الگوریتم تایم لاین توییتر
4.56/5 (9)

الگوریتم تایم لاین توییتر در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

الگوریتم تایم لاین توییتر و 6 راه برای افزایش دسترسی

شناخت الگوریتم های شبکه های اجتماعی برای بازاریابان شبکه های اجتماعی اهمیت بسیاری دارد، به ویژه به این دلیل که می تواند بر روی دسترسی برند در شبکه های اجتماعی تاثیر بگذارد. قبلا درباره الگوریتم فید فیسبوک و فید اینستاگرام صحبت کرده ایم. این بار، الگوریتم تایم لاین توییتر را بررسی خواهیم کرد.

تا سال 2015 ، تایم لاین توییتر توئیت ها را به صورت ترتیب زمانی معکوس (reverse-chronological) نمایش می دهد. در راستای بهبود تجربه توییتر، تیم توییتر در نحوه نمایش توییت ها در تایم لاین به تدریج تغییرات ارائه می دهد.

در این پست چگونگی عملکرد الگوریتم تایم لاین توییتر و شش راه برای افزایش دسترسی شما در توییتر در سال 2018 را خواهید آموخت.

الگوریتم تایم لاین توییتر چگونه کار می کند؟

قبل از اینکه به خصوصیات تایم لاین توئیتر بپردازیم ، باید بدانیم که الگوریتم تایم لاین توییتر دائما در حال تغییر است.

توییتر هر چند ماه یک بار تست های مربوط به تایم لاین خود را انجام می دهد. همانطور که الگوریتم تایم لاین توییتر به افزایش پارامترهای کلیدی توییتر کمک کرده است احتمال دارد که توییتر به تست ایده های جدید برای تایم لاین خود ادامه دهد.

اما خبر خوب این است: بر خلاف فید فیسبوک و اینستاگرام ، توییتر احتمالا از یک جدول زمانی کاملا الگوریتمی استفاده نمی کند، جک دورزی مدیر عامل شرکت توییتر، گفت که توییتر زنده و به روز باقی خواهد ماند.

الگوریتم تایم لاین توییتر

الگوریتم تایم لاین توئیتر

تایم لاین توییتر شامل سه بخش اصلی است :

 1. توییت رتبه بندی شده
 2. توئیت هایی که از قلم انداخته اید و مشاهده نکرده اید
 3. ترتیب توییت ها به صورت reverse-chronological

هر بار که توییتر را باز کنید یا از twitter.com بازدید کنید، این الگوریتم تمام توئیت ها را از حسابهایی که دنبال می کنید بررسی خواهد کرد و بر اساس چندین عامل به هر یک از آنها امتیازی تخصیص می دهد. بر اساس Twitter and Rao سه عامل در زیر آورده شده :

 • خود توئیت : جذاب بودن آن، عکس یا ویدیو بودن آن و تعامل کلی (شامل بازتوئیت ، کلیک ، علاقه مندی ها و زمان صرف شده برای خواندن آن)
 • نویسنده توئیت : تعامل گذشته شما با این نویسنده ، قدرت ارتباط بین شما با آنها
 • شما : توییت هایی که قبلا در آن مشارکت داشته اید، اینکه چند وقت یک بار و چقدر از توئیتر استفاده می کنید

سپس، توییتر توییت هایی که فکر می کند در دو بخش اول شما را جذب می کند را قرار می دهد، توییت های رتبه بندی شده و توئیت های مشاهده نشده. هدف این است که قبل از اینکه به بخشهای طولانی تر پرداخته شود، ابتدا بهترین توییت ها را در یک نگاه ببینید.

توئیت های رتبه بندی شده

الگوریتم تایم لاین توییتر

این بخش در بالای تایم لاین شما ظاهر می شود و در نگاه اول مشخصا از تایم لاین متفاوت نیست. اما این تنها شامل توییت هایی است که توییتر فکر می کند مرتبط با شما است. بر اساس گفته توییتر، توییت های انتخاب شده به صورت reverse-chronologically مرتب می شوند. (اما بر اساس تجربه شخصی من، ممکن است اینگونه نباشد).

به عنوان مثال، در تصویر بالا، توییت ها مربوط به چند ساعت پیش (زمانی که تصویر را گرفته بودم) بود. من معتقدم که این کاری است که الگوریتم انجام داد :

فرض شده است که اینها توییتهایی است که احتمالا من به آن علاقه مند هستم. از بین توییت های تایم لاین من جدا شده و آنها را در بالای تایم لاین قرار می دهد.

اگر چه میان این توئیت ها، توئیت های زیادی وجود داشت، این الگوریتم تشخیص داد که این توئیت ها نسبت به بقیه مرتبط تر با من می باشند. بنابراین آنها در بالای تایم لاین من قرار داده شد.

من متوجه شدم که توییت های انتخاب شده اغلب توسط حسابهایی که من دنبال می کنم، لایک شده یا کامنت گذاشته شده است. من معتقدم فرض بر این است که اگر حسابهایی که دنبال میکنم با این توییتها ارتباط برقرار کنند، احتمالا من نیز با آنها ارتباط برقرار میکنم.

توئیت هایی که از قلم افتاده و مشاهده نشده اند (In case you missed it)

الگوریتم تایم لاین توییتر

این بخش از نامش پیداست. این بخش توییت هایی را که احتمالا مورد علاقه شماست، اما ممکن است به دلیل قدیمی تر بودن در تایم لاین نبینید را نمایش می دهد.

به نظر می رسد که این ماژول فقط زمانی که چندین ساعت یا چند روز از توییتر دور هستید در تایم لاین شما نمایش داده می شود. مشابه توییت های رتبه بندی شده، این بخش شامل توییت هایی است که توییتر فکر می کند به شما مرتبط است. اما توییت های انتخاب شده بر اساس امتیاز ارتباط آنها مرتب شده و ممکن است مربوط به چند ساعت یا چند روز پیش باشد.

به عنوان مثال، همانگونه که در مثال بالا دیده می شود، توییت ها به صورت پیشفرض به صورت reverse-chronologically مرتب نشده اند. مربوط به بیش از 10 ساعت پیش بودند. که اگر توئیت ها را فقط از طریق تایم لاین reverse-chronological چک کرده بودم آنها را مشاهده نمی کردم.

توئیت های باقیمانده

الگوریتم تایم لاین توییتر

پس از آن دو بخش، بقیه توییت ها را از حسابهایی که دنبال می کنید مشاهده خواهید کرد. درست مانند تایم لاین قدیمی توییتر.

در این قسمت (و گاهی اوقات نیز در دو مورد بالا)، شما همچنین می توانید بازتوئیت ها، توییت های تبلیغاتی و حساب های پیشنهاد شده را دنبال کنید. شما حتی ممکن است توییت هایی از حسابهایی که دنبال نکرده اید را مشاهده کنید. اینها اغلب توئیت هایی هستند که توییتر فکر می کند تایم لاین شما را مناسب تر و جالب تر می کند.

بر طبق گزارش توییتر، در اپ تلفن همراه نیز ممکن است رویدادهایی در بالای تایم لاین شما نمایش داده شوند که به عنوان Happening Now شناخته می شوند.

چگونگی افزایش دسترسی در توییتر در سال 2018

همانند الگوریتم فید فیسبوک و فید اینستاگرام ، به نظر می رسد که تعامل ، فاکتور اصلی در الگوریتم تایم لاین توییتر باشد. هنگامی که توییت شما تعاملات زیادی را به دست می آورد، در بالای تایم لاین فالوورهای قرار می گیرد و گاهی اوقات حتی برای افرادی که شما را دنبال نمی کنند نیز نمایش داده می شود. این یک مزیت بزرگ از الگوریتم تایم لاین توییتر است به نام اثر موجی (ripple effect).

این موضوع همچنین تضمین می کند که محبوب ترین توییت ها به مراتب بیشتر دیده می شود. یک تجربه شخصی من این است : با وجود اینکه من فقط حدود 2،000 دنبال کننده توییتر دارم، یکی از توییت های اخیر من بیش از 11،000 بازدید دارد! این در واقع بیش از پنج برابر تعداد فالوورهای من است.

الگوریتم تایم لاین توییتر

بنابراین چگونه می توانید دسترسی توییتر خود را با الگوریتم تایم لاین جدید افزایش دهید؟ در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد :

1. از پست های برتر خود مجددا استفاده کنید

این به طور کلی پذیرفته شده که یک توئیت را هر از گاهی مجددا ارسال کنید. گاهی اوقات حتی چند بار در روز. به جای استفاده دوباره از هر توئیت، تنها توییت های برتر را انتخاب کنید. به همین دلیل، با کمک الگوریتم جدید، توییت های محبوب می توانند بیشتر و گسترده تر پخش شوند.

به عنوان مثال، قطعه ای از محتوا را که اخیرا دو بار توییت کرده ایم را مشاهده می کنید. اولین توئیت 162 بازتوئیت ، 186 لایک و بیش از 51000 بازدید دریافت کرد. دومین بار نتایج بهتر شد، 208 بازتوئیت ، 252 لایک و بیش از 57000 بازدید.

الگوریتم تایم لاین توییتر

یک راه برای استفاده مجدد از پست های برتر شما از طریق تجزیه و تحلیل در داشبورد Buffer شما است. در تب Posts (مطالب) Most Popular را برگزینید و دوره زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

الگوریتم تایم لاین توییتر

از آنجا، روی Re-Buffer ضربه بزنید تا این توئیت را دوباره به صف Buffer اضافه کنید. همچنین پیشنهاد می کنم محتوای جدید را به اشتراک بگذارید تا فالوورهای شما فقط محتوای بازیافتی را مشاهده نکنند.

اگر از Buffer استفاده نمی کنید، می توانید توییت های برتر خود را در تجزیه و تحلیل توییتر (Twitter analytics) پیدا کنید و آنها را دوباره به صورت دستی منتشر کنید.

2. تست زمان ارسال

با وجود اینکه برخی از توییت ها بر اساس الگوریتم جدید رتبه بندی می شوند، بیشتر توییت ها به ترتیب reverse-chronological نمایش داده می شوند.

این بدان معنی است که پیدا کردن بهترین زمان ارسال بسیار مهم است. اگر زمان های ارسالی که باعث افزایش مشارکت شما می شود را بیابید، شانس خود را در قرار گرفتن بالای تایم لاین افزایش می دهید.

بهترین روش برای یافتن زمان بهینه ارسال ، این است که زمان های مختلف را امتحان کنید. ابزار Twitter مانند Followerwonk و Tweriod می تواند به شما بگوید که فالوورهای شما در چه زمان هایی بیشتر فعال هستند. زمان های فعال نقطه شروع خوبی برای تست هستند.

به عنوان مثال، ساختار شکست فعالیت فالوورهای نویسنده این مقاله در زیر آمده است.

الگوریتم تایم لاین توییتر

با نگاه کردن به قله ها، می توان با زمان های زیر تست را آغاز کرد :

 • 5 صبح
 • 10 صبح
 • 12 بعد از ظهر
 • 4 بعد از ظهر
 • 8 بعد از ظهر

نکته: با Followerwonk ، به راحتی با کلیک یک دکمه می توانید یک زمانبندی Buffer برای حساب توییتر خود ایجاد کنید.

3. ویدئوهای توییتر را امتحان کنید

ویدئو به آرامی در حال تبدیل شدن به محتوای برتر است. بر طبق تحقیق HubSpot ، ویدئوها یکی از انواع محتوای برتر هستند که افراد تمایل دارند در آینده بیشتر ببینند.

الگوریتم تایم لاین توییتر

و پلتفرم های شبکه های اجتماعی به این ترند جدید پاسخ می دهند.

فیس بوک در چند سال اخیر روی ویدئوها زیاد کار کرده است. LinkedIn اخیرا native LinkedIn videos را معرفی کرده است. علاوه بر این، توییتر دریافت که ویدئوها شش برابر بیشتر از عکس ها و سه برابر بیشتر از گیف ها بازتوییت می شوند.

چند راه سریع برای شروع کار با ویدیوها وجود دارد :

ویدئو با متن : اگر برند شما دارای یک وبلاگ باشد، از Google Analytics خود برای پیدا کردن پست های همیشه سبز برتر خود استفاده کنید. سپس از ابزارهایی مانند Animoto یا Lumen5 استفاده کنید تا به راحتی پست های وبلاگ خود را به ویدیو تبدیل کنید.

ضبط صدا یا مصاحبه : شما همچنین می توانید صدای خود را ضبط کرده و نکاتی را به اشتراک بگذارید (BIGVU Teleprompter می تواند برای این کار مفید باشد) و یا مصاحبه با شخصی از افراد تیم خود انجام دهید.

ویدئوهای زنده با  Periscope : اگر به اندازه کافی شجاع هستید، سعی کنید خودتان پخش زنده داشته باشید. به عنوان مثال، ما اخیرا یک پرسش و پاسخ (Q&A) زنده در Periscope انجام دادیم.

4. استفاده استراتژیک از هشتگ

ایجاد هشتگ در توییتر و استفاده درست از آن همچنان یک تاکتیک موثر است. یکی از بهترین راههای استفاده از هشتگها ایجاد هشتگهای برند (هشتگهایی است که به برند شما وابسته می باشد) است.

یکی از هشتگهای برند ، bufferchat است، که شرکت Buffer برای چت هفتگی توئیتر استفاده می کند. بیش از سه سال از این هشتگ استفاده شده است. اکثر افراد در اجتماع ما با آن آشنا هستند و هشتگ را چک می کنند حتی زمانی که چت توییتر تمام شده است. نتیجه؟

توییت های bufferchat گاهی بیش از توییت های معمول اکانت این برند بازدید می خورند.

الگوریتم تایم لاین توییتر

وقتی افراد به چت تویتر Buffer می پیوندند و از هشتگ استفاده می کنند، آنها به افزایش دسترسی به هشتگ (و به طور غیر مستقیم، به برند Buffer) کمک می کنند. به کمک فالوورها ، بازدید هشتگ bufferchat هر هفته به میلیون ها نفر می رسد!

5. به منشن ها پاسخ دهید

هنگامی که در مورد دسترسی و تعامل صحبت می کنیم، اغلب توجه به سمت توئیت ها می رود و نه پاسخ ها (ریپلای). پاسخ ها در توییتر می توانند بازدید و تعامل را افزایش دهد، درست مانند اینکه یک محتوا به اشتراک می گذارید.

این پاسخ مشتری توسط Karinna بیش از 3000 بار دیده شد.

الگوریتم تایم لاین توییتر

این جواب bufferchat توسط Arielle نزدیک به 3000 بار دیده شد.

الگوریتم تایم لاین توییتر

اکثر پاسخ ها بازدید خیلی زیادی ندارند (هرکدام حدود 100 تا 200). اما اگر روزانه پاسخ های زیادی ارسال کنیم در مجموع زیاد خواهد شد.

علاوه بر این، الگوریتم تایم لاین جدید به نظر می رسد برای پاسخ ها وزن بیشتری در نظر گرفته و آنها را در تایم لاین فالوورها بیشتر نمایش می دهد.

الگوریتم تایم لاین توییتر

استفاده از ریپلای (پاسخ) علاوه بر افزایش میزان دسترسی شما، برای کسب و کار شما مفید است. در مطالعه ای با بیش از 3000 کاربر توییتر ، توییتر چندین مزیت پاسخ دادن به سوالات مشتریان را ارائه کرد:

 • وقتی که کسب و کاری به توییت های خود پاسخ می دهد، مردم تمایل دارند تا 3 تا 20 درصد بیشتر صرف کنند.
 • آنها 44 درصد بیشتر احتمال دارد که تجارب خود را به اشتراک بگذارند.
 • آنها همچنین 30 درصد احتمال بیشتری دارند که کسب و کار شما را به دیگران توصیه کنند.

6. توئیت خود را تبلیغ کنید

از انجایی که دسترسی ارگانیک در حال کاهش است، اکثر پلتفرم های شبکه های اجتماعی تبدیل به کانالی برای تبلیغ پولی شده اند. اگر برای تبلیغات بودجه در نظر گرفته باشید می توانید تبلیغ در توئیتر را تست کنید.

مراحل تبلیغ در توئیتر راحت است ، در اینجا این مراحل را شرح خواهیم داد :

اول، توئیتی که میخواهید تبلیغ کنید پیدا کنید. اغلب توییت هایی که به صورت ارگانیک دسترسی و نتایج خوبی داشته اند، در تبلیغ حتی بهتر نیز عمل می کنند. روی آیکون شبیه نمودار میله ای در پایین توییت کلیک کنید.

الگوریتم تایم لاین توییتر

سپس روی Promote your tweet در گوشه پایین سمت چپ پنجره کلیک کنید. اگر اولین بار است که در توئیتر تبلیغ می کنید از شما خواسته می شود اطلاعات شخصی و اطلاعات کارت اعتباری خود را پر کنید.

الگوریتم تایم لاین توییتر

سپس محل و بودجه خود را تنظیم کنید. گزینه های محل و بودجه کمی نسبت به Boost post فیسبوک محدود است، که باعث می شود انتخاب آن آسان تر شود. اگر تنظیم دقیق تر را ترجیح می دهید، می توانید به مدیر تبلیغات توئیتر خود بروید تا کمپین جدیدی را از ابتدا ایجاد کنید.

الگوریتم تایم لاین توییتر

در آخر، برای شروع تبلیغ خود، Confirm spend را کلیک کنید.

توییتر حتی یک سرویس برای تبلیغ خودکار توئیت را آزمایش می کند. برای 99 دلار در ماه، توییتر به طور خودکار توییت ها و پروفایل شما را تبلیغ می کند تا به شما در دسترسی، تعامل و فالوور شما کمک کند. این سرویس هنوز در نسخه بتا است، اما اگر به خوبی جواب دهد، ممکن است برای برندها باز شود.

نکته توئیتری مورد علاقه شما چیست؟

از آنجایی که توییتر همیشه در حال تکامل است، بازاریابان و صاحبان کسب و کارها باید در مورد الگوریتم تایم لاین توییتر به روز باشند، از تغییرات آگاه باشند و از آنها استفاده کنند. در حالی که تایم لاین توییتر ممکن است به طور کامل الگوریتمی نگردد، دسترسی ارگانیک به مخاطبان بیشتر روز به روز مشکل تر و رقابتی تر می شود. درک چگونگی کار تایم لاین توییتر میتواند به شما در دسترسی و تعامل بیشتر کمک کند.

شش مورد که می توانید در سال 2018 برای افزایش دسترسی در توئیتر استفاده کنید :

 1. از پست های برتر خود مجددا استفاده کنید
 2. زمان های مختلف ارسال را تست کنید
 3. استفاده از ویدئو
 4. استفاده استراتژیک از هشتگ ها
 5. پاسخ به منشن ها
 6. تبلیغ توئیت خود

چه روش های توییتر دیگری به ما پیشنهاد می کنید تا امتحان کنیم؟ آنها را در زیر به اشتراک بگذارید تا در مورد آنها تبادل نظر کنیم.

 

منبع: How the Twitter Timeline Works

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟