افزایش فالوورهای فیسبوک

افزایش فالوورهای فیسبوک در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

افزایش فالوورهای فیسبوک در 6 گام

در مطلب قبلی از آنالیز فیسبوک گفتیم و در این مطلب میخواهیم تا در مورد افزایش فالوورهای فیسبوک بگوییم. آیا به دنبال راههای جدید برای افزایش تعداد مخاطبان فیسبوک خود هستید؟

آیا تا به حال به هدف گذاری مخاطبان بر اساس علاقمندی های آنها به محصولات مرتبط با کسب و کارتان فکر کرده اید؟

در این مقاله، خواهید آموخت چگونه طی شش مرحله نسبت به افزایش فالوورهای فیسبوک اقدام کنید و مخاطبان خاص خود را در فیسبوک افزایش دهید.

1. مشخصه های بازار هدف خود را آنالیز کنید

اولین گام جهت افزایش فالوورهای فیسبوک ، شناسایی یک بازار هدف است که به شما امکان دسترسی به کاربرانی که احتمالا به محصولات/خدمات شما علاقه مند هستند را میدهد. این اطلاعات در ایجاد محتوا و چگونگی افزایش دسترسی به مشتریان ایده آل به شما کمک خواهد کرد.

برای شناسایی بازار هدف خود، از Facebook Audience Insights استفاده کنید. این ابزار به شما کمک میکند تا گروه خاصی از افراد که احتمالا به محصولات/خدمات شما علاقه مند هستند را استخراج کنید.

برای شروع، به Facebook Audience Insights بروید و در سمت چپ بخش Create Audience را پیدا کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

اکنون کشور و منطقه (های) که در آن بازار هدف شما وجود دارد را وارد کنید. اگر میخواهید چندین کشور را هدف قرار دهید، باید این روند را برای هر کشور به صورت جداگانه تکرار کنید؛ فیسبوک فیلتر کردن توسط شهرستانها و مناطق در همان کشور را پشتیبانی میکند.

به عنوان مثال از یک قنادی در نیویورک استفاده کنیم که مردمی که در نیویورک زندگی میکنند را هدف قرار میدهد.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

در بخش Interests ، یک یا دو علاقه مندی اصلی که مربوط به کسب و کار شما است را جستجو و پیدا کنید.

برای قنادی، “کیک” (cake) را به عنوان یک علاقه انتخاب کنید. اگر شما گل فروش هستید، ممکن است “گلها” (flowers) را انتخاب کنید. یا اگر شما مربی یوگا هستید، میتوانید “یوگا” را انتخاب کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

بسته به حوزه کاری شما، ممکن است علاقه مندی خاصی که با محصولات/خدمات شما مطابقت داشته باشد، وجود نداشته باشد. در این مورد، نیاز به خلاقیت و استفاده از برخی از پارامترهای دیگر در بخش Create Audience دارید.

به عنوان مثال، فرض کنید که کسب و کارتان به والدینی که فرزند در راه دارند آموزش ارائه میدهد. به جای بخش Interests ، به بخش Parents بروید Expectant Parents را انتخاب کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

پس از انتخاب مکان، منطقه و یک یا دو علاقه مندی اصلی (یا سایر گزینه هایی که بازار هدف اصلی شما را مشخص میکنند)، داده هایی که فیسبوک در مورد مخاطبان ارائه میکند را آنالیز کنید.

از این اطلاعات در بخش Create Audience برای ایجاد و محدود کردن مخاطبان خود استفاده کنید. اینکه مخاطبان خود را دقیق انتخاب کرده و آنها را تا حد امکان محدود کنید بسیار مهم است، زیرا اگر مخاطبان اضافی را هدف قرار دهید، پولی که شما برای پستهای فیسبوک خود سرمایه گذاری میکنید (در مرحله 4) بیشتر میشود.

با استفاده از مثال قنادی در نیویورک، برگه Demographics نشان میدهد که 96 درصد از کاربران فیسبوکی که در نیویورک زندگی میکنند و به “کیک” علاقه مند هستند، زنان هستند.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

از آنجایی که اکثریت علاقه مندان به کیک زنان هستند، این منطقی است که مردان را از مخاطبان خود حذف کنید. برای اصلاح مخاطبان خود و تمرکز بر روی مخاطبان زن، به بخش سن و جنسیت بروید (Age and Gender) و Women را انتخاب کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

Audience Insights نیز نشان میدهد که اکثریت زنان (86٪) در فیسبوک 18 تا 54 ساله هستند.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

بنابراین به Age and Gender بروید و محدوده سنی 18 تا 54 سال را انتخاب کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

بسته به هدف، میتوانید اطلاعات مربوط به برگه Demographics را بررسی کنید و مخاطبان خود را اصلاح کنید. برای محدود کردن مخاطبان و هدف گذاری مخاطبان خاص با استفاده از اطلاعات برگه Demographics ، بهتر است مواردی که بالای 80 درصد هستند را در هدف گذاری مد نظر قرار دهید.

هنگامی که بازار هدف اصلی خود را مشخص کردید، باید آن را ذخیره کنید، زیرا در مرحله 4 باید از آن استفاده کنید. برای انجام این کار، روی Save در بالای صفحه کلیک کنید، عنوانی برای مخاطبان خود وارد کنید و Save را در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام


اپلیکیشن پیشنهادی: اپلیکیشن فالوور و لایک اینستا فالو


2. دریافت جزییات بیشتر در مورد علاقه مندی های خاص مخاطبان (Niche Interests)

گام بعدی برای افزایش فالوورهای فیسبوک ، شناسایی علاقمندی های خاص در بازار هدفتان است. این اطلاعات بیشتر در ایجاد محتوای فیس بوک و دسترسی بیشتر به مشتریان ایده آل به شما کمک خواهد کرد.

ما دو روش موثر برای شناسایی علاقمندی خاص بازار هدف خود خواهیم داشت:

 •  از داده هایی که در Facebook Audience Insights در مورد مخاطبان ارائه شده استفاده کنید.
 • اگر واقعا بازار هدف خود را می شناسید، یک نقشه ذهنی برای کشف علاقمندی ها ایجاد کنید.

برای پیدا کردن علاقمندی خاص مخاطبان اصلی که در مرحله 1 ایجاد کردید، Facebook Audience Insights را بررسی کنید. در بالای صفحه روی Open کلیک کنید، مخاطبینی را که در مرحله 1 ذخیره کرده اید انتخاب کنید و روی Open کلیک کنید.

حالا برگه های Page Likes و Purchase را برای تعیین علاقمندی خاص مخاطبان اصلی خود بررسی کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

با استفاده از مثال کیک، روی برگه Page Likes کلیک کنید تا صفحات فیسبوکی که بازار هدف شما بیشتر به آن علاقمند است را ببینید. از این قسمت سه تا پنج مورد از علاقمندی خاص مانند رستوران Subway، Disney و Kevin Hart (کمدین) را شناسایی کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

اکنون به برگه Purchase نگاه کنید. در اینجا میتوانید ببینید که بازار هدف ایده آل مثال کیک ، پول خود را صرف چه چیزهایی میکند. سه تا پنج مورد خاص مانند لباس ، غذا و نوشیدنی و خدمات اشتراک و عضویت را مشخص کنید. باید 6 تا 10 مورد را برای بازار هدف خود داشته باشید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

پیدا کردن علاقمندی های خاص کاربران از طریق Mind Mapping (نقشه ذهنی)

اگر می خواهید در شناسایی علاقمندی های خاص کاربران در بازار هدف خود یک گام جلوتر باشید ، سعی کنید یک نقشه ذهنی (mind map) ایجاد کنید.

فرض کنید شرکت شما اسپری برای تعمیرات/اصلاح بدنه خودرو میفروشد. کسب و کار شما به صاحبان و کارکنان تعمیرگاه های خودرو مرتبط میباشد. طبق تحقیقات شما، مشخص شده که اکثر صاحبان تعمیرگاه های خودرو 45 تا 55 ساله هستند.

بنابراین در نقشه ذهن خود ممکن است با تمرکز بر اتومبیلهای قدیمی و محبوب شروع کنید. بر اساس محدوده سنی بازار هدف شما، عصر این ماشینها در دهه 1970 بوده است. بر اساس جستجوهای گوگل، در دهه 1970، جالبترین و محبوب ترین ماشین در U.K ، فورد کورتینا بوده است.


ترفند پیشنهادی: آموزش راهکارهای کاهش مصرف اینترنت فیسبوک


3. کشف علاقه مندی های کاربران از طریق پست فیسبوک

اکنون میخواهید یک پست بر اساس یکی از علاقمندی هایی (niche interest) که در مرحله قبل مشخص کرده اید ایجاد کنید. این پست نیاز به تشویق به مشارکت و تعامل دارد.

به عنوان مثال، برای تمرکز بر روی Ford Cortina ، ممکن است یک پست مانند پست زیر ایجاد کنید. این پست ساده نتایج فوق العاده خوبی داشت، 2860 واکنش (reaction)، کامنت و به اشتراک گذاری در کنار اینکه 68 صفحه آن را لایک کردند.

برای کمک به افزایش تعامل و به اشتراک گذاری، هنگام ایجاد پست، این نکات را در ذهن داشته باشید:

 • تصویری را انتخاب کنید که نشان دهنده علاقمندی مورد نظر شما باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که پست به کسب و کار شما مربوط است. خلاقیت به خرج دهید.
 • نام برند خود را مشخص استفاده نکنید، به این دلیل که به احتمال زیاد به اشتراک گذاری پست را کاهش میدهد. در صورتی که میخواهید برند خود را اضافه کنید، یک لوگو کوچک اضافه کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که متن واضح و مختصر است.
 • از شکلک برای اضافه کردن یک عنصر خلاقیت به متن استفاده کنید.
 • فراخوان دهید یا در متن سوالی برای تشویق تعامل بیشتر مطرح کنید.

میتوانید سوال مطرح کنید که کاربران پاسخش را در کامنتها بگذارند ، یا بپرسید اگر فلان چیز یا فلان کس را دوست دارید این پست را لایک کنید یا از کاربران بخواهید برای رای دادن از reaction ها استفاده کنند.

بنابراین، اگر شما صاحب یک شرکت حسابداری هستید و یکی از علاقه مندی های مخاطبان شما، ریچارد برانسون است، از کاربران بخواهید که به رهبر مورد علاقه خود رای دهند و ریچارد برانسون را به عنوان یکی از گزینه ها ارائه دهید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

اگر شما گل فروش هستید و بازار هدف شما علاقه خاصی به کلاه عروسی دارد، از کاربران بخواهید که به کلاه عروسی مورد علاقه خود رای دهند. این کار میتواند منجر به ایجاد نظرات جالب در بخش کامنتها شود.

برای یک قنادی، میتوانید از کاربران بخواهید به کیکی که بیشتر دوست دارند امتحان کنند رای بدهند. از آنجا که بازار هدف اصلی شما علاقه مند به رستوران Subway است، یکی از کیک ها میتواند یک کیک Subway باشد.

پس از ایجاد تصویر و متن آن، پست خود را در فیسبوک منتشر کنید.

4. برای هدف گذاری افراد بر اساس علاقه مندی های خاص ، پست خود را Boost کنید.

برای افزایش فالوورهای فیسبوک ، سرمایه گذاری در مبالغ کم برای ارتقا پست فیسبوک باعث میشود بتوانید واکنشها، کامنتها و به اشتراک گذاری را از بازار هدف خود جذب کنید.

پست فیسبوک خود را در صفحه اتان پیدا کنید و روی Boost Post در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

سپس اطلاعات سمت چپ را پر کنید ابتدا تصمیم بگیرید که آیا میخواهید در پست خود دکمه ای داشته باشید یا خیر.

در بخش Audience ، مخاطبان اصلی خود را محدود کنید تا مطمئن شوید تا افرادی را هدف قرار میدهید که به چیزی که شما در نظر دارید علاقه مندند.

برای پست کیک Subway ، مخاطبان را محدود میکنید تا اطمینان حاصل کنید که تبلیغ برای افرادی که جزو مخاطب اصلی هستند و به Subway علاقمند هستند، ارائه میشود. برای انجام این کار، مخاطب اصلی خود را انتخاب کنید و روی Edit کلیک کنید.

سپس به پایین صفحه بروید و Narrow Audience را کلیک کنید.

سپس عنوان علاقمندی (niche interest) مورد نظر خود را در نوار جستجو وارد کنید و آن را از لیست کشویی انتخاب کنید. سپس روی Save کلیک کنید.

بودجه کل کمی را انتخاب کنید من 3 پوند (4 دلار) یا کمتر پیشنهاد میکنم.

مدت زمان یا duration ، یک روز را انتخاب کنید و سپس Boost را کلیک کنید.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

حالا فقط باید منتظر باشیم تا فیسبوک ارتقا پست را تایید کند. فیسبوک به طور کلی این پستها را در 60 دقیقه یا کمتر بررسی میکند. در برخی موارد ممکن است بیشتر طول بکشد.

5. کامنت بگذارید، پاسخ دهید و افراد را به مشارکت تشویق کنید

الگوریتم فیسبوک پستهایی که سریع تر مشارکت در آنها صورت گیرد را در اولویت قرار میدهد. بنابراین هدف شما باید تشویق کاربران برای تعامل در پستهای خود در سریع ترین زمان باشد. برای این منظور و با هدف افزایش فالوورهای فیسبوک پیشنهادذ میکنیم به موارد زیر توجه ویژه داشته باشید.


مطلب آموزشی مرتبط: الگوریتم فید اخبار فیسبوک و رتبه بندی محتوای شما


با کاربرانی که به پست شما واکنش نشان می دهند مکالمه را آغاز کنید

برای انجام این کار، منتظر بمانید تا شخصی به پست واکنش نشان دهد و به محض این که این اتفاق افتاد، کامنت بگذارید. اطمینان حاصل کنید که شخص را تگ میکنید و از یک سؤال برای ایجاد مکالمه استفاده کنید.

به عنوان مثال، در پست فورد کورتینا، به محض این که مخاطبان واکنش نشان دادند، کسب و کار مربوطه کامنت گذاشته و آنها را تگ کرده است، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

اگر این کار را با بیش از 5 نفر انجام دهید، کامنتها، واکنشها و اشتراکها آغاز می شود. اگر این روش جواب نداد، پنج نفر دیگر را که به این پست واکنش نشان میدهند، تگ کنید و از آنها سوال بپرسید. تا زمانی که واکنشها و تعاملات ادامه دارد، این روند را تکرار کنید.

پاسخ به نظرات کاربران با پرسیدن سوال

روش دیگری که میتوانید امتحان کنید، پاسخ دادن به هر کامنت با یک سوال است. پرسیدن سوالات بیشتر باید منجر به ایجاد کامنت بیشتری شود. برای پست زیر، کسب و کار مربوطه از نظردهندگان میخواهد اگر عکسی از فورد کورتینای خود دارند بگذارند و سپس از آنها سوالاتی میپرسند.

نکته: از عکسهای کاربران در کامنتها برای ایجاد یک کلاژ در پست های دیگر استفاده کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: نرم افزار های جذاب ویرایش عکس شبکه های اجتماعی


6.از کاربران فعال بخواهید صفحه شما را لایک کنند

فیسبوک به شما این امکان را میدهد افرادی که به پستهای شما واکنش نشان داده اند را دعوت کنید تا صفحه شما را لایک کنند. این یک فرصت عالییست برای به دست آوردن لایک بیشتر و افزایش فالوورهای فیسبوک خود با بودجه کمی که برای ارتقا پست خود سرمایه گذاری کرده اید.

هر چه زودتر این افراد را برای لایک کردن صفحه خود دعوت کنید بهتر است. برای انجام این کار، بر روی عدد کنار ری اکشن های (reactions) پست خود کلیک کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: راهنمای ایجاد کمپین لایک در فیسبوک


لیست کاربران را مشاهده خواهید کرد، روی دکمه Invite کنار افرادی که قبلا صفحه شما را لایک نکرده اند کلیک کنید. سپس منتظر بمانید تا صفحه جدید باز شود.

افزایش فالوورهای فیسبوگ در 6 گام

نتیجه گیری از افزایش فالوورهای فیسبوک

انجام دادن این شش مرحله به شما کمک میکند تا مشتریان بالقوه خود را در فیسبوک افزایش دهید. سپس، میتوانید با آنها ارتباط برقرار کرده و آنها را به مشتری تبدیل کنید.

 

منبع : How to Grow Your Facebook Following: A 6-Step Plan

Tags:
یک دیدگاه 
 1. فالوور 6 ماه پیش

  ممنون مطلبتون خیلی بدرد بخور بود

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟