افزودن لینک به استوری اینستاگرام
4.92/5 (12)

افزودن لینک به استوری اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

افزودن لینک به استوری اینستاگرام

در مطلب قبلی از بارگذاری عکس از Mac یا PC صحبت کردیم و در این مطلب از افزودن لینک به استوری اینستاگرام خواهیم گفت. یا می خواهید از طریق اینستاگرام ترافیک وبسایتتان را افزایش دهید؟

آیا میخواهید بدانید چگونه در استوری اینستاگرام لینک اضافه کنید؟در این مطلب ، اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام و راه های خلاقانه استفاده از آن را خواهید آموخت.


مطلب آموزشی مرتبط: 3 روش استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام


چه کسی دسترسی افزودن لینک به استوری اینستاگرام را دارد؟

مشابه دیگر قابلیتهای بازاریابی در اینستاگرام ، لینکهای قابل کلیک در اینستاگرام ، ابتدا برای اکانتهای مورد تایید راه اندازی شد. در می 2017، اینستاگرام این قابلیت را برای بازاریابان بیشتری گسترش داد. در حال حاضر، لینکهای استوری قابل کلیک کردن فقط برای پروفایل های کسب و کار اینستاگرام (و نه پروفایل های شخصی) که بیش  از 10000 پروفایل است در دسترس میباشد.


مطلب آموزشی مرتبط: پروفایل کسب و کار در اینستاگرام


به نظر نمیرسد هیچگونه محدودیت جغرافیایی برای افزودن لینک به استوری اینستاگرام وجود داشته باشد و امیدواریم اینستاگرام این قابلیت را در دسترس کاربران بیشتری قرار دهد.

قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام بسیار راحت است و فقط با چند کلیک امکان پذیر است.

1. شروع استوری اینستاگرام

می توانید مستقیما از درون اپ عکس و فیلم گرفته و یا اینکه با سوئیپ کردن (کشیدن صفحه به سمت بالا) روی صفحه استوری ، عکسهایی که طی 24 ساعت گذشته گرفته اید را وارد کنید.

2. اضافه کردن لینک URL

برای اضافه کردن لینک خود، در قسمت بالای استوری ، آیکون شبیه حلقه زنجیر را کلیک کنید.

افزودن لینک به استوری اینستاگرام

پنجره جدیدی در صفحه باز میشود که امکان قرار دادن لینک را به کاربر میدهد. لینک را به صورت کامل وارد کرده و تیک سبز در اندروید و یا Done در iOS را کلیک کنید تا لینک ذخیره شود.

افزودن لینک به استوری اینستاگرام

آنالیز استوری اینستاگرام در حال حاضر کلیکهای روی لینک را ردگیری نمیکند، پس برای محاسبه ترافیک و تبدیل ، باید از یک لینک مجزا که می توانید آن را ردگیری کنید استفاده کنید. پیشنهاد میشود برای ایجاد لینک کوتاه که بتوانید پارامترها را با آن ردگیری کنید از کوتاه کننده لینک مثل Bit.ly یا Rebrand.ly استفاده کنید.

زمانیکه لینک را با موفقیت به استوری اضافه کردید، آیکون زنجیر بالای استوری هایلایت میشود تا نشان دهد این استوری دارای لینک است.

افزودن لینک به استوری اینستاگرام


مطلب آموزشی پیشنهادی: 5 ابزار رایگان آنالیز اینستاگرام برای بازاریابان


3. ویرایش استوری

میتوانید متن ، استیکر و فیلتر به استوری اضافه کنید، سپس آن را در پروفایلتان بارگذاری کنید.

به شدت توصیه میشود برای دسترسی بازدیدکننده ها به لینک ، یک فراخوان در متن استوری خود قرار دهید. فراخوانهای معمول مثل ” روی  See More ضربه بزنید تا وبسایت ما را ببینید”.

فالورها  استوری شما را چگونه می بینند

وقتی کاربران یکی از استوریهای شما که دارای لینک است را مشاهده کنند در پایین صفحه گزینه See More را مشاهده خواهند کرد.

افزودن لینک به استوری اینستاگرام

با این که دکمه See More به وضوح قابل مشاهده است اما بعضی بازدیدکنندگان متوجه آن نمی شوند. بعضی کاربران نیز نمیدانند این گزینه برای چیست؟ به همین دلیل است که باید یک متن فراخوان در استوری قرار دهید و به گزینه See More اشاره کنید.

راههای موثر استفاده از لینک در استوری اینستاگرام

در حال حاضر، اضافه کردن لینک به استوری تنها راه قرار دادن لینک به پست در اینستاگرام است.

بسته به تعداد پستها در کل استوری ، ممکن است بخواهید لینک (قابل کلیک کردن) را در یک یا دو پست خود قرار دهید. به عنوان مثال ، اگر استوری شما شامل 3-4 پست پشت سر هم است، فقط یکی از آنها باید لینک داشته باشد. اگر استوری شما شامل 6-8 پست است، میتوانید به دو پست لینک اضافه کنید.

به خاطر داشته باشید، لازم نیست همه استوریها لینک داشته باشند. به عنوان یک بازاریاب ، باید مطمئن شوید لینکی که اضافه میکنید ارزش ایجاد میکند و برای بازدیدکننده نیز مفید است.

در اینجا چند راه خلاقانه برای افزودن لینک به استوری اینستاگرام که برای مخاطب نیز مفید باشد شرح داده میشود:

جذب ترافیک به پستهای وبلاگتان

اگر در استراتژی بازاریابی خود وبلاگ را مدنظر دارید، ارزش به اشتراک گذاری پستهای جدید وبلاگ در جاهای مختلف را میدانید. با اضافه کردن لینک پست جدید وبلاگتان در استوری اینستاگرام ، نه تنها میتوانید مخاطب را از قرار دادن پست جدید در وبلاگ آگاه کنید، بلکه میتوانید به آن لینک اضافه کنید تا مخاطب مستقیما به پست وبلاگ شما هدایت شود.

افزودن لینک به استوری اینستاگرام

اضافه کردن آموزش و نکات کامل در لینک

اگر با استفاده از استوری اینستاگرام ، آموزش ، نکات و ترفندهایی را با مخاطب به اشتراک می گذارید، میتوانید در پایان استوری ، لینکی به وبسایتتان قرار دهید تا مخاطب دستورالعمل کامل را با رفتن به وبسایت مشاهده کند.

به عنوان مثال، اگر دستور پخت غذایی را با مخاطب خود به اشتراک می گذارید، پست اول استوری میتواند ظرف نهایی و غذای آماده شده باشد، دو پست بعد میتواند مراحل پخت غذا باشد و پست آخر استوری میتواند یک فراخوان برای کلیک کردن روی لینک و رفتن به وبسایت و مشاهده کامل رسپی باشد.

فاش کردن محتوای منحصر به فرد در لینک

یکی از راههای خلاقانه برای استفاده از لینک در استوری این است که یک محتوای منحصر به فرد و چیزی که برای مخاطب اهمیت دارد را با یک لینک در استوری قرار دهید. مانند اعلام برندگان مسابقه!

Zach King یک استوری در اینستاگرام منتشر کرد تا برندگان مسابقه اخیر را اعلام کند، اما بازدیدگنندگان باید صفحه استوری را به سمت بالا کشیده تا لیست برندگان را در وبسایتش مشاهده کنند.

افزودن لینک به استوری اینستاگرام

این ترفند برای فاش کردن اطلاعات انحصاری، اشاره به معرفی محصول و پروژه جدید یا گاف ویدئوهای اخیر و… کاربرد دارد. برای وسوسه کردن مخاطب خود با استفاده از این روش ها خلاقیت ایجاد کنید!

تبلیغ محصول و خدمات

مطمئنا اگر محصول یا خدماتی دارید میتوانید از این روش برای تبلیغ محصولات و خدمات در اینستاگرام و به اشتراک گذاری آنها استفاده کنید. مانند اکثر ترفندهای شبکه های اجتماعی ، این ترفند نیز تا زمانی که در آن افراط نشود و متعادل به کار گرفته شود قابل قبول خواهد بود. در این کار افراط نکنید و همیشه و در هر استوری برای ارتقا و تبلیغ محصول از این روش استفاده نکنید.

اگر برای تبلیغ محصول خود از لینک های قابل کلیک کردن استفاده میکنید باید از ترفندهای دیگری که در اینجا ذکر شد نیز برای استفاده از لینک در استوری استفاده کنید. این کار باعث میشود مشتری احساس نکند که شما فقط در حال فروش محصول خود هستید و احساس کنند هر بار که استوری را باز کنند علاوه بر تبلیغ محصول چیزهای دیگری نیز برای ارائه کردن به مخاطب دارید.

اگر میخواهید محصول یا خدمات خود را تبلیغ کنید آن را به روشی جذاب و سرگرم کننده انجام دهید. سعی کنید برای تبلیغ محصول و خدمات خود همان سبک دیگر پست های استوری را دنبال کنید.

افزودن لینک به استوری اینستاگرام


مطلب آموزشی مرتبط: ایجاد تبلیغات در Stories اینستاگرام


نتیجه گیری از افزودن لینک به استوری اینستاگرام

بسیاری از بازاریابانی که به دنبال افزایش و جذب ترافیک از اینستاگرام بودند به دنبال قابلیت افزودن لینک به استوری اینستاگرام بودند و آنرا پیش بینی میکردند. بازاریابانی که به این قابلیت دسترسی دارند قادر خواهند بود تا ترافیک وبسایتشان را از طریق اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام افزایش دهند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟