اکانت های خلاق در اینستاگرام
4.83/5 (6)

اکانت های خلاق در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

اکانت های خلاق در اینستاگرام و آموزش خلاقیت

در مطلب قبلی در مورد ابزارهای به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی گفتیم و در این مطلب از اکانت های خلاق در اینستاگرام میگوییم.

با 500 میلیون کاربر فعال، دیده شدن در میان جمعیت زیاد اینستاگرام کار مشکلی است. فقط این کافی نیست که حساب کاربری ایجاد کنید و مرتب عکس های زیبا ارسال کنید و عکسها را لایک کنید. اگر میخواهید حساب شما در میان دیگر حسابها برجسته و مورد توجه باشد باید خلاق باشید و از اینستاگرام به طور خلاقانه استفاده کنید.

هر حساب کاربری ویژه در این شبکه اجتماعی به یک دلیل خاص برجسته و محبوب شده است، اما همه آنها در یک چیز مشترک هستند : خلاقیت.

این حساب های کاربری به عنوان بهترین های اینستاگرام، درسهای زیادی به کاربران خواهند آموخت.

درس شماره 1 : هماهنگی و همخوانی تصاویر و تم

MoMo را پیدا کنید توسط Andrewknapp@

اکانت های خلاق در اینستاگرام و آموزش خلاقیت

ایجاد (و دنبال کردن) یک تم در اینستاگرام ساده ترین کاری نیست که میتوان انجام داد، با توجه به اینکه ایجاد یک سبک زمان زیادی میطلبد. تمرکز روی یک تم یا استفاده از یک فیلتر (یا تکنیک ویرایش) برای همه عکسها و یکپارچگی، موجب میشود تا افراد در یک نگاه تشخیص دهند که این پست مربوط به شماست.

یکی از نمونه های جالب و از اکانتهای خلاق در اینستاگرام ، حساب کاربری طراح، عکاس و اینستاگرامر کانادایی به نام Andrew Knapp است که عکسهای خلاقانه و زیبایی از پنهان شدن سگش (Momo) در میان ساختمانها، جمعیت و یا مناظر بسیار زیبا گرفته و از فالوورها میخواهد تا سگ بازیگوش او را پیدا کنند. عکسهای اینستاگرم او بسیار زیبا و چالش برانگیز هستند. عکس های او در نور و رنگ همخوانی دارند و یکدست هستند. من واقعا همیشه در فید خود منتظر دیدن عکسهای او و گشتن و پیدا کردن Momo هستم.

درس 2 : استفاده خلاقانه از چیدمان شبکه ای اینستاگرام

هشتگ EndlessTable توسط reynoldskitchens@

اکانت های خلاق در اینستاگرام و آموزش خلاقیت

هر کاربر اینستاگرام میداند بخشی از جذابیت این پلتفرم، سبک طراحی شبکه ای و چهارخانه ای آن است. اگر از پروفایل کاربری بازدید میکنید، تصاویر را به صورت چهارخانه مربعی با سه تصویر در کنار یکدیگر خواهید دید. اما آیا تا به حال در مورد استفاده از این چیدمان به عنوان استراتژی خود فکر کرده اید؟ این کار نیاز به برنامه ریزی، طراحی و جزئیات بسیاری دارد، اما زمانی که به درستی انجام شود میتواند واقعا تاثیرگذار باشد. Reynolds Kitchens به عنوان یکی از اکانتهای خلاق در اینستاگرام در این کار متخصص هستند.

Havas Worldwide Chicago یک کمپین به نام EndlessTable برای Reynolds Kitchens در اینستاگرام ایجاد کرده که شامل یک میز بسیار بزرگ که با استفاده از چیدمان شبکه ای اینستاگرام به چندین تصویر جداگانه تقسیم شده است، هر تصویر دارای یک دستور العمل برای هر مناسبت و فصل میباشد.

هنگامی که روی یک تصویر مانند سیب زمینی شیرین و سالاد کلم بروکلی کلیک میکنید، شما را به حساب دیگر اینستاگرام که به طور انحصاری شامل مواد لازم برای تهیه آن است، به همراه دستورالعمل ها و لینک به وبسایت Kitchens Reynolds هدایت میکند.

علاوه بر تشویق کاربر به آشپزی، این کمپین تعاملی یک نمونه عالی از استفاده برندها از چیدمان شبکه ای اینستاگرام به منظور افزایش اشتراک گذاری محتوا و مشارکت میباشد.

در حالی که استفاده از چیدمان شبکه ای اینستاگرام، راهی عالی برای خلاقیت حساب شماست، باید در استفاده صحیح از آن مراقب باشید.

درس 2.5 : “فید را مسدود نکنید”

طرح هنری asvpxrocky@

اکانت های خلاق در اینستاگرام و آموزش خلاقیت

Rapper A$AP Rocky یک طرح هنری در اینستاگرام منتشر کرد که شامل 168 فریم از تصاویری بود که با همکاری هنرمندی به نام Robert Gallardo انجام شده بود. در ماه می 2015، تمام 168 تصویر در یک روز منتشر شد، که موجب آزردگی و  آنفالو کردن 100.000 کاربر شد.

در حالی که توجه و دید کلی نسبت به این پروژه بیشتر مثبت بود، اما برندها باید از واکنش احتمالی ارسال کلاژهای خیلی بزرگ آگاه باشند زیرا این حجم از تصاویر میتواند فید را مسدود کند. سعی شود برای جلوگیری از شلوغی فید کاربران بین 9 تا 15 تصویر به صورت کلاژ ارسال کنید .


مطلب آموزشی مرتبط : ایجاد کلاژ عکس برای اینستاگرام در اندروید و iOS


درس 3 : برگزاری مسابقه به صورت خلاقانه

مسابقه شکار تصویر واقعی توسط crack_the_us_open@

اکانت های خلاق در اینستاگرام و آموزش خلاقیت

جای تعجب نیست که مسابقات در اینستاگرام مشارکت زیادی ایجاد میکنند. زمانی که میخواهید در مورد نوع مسابقه تصمیم گیری کنید ، یک رویکرد تعاملی با استفاده از چیدمان چهارخانه ای اینستاگرام چیزی است که میتوانید مد نظر قرار دهید. به جای اینکه از فالوورها بخواهید برای برنده شدن لایک کنند و کامنت بگذارند، سعی کنید کاری شبیه آنچه Heineken در سال 2013  انجام داد، انجام دهید. آنها حساب کاربری به نام crack_the_us_open برای حمایت از مسابقات قهرمانی تنیس آزاد ایالات متحده ایجاد کردند. این حساب، توسط آژانس تبلیغاتی Wieden+Kennedy ایجاد شد که جایزه آن بلیط تورنمنت تنیس بود.

این حساب کاربری شامل یک تصویر پانوراما از تماشاگران تنیس بود که به منظور استفاده از طرح چهارخانه پروفایل اینستاگرام به صورت تکه تکه کنار هم قرار داده شده بود. Heineken موارد لازم را در کپشن ارائه کرده و کاربران میبایست جمعیت را بررسی کنند و عکس صحیح را به نمایش بگذارند. کاربران مجبور بودند تلفنهای خود را 90 درجه بچرخانند تا تصویر پانوراما از تماشاگران با چیدمان مربعی اینستاگرام را مشاهده کنند.


مطلب آموزشی مرتبط: پروفایل کسب و کار در اینستاگرام


درس 4 : استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر از طریق هشتگ های غیربرند

اینکه ایجاد محتوای تازه و جذاب برای مخاطبان نیازمند تلاش زیاد است یک واقعیت است. شما برای ایجاد مخاطب فعال به سختی کار کرده اید، پس چرا از آنها کمک نمی گیرید؟ محتوای تولید شده توسط کاربر یک فرصت عالی برای شماست تا هم درگیری خود را کمتر کنید و هم آن را به حامیان خوب خود بسپارید.

یک راه برای راه اندازی یک کمپین محتوای تولید شده توسط کاربر ایجاد یک هشتگ غیربرند است. هشتگ غیربرند میتواند سودمند باشد، زیرا کمتر جنبه تبلیغاتی دارد. به این ترتیب شانس بیشتری برای دیده شدن دارید. هشتگ باید خلاقانه و هوشمندانه باشد و مهمتر از همه، برند خود را در آن قرار ندهید. دو برندی که کارهای بزرگی در این زمینه در اینستاگرام انجام داده اند، Polerstuff و Kit and Ace هستند.


مطلب آموزشی مرتبط: راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار


هشتگ BeneathTheBrim توسط polerstuff@

اکانت های خلاق در اینستاگرام و آموزش خلاقیت

یکی از اکانتهای خلاق در اینستاگرام متعلق به برند Poler است. Polerstuff لوازم خارج از منزل و یک برند ورزشی است که هشتگ beneaththebrim را برای تشویق هواداران برای به اشتراک گذاشتن عکس از زیر لبه کلاه های Poler خود ایجاد کرد. زیر لبه هر کلاه کلمه “CAMP VIBES” نوشته شده که به راحتی قابل شناسایی بودند.

هزاران نفر از طرفداران، تصاویر خیره کننده ای با نمایش محصولات به اشتراک گذاشتند. Poler تصاویر زیادی را با تگ beneaththebrim از حساب رسمی خود به نمایش گذاشت. این نمونه از محتوای تولید شده توسط کاربر یک راه برای مشارکت خلاقانه طرفداران با برند است.

هشتگ ThisTimeIsPrecious توسط kitandace@

اکانت های خلاق در اینستاگرام و آموزش خلاقیت

Kit and Ace یک شرکت خرده فروشی در ونکوور است که در شبکه های اجتماعی فعال است و فالوورهای خود را از طریق محتوای تولید شده توسط کاربر و بازاریابی تاثیرگذاران افزایش میدهد. کمپین thistimeisprecious آنها ، توجه ما را جلب کرد زیرا مردم را تشویق می کرد چیزی که در تعطیلات برای آنها مهمتر است را به اشتراک بگذارند. افراد هر چیزی که برای آنها ارزشمند است را در اینستاگرام به اشتراک گذاشتند.

این کمپین که شامل مشتریان، کارکنان و تاثیرگذاران بود به Kit and Ace این امکان را داد تا قدرت محتوای تولید شده توسط کاربر و چگونگی افزایش جامعه حامیان را نشان دهد. علاوه بر این، کار با تاثیرگذاران در شهرهای مختلف، اعتبار آنها را به عنوان یک برند با پشتیبانی متخصصان حوزه خود افزایش داده است.

درس 5 : استفاده از هشتگ TBT برای آموزش

هشتگ tbts توسط generalelectric@

اکانت های خلاق در اینستاگرام و آموزش خلاقیت

شبکه های اجتماعی قبل از throwback Thursday چه کاری انجام می دادند؟ یک روز در هفته، اینترنت با عکسهای کودک و پرتره های خانوادگی پر می شود. به جای استفاده از عکس کودک ، چرا از این هشتگ برای ایجاد آگاهی در مورد شرکت خود استفاده نکنید و تکامل محصول خود را یه فالوورهای خود آموزش ندهید.

یک مثال بسیار جذاب از این مورد General Electric است که به طور خلاقانه از هشتگ tbt استفاده کرد تا به فالوورها در مورد شرکت خود آموزش دهد. GE با ایجاد تصاویر و ویدیوهای سفارشی، هم آمارهای علمی و هم تاریخچه 123 ساله این شرکت را آموزش داد. این روش یک راه عالی برای برندهای غیر بصری است که از طریق اینستاگرام به اشتراک بگذارند. شرکتهایی که به طور مداوم تصاویر جدید ایجاد نمیکنند میتوانند آرشیو عکسهای خود را برای جذب مشارکت به نمایش بگذارند و این کار به آنها این فرصت را می دهد تا مطالب جدیدی به اشتراک بگذارند و به مخاطبانشان در مورد تاریخچه شرکت خود بگویند.

درس 6 : از اینستاگرام برای استخدام استفاده کنید

هشتگ CastMeMar توسط marcjacobs@

اکانت های خلاق در اینستاگرام و آموزش خلاقیت

رزومه های سنتی را فراموش کنید! خوب البته، شاید نه به طور کامل، اما استفاده از شبکه های اجتماعی فرصتی برای پیدا کردن استعدادهای درخشان برای پیوستن به تیم شما فراهم میکند. مطمئنا محدودیتهایی در این مورد وجود دارد، اما ترکیب فرآیند استخدام با شبکه های اجتماعی ممکن است منجر به یافتن استعدادهای باور نکردنی شود.

Marc Jacobs، هشتگ castmemarc را برای استخدام استعدادها در زمینه مدلینگ و افزایش آگاهی از برند در اینستاگرام ایجاد کرد. کاربران تصاویر خود و یا دوستان خود را برای شانس دیده شدن توسط تیم Marc Jacobs تگ میکردند و در کمپینهای فشن آن شرکت می کردند با بیش از 119،000 بار استفاده از این هشتگ در  اینستاگرام، این کمپین موفقیت بزرگی در زمینه شبکه های اجتماعی کسب کرده است.


مطلب آموزشی مرتبط: ساختن برند در اینستاگرام با 25 نکته کاربردی


درس 7 : از سگ خود بخواهید که یک تأثیرگذار باشد

استفاده از توله سگ توسط aspenthemountainpup@

اکانت های خلاق در اینستاگرام و آموزش خلاقیت

یک درس مهم این است که سگها همیشه در شبکه های اجتماعی برنده هستند. استفاده کردن از سگ خود به عنوان تاثیرگذار فرصتی برای بیشتر دیده شدن و افزایش فالوورهای شماست. Aspen the Mountain Pup مثال بسیار خوبی از این مورد در بین اکانتهای خلاق در اینستاگرام است. سگ چهار ساله که در دنور کلرادو زندگی میکند و در اینستاگرام طرفداران زیادی پیدا کرده است.

عکسهای زیبای او در میان کوه ها و دریاچه های یخبندان وسیع در ایالات متحده و کانادا افراد را ماجراجویی و مسافرت وسوسه می کند. او دارای 152000 فالوور است و شرکتهای زیادی مانند Michelob Ultra ، Original Penguin و Expedia در مسابقات و کمپین ها از او استفاده میکنند. صاحبانش هانتر لارنس (یک عکاس باتجربه) و سارا لورنس (وبلاگ نویس سبک زندگی) هستند.

 

منبع : Seven Lessons Brands Can Learn from the Most Creative Accounts on Instagram

Tags:
3s یادداشت ها
  1. ممبر تلگرام 1 سال پیش

    ممنون از سایت عالی تون

  2. خرید فالوور اینستاگرام 8 ماه پیش

    ممنون از شما بسیار عالی، ممنون از شما بسیار عالی

  3. مهدیس 3 ماه پیش

    ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟