بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام
4.5/5 (6)

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام و هر آنچه که بازاریابان باید بدانند

آیا از ویدیو زنده در اینستاگرام استفاده میکنید؟

میخواهید بدانید چطور ویدیوهای زنده اینستاگرام را ذخیره کنید به طوری که فالوورها بتوانند بعدا آنها را مشاهده کنند؟

در این مقاله خواهید آموخت که چگونه با Instagram Live video replays میتوان 24 ساعت زمان اضافه برای مشاهده ویدئوهای زنده ایجاد کنید.

چه کسی به Instagram Live Video Replays (تکرار ویدئوی زنده) دسترسی دارد

خبر خوب این است که همه به پخش مجدد ویدئوی زنده در اینستاگرام (Instagram live video replays) دسترسی دارند! این قابلیت بدون تاخیر در اختیار همه کاربران قرار گرفته است. هم اکانت های کسب و کار و هم پروفایل های شخصی به این قابلیت جدید دسترسی دارند و به کاربران این امکان را میدهد که ویدئوها را برای بازپخش ایجاد کرده و تکرار و بازپخش آن را روی دیگر اکانت ها (حساب های کاربری) مشاهده کنند.

نحوه پخش ویدئو زنده اینستاگرام با هدف بازپخش آن

برای ذخیره یک ویدیو زنده برای پخش مجدد، ابتدا باید یک ویدیوی زنده در اینستاگرام پخش کنید. به عنوان یک نکته حرفه ای، به شدت توصیه می شود ویدئوهای خود را با ذهنیت پخش مجدد شروع کنید.

به عنوان مثال، بلافاصله پس از آغاز پخش، شروع به صحبت کردن کنید. برای شروع منتظر آمدن مخاطبان نمانید. در پخش مجدد، هر تاخیر قابل توجهی قبل از صحبت کردن، باعث میشود بیننده آن را ترک کند. در ابتدای صحبت، موضوع ویدئو را عنوان کنید و توضیح دهید که چرا مخاطبان باید در طول پخش ویدیو با شما بمانند. هرکسی که به شما بپیوندد، موضوع ویدئو را خواهد فهمید، اما در پخش مجدد بسیار مهم است که مخاطب از قبل آن را بداند.

همچنین بهتر است در ابتدای پخش، یک کامنت را پین کنید و در آن به مخاطب بگویید که در این ویدئو چه چیزی مورد بحث قرار خواهد گرفت. برای پین کردن یک کامنت، کامنت خودتان را بنویسید، آن را پست کنید، روی کامنت ضربه بزنید و Pin Comment را انتخاب کنید.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

کامنت پین شده به صورت یک بنر است که باعث میشود از دیگر کامنت ها متمایز باشد و در بالای صفحه نمایش برای مشاهده بازدیدکنندگان جدید قرار میگیرد. این قابلیت برای بازپخش نیز مفید است زیرا کامنت پین شده در بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام ظاهر میشود.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

برقراری ارتباط با بینندگان در طول پخش زنده رایج و متداول است. بهتر است که با بازدیدکنندگان پخش مجدد نیز صحبت کنید. عنوان کنید که افراد از طریق پخش مجدد شما را تماشا میکنند و از آنها برای صرف زمان برای تماشای ویدئو تشکر کنید.

به منظور تقویت روابط با مخاطب، بازدیدکنندگان پخش مجدد ویدئوی خود را تشویق کنید تا در پاسخ به ویدیو به شما پیام مستقیم و دایرکت ارسال کنند ، یا به شما بگویند از کجا هستند یا سایر موضوعات … .

نحوه ذخیره کردن ویدئو برای پخش مجدد

برای ذخیره ویدئو به منظور پخش مجدد، مراحل زیر را طی کنید :

1. ویدئو زنده خود را با انتخاب End Live Video پایان دهید

ویدیو را به طور معمول به پایان رسانده و یک کامنت خداحافظی برای بینندگان خود اضافه کنید.

روی End در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید تا پخش زنده خود را به طور رسمی پایان دهید. سپس از صفحه نمایش پاپ آپ، گزینه End Live Video را انتخاب کنید.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

2. ارسال ویدئو برای پخش مجدد

پس از پایان ویدئو زنده، یک صفحه بازبینی ظاهر میشود. در اینجا میتوانید ببینید که چند نفر ویدیو را تماشا کرده اند و گزینه ای برای به اشتراک گذاری ویدئو برای 24 ساعت آینده وجود دارد. نوار لغزنده به طور پیشفرض بر روی گزینه آبی (On) تنظیم شده است. با ضربه زدن روی Share ، ویدئو برای پخش مجدد به استوری شما در پروفایلتان بارگذاری خواهد شد.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

میتوانید این گزینه را با ضربه زدن بر نوار لغزنده و سپس ضربه زدن روی Discard ، لغو کنید.

پخش مجدد 24 ساعت پس از زمان اشتراک گذاری برای همه در دسترس خواهد بود. پس از آن، ویدیو مانند سایر پست های استوری ، از پروفایل شما حذف خواهد شد.

3. پخش مجدد ویدئوی شما برای مشاهده در دسترس افراد قرار میگیرد

هنگامی که ویدیو پخش مجدد خود را به اشتراک گذاشتید، عکس پروفایل شما به گونه ای تغییر خواهد کرد که نشان دهد شما یک ویدئوی پخش مجدد را به اشتراک گذاشته اید. به طور معمول، هنگامی که استوری جدیدی قرار میدهید، یک حلقه رنگی در اطراف عکس پروفایل شما ظاهر میشود. هنگامی که پخش مجدد را به اشتراک میگذارید، این حلقه رنگی با یک علامت کوچک (نماد play) در پایین نمایش داده میشود.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

زمانی که مخاطبان شما لیست استوری ها را در بالای فید خود مشاهده میکنند، اگر یک ویدیوی بازپخش بارگذاری کرده باشید، یک حلقه رنگی با نماد Play را در زیر عکس پروفایل شما مشاهده خواهند کرد. توجه داشته باشید اینستاگرام ، نوتیفیکیشن ها را برای استوری های معمولی و بازپخش ویدئوی زنده جدا خواهد کرد.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

اگر همزمان یک استوری دیگر به اشتراک نگذاشته باشید، فقط گزینه بازپخش ویدئو برای بینندگان شما در دسترس خواهد بود.

تبلیغ ویدیوی پخش مجدد برای بازدید بیشتر

برای به حداکثر رساندن تعداد بازدیدهای تکرار ویدئوی زنده، برای تبلیغ ویدیوها قبل و بعد از به اشتراک گذاری، یک استراتژی داشته باشید.

برای تبلیغ یک ویدیوی زنده پیش رو به منظور افزایش بازدید پخش زنده و پخش مجدد آن، استفاده ترکیبی از پست های استوری اینستاگرام و پست های معمولی اینستاگرام راه حل مناسبی است.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

بلافاصله پس از پخش زنده، توصیه میشود پستی را در فید اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید، تا مخاطبان شما بدانند که بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام در دسترس است و موضوع و بخش های اصلی ویدیو را مشخص کنید.

اگر شما همزمان هیچ پست استوری دیگری را به اشتراک نگذاشته اید، برای جلوگیری از سردرگمی اجازه دهید بازپخش ویدئوی شما به عنوان تنها پست باقی بماند. با این حال، اگر استوری های دیگری در یک زمان به اشتراک گذاشته باشید، حداقل یک پست استوری را برای تبلیغ ویدئوی بازپخش به اشتراک بگذارید. تا مخاطب شما بداند تکرار ویدیوی زنده در دسترس است و برای مشاهده آن از پروفایل شما بازدید کند.

مشاهده بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

هنگامی که شما بازپخش ویدئوی زنده خود را مشاهده میکنید، گزینه های این صفحه برای شما و برای بازدیدکنندگان متفاوت میباشد. در پروفایل خود میتوانید با استفاده از دو گزینه live و Story در پایین، بین پخش زنده و استوری خود جابجا شوید.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

افرادی که از استوری شما بازدید میکنند این گزینه را ندارند (امیدواریم اینستاگرم این قابلیت را برای همه بازدیدکنندگان اضافه کند). اگر بازدیدکنندگان پروفایل شما روی عکس پروفایل شما ضربه بزنند و شما هم پخش زنده و هم استوری در اینستاگرام داشته باشید، از آنها خواسته خواهد شد انتخاب کنند کدامیک را مشاهده کنند.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

در حین تماشای بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام ، تمام کامنت های پخش زنده در تکرار آن نیز پخش می شوند. این باعث میشود مخاطبان پخش مجدد راحت تر ارتباط برقرار کنند.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

بیننده میتواند با ضربه زدن روی صفحه در حین پخش ویدئو، سرعت ویدیو بازپخش را افزایش دهد. ویدئوهای کوتاه چند دقیقه ای با فواصل 15 ثانیه ای به جلو حرکت میکنند. این زمان برای ویدئوهای طولانی افزایش مییابد، تا فواصل 3 دقیقه ای برای ویدئوهای بیش از 30 دقیقه.

بهتر است در طول پخش زنده با مخاطبان بازپخش ویدئو نیز صحبت کنید. به عنوان مثال، اگر می دانید که 2-3 دقیقه اول ویدئو شما سلام و احوالپرسی با مخاطبان است، میتوانید در ابتدای فیلم اعلام کنید که تماشاگران ویدئوی بازپخش، از آن قسمت صرف نظر کنند.

پس از اینکه یک ویدیو پخش مجدد را در پروفایل کسی مشاهده کردید، نماد Play و دایره هنوز قابل مشاهده هستند، اما به رنگ خاکستری نمایش داده میشوند.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

تجزیه و تحلیل ویدیوی بازپخش

متاسفانه، این شبکه اجتماعی در حال حاضر جزئیات زیادی برای تجزیه و تحلیل بازپخش ویدیوی زنده در اینستاگرام ارائه نمیدهد. خوشبختانه ، به محض این که این ویدئوها شایع تر شوند، اینستاگرام اطلاعات آن را در آنالیز موجود در پروفایل های کسب و کار اضافه خواهد کرد.

اگر یک پروفایل کسب و کار در اینستاگرام دارید، با آنالیز اینستاگرام آشنا هستید. یکی از بخش های آنالیز آن مربوط به استوری هاست، جایی که شما میتوانید اطلاعات مختلف برای این نوع پست ها را ببینید. ویدیوهای زنده اینستاگرام و پخش مجدد آن در این تجزیه و تحلیل ها گنجانده نشده است.

با این حال، می توانید تعداد بینندگان را مشاهده کنید و اینکه بازدیدکنندگان چه کسانی هستند (هیچ کس دیگر نمی تواند این داده ها را مشاهده کند). تعداد دفعات بازدید ویدئو را در گوشه پایین سمت چپ مشاهده خواهید کرد.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

برای دریافت اطلاعات بیشتر، روی تعداد بازدیدکننده ها ضربه بزنید یا صفحه را به سمت بالا بکشید تا صفحه ای با لیستی از بازدیدکنندگان باز شود.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

از آنجا که پخش مجدد ویدیو بعد از 24 ساعت ناپدید میشود، اگر میخواهید این داده ها را جمع آوری کنید، قبل از اینکه ویدیو از پروفایل شما حذف شود، باید این کار را انجام دهید.

نتیجه گیری از بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

پخش زنده اینستاگرام یک روش ارزشمند برای برندها جهت ارتباط با مخاطبان میباشد. قابلیت بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام تا 24 ساعت، تضمین میکند که بینندگان بیشتری ویدیوها را مشاهده میکنند.

 

منبع : Social Media Examiner

Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟