4.25/5 (12)

بازی های جدید واقعیت افزوده در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

بازی های جدید واقعیت افزوده در ویدئو چت های مسنجر

فیسبوک همچنان در حال گسترش ابزار مربوط به (AR (Augmented Reality میباشد. قبلا از راه اندازی استفاده از واقعیت افزوده در استوری فیسبوک صحبت کردیم اما اینبار این پلتفرم از طریق بازی های جدید واقعیت افزوده که به ویدئو چت های مسنجر اضافه کرده است.

Messenger Video Chat AR Games

Gepostet von Messenger am Dienstag, 7. August 2018

این آپشن در طول هر ویدئو چتی در مسنجر در دسترس است و در هر بار 6 نفر میتوانند در این بازی مشارکت داشته باشند. برای تجربه این بازی باید به اینگونه عمل کنید که ابتدا یک ویدئو چت معمولی برقرار کنید، سپس آیکون ستاره ای را که جدیدا اضافه شده لمس کنید و یکی از بازی های AR را انتخاب کنید. با اضافه شدن هر نفر در ویدئو چت که شروع به بازی کند یک نوتیفیکشن می آید.

در حال حاضر دو بازی رونمایی شده است اما گزینه های بیشتری از این بازی در دست اجرا است.

فیسبوک در این باره توضیح میدهد:

شما میتوانید دوستانتان را از سراسر دنیا با این دو بازی به چالش بکشید. میخواهید با این دو بازی بیشتر آشنا شوید؟ یکی از آنها میگوید که چه کسی میتواند چهره جدی خود را بیشتر حفظ کند و لبخند نزند؟ (بازی Dont Smile) و دیگری اینکه چه کسی میتواند سفینه خود را هدایت کند؟ (Asteroid Attack)

ما در حال تولید بازیهای بیشتری هستیم که در هفته ها و ماه های آینده با آنها آشنا خواهید شد.

به گزارش Tech Crunch در این آپشن جدید، خبری از تبلیغات و اسپانسر برندهای تجاری نیست و یا خلاقیت خارق العاده ای در نوع بازیها وجود نمی بینید اما فیسبوک قطعا در آینده از ظرفیتهای این آپشن جدید برای توسعه خود بهره میبرد.

به نظر میرسد گزینه های بیشتر و جالبی را میتوان به ویدئو چت ها اضافه کرد. میدانید که ویدئو چت مسنجر از اواخر سال 2016 از تماس ویدئویی یک به یک شروع شد و چنان به سرعت رشد کرد که فیسبوک اعلام کرده است که در سال گذشته 17 میلیارد ویدئو چت در مسنجر انجام شده است و این یعنی فرصتی فوق العاده درخشان.

پیشنهاد میکنم حتما از راهنمای تبلیغ در مسنجر فیسبوک هم کمک بگیرید.

بازی های جدید واقعیت افزوده

اضافه کردن گزینه های متنوع و هیجان انگیز در ویدئو چت های مسنجر خصوصا با روحیات کاربران جوان هماهنگ است و کاربری آنان را بیشتر میکند و این همان چیزی است که ویدئو چت را تبدیل به یک مهمانی دوستانه کرده است و بی شک از مهمترین عوامل رشد سریع آن کاربری جوان پسند ان بوده است.

البته بازیهای AR مسنجر صرفا یک هدف سرگرم کننده برای جذب مخاطب بیشتر نبوده و باید ببینیم فیسبوک از آن برای چه منافع بزرگتری در آینده استفاده خواهد کرد.

آموزشهای مربوط به فیسبوک را در وبلاگ آموزشی سونت اینفو ببینید.

 

منبع: Social Media Today

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟