افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

افزایش فالوورهای فیسبوک در 6 گام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت اینفو “

افزایش فالوورهای فیسبوک در 6 گام

آیا به دنبال راه های جدید برای افزایش تعداد مخاطبان فیس بوک خود هستید؟

آیا تا به حال به هدف گذاری مخاطبان بر اساس علاقمندی های آنها به محصولات مرتبط با کسب و کارتان فکر کرده اید؟

در این مقاله، خواهید آموخت چگونه طی شش مرحله مخاطبان خاص خود را در فیسبوک افزایش دهید.

1. مشخصه های بازار هدف خود را آنالیز کنید

اولین گام جهت افزایش فالوورهای فیسبوک شناسایی یک بازار هدف است که به شما امکان دسترسی به کاربرانی که احتمالا به محصولات/خدمات شما علاقه مند هستند را می دهد. این اطلاعات در ایجاد محتوا و چگونگی افزایش دسترسی به مشتریان ایده آل به شما کمک خواهد کرد.

برای شناسایی بازار هدف خود، از Facebook Audience Insights استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می کند تا گروه خاصی از افراد که احتمالا به محصولات/خدمات شما علاقه مند هستند را استخراج کنید.

برای شروع، به Facebook Audience Insights بروید و در سمت چپ بخش Create Audience را پیدا کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

اکنون کشور و منطقه (های) که در آن بازار هدف شما وجود دارد را وارد کنید. اگر میخواهید چندین کشور را هدف قرار دهید، باید این روند را برای هر کشور به صورت جداگانه تکرار کنید؛ فیس بوک فیلتر کردن توسط شهرستانها و مناطق در همان کشور را پشتیبانی می کند.

به عنوان مثال از یک قنادی در نیویورک استفاده کنیم که مردمی که در نیویورک زندگی می کنند را هدف قرار می دهد.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

در بخش Interests ، یک یا دو علاقه مندی اصلی که مربوط به کسب و کار شما است را جستجو و پیدا کنید.

برای قنادی، “کیک” (cake) را به عنوان یک علاقه انتخاب کنید. اگر شما گل فروش هستید، ممکن است “گلها” (flowers) را انتخاب کنید. یا اگر شما مربی یوگا هستید، می توانید “یوگا” را انتخاب کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

بسته به حوزه کاری شما، ممکن است علاقه مندی خاصی که با محصولات/خدمات شما مطابقت داشته باشد ، وجود نداشته باشد. در این مورد، نیاز به خلاقیت و استفاده از برخی از پارامترهای دیگر در بخش Create Audience دارید.

به عنوان مثال، فرض کنید که کسب و کارتان به والدینی که فرزند در راه دارند آموزش ارائه می دهد. به جای بخش Interests ، به بخش Parents بروید Expectant Parents را انتخاب کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

پس از انتخاب مکان، منطقه و یک یا دو علاقه مندی اصلی (یا سایر گزینه هایی که بازار هدف اصلی شما را مشخص می کنند)، داده هایی که فیسبوک در مورد مخاطبان ارائه می کند را آنالیز کنید.

از این اطلاعات در بخش Create Audience برای ایجاد و محدود کردن مخاطبان خود استفاده کنید. این که مخاطبان خود را دقیق انتخاب کرده و آنها را تا حد امکان محدود کنید بسیار مهم است، زیرا اگر مخاطبان اضافی را هدف قرار دهید، پولی که شما برای پست های فیس بوک خود سرمایه گذاری می کنید (در مرحله 4) بیشتر می شود.

با استفاده از مثال قنادی در نیویورک، برگه Demographics نشان می دهد که 96 درصد از کاربران فیس بوکی که در نیویورک زندگی می کنند و به “کیک” علاقه مند هستند، زنان هستند.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

از آنجایی که اکثریت علاقه مندان به کیک زنان هستند، این منطقی است که مردان را از مخاطبان خود حذف کنید. برای اصلاح مخاطبان خود و تمرکز بر روی مخاطبان زن، به بخش سن و جنسیت بروید (Age and Gender) و Women را انتخاب کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

Audience Insights نیز نشان می دهد که اکثریت زنان (86٪) در فیس بوک 18 تا 54 ساله هستند.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

بنابراین به Age and Gender بروید و محدوده سنی 18 تا 54 سال را انتخاب کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

بسته به هدف، می توانید اطلاعات مربوط به برگه Demographics را بررسی کنید و مخاطبان خود را اصلاح کنید. برای محدود کردن مخاطبان و هدف گذاری مخاطبان خاص با استفاده از اطلاعات برگه Demographics ، بهتر است مواردی که بالای 80 درصد هستند را در هدف گذاری مد نظر قرار دهید.

هنگامی که بازار هدف اصلی خود را مشخص کردید، باید آن را ذخیره کنید، زیرا در مرحله 4 باید از آن استفاده کنید. برای انجام این کار، روی Save در بالای صفحه کلیک کنید، عنوانی برای مخاطبان خود وارد کنید و Save را در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید .

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

2. دریافت جزییات بیشتر در مورد علاقه مندی های خاص مخاطبان (Niche Interests)

گام بعدی برای افزایش فالوورهای فیسبوک ، شناسایی علاقمندی های خاص در بازار هدفتان است. این اطلاعات بیشتر در ایجاد محتوای فیس بوک و دسترسی بیشتر به مشتریان ایده آل به شما کمک خواهد کرد.

ما دو روش موثر برای شناسایی علاقمندی خاص بازار هدف خود خواهیم داشت:

  •  از داده هایی که در Facebook Audience Insights در مورد مخاطبان ارائه شده استفاده کنید.
  • اگر واقعا بازار هدف خود را می شناسید، یک نقشه ذهنی برای کشف علاقمندی ها ایجاد کنید.

برای پیدا کردن علاقمندی خاص مخاطبان اصلی که در مرحله 1 ایجاد کردید، Facebook Audience Insights را بررسی کنید. در بالای صفحه روی Open کلیک کنید، مخاطبینی را که در مرحله 1 ذخیره کرده اید انتخاب کنید و روی Open کلیک کنید.

حالا برگه های Page Likes و Purchase را برای تعیین علاقمندی خاص مخاطبان اصلی خود بررسی کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

با استفاده از مثال کیک، روی برگه Page Likes کلیک کنید تا صفحات فیس بوکی که بازار هدف شما بیشتر به آن علاقمند است را ببینید. از این قسمت سه تا پنج مورد از علاقمندی خاص مانند رستوران Subway، Disney و Kevin Hart (کمدین) را شناسایی کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

اکنون به برگه Purchase نگاه کنید. در اینجا می توانید ببینید که بازار هدف ایده آل مثال کیک ، پول خود را صرف چه چیزهایی می کند. سه تا پنج مورد خاص مانند لباس ، غذا و نوشیدنی و خدمات اشتراک و عضویت را مشخص کنید. باید 6 تا 10 مورد را برای بازار هدف خود داشته باشید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

پیدا کردن علاقمندی های خاص کاربران از طریق Mind Mapping (نقشه ذهنی)

اگر می خواهید در شناسایی علاقمندی های خاص کاربران در بازار هدف خود یک گام جلوتر باشید ، سعی کنید یک نقشه ذهنی (mind map) ایجاد کنید.

فرض کنید شرکت شما اسپری برای تعمیرات/اصلاح بدنه خودرو می فروشد. کسب و کار شما به صاحبان و کارکنان تعمیرگاه های خودرو مرتبط می باشد. طبق تحقیقات شما، مشخص شده که اکثر صاحبان تعمیرگاه های خودرو 45 تا 55 ساله هستند.

بنابراین در نقشه ذهن خود ممکن است با تمرکز بر اتومبیل های قدیمی و محبوب شروع کنید. بر اساس محدوده سنی بازار هدف شما، عصر این ماشین ها در دهه 1970 بوده است. بر اساس جستجوهای گوگل، در دهه 1970، جالبترین و محبوب ترین ماشین در U.K ، فورد کورتینا بوده است.

 

3. کشف علاقه مندی های کاربران از طریق پست فیسبوک

اکنون می خواهید یک پست بر اساس یکی از علاقمندی هایی (niche interest) که در مرحله قبل مشخص کرده اید ایجاد کنید. این پست نیاز به تشویق به مشارکت و تعامل دارد.

به عنوان مثال، برای تمرکز بر روی Ford Cortina ، ممکن است یک پست مانند پست زیر ایجاد کنید. این پست ساده نتایج فوق العاده خوبی داشت، 2860 واکنش (reaction) ، کامنت و به اشتراک گذاری در کنار اینکه 68 صفحه آن را لایک کردند.

برای کمک به افزایش تعامل و به اشتراک گذاری، هنگام ایجاد پست ، این نکات را در ذهن داشته باشید:

  • تصویری را انتخاب کنید که نشان دهنده علاقمندی مورد نظر شما باشد.
  • اطمینان حاصل کنید که پست به کسب و کار شما مربوط است. خلاقیت به خرج دهید.
  • نام برند خود را مشخص استفاده نکنید، به این دلیل که به احتمال زیاد به اشتراک گذاری پست را کاهش می دهد. در صورتی که میخواهید برند خود را اضافه کنید، یک لوگو کوچک اضافه کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که متن واضح و مختصر است.
  • از شکلک برای اضافه کردن یک عنصر خلاقیت به متن استفاده کنید.
  • فراخوان دهید یا در متن سوالی برای تشویق تعامل بیشتر مطرح کنید.

می توانید سوال مطرح کنید که کاربران پاسخش را در کامنت ها بگذارند ، یا بپرسید اگر فلان چیز یا فلان کس را دوست دارید این پست را لایک کنید یا از کاربران بخواهید برای رای دادن از reaction ها استفاده کنند.

بنابراین، اگر شما صاحب یک شرکت حسابداری هستید و یکی از علاقه مندی های مخاطبان شما، ریچارد برانسون است، از کاربران بخواهید که به رهبر مورد علاقه خود رای دهند و ریچارد برانسون را به عنوان یکی از گزینه ها ارائه دهید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

اگر شما گل فروش هستید و بازار هدف شما علاقه خاصی به کلاه عروسی دارد، از کاربران بخواهید که به کلاه عروسی مورد علاقه خود رای دهند. این کار می تواند منجر به ایجاد نظرات جالب در بخش کامنت ها شود.

برای یک قنادی، می توانید از کاربران بخواهید به کیکی که بیشتر دوست دارند امتحان کنند رای بدهند. از آنجا که بازار هدف اصلی شما علاقه مند به رستوران Subway است، یکی از کیک ها می تواند یک کیک Subway باشد.

پس از ایجاد تصویر و متن آن، پست خود را در فیس بوک منتشر کنید.

4. برای هدف گذاری افراد بر اساس علاقه مندی های خاص ، پست خود را Boost کنید.

برای افزایش فالوورهای فیسبوک ، سرمایه گذاری در مبالغ کم برای ارتقا پست فیس بوک باعث می شود بتوانید واکنش ها، کامنت ها و به اشتراک گذاری را از بازار هدف خود جذب کنید.

پست فیس بوک خود را در صفحه اتان پیدا کنید و روی Boost Post در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

سپس اطلاعات سمت چپ را پر کنید ابتدا تصمیم بگیرید که آیا می خواهید در پست خود دکمه ای داشته باشید یا خیر.

در بخش Audience ، مخاطبان اصلی خود را محدود کنید تا مطمئن شوید تا افرادی را هدف قرار می دهید که به چیزی که شما در نظر دارید علاقه مندند.

برای پست کیک Subway ، مخاطبان را محدود می کنید تا اطمینان حاصل کنید که تبلیغ برای افرادی که جزو مخاطب اصلی هستند و به Subway علاقمند هستند، ارائه می شود. برای انجام این کار، مخاطب اصلی خود را انتخاب کنید و روی Edit کلیک کنید.

سپس به پایین صفحه بروید و Narrow Audience را کلیک کنید.

سپس عنوان علاقمندی (niche interest) مورد نظر خود را در نوار جستجو وارد کنید و آن را از لیست کشویی انتخاب کنید. سپس روی Save کلیک کنید.

بودجه کل کمی را انتخاب کنید من 3 پوند (4 دلار) یا کمتر پیشنهاد میکنم.

مدت زمان یا duration ، یک روز را انتخاب کنید و سپس Boost را کلیک کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

حالا فقط باید منتظر باشیم تا فیس بوک ارتقا پست را تایید کند. فیس بوک به طور کلی این پست ها را در 60 دقیقه یا کمتر بررسی می کند. در برخی موارد ممکن است بیشتر طول بکشد.

 

5. کامنت بگذارید، پاسخ دهید و افراد را به مشارکت تشویق کنید

الگوریتم فیس بوک پست هایی که سریع تر مشارکت در آنها صورت گیرد را در اولویت قرار می دهد. بنابراین هدف شما باید تشویق کاربران برای تعامل در پست های خود در سریع ترین زمان باشد. برای این منظور و با هدف افزایش فالوورهای فیسبوک پیشنهادذ می کنیم به موارد زیر توجه ویژه داشته باشید.

با کاربرانی که به پست شما واکنش نشان می دهند مکالمه را آغاز کنید

برای انجام این کار، منتظر بمانید تا شخصی به پست واکنش نشان دهد و به محض این که این اتفاق افتاد، کامنت بگذارید. اطمینان حاصل کنید که شخص را تگ می کنید و از یک سؤال برای ایجاد مکالمه استفاده کنید.

به عنوان مثال، در پست فورد کورتینا، به محض این که مخاطبان واکنش نشان دادند، کسب و کار مربوطه کامنت گذاشته و آنها را تگ کرده است، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

اگر این کار را با بیش از 5 نفر انجام دهید، کامنت ها، واکنش ها و اشتراک ها آغاز می شود. اگر این روش جواب نداد، پنج نفر دیگر را که به این پست واکنش نشان می دهند، تگ کنید و از آنها سوال بپرسید. تا زمانی که واکنش ها و تعاملات ادامه دارد، این روند را تکرار کنید.

پاسخ به نظرات کاربران با پرسیدن سوال

روش دیگری که می توانید امتحان کنید، پاسخ دادن به هر کامنت با یک سوال است. پرسیدن سوالات بیشتر باید منجر به ایجاد کامنت بیشتری شود . برای پست زیر، کسب و کار مربوطه از نظردهندگان می خواهد اگر عکسی از فورد کورتینای خود دارند بگذارند و سپس از آنها سوالاتی می پرسند.

نکته: از عکسهای کاربران در کامنت ها برای ایجاد یک کلاژ در پست های دیگر استفاده کنید.

 

6. از کاربران فعال بخواهید صفحه شما را لایک کنند

فیس بوک به شما این امکان را می دهد افرادی که به پست های شما واکنش نشان داده اند را دعوت کنید تا صفحه شما را لایک کنند. این یک فرصت عالییست برای به دست آوردن لایک بیشتر و افزایش فالوورهای فیسبوک خود با بودجه کمی که برای ارتقا پست خود سرمایه گذاری کرده اید.

هر چه زودتر این افراد را برای لایک کردن صفحه خود دعوت کنید بهتر است. برای انجام این کار، بر روی عدد کنار ری اکشن های (reactions) پست خود کلیک کنید.

لیست کاربران را مشاهده خواهید کرد ، روی دکمه Invite کنار افرادی که قبلا صفحه شما را لایک نکرده اند کلیک کنید. سپس منتظر بمانید تا صفحه جدید باز شود.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

 

نتیجه گیری از افزایش فالوورهای فیسبوک

انجام دادن این شش مرحله به شما کمک می کند تا مشتریان بالقوه خود را در فیسبوک افزایش دهید. سپس، می توانید با آنها ارتباط برقرار کرده و آنها را به مشتری تبدیل کنید.

 

منبع : How to Grow Your Facebook Following: A 6-Step Plan

مطالب مشابه

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟