ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام
4.5/5 (2)

آشنایی با ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام

در مطلب قبلی در مورد موضوع کانال تلگرام صحبت کردیم و در این مبحث به کانالهای زنجیره ای میپردازیم. در تعدادی از مقالات سونت ، نکات و مباحث مختلفی در مورد کانال های تلگرام از قبیل انتخاب موضوع کانال ، موفقیت در ایجاد کانال ، مدیریت ارتباط با اعضا ، ریزش و افزایش اعضا ، بررسی اعتبار و کیفیت کانال ها و … عنوان شدند تا با کمک محتویات آنها ، کاربران بتوانند استفاده بهینه ای از قابلیتهای تلگرام داشته و به اهداف ترسیم شده برای کانالشان دست پیدا کنند. با توجه به وجود روش های مختلف جهت کسب منافع از کانالها ، در این مقاله قصد داریم روشی کاربردی که مورد استفاده تعدادی از شرکتها و گروه های موفق قرار گرفته ، نتایج بسیار قابل توجهی به همراه داشته و موفقیتهای زیادی برای صاحبان کانالها به ارمغان آورده را مورد بررسی قرار دهیم.

روش مورد نظر ، ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام است و به نوعی یکی از بهترین روش هایی است که تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است. مقاله ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام به همت و تلاش تیم مشاوره و تحقیقاتی سونت و با بررسی کامل به همراه پشتوانه تجربه بالا در فضای شبکه های اجتماعی تهیه شده و امید است کابران شبکه اجتماعی تلگرام بتوانند با مطالعه و استفاده عملی از محتویات آن ، از منافع بیشمار کانالهای تلگرام بهره مند شوند.

جهت مطالعه و استفاده از نکات مربوط به ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام ، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

 1- معرفی کانالهای زنجیره ای تلگرام

برای اولین بار پیاده سازی ایده ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام توسط تعدادی از شرکتها و گروه های فعال در شبکه های اجتماعی انجام گرفت و نتایج و اثر بخشی قابل توجهی در نتیجه آن به دست آمد. در این روش ابتدا سرمایه گذاری بالایی بر روی یک کانال صورت می گیرد تا پس از مدتی تعداد اعضای کانال به حد قابل قبول رسیده (حداقل 500k) که در نتیجه آن ، کانال اعتبار خوبی کسب کند. پس از آن تعدادی کانال دیگر نیز راه اندازی می شوند و شروع به فعالیت می کنند.

مشخصه اصلی این کانالها این است که افزایش اعضا یا ممبر آنها بواسطه تبلیغ در کانال اول یا کانال بزرگتر انجام می گیرد و برای آن هزینه ای صرف نخواهد شد. پس از اینکه تعداد اعضای این کانالها نیز به حد نسبتا خوبی رسید ، جهت افزایش اعضای کانالها علاوه بر تبلیغ در کانال بزرگ تر ، در کانالهای دیگر نیز انجام می گیرد. در این روش تنها کانالی که بایستی سرمایه گذاری بالایی برای افزایش اعضای آن انجام گردد همان کانال اول یا بزرگتر است و حتی ممکن است میزان این سرمایه گذاری کمتر از درآمد کانال باشد ، اما بواسطه فعالیت چندین کانال و کسب درآمد از آن ها (بدون صرف هزینه برای افزایش تعداد اعضای آن ها) ، درآمد کانال ها در مجموع افزایش یافته و سود حاصله به مراتب بالاتر از فعالیت کانال بزرگتر است.


مطلب آموزشی مرتبط: با تلگرام پولدار و کارآفرین شوید


2- امکانات مورد نیاز برای ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام

همانگونه که اشاره شد ، روش ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام توسط تعدادی از شرکتها و گروه ها انجام گرفته است و پیاده سازی آن توسط یک نفر بسیار مشکل و تقریبا غیر ممکن است ، پس تامین منابع انسانی مورد نیاز در اولویت اول قرار می گیرد. تعداد و تخصص منابع انسانی متغیر است و بسته به تعداد کانالها و سیاستهای در نظر گرفته شده برای آنها تعیین می شود.

علاوه بر منابع انسانی ، به دلیل وجود هماهنگی بین مدیران کانالها ، نیاز به فضای کاری است و نبود آن مشکلات زیادی برای مدیریت یکپارچه و هماهنگ کانالها ایجاد می کند.بعلاوه سرمایه زیاد و قابل ملاحظه ای برای افزایش ممبر کانال اصلی مورد نیاز است و در آخر سایر امکاناتی که برای راه اندازی و مدیریت یک کانال تلگرام نیاز دارید ، در اینجا نیز به میزان بیشتری مورد استفاده قرار می گیرند.

3- منافع ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام

با ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام علاوه بر کسب درآمد بیشتر ، منافع دیگری نیز حاصل می شوند که تعدادی از آن ها عبارتند از :

  • ایجاد تمرکز برای سرمایه گذاری مربوط به افزایش اعضا

با ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام ، سرمایه گذاری برای افزایش اعضای کانالها بر روی کانال اصلی یا بزرگتر متمرکز شده و نیازی به بررسی و تحلیل روشهای مختلف برای افزایش اعضای دیگر کانالها نمی باشد.

  • جبران کاهش سودآوری در نتیجه تغییر سلیقه مخاطبان

سلیقه مخاطبان کانالهای تلگرام به مرور زمان تغییر می کند و ممکن است با گذشت زمان ، کانالی پر مخاطب به کانالی کم بازدید تبدیل شود. از اینرو وجود چندین کانال باعث می شود تا در صورت این اتفاق ، سود از دست رفته با فعالیت بیشتر بر روی کانالهای پرمخاطب جبران شود و یا حتی کانالهای دیگری جایگزین آن ها کنیم.

  • جبران کاهش سودآوری در نتیجه افزایش رقابت

با افزایش استقبال از کانالهای تلگرام ، روز به روز میزان رقابت بین کانالها افزایش می یابد و طبعا با زیاد شدن کانالهای دارای موضوع مشابه ، سود حاصل از فعالیت کانال دارای همان موضوع کمتر خواهد شد. با ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام می توان کاهش سود ناشی از افزایش رقابت را با فعالیت بیشتر بر روی کانال های دارای رقابت کمتر و یا جایگزین کردن آن ها جبران کنیم.

  • افزایش بهره وری با تغییر فعالیت مدیران کانالها

مدیران کانالها در گذر زمان به دلیل یکنواختی کارها و موضوعات دچار خستگی شده و در نتیجه ، کاهش بهره وری ایجاد خواهد شد. با فعالیت چندین کانال و جابجایی مدیران آنها در دوره های زمانی مشخص (در صورت امکان) می توان اثرات منفی ناشی از یکنواختی کارها را از بین برد.

  • افزایش اثربخشی نمایش تبلیغات

با وجود چندین کانال می توان برای نمایش تبلیغات به صورت گزینشی عمل نمود و بر اساس نوع تبلیغ ، کانال هایی که با نمایش تبلیغ در آنها اثربخشی بهتری حاصل می گردد را انتخاب نمود.

مدیریت صحیح کانالهای زنجیره ای تلگرام

کسب موفقیت در ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام همانند دیگر کانالها نیازمند مدیریت صحیح در تمامی ابعاد آن است و علاوه بر عواملی که رعایت آنها برای موفقیت در ایجاد کانال تلگرام ضروری است ، موارد مهم دیگری نیز وجود دارند که در صورت عدم رعایت و توجه به آنها ، پروژه ایجاد کانالهای زنجیره ای تلگرام شکست خورده و هزینه های سنگینی در پی شکست آن به همراه خواهد داشت.

در این روش علاوه بر مدیریت صحیح تک تک کانال ها ، نیاز به مدیریتی واحد جهت یکپارچگی و هماهنگی بین تمامی کانال ها وجود دارد. در واقع یکپارچگی صحیح مهمترین عامل موفقیت در ایجاد کانالهای زنجیره ای تلگرام است و بدون آن نتیجه کار همانند ماشینی خواهد شد که همه اجزا آن به درستی کار می کنند اما به دلیل عدم هماهنگی بین آن ها ، ماشین حرکت نمی کند. پس همواره نیاز به یک نفر یا گروه است تا با ایجاد هماهنگی بین کانالها ، اثربخشی لازم و مورد نظر از ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام حاصل شود.

همچنین در این روش و به دلیل شرایط حاکم بر آن می توان مسئولیت وظیفه مشخصی برای یک کانال را به یک فرد یا گروه و مسئولیت وظیفه ای دیگر و مربوط به تمام کانالها را به فرد یا گروه دیگری محول کرد. به طور نمونه برای هر کانال می توان یک نفر یا گروه را مسئول محتوادهی تعیین کرد ، اما مسئولیت نمایش تبلیغات برای تمامی کانالها را به یک نفر یا گروه دیگر سپرد .اینکه چگونه وظایف تقسیم بندی شوند و نحوه مدیریت و یکپارچگی بین کانال ها به چه سبکی انجام گردد ، بر اساس سیاستهای اتخاذ شده تعیین می گردند و در طول زمان نیز می تواند تغییر کند.

سخن آخر

افراد موفق همیشه در تلاشند تا از قابلیت ها و مزایای ابزارهای موجود بیشترین بهره را برده و روشهایی ابداع یا انتخاب می کنند که رقبا از آنها غافل بوده و به همین دلیل جلوتر از همه در حرکتند. قابلیتهای کانالهای تلگرام بسیار زیاد است و افراد بر حسب بررسی و نیازشان سعی می کنند بهترین روشها را انتخاب کرده و از آنها استفاده لازم را ببرند.

در مقاله ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام که به همت و تلاش تیم مشاوره و تحقیقاتی سونت و با بررسی کامل به همراه پشتوانه بالا در زمینه شبکه های اجتماعی تهیه و ارائه گردید ، سعی شده تا یکی از روشهایی که توسط شرکت ها و گروه های موفق در زمینه کانالهای تلگرام استفاده شده و نتایج قابل توجهی از آن کسب گردیده ، بیان گردد. امید است با بررسی محتویات این مقاله آشنایی بیشتری با روشهای استفاده از قابلیتهای تلگرام پیدا کرده و در صورت فراهم بودن امکانات لازم ، آن را پیاده کنید.

مطالب مشابه

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟