راهنمای کامل بازاریابی لینکدین
4.64/5 (14)

بازاریابی لینکدین در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

بازاریابی لینکدین و راهنمای کامل کسب و کار

ممکن است بدانید که لینکدین 546 میلیون کاربر دارد. اما آنچه که واقعا برای یک شبکه کسب و کار محور مانند لینکدین اهمیت دارد، این است که این کاربران شامل 40 میلیون تصمیم گیرنده، 10 میلیون رهبر فکری، 61 میلیون افراد بانفوذ در سطح بالا و 6 میلیون مدیر اجرایی هستند.

محوریت لینکدین ایجاد شبکه ها و ارتباطات است. این قدرت واقعی لینکدین برای کسب و کار است: توانایی ارتباط با مخاطبان موجود و رشد برند خود را از طریق دهان به دهان. این شبکه همچنین شبکه اجتماعی برتر برای جذب مشتری است.

اگر صفحه لینکدین شما برای استراتژی کسب و کارتان محدود به یک صفحه شخصی است، زمان آن رسیده است که به بازاریابی لینکدین خود سر و سامانی بدهید. برای دسترسی به مزایای کاملی که لینکدین به کسب و کارها ارائه می دهد، از استخدام به فروش باید به صورت یک حساب کسب و کار فعالیت کنید.

نحوه راه اندازی یک صفحه کسب و کار (صفحه شرکت) در لینکدین

صفحه لینکدین شرکت به کاربران لینکدین کمک می کند تا در مورد کسب و کار، برند و فرصت های شغلی شرکت شما اطلاعات کسب کنند. صفحات شرکت همچنین یک راه عالی برای ایجاد تخصص هستند. به عنوان مثال، صفحه شرکت Hootsuite در لینکدین دارای بیش از 190،000 فالوور است که محتوای ارزشمند و به موقع به اشتراک می گذارد.

راهنمای کامل بازاریابی لینکدین

صفحات شرکت در لینکدین قبلا به عنوان صفحات مقصد نیروی انسانی HR توسط برندها مورد استفاده قرار می گرفت. اگر چه این روش هنوز یکی از راه های استفاده از لینکدین است، این شبکه علاوه بر این مکان مناسبی برای استخراج نتایج کسب و کار، آگاهی از برند، ارتقاء فرصت های شغلی و آموزش مشتریان بالقوه در مورد محصولات و خدمات شما است. محتوای عالی و به روزرسانی های جذاب میتواند به تبدیل برند شما به یک رهبر در حوزه کاریتان کمک کند.

در اینجا نحوه راه اندازی یک صفحه شرکت در لینکدین برای کسب و کار را ارائه می دهیم. توجه داشته باشید که اگر از قبل یک پروفایل شخصی در لینکدین ندارید، قبل از ایجاد یک صفحه برای شرکت خود، ابتدا باید آن را ایجاد کنید. اگر یک پروفایل لینکدین ندارید، آن را تنظیم کنید و بعد از اتمام کار، به این پست برگردید.

مرحله 1: شرکت خود را اضافه کنید

برای ایجاد صفحات شرکت به پورتال LinkedIn Marketing Solutions سر بزنید و روی دکمه آبی بزرگ (Create a Company Page) کلیک کنید.

راهنمای کامل بازاریابی لینکدین

نام رسمی شرکت خود را وارد کنید و لینکی که افراد برای یافتن کسب و کار شما در لینکدین استفاده می کنند را انتخاب کنید. بعدا نمیتوانید این نشانی اینترنتی را تغییر دهید، بنابراین آن را درست انتخاب کنید. سپس Create page را کلیک کنید.

راهنمای کامل بازاریابی لینکدین

لینکدین به طور خودکار پوسته صفحه شرکت شما را ایجاد می کند. کاری که باید انجام دهید این است که جزییات را وارد کنید. در جعبه خوش آمدید، روی Get Started کلیک کنید.

مرحله 2: یک لوگو و تصویر کاور اضافه کنید

یک تصویر کاور را برای انتقال حس کسب و کار خود انتخاب کنید تصویر باید 1536×768 پیکسل باشد. لوگوی شما در پروفایل های لینکدین کارمندان شما ظاهر می شود. از فرمت مربعی با اندازه 300×300 پیکسل استفاده کنید.

از این مرحله صرفنظر نکنید! آمارهای لینکدین نشان میدهند شرکت هایی که لوگو اضافه میکنند شش برابر بیشتر ترافیک جذب میکنند.

پیشنهاد میکنم از مقالات آموزشی مشخصات عکس پروفایل لینکدین و به روز رسانی پروفایل در لینکدین استفاده کنید.

مرحله 3: توضیحات اضافه کنید

2000 کاراکتر در اختیار دارید تا آنچه شرکت شما انجام می دهد و اینکه چرا فالوورهای بالقوه باید به پروفایل شما توجه کنند را ثبت کنید. این متن بسیار مهمی است بنابراین تیم های بازاریابی و محتوای خود را در ایجاد این متن مشارکت دهید.

156 کاراکتر اول بسیار مهم است زیرا در پیش نمایش گوگل صفحه شرکت شما ظاهر می شود.

در زیر توضیحات شرکت شما، می توانید 20 تخصص شرکت اضافه کنید. این تخصص ها به عنوان تگ یا کلمات کلیدی عمل می کنند و به مخاطب کمک می کند تا کسب و کار شما را در لینکدین پیدا کند، بنابراین از جزئیات صرف نظر نکنید. اطمینان حاصل کنید که محصولات، خدمات و نقاط قوت شرکت شما در اینجا به خوبی نشان داده شده است.

نمی دانید چه چیزهایی باید بنویسید؟ از شنود اجتماعی استفاده کنید تا ببینید افراد از چه کلماتی برای صحبت در مورد شما و حوزه شما استفاده کرده اند. از دید مشتری به این موضوع فکر کنید.

راهنمای کامل بازاریابی لینکدین

مرحله 4: جزئیات شرکت خود را وارد کنید

آدرس وب سایت کسب و کار خود را وارد کنید سپس اطلاعات مربوط به شرکت خود را در چند منوی کشویی که نشان دهنده صنعت، اندازه شرکت و نوع شرکت (عمومی، غیر انتفاعی، آموزشی و غیره) است، ارائه کنید و سالی که شرکت شما تاسیس شد، وارد کنید.

همچنین باید حداقل یک مکان برای کسب و کار خود ارائه دهید. اگر در گروه های لینکدینی حضور دارید که می خواهید در صفحه شرکت شما نمایش داده شود، می توانید آنها را در بخش مناسب خود وارد کنید. در غیر این صورت، می توانید این فیلد را خالی بگذارید.

مرحله 5: صفحه خود را منتشر کنید

روی دکمه Publish کلیک کنید. به این صورت صفحه شرکت شما برای همه نمایش داده خواهد شد.

قبل از رفتن به مرحله بعد، روی دکمه Go to member view در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید تا ببینید مخاطبان صفحه شما را چگونه می بینند. اگر از صفحه خود راضی هستید، عالی است اگر نه، روی Manage page کلیک کنید و اصلاحات لازم را انجام دهید.

مرحله 6: افزودن مدیران صفحه

لازم نیست صفحه را به تنهایی مدیریت کنید. لینکدین به شما این امکان را می دهد تا کارکنانی که می توانند صفحه شما را مدیریت کنند انتخاب کنید.

برای اضافه کردن اعضای تیم، روی آیکون Me در بالای صفحه لینکدین کلیک کنید، سپس صفحه شرکت خود را در بخش Manage انتخاب کنید.
روی Admin tools در سمت راست بالا کلیک کنید، سپس Page admins را انتخاب کنید. اعضای تیم خود را با نام اضافه کنید. برای اضافه کردن آنها به عنوان ادمین صفحه، باید از قبل با آنها کانکت باشید.

راهنمای کامل بازاریابی لینکدین

برای تکمیل تیم خود روی Save changes کلیک کنید.

چگونه یک استراتژی بازاریابی لینکدین ایجاد کنیم

راه اندازی صفحه شرکت ساده است، باید برای به حداکثر رساندن مزایای صفحه خود در لینکدین باید استراتژی کسب و کار داشته باشید. به جای تمرکز صرف روی فالوور و کانکشن ها، فکر کنید چطور می توانید از ابزارهای بازاریابی لینکدین برای کشف فرصت های جدید برای رشد استفاده کنید.

با اهداف SMART شروع کنید. اگر در ابتدا اهداف را مشخص نکنید، هرگز نمی دانید که آیا به اهداف خود رسیده اید یا خیر. لینکدین از کسب و کارهای زیادی پشتیبانی می کند، بنابراین شما باید دقیقا مشخص کنید که چه چیزی می خواهید از فعالیت های تجاری لینکدین خود به دست بیاورید. آیا سعی در ایجاد یک شبکه برای فروش در شبکه های اجتماعی دارید؟ یا اینکه می خواهید خودتان را یک رهبر فکری بشناسانید؟ یا استخدام استعدادهای برتر در حوزه کاری خود؟

چه بخواهید همه این ها را لحاظ کنید یا فقط بر روی یکی تمرکز تمرکز کنید، باید اهدافی ایجاد کنید تا به شما در رسیدن به آنها کمک کند، سپس خواهید فهمید که تلاش های شما جواب می دهد یا خیر. SMART مخفف خاص (specific)، قابل اندازه گیری (measurable)، قابل دستیابی (attainable)، مرتبط (relevant) و محدود به زمان (time-bound) هستند.

در نظر داشته باشید که حتی اگر در استفاده از لینکدین برای کسب و کار تازه کار هستید، می توانید از اطلاعات مفید زیادی برای تعیین اهداف و برنامه ریزی استراتژیک استفاده کنید.

اگر هنوز از اطلاعات مخاطبان را استخراج نکرده اید، اکنون زمان خوبی برای انجام این کار است، زیرا اگر بدانید چه کسانی را باید هدف گذاری کنید به شما در انتقال بهتر پیام کمک می کند. اگر از لینکدین برای استخدام استفاده می کنید، مطمئن باشید که نیازهای کارکنان و کاندیداها را نیز در نظر بگیرید.

حتما روش های افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین را بخوانید.

نکات و ایده های لینکدین برای کسب و کار

صرفا با تکیه بر ایجاد صفحه شرکت در لینکدین ، انتظار نداشته باشید فالوورها به خودی خود به صفحه شما بیایند. می توانید به کمک نکات و استراتژی های زیر، شانس موفقیت خود در لینکدین را افزایش دهید.

1. کارمندان خود را تشویق کنید تا با صفحه لینکدین شرکت ارتباط برقرار کنند

همکاران و کارکنان شما بهترین منابع برای افزایش مخاطب هستند: بر اساس گزارش لینکدین ، کارکنان به طور متوسط ​​10 برابر بیشتر در افزایش مخاطب موفق هستند و شرکت هایی که دارای برنامه حمایت قوی کارکنان هستند احتمال جذب استعدادهای برتر آنها 58 درصد بیشتر است و 20 درصد احتمال بیشتری در حفظ آنها دارد.

کارکنان بزرگترین حامیان شما هستند و با افزودن آنها به عنوان مخاطب و ورود به شبکه آنها، مخاطبان خود را به میزان قابل توجهی افزایش می دهید. کارمندان را تشویق کنید پست کسب و کار شما را به پروفایل های لینکدین خود اضافه کنند. سپس صفحه شرکت شما از پروفایل های آنها داده می شود و پروفایل های آنها بر روی صفحه شرکت شما ظاهر خواهد شد.

2. محتوای ارزشمند منتشر کنید

بهترین راه برای رشد مخاطبان شما و حفظ فالوورها این است که با ارسال مقالات یا به روز رسانی های شرکت به صورت منظم، برای آنها ارزش آفرینی کنید. لینکدین توصیه می کند حداقل یک بار در هفته پست ارسال کنید. علاوه بر ظاهر شدن پست در صفحه شرکت شما، در فید فالوورهای شما نیز نمایش داده می شود.

اگر پست وبلاگ یا یک مقاله خبری از یک منبع خارجی می شناسید که برای فالوورهای شما مناسب است، می توانید آنها را نیز به اشتراک بگذارید. حتی اگر اصل محتوا مربوط به تیم شما نباشد، نشان می دهد که شما در حوزه کاری خود به روز و پیگیر هستید. همچنین این کار می تواند ارتباطات مهمی با دیگر رهبران فکری برقرار کند. فقط لینک را کپی و جایگذاری نکنید اطمینان حاصل کنید که هنگام اشتراک گذاری، بر ارزش محتوا بیفزایید.

سعی کنید مقالات را در پلتفرم انتشارات لینکدین منتشر کنید. به جای به اشتراک گذاری محتوا از شبکه های دیگر و یا وب سایت خود، می توانید مقالات را درون اکوسیستم لینکدین ایجاد و منتشر کنید. شما نمی توانید مقالات را مستقیما از صفحه شرکت خود منتشر کنید، اما تیم رهبری یا افراد کلیدی شرکت شما می توانند مقالات را از پروفایل های لینکدین خود منتشر کند و می تواند به حضور شرکت شما در شبکه کمک کنند.

3. رسانه های (عکس ، ویدئو و …) قوی ارائه کنید

بله، لینکدین ابتدا برای کسب و کار است، اما باید محتوایی ارائه کنید که در میان حجم زیاد محتوای ارسالی به این پلتفرم ، بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کند. پست های متنی به تنهایی نمی توانند این کار را انجام دهند. آمارهای لینکدین نشان می دهد که پست های شامل تصویر حداقل 98 درصد بیشتر کامنت دریافت می کنند.

اگر یک کانال YouTube دارید، سعی کنید از لینکدین به ویدیوهای خود لینک دهید. در حالی که دیگر کانال های اجتماعی نیاز به آپلود ویدئوی بومی (آپلود ویدئو درون خود پلتفرم) برای پخش خودکار دارند، در لینکدین، ویدیوهای YouTube به طور خودکار در فید پخش می شوند و می توانند 75 درصد نرخ اشتراک گذاری را افزایش دهند.

4. از گروه های LinkedIn استفاده کنید

مشارکت فعال در یک گروه لینکدین می تواند به شما و شبکه کسب و کار شما با دیگر متخصصان و کسب و کارهای حوزه شما کمک کند، به خصوص افرادی که خارج از حلقه نزدیک شما از همکاران فعلی، همکلاسی ها و کارفرمایان هستند. مشارکت در یک بحث گروهی، نگاه ها را به صفحه شرکت شما جلب خواهد کرد.

برای پیدا کردن یک گروه که با اهداف کسب و کار شما سازگار باشد، از قابلیت جستجو در بالای صفحه اصلی لینکدین خود استفاده کنید یا از پیشنهادات لینکدین استفاده کنید. شما همچنین می توانید یک گروه جدید بر اساس موضوع یا حوزه مورد نظر ایجاد کنید.

اگر شما متعلق به یک انجمن یا موسسه هستید، بررسی کنید آیا دارای یک گروه لینکدین است که بتواند منبع ارزشمند شبکه و توسعه حرفه ای باشد. به عنوان مثال، موسسه آمریکایی CPAs یک گروه لینکدین با بیش از 69000 عضو است که مکالمات حرفه ای آن می تواند برای ماه ها ادامه یابد.

راهنمای کامل بازاریابی لینکدین

اگر گروهی ایجاد کرده یا به یک گروه پیوسته اید که می خواهید آن را نمایش دهید، می توانید آن را به عنوان یک گروه برجسته در صفحه شرکت خود اضافه کنید. برای انجام این کار، روی آیکون Me در بالای صفحه لینکدین کلیک کنید، سپس صفحه شرکت خود را در بخش Manage انتخاب کنید.

برگه Overview را از منوی بالا انتخاب کنید و سپس به Featured groups بروید. نام گروه را تایپ کنید. می توانید سه گروه به صفحه شرکت خود اضافه کنید.

5. Showcase Pages را امتحان کنید

صفحات Showcase مانند ساب دامین صفحه شرکت شما عمل می کنند، به شما این امکان را می دهد تا نواحی خاص کسب و کارتان را مشخص کنید.

اعضای لینکدین اگر به بخش خاصی از جنبه یا فعالیت صفحه شرکت شما علاقمند هستند می توانند یک یا چند صفحه را انتخاب کنند. شما می توانید به طور پیش فرض 10 صفحه Showcase ایجاد کنید. اگر به صفحات بیشتری نیاز دارید، باید یک درخواست پشتیبانی به لینکدین ارسال کنید.

برای ایجاد یک صفحه Showcase ، روی Me در بالای صفحه لینکدین کلیک کنید، سپس صفحه شرکت خود را در بخش Manage انتخاب کنید. روی Admin tools در بالا سمت راست کلیک کنید و سپس Create a Showcase Page را انتخاب کنید. برای مثال، ادوبی، دارای نمایشگاه صفحات برای پنج محصول خود، همه مخاطبان مختلف را هدف قرار داده است.

راهنمای کامل بازاریابی لینکدین

در حالی که صفحه اصلی شرکت Adobe در لینکدین دارای 887000 فالوور است، صفحات Showcase بین 5000 تا 64000 فالوور دارد. این تعداد بسیار کوچکتر است، اما فالوورهای صفحات Showcase به روز رسانی ها و اطلاعات مربوط به بخش خاصی از پورتفولیوی ادوبی را دریافت می کنند که به آن علاقمند هستند، لذا این روابط بسیار ارزشمند است.

6. از زبان های مختلف استفاده کنید

اگر در کشورهایی که انگلیسی زبان اصلی آنها نیست ، مشتری دارید یا مایل به داشتن مشتری هستید، می توانید توضیحات سفارشی خود را به 20 زبان مختلف ایجاد کنید. توضیحات برای هر عضو لینکدین متناسب با تنظیمات زبانی که هنگام مشاهده شبکه انتخاب کرده اند، نمایش داده می شود. می توانید نام شرکت خود را در این زبان ها نیز نمایش دهید.

وقتی محتوای و به روزرسانیها را منتشر میکنید، میتوانید آن را به زبانهای مختلف پست کنید و تنظیمات را پیکربندی کنید تا مخاطبان جهانی شما محتوا را با زبان انتخابی خود مشاهده کنند. این یک راه عالی برای کسب اعتبار نزد مخاطبان بین المللی است و نشان می دهد که شما برای کار با آنها اهمیت قائل هستید و نیازهای آنها را برآورده می کنید.

7. درک الگوریتم لینکدین

در حالی که الگوریتم اکثر شبکه های اجتماعی محرمانه است، لینکدین اطلاعاتی در مورد چگونگی کارکرد الگوریتم خود ارائه می دهد. در اینجا چگونگی رتبه بندی محتوای شما را به طور خلاصه بیان می کنیم.

1. الگوریتم، تعامل ابتدایی کاربر را محاسبه می کند. اگر کاربران محتوای شما را از فید خود پنهان کنند یا آن را به عنوان اسپم علامت گذاری می کنند، خیلی خوب نیست. باز هم، کیفیت بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که پستهایتان مناسب فالوورهایتان است، سعی کنید به جای پنهان کردن محتوا ، دلیلی برای مشارکت در اختیار آنها بگذارید.

2. الگوریتم بررسی های بیشتری روی اسپم و اعتبار شما بر اساس کیفیت حساب کاربری و شبکه شما انجام می دهد. مشارکت در این مرحله نیز بسیار مهم است.

3. ویراستاران واقعی محتوا را بررسی و تعیین می کنند که باید همچنان نمایش داده شود یا خیر.

8. از تبلیغات لینکدین استفاده کنید

اعضای لینکدین اطلاعات دقیق در مورد علاقه مندی ها، انجمن ها و مهارت های خود ارائه می دهند. این بدان معنی است که لینکدین دارای قابلیت های استثنایی هدف گذاری است که به شما اجازه می دهد تصمیمات استراتژیک دقیقی در مورد تبلیغات لینکدین را در استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی خود داشته باشید.

لینکدین چند راه حل تبلیغاتی ارائه می کند:

  • محتوای sponsered : تقویت محتوا برای دسترسی به مخاطبان بیشتر نسبت به دسترسی ارگانیک و جذب مخاطب جدید به صفحه شما
  • تبلیغات متنی : این تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک یا CPM است که در صفحه اصلی  لینکدین، صفحات پروفایل، صفحات گروه ها، صفحات نتایج جستجو و موارد دیگر نمایش داده می شود.
  • Sponsored InMail : مشابه بازاریابی ایمیل، اما در اکوسیستم  لینکدین . Sponsored InMail به شما این امکان را می دهد تا تبلیغات شخصی شده را به صندوق ورودی کاربران لینکدین ارسال کنید. پیام ها تنها هنگامی که اعضا فعال باشند تحویل داده می شوند.

مدرسه کسب و کار جان مون هانتسممن دانشگاه ایالتی یوتا از Sponsored InMail لینکدین به عنوان بخشی از کمپین برای جذب کاندیداهای واجد شرایط در برنامه MBA خود استفاده کرد. به کمک هدف گذاری دقیق، Utah State نتایج خوبی به دست آورد به عنوان مثال 71 درصد نرخ تبدیل برای درخواست اطلاعات به دست آورد.

اینها فقط گزینه های تبلیغاتی خود پلتفرم هستند. لینکدین همچنین تبلیغ محصولاتی که می توانید از طریق یک پلت فرم تبلیغاتی یا از طریق یک شریک بازاریابی لینکدین خریداری کنید را ارائه می دهد. می توانید تمام جزئیات را در راهنمای ما برای تبلیغات لینکدین پیدا کنید.

9. از LinkedIn Analytics اطلاعات استخراج کنید

تحقیقات لینکدین نشان می دهد که پست هایی که صبح منتشر می شوند احتمال بیشتری برای جذب مشارکت دارند و پس از آن پست هایی است که بعد از ساعت کاری منتشر می شوند. این یک نقطه شروع خوب برای برنامه ریزی ارسال پست شماست، اما آنچه که برای کسب و کارهای متوسط ​​جواب می دهد ممکن است برای شما مناسب نباشد.

خوشبختانه لینکدین آنالیز دقیقی ارائه می دهد تا به شما کمک کند بدانید فالوورهای شما بیشتر در چه محتواهایی مشارکت می کنند، ساختار جمعیتی فالوورهای خود را بشناسید و ترافیک و فعالیت صفحه خود را کنترل کنید.

نحوه دسترسی به LinkedIn Analytics برای صفحه شرکت شما در اینجا آمده است:

روی Me در بالای صفحه لینکدین کلیک کنید، سپس صفحه شرکت خود را در بخش Manage انتخاب کنید. روی برگه Analytics کلیک کنید و Visitors ، Updates یا Followers را انتخاب کنید.

دانستن اینکه چه کسانی از صفحه شرکت شما بازدید می کنند و نحوه تعامل آنها با محتوای شما ، به شما این امکان را می دهد که بر اساس داده های واقعی لینکدین ، اثربخشی استراتژی کسب و کار خود را به حداکثر برسانید.

در مجموع، به یاد داشته باشید که لینکدین یک شبکه حرفه ای است که به شما امکان ایجاد اعتبار، ایجاد یک شبکه معنی دار و جمع آوری اطلاعات از کارشناسان در حوزه کاریتان را می دهد. یک ابزار ارزشمند در بازاریابی شبکه اجتماعی شماست، پس مطمئن شوید که از هر فرصتی که ارائه می دهد استفاده کنید.

مطالعه مطالب آموزشی راهنمای ارزیابی صفحه لینکدین شرکت ها اکیدا توصیه می شود.

 

منبع : LinkedIn for Business

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟