشنهادات ، شخصی سازی کنید. برای بسیاری از گزینه های لینکدین، از جمله تبریک ، آرزوی موفقیت و … ، پیام پیش فرض وجود دارد، اما هرگز توصیه نمیشود از آنها استفاده کنید. همیشه پیامها، از جمله درخواستهای پیشنهاد، را شخصی کنید.

7. روابط خود را تقویت کنید

ارتباطات لینکدین خود را از طریق مشارکت منظم تقویت کنید. ارسال پیامهای تبریک به یک کسب و کار جدید و یا دیگر پیامهای ارزشمند و متناسب با موقعیت.

لینکدین پیشنهادات رویدادهای مهم مخاطبانتان که می توانید در آنها مشارکت کنید را در صفحه اطلاع رسانی (notification)، ارائه میدهد. همچنین میتوانید از طریق محتوای مخاطب خود مانند لایک کردن، اشتراک گذاری و کامنت گذاشتن در پستهای آنها، ارتباط برقرار کنید.

8. میان مخاطبان خود محبوب باشید

در ذهن مخاطبان خود، پیشگام باشید و روابط خود را با فرستادن پیامهایی که به نیازهای فردی هر یک از مخاطبین اختصاص داده شده است، تقویت کنید.

اگر به محتوایی برخوردید که میدانید یک شخص خاص در شبکه شما (به ویژه یک مشتری بالقوه یا مشتری واقعی) علاقه خاصی به آن دارد، محتوا را به صورت پیام خصوصی برای او ارسال کنید.


ترفند  پیشنهادی: قابلیت ویژه لینکدین در یافتن شغل و ایجاد همکاری سودمند


9. حرفه ای رفتار کنید

به یاد داشته باشید، لینکدین ،فیسبوک نیست. هنگامی که میگویم حرفه ای رفتار کنید، به این معنی است که در لینکدین در مورد هر چیزی که به کسب و کار مربوط نیست صحبت نکنید. لینکدین یک شبکه اجتماعی تجاری است و مردم انتظار دارند که همه چیز همیشه حرفه ای باشد. بله،دقیقا به این معنی که هیچ عکسی از وعده های غذایی و حیوانات خانگی خود نگذارید.

فیس بوک، توییتر و لینکدین همه شبکه های بزرگ اجتماعی هستند اما بسیار مهم است که تفاوتها را درک کنیم.

10. افراد را به هم معرفی کنید

در نهایت، موردی که میتواند سرمایه اجتماعی بزرگی برای شما ایجاد کند این است که مخاطبان خود را به یکدیگر معرفی کنید. به عنوان یک واسطه بین کسب و کارها عمل کنید.

انجام این کار متقابل است و اغلب افراد متقابلا شما را به افراد دیگری معرفی میکنند، به این ترتیب شبکه خود را به شیوه ای شخصی گسترش میدهید. این یک فرصت عالی برای حمایت از مخاطبان شما و پرورش روابط است.

 

بایدها و نبایدها در لینکدین

بعد از مرور نبایدهای شبکه اجتماعی کسب و کار لینکدین ، در ادامه به 10 کاری که در لینکدین هرگز نباید انجام دهید می پردازیم.

1. پیام های مزاحم را به مخاطبان خود ارسال نکنید

به عنوان مثال، من اخیرا پیامی از شخصی در شبکه خود دریافت کردم که از من خواسته بود لیست کل مخاطبانم را استخراج کرده و با او به اشتراک بگذارم.

این یک درخواست مضحک است ، به دو دلیل ، اولین دلیل این است که من این شخص را نمی شناسم، پس چرا باید چیزی مثل لیست مخاطبانم را با او به اشتراک بگذارم. دوم و مهمتر از همه، من برای مخاطبانم ارزش قائل هستم ، چرا باید اطلاعات تماس آنها را بدون اجازه اشان به اشتراک بگذارم؟

2. پیام های نامرتبط ارسال نکنید

پیامهای نامربوط به مخاطبان خود ارسال نکنید.

نمونه دیگری از پیامی که من دریافت کردم دعوت نامه ای بود برای بازدید از یک غرفه شخصی در یک رویداد. من نه در حوزه سلامت فعالیت میکنم و نه در آن منطقه هستم، بنابراین این به من ارتباطی ندارد. پیامهایی که هیچ ارتباطی به دریافت کننده ندارد، ارسال نکنید.

3. این پیام را ارسال نکنید، “من متوجه شده ام که از پروفایل من بازدید کرده اید …”

ایده خوبی است که به طور مرتب بررسی کنید و ببینید چه کسی پروفایل شما را چک کرده است و حتی با آنها ارتباط برقرار کنید اما این کار را بدون ارسال چنین پیامی، “من می دانم که شما از پروفایل من بازدید کرده اید” ، انجام دهید.

این کار احساس خوبی در مخاطب ایجاد نمیکند فقط به این دلیل که کسی از پروفایل شما بازدید کرده است، این بدان معنا نیست که باید آن را ذکر کنید و اگر مشاهده پروفایل شما دلیل خوبی برای ارتباط باشد، بازدیدکننده برای شما درخواست ارسال میکرد.

اگر فردی که پروفایل شما را مشاهده کرده است کسی است که میخواهید با آن ارتباط برقرار کنید، به هر حال این کار را انجام دهید، اما دلیل دیگری برای ایجاد درخواست بیاورید و ذکر نکنید که شما پروفایل ما را بازدید کرده اید.

4. پروفایل خود را قفل نکنید

تنظیمات حریم خصوصی برای امنیت شما ایجاد شده اند، اما فراموش نکنید این یک شبکه اجتماعی است و شما اینجا هستید که با دیگران ارتباط برقرار کنید. اشتباه نکنید ، سعی نکنید رفتاری که با پروفایل خود در فیسبوک دارید در لینکدین نیز داشته باشید. لینکدین یک پلتفرم مخصوص کسب و کار است.

با در نظر داشتن این موضوع، لیست مخاطبان خود و فید فعالیت خود را برای همه باز کنید و مطمئن شوید نام و پروفایل شما برای همه باز است.

اگر افرادی هستند که نمیخواهید اطلاعات خود را با آنها به اشتراک بگذارید، پس نباید بخشی از شبکه شما باشند و شما باید (و می توانید) آنها را حذف کنید.

نکته : یکی از تنظیمات مهمی که باید تغییر دهید اینست که می گوید “بازدیدکنندگان این پروفایل همچنین مشاهده کرده اند”. این گزینه در صفحه Privacy & Setting قرار دارد که پیش فرض لینکدین است. فقط در صورتی که میخواهید مشتریان بالقوه را برای بازدید پروفایل رقبا ارسال کنید ، این گزینه را فعال کنید.


ترفند پیشنهادی: ترفندهای پروفایل لینکدین برای دانشجویان با 7 نکته کاربردی


5. مخاطبان خود را به لیست ایمیل خود اضافه نکنید

هرگز لیست مخاطبان خود را خارج نکنید و آنها را به پایگاه داده ایمیل خود اضافه نکنید. فقط به این دلیل که کسی در لینکدین با شما ارتباط برقرار کرده این مجوز به شما داده نمیشود که آنها را به لیست خود اضافه کنید و برای آنها ایمیل ارسال کنید. این کاملا غیر اخلاقی است و در برخی کشورها (مانند کانادا) غیرقانونی است.

6. از مخاطبان جدید یا افرادی که نمی شناسید برای تایید و پشتیبانی کمک نگیرید

از کسی نخواهید مهارتهای شما را تأیید کرده و شما را پشتیابنی کند، مگر اینکه دوست، خانواده، همکار، مشتری یا کسی است که شما را به خوبی میشناسد.
یکی از بهترین روشهایی که می توانید تایید و حمایت دیگران را دریافت کنید این است که شما آنها را تایید و پشتیبانی کنید. هنگامی که کسی را مورد حمایت قرار میدهید، این فرد نوتیفیکیشن دریافت میکند و معمولا متقابلا شما را پشتیبانی و تایید می کند.

7. از غریبه ها درخواست پیشنهاد نکنید

هرگز از کسی که نمی شناسید برای توصیه و پیشنهاد کمک نگیرید. برای من اغلب این اتفاق می افتد و من نمی دانم که آنها از من چه میخواهند. اگر آنها شما را نمیشناسند یا خدمات شما را هرگز تجربه نکرده اند، احتمالا نمیتوانند به شما یک توصیه واقعی بدهند. پس از آنها سوال نپرسید.

به همین ترتیب، هرگز به کسی که نمی شناسید و یا خدماتی که تا به حال تجربه نکرده اید پیشنهادی ندهید.

8. محتوا را فقط با هدف منفعت خود ارسال نکنید

هنگامی که محتوای خود را به اشتراک میگذارید، مطمئن شوید اولین هدف شما ایجاد ارزش است. اطلاعات تبلیغاتی در مورد خود یا کسب و کار خود بدون ایجاد ارزش برای مخاطبانتان ارسال نکنید.

9. از دیگران انتقاد نکنید و کامنت منفی ندهید

یکی دیگر از مهمترین نبایدها، انتقاد از دیگران و کامنت منفی است. گاهی اوقات افراد کامنتهای منفی و توهین آمیز میدهند و به رقبا توهین میکنند. این کار هیچ نتیجه مثبتی ندارد . کامنتهای مثبت بگذارید و توهین نکنید.

10. بررسی و پاسخ به نظرات را فراموش نکنید

هنگامی که کسی وقت خود را برای خواندن و اظهارنظر در مورد پست شما صرف میکند، تلاش کنید تا به موقع به آنها پاسخ دهید. نه تنها این یک راه عالی برای شروع یا ایجاد رابطه با نظر دهنده است، بلکه باید توجه داشت که پست یا مقاله شما اکنون برای شبکه اول سطح خود قابل رویت است و دسترسی شما را افزایش می دهد.

بایدها و نبایدها در لینکدین

 

نتیجه گیری از بایدها و نبایدها در لینکدین

قانون what’s in it for me یا به صورت مخفف WIIFM را همیشه به یاد داشته باشید. مردم همیشه با خود می گویند “چه نفعی برای من دارد”.

قانون طلایی لینکدین و بازاریابی شبکه های اجتماعی به طور کلی این است برای افرادی که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید ارزش آفرینی کنید.

 

منبع : LinkedIn Etiquette Guide 2017: 20 Do’s & Don’ts

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟