تبلیغات در Stories اینستاگرام
4.67/5 (3)

تبلیغات در Stories اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

ایجاد تبلیغات در Stories اینستاگرام

در مطلب قبلی از  ارسال پست از دسکتاپ به اینستاگرام گفتیم و در این مطلب در مورد تبلیغات در استوریی اینستاگرام صحبت میکنیم.

آیا در اینستاگرام تبلیغ میکنید؟آیا می دانستید از طریق استوری اینستاگرام می توانید تبلیغ کنید؟

تبلیغ استوری اینستاگرام بین استوریها و به صورت تمام صفحه نمایش داده میشود.در این مقاله خواهید آموخت که چطور در استوری اینستاگرام تبلیغ کنید.

تبلیغات در Stories اینستاگرام چیست؟

در ماه ژانویه، اینستاگرام ، تبلیغات تمام صفحه ای را برای 30 برند منتخب راه اندازی کرد که هم اکنون برای همه کسب و کارها در سراسر جهان در دسترس است.

تبلیغات استوری اینستاگرام اولین نوع از تبلیغ تمام صفحه با نسبت 16:9 در این پلتفرم است. این تبلیغات قابل رد کردن هستند و بین استوری ها ظاهر میشوند و برچسب اسپانسر بر روی آنها درج شده است. شامل یک عکس یا یک ویدیو به طول حداکثر 15 ثانیه است. در حال حاضر امکان قرار دادن دکمه فراخوان یا لینک وجود ندارد اما فیسبوک اعلام کرده است به زودی این امکانات را اضافه خواهد کرد.

حال که میدانید تبلیغ استوری اینستاگرام چیست، باید بدانید چه عناصری را در طراحی تبلیغ در نظر بگیرید و چطور اولین کمپین تبلیغ استوری اینستاگرام خود را راه اندازی کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: تبلیغات اینستاگرام و راهنمای کامل کسب و کار


1. طراحی تبلیغات در Stories اینستاگرام

توجه داشته باشید که کاربران این امکان را دارند که تبلیغات استوری اینستاگرام را مشاهده نکرده و رد کنند، پس تصویر یا ویدیویی که در تبلیغ خود استفاده میکنید باید در نگاه اول توجه مخاطب را جلب کند. برای طراحی تبلیغ خود هم میتوانید با یک طراح حرفه ای کار کنید و هم میتوانید از شرکتهای تبلیغاتی که این پلت فرم را می شناسند استفاده کنید، یا اینکه از ابزارهای طراحی بصری برای ایجاد تبلیغ خود استفاده کنید.

اگر از یک تصویر برای طراحی تبلیغ خود استفاده میکنید، اطمینان حاصل کنید که تصویر شما کیفیت بالایی دارد. سپس متن ساده اما قوی روی آن تایپ کنید. نمایش تصویر تبلیغ شما بیش از ده ثانیه طول نخواهد کشید پس متن پیام شما باید واضح و شفاف باشد. باید بازدیدکننده بداند کسب و کار شما چیست و شما می توانید چه کاری برای آنها انجام دهید.

ایجاد تبلیغات در Stories اینستاگرام


مطلب آموزشی پیشنهادی: کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام و 7 نکته اساسی


فیسبوک توصیه می کند تصویری با رزولوشن 1080 * 1920 و نسبت 9:16 استفاده کنید.

اگر ترجیح میدهید برای تبلیغ خود از ویدیو به جای عکس استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید فرمت ویدیوی شما یکی از فرمتهای MOV ، MP4 و GIF باشد و طول آن بیش از 15 ثانیه نباشد. حجم آن میتواند تا 2.3 GB و رزولوشن آن حداقل 720 پیکسل باشد.

توجه داشته باشید که شما میتوانید از متن مستقل مانند عنوان ، شرح ، پیام ها و نوشتن شرح تصاویر ، دیگر استفاده نکنید.

زمانی که عکس یا ویدیو خود را برای تبلیغ آماده کردید، برای ایجاد کمپین استوری اینستاگرام آماده اید.


مطلب آموزشی پیشنهادی: بازاریابی با استفاده از ویدیوهای تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی


2. تبلیغ خود را ایجاد کنید

برای ایجاد تبلیغات در Stories اینستاگرام هم میتوانید از Ads Manager و هم از Power Editor فیسبوک استفاده کنید. اگر قبلا در اینستاگرام تبلیغ نکرده اید، ابتدا لازم است اکانت اینستاگرام خود را به صفحه فیسبوکتان متصل کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: 7 قابلیت ناشناخته Power Editor فیسبوک برای صرفه جویی در زمان


زمانی که تبلیغ خود را ایجاد کردید ، اولین قدم این است که هدف کمپین خود را مشخص کنید. در حال حاضر، دسترسی (Reach) تنها گزینه برای این نوع تبلیغات است. فیسبوک اعلام کرده است در آینده نزدیک، دیگر اهداف مانند تعداد کلیک وبسایت، web conversion (خرید محصول ، عضویت ، دانلود و …) ، نصب اپلیکیشن موبایل و … اضافه خواهد شد.

ایجاد تبلیغات در Stories اینستاگرام

در مرحله بعد ، نامی برای کمپین انتخاب کرده و Continue را کلیک کنید.

ایجاد تبلیغات در Stories اینستاگرام

پس از تعریف مخاطب برای کمپین ، به قسمت Placements رفته و گزینه های Placements  را انتخاب کنید، سپس در قسمت پایین Instagram ، Stories را انتخاب کنید. دقت کنید وقتی استوری را تیک زدید دیگر گزینه ها غیرفعال هستند زیرا نمیتوانید تبلیغ استوری اینستاگرام را جای دیگری ایجاد کنید.

ایجاد تبلیغات در Stories اینستاگرام

پس از تنظیم بودجه و زمانبندی (budget and scheduling)، باید تبلیغ خود را طراحی کنید. ابتدا باید یک فرمت برای تبلیغ خود انتخاب کنید ، می توانید یک ویدیو (single video) یا یک عکس (single image) را انتخاب کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: زمانبندی ارسال پست ها در اینستاگرام با 4 ابزار


پس از انتخاب ، باید عکس یا ویدئوی خود را بارگذاری کنید.

ایجاد تبلیغات در Stories اینستاگرام

اگر یک ویدئو بارگذاری میکنید میتوانید پس از اتمام بارگذاری، یک تصویر پیش نمایش برای آن انتخاب کنید.

ایجاد تبلیغات در Stories اینستاگرام

پس از اتمام بارگذاری عکس یا ویدیوی تبلیغ خود، اگر می خواهید آن را ردیابی و رصد کنید گزینه مورد نظر را انتخاب میکنید و همچنین میتوانید برای کمپین خود تگ اضافه کنید. اکنون آماده راه اندازی کمپین تبلیغ خود در استوری اینستاگرام هستید.

نتیجه گیری از تبلیغات در Stories اینستاگرام

در اینستاگرام می توانید از طریق تبلیغات تصویری ، تبلیغات ویدیویی ، تبلیغات carousel و اکنون جدیدترین قابلیت یعنی تبلیغات استوری ، کسب و کار خود را ارتقا دهید.

بیش از 150میلیون حساب کاربری روزانه از استوری اینستاگرام استفاده می کنند. استوری روش خیلی خوبی برای کسب و کارهاست تا با مخاطبان خود تعامل داشته و آگاهی از برند خود را افزایش دهند. از طریق تبلیغ استوری اینستاگرام می توانید مخاطبان جدید برای صفحه خود جذب کنید.

 

منبع: Social Media Examiner

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟