امکانات جدید ارائه شده توسط شبکه های اجتماعی

امکانات جدید ارائه شده توسط شبکه های اجتماعی در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

امکانات جدید ارائه شده توسط شبکه های اجتماعی

به منظور به روز بودن در زمینه شبکه های اجتماعی ، در اینجا چند قابلیت جدید و مهم که اخیرا در شبکه های اجتماعی راه اندازی شده را شرح خواهیم داد:

1. راه اندازی Matched Audiences توسط LinkedIn

لینکدین اخیرا قابلیت Matched Audiences را معرفی کرده است ، LinkedIn Matched Audiences امکان ارسال پیام های بازاریابی را بر اساس اهداف مختلف شامل Website Retargeting ، Email Contact Targeting و Account Targeting فراهم می سازد. پیش از این روش خاصی برای هدف گذاری افراد بر اساس شرکت ، صنعت ، مهارت  ، عنوان و در کل افراد جدید و کسانی که نمی شناسید ، در لینکدین داشت . اما لینکدین برای دسترسی و هدف گذاری افرادی که از قبل می شناسید قابلیت Matched Audiences را ارائه کرده است.

Website Retargeting :

به شما امکان بازاریابی و هدف گذاری آن دسته از کاربران لینکدین که وبسایت شما را بازدید کرده اند را می دهد. به راحتی می توانید محتواهایی مرتبط با صفحاتی که آن افراد بازدید می کند را برای آنها ارسال کنید.

Account Targeting :

به شما کمک می کند تا بر اساس حساب کاربری های مورد نظرتان هدف گذاری کنید. بر اساس اطلاعات موجود لینکدین ، یک کمپین بازاریابی بر اساس حساب کاربری ایجاد کنید و سپس لیست شرکت های هدف خود را بارگذاری کنید.

Contact Targeting :

این امکان را به کاربر می دهد تا با بارگذاری لیست آدرس های ایمیل های مورد نظر خود ، مخاطبان خود را سفارشی سازی و هدف گذاری کرده و پیام ها و محتواهای بازاریابی خود را برای آنها ارسال کنید.

2. Rights Manager Facebook

فیسبوک قابلیت جدیدی به نام Rights Manager را اخیرا راه اندازی کرده است که با کمک آن به صاحبان محتوا این اطمینان را می دهد که از محتوای آنها محافظت می کند و اگر محتوای آنها توسط اشخاص دیگر به نام خودشان بارگذاری شود ، صاحبان محتوا می توانند علیه آنها ادعا کنند. به عنوان مثال ، اگر ویدئویی از صاحبش سرقت شده و در تبلیغی استفاده شود ، درآمد حاصل از آن به صورت خودکار به جای اینکه به کسی که محتوا را بارگذاری کرده برسد ، به صاحب محتوا می رسد.

امکانات جدید ارائه شده توسط شبکه های اجتماعی

علاوه بر اینکه صاحبان محتوا می توانند علیه افرادی که ویدئوی آنها را سرقت کرده ، شکایت کنند ، می توانند برای جلوگیری از دیده شدن ویدئویشان که توسط افراد دیگر و به نام خودشان بارگذاری می شود ، قوانین خودکار وضع کنند . صاحبان محتوا می توانند تعیین کنند که ویدئوهای مشابه ویدئوی آنها امکان دیده شدن داشته باشد یا خیر. همچنین می توانند یک لیست سفید تهیه کرده و پیج ها و پروفایل های خاصی که اجازه استفاده از ویدئوی آنها را دارند را مشخص کنند. این قابلیت به زودی در اختیار همه کاربران در سراسر دنیا قرار خواهد گرفت.

3. Facebook Messenger Lite

فیسبوک اعلام کرده است که Messenger Lite در حال حاضر در بیشتر کشورها از جمله آلمان ، کلمبیا ، ایتالیا ، ویتنام ، الجزایر ، مراکش ، نیجریه ، پرو ، ترکیه ، ژاپن ، تایوان و هلند در دسترس است. فیسبوک عنوان کرد Messenger Lite مناسب گوشی های موبایل قدیمی تر است که قدرت پردازش کمتری دارند و همچنین مناسب مناطقی است که اتصال اینترنت ضعیفی دارند.

این اپ کوچک تر از همنام قبلی خود است ، فضای کمتری اشغال می کند ، بارگذاری و نصب در آن راحت تر صورت می گیرد ، حجم اینترنت کمتری مصرف می کند و در نتیجه در هزینه صرفه جویی می شود.

امکانات جدید ارائه شده توسط شبکه های اجتماعی

4. حذف دکمه لایک در Pinterest

پینترست در وبسایت خود اعلام کرده است که قصد دارد دکمه لایک را حذف کند. این شرکت اعلام کرد ، سردرگمی کاربران در تفاوت بین دکمه Like و Save و اینکه پینترست بدون دکمه لایک راحت تر قابل درک است ، منجر به اتخاذ این تصمیم شده است.

لایک در فیسبوک و اینستاگرام جزء برجسته و جدایی ناپذیری است در واقع به نظر می رسد پینترست با ایجاد تغییرات کوچک همچون حذف دکمه لایک قصد دارد خود را از شبکه های اجتماعی دیگر نظیر اینستاگرام و فیسبوک جدا کند. پینترست اعلام کرده است عکس هایی که قبلا توسط کاربران لایک شده برای آنها ذخیره می شود.

5. Snapchat Automatic Geofilter Ad Sales

Geofilter در اسنپ چت در واقع امکان اضافه کردن فیلترهای خاص به عکستان بر اساس مکانی که در آن هستید را به شما می دهد. به عنوان مثال اگر در منهتن هستید در مقایسه با زمانی که در بروکلین هستید جئوفیلترهای متفاوتی را مشاهده می کنید.

پیش از این ، جئوفیلترها را فقط از طریق ابزار  self-service Buy اسنپ چت قابل خریداری بود ، اکنون برندها می توانند جئوفیلترها را از شرکای اسنپ چت از جمله Amobee و Videology دریافت کنند. اسنپ چت بیش از 15 شریک تبلیغاتی در ایالات متحده ، انگلستان، استرالیا و کانادا دارد.

6. Dynamic Ads for TravelFacebook

به کمک Dynamic Ads for Travel به صورت اتوماتیک می توانید تبلیغات خود را برای افرادی که قبلا تمایل خود به سفر کردن را در وبسایت یا اپلیکیشن شما نشان داده اند ارسال کنید. این تبلیغات را می توانید در فیسبوک ، اینستاگرام و Audience Network نمایش دهید.

به عنوان مثال اگر فردی هتل ها را جستجو و مشاهده کرده است اما رزرو نکرده است و یا شخصی بلیط هواپیما خریداری کرده است اما هتلی را رزرو نکرده ، Dynamic Ads for Travel این امکان را به شما می دهد تا این افراد را هدف گذاری کنید و تبلیغات مرتبط با نیاز آنها مثل تاریخ ، مقصد و دیگر جزییات سفر برایشان ارسال کنید .

 

7. Pinterest Chrome Extension for Visual Search

پینترست اعلام کرد افزونه ای برای مرورگر گوگل کروم طراحی و راه اندازی کرده است که کاربران با استفاده از آن می توانند هر محتوایی در وب که مورد علاقه آنهاست را ذخیره کرده و بعدا مشاهده و مطالعه کنند. به عنوان مثال اگر در وبسایتی دستور غذایی دیدید که مورد علاقه شماست و می خواهید آن را ذخیره کنید یا مقاله ای که می خواهید آن را بعدا مطالعه کنید ، کافی است فقط دکمه افزونه پینترست در مرورگر گوگل کروم را کلیک کنید.

 

کاربران اینستاگرام به 700 میلیون نفر رسید

اینستاگرام اعلام کرد تعداد کاربرانش در کل دنیا به 700 میلیون نفر رسیده است . همچنین اعلام کرد سرعت پیوستن 100 میلیون نفر اخیر به اینستاگرام بیش از گذشته بوده است. TechCrunch گزارش می دهد که برای رسیدن کاربران اینستاگرام از 500 میلیون به 600 میلیون شش ماه طول کشید و در دسامبر 2016 تحقق یافت ، به لطف امکانات جدیدی مانند استوری در اینستاگرام ، رشد پیوستن کاربران به این پلت فرم شدت یافته است.

امکانات جدید ارائه شده توسط شبکه های اجتماعی

 

کاربران لینکدین به 500 میلیون نفر رسید

لینکدین اعلام کرد که تعداد کاربرانش در 200 کشور دنیا به نیم میلیون نفر رسیده است. لینکدین همچنین 5 کشور ، صنعت و شغلی که بیشترین کاربر در لینکدین دارند را اعلام کرد. همچنین اعلام کرد تغییرات جدیدی به زودی در زبانه My Network ایجاد خواهد شد که در رسیدن به اهداف کاربران کمک زیادی خواهد کرد.

امکانات جدید ارائه شده توسط شبکه های اجتماعی

 

توئیتر اعلام کرد در سه ماهه اول سال 2017 ، ماهیانه 9 میلیون نفر به این پلت فرم پیوسته اند

توئیتر اعلام کرد در سه ماهه اول سال 2017 ، به صورت ماهیانه 9 میلیون نفر به این پلت فرم پیوسته اند. همچنین اعلام کرد در این سه ماهه بیش از 800 میلیون ساعت ویدئوی زنده پخش شده و 45 میلیون بازدیدکننده منحصر به فرد داشته است.

با این که برای اولین بار درآمد کلی توئیتر نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و درآمد حاصل از تبلیغات برای دومین سه ماهه متوالی کاهش داشته است.این گزارش نشان می دهد که پخش زنده توئیتر بزرگترین منبع درآمد آن در سه ماهه اول 2017 محسوب می شود.

8. دسترسی به YouTube Kids روی تلویزیون های هوشمند

YouTube Kids اپلکیشنی است که توسط یوتیوب برای کودکان طراحی شده تا آنها بتوانند محتواهای مخصوص خود را در این اپلیکیشن یافته و مشاهده کنند . محیط آن بسیار ساده و دکمه ها و بخش های آن بزرگ طراحی شده تا کودکان راحت تر بتوانند با آن کار کنند و همچنین امکان مدیریت آن توسط والدین وجود دارد و والدین می توانند زمان استفاده از آن را برای کودک محدود کنند .

یوتیوب اخیرا اعلام کرده است اپلیکیشن YouTube Kids که قبلا فقط روی موبایل قابل دسترسی بود ، هم اکنون در 26 کشور دنیا روی تلویزیون های هوشمند در دسترس است.

9. پخش زنده ویدئویی در توئیتر

توئیتر قصد دارد پخش زنده 24 ساعت در روز و 7 روز هفته را رونمایی کند. در سه ماهه نخست سال 2017 بیش از 800 ساعت محتوای زنده را به ثبت رساند. هدف این شرکت این است که یک مکان قابل اعتماد برای کاربران باشد تا هر زمان که بخواهند اطلاعاتی در هر زمینه ای کسب کنند از توئیتر استفاده کنند.

10. آزمایش قرار دادن ویدئو به عنوان کاور صفحه فیسبوک

فیسبوک در حال آزمایش امکان بارگذاری ویدئو به عنوان تصویر کاور صفحه فیسبوک می باشد. فیسبوک تاکید می کند که همواره به دنبال راهی برای کمک به کسب و کارها در ایجاد تجربه جذاب تر  برای مخاطبان بوده است اما پیش از اینکه این قابلیت را به طور گسترده گسترش نداده بود ، اطلاعات بیشتری در مورد این قابلیت ارائه نکرده است.

11. آزمایش قابلیت Related Articles جدید توسط فیسبوک

فیسبوک در حال آزمایش قابلیت Related Articles جدید است که آیتم های مشابه را قبل از خواندن محتوای مورد نظر در فید اخبار نمایش می دهد و اطلاعات و دیدگاه های بیشتری در اختیار قرار می دهد. فیسبوک قبلا در سال 2013 ، Related Articles را برای نمایش مطالب مشابه با مطلبی که کاربر بازدید کرده را به فید اخبار اضافه کرده بود. Related Articles جدید قبل از اینکه کاربران روی استوری ها در فید اخبارشان کلیک کنند ، نمایش داده می شود.

امکانات جدید ارائه شده توسط شبکه های اجتماعی

12. تغییرات پیش روی پیکسل فیسبوک (Facebook Pixel)

پیکسل فیسبوک به کدی گفته می شود که به کاربر در شمارش ، افزایش و جذب مخاطب در کمپین های تبلیغاتی کمک می کند. فیسبوک اعلام کرده است ، تغییرات جدید در پیکسل فیسبوک داده ها و اطلاعات بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد . انتظار می رود این اطلاعات به بهبود گزارش گیری و عملکرد تبلیغات کمک کند.

13. چند مطالعه و بررسی قابل توجه

گزارش بازاریابان و تاثیرگذاران 2017

نظرسنجی جدید از پلت فرم بازاریابی Hashoff نشان میدهد حدود 92% پاسخ دهندگان می گویند اینستاگرام اولین پلت فرم آنها برای فعالیت های بازاریابی و موقعیت مناسبی برای ارتباط با برندهاست . حدود 3% از آنها فیسبوک را به عنوان پلت فرم اول انتخاب کرده اند و به این معنی است که بازاریابان و تاثیرگذاران در مجموع 95% از فیسبوک و اینستاگرام استفاده می کنند و توئیتر و اسنپ چت و … تنها 2.4% را شامل می شوند که به نظر می رسد در سال های آینده باز هم کاهش یابند.

بازاریابی مبتنی بر مکان در زمینه خرده فروشی

شرکت eMarketer مجموعه ای از مقالات و مصاحبه ها و … را گردآوری کرده است تا به بازاریابان خرده فروشی کمک کند با استفاده از بازاریابی مبتنی بر مکان (location-based marketing) مشتریان را به مغازه ها جذب کنند. این گزارش مکان قرار گیری تبلیغات دیجیتال مبتنی بر مکان ، چگونگی استفاده از منطقه جغرافیایی و تکنولوژی شناسه مشتری و استفاده از پلت فرم هایی مثل اسنپ چت برای جذب مشتری بیشتر به مغازه ها را بررسی می کند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟