افزایش دسترسی رایگان در فیسبوک با 7 نکته کلیدی
4.5/5 (10)

افزایش دسترسی رایگان در فیسبوک در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

افزایش دسترسی رایگان در فیسبوک با 7 نکته کلیدی

آیا می دانید که فیس بوک پرکاربردترین شبکه اجتماعی در کشور هند توسط صاحبان کسب و کار است؟

برای اهداف تجاری ، می توان از فیس بوک به هر دو روش پولی و رایگان (ارگانیک) استفاده کرد. متاسفانه به نظر می رسد که استفاده رایگان از فیسبوک همیشه اثر مورد نظر کاربر را ندارد. به همین دلیل است که در این مطلب نکاتی را ارائه می دهیم که به شما در افزایش دسترسی رایگان در فیسبوک کمک می کند.

نکته 1 : تمرکز بر فالوورها و لایک کننده های کیفی

بسیاری از کاربران فیس بوک محتوایی که به آنها فرصتی برای بردن یک چیز خوب بدهد را لایک کرده و به اشتراک می گذارند. به عنوان یک کارآفرین، می توانید با کمک این روش لایک های زیادی به دست آورید. به نظر می رسد کار زیاد سختی هم برای انجام دادن نداشته باشید. بسیاری از افرادی که لایک می کنند به این اهمیت نمی دهند که چه شرکتی این کار را انجام می دهد، بلکه برای آنها چیزی که به آنها می دهید و به دست می آورند مهم است.

برای کمک بیشتر به شرکت ، باید با لایک کننده ها و فالوورهای صفحه فیسبوکتان تعامل برقرار کنید. بدین ترتیب هوشمندانه است که تا حد امکان به فالوورها و لایک کنندگان کیفی صفحه فیسبوک خود بیفزایید.

البته منظور تعداد نیست ، بلکه کیفیت خیلی مهم است. بسیاری از افرادی که در صفحه فیس بوک شما را لایک می کنند واقعا به کسب و کار شما علاقه مند نیستند همانند فروشگاهی که پر از افرادی است که هیچ چیز نمی خرند. ظاهرا خوب به نظر می رسد، اما چیزی به دست نمی آورید.

نکته 2 : پیام درخواست مشارکت ارسال کنید

نکته دوم این است که بر روی ارسال پیامهایی که درخواست یک واکنش یا لایک دارند، تمرکز کنید. به عنوان مثال، می توانید این کار را با پرسیدن یک سوال در پیام ، انجام دهید.

مثال: یک رستوران می تواند چنین پیامی ارسال کند” دوست دارید این غذا را با چه کسی به اشتراک بگذارید؟”

اگر افراد آن را لایک کنند یا به اشتراک بگذارند و یا به آن پاسخ دهند، به احتمال زیاد پیامهای شما در تابم لاین آنها ظاهر میشود (به نکته 3 نیز توجه کنید). علاوه بر این، دوستان آنها کامنت ها و لایک های پیام شما را در تایم لاین خود می بینند. در نتیجه، افراد بیشتری به پیام های فیس بوک شرکت شما دسترسی پیدا می کنند و شما با مشتریان جدیدی (بالقوه) ارتباط برقرار خواهید کرد.

نکته 3 : الگوریتم فیس بوک را بشناسید

متأسفانه، تنها با پیام های کیفی و قابل اشتراک گذاری ، به طور خودکار نمی توانید در فیسبوک دسترسی ارگانیک ایجاد کنید. الگوریتم فیسبوک تعیین می کند کدام یک از پیام های فیس بوک در فید اخبار نمایش داده شود و کدامیک نمایش داده نشود. این الگوریتم EdgeRank نامیده می شود.

سه عامل در تعیین EdgeRank نقش دارند : وابستگی (Affinity)، وزن (Weight) و فاصله زمانی (Time Interval).

افزایش دسترسی رایگان در فیسبوک با 7 نکته کلیدی

در زیر اطلاعات بیشتری در مورد این عوامل پیدا خواهید کرد :

وابستگی :

وابستگی بر اساس سابقه تعامل یک کاربر فیس بوک با صفحه شما مشخص می شود. همانطور که قبلا در نکته 2 دیدیم، کاربری که به محتوای شما واکنش نشان داده است ، آن را لایک کرده یا به اشتراک گذاشته یا به آن پاسخ داده است ، می تواند محتوای دیگر شما را ببیند.

وزن :

وزن پیام بستگی به نوع محتوا (متن، عکس، ویدیو یا لینک) دارد. بر اساس یک مطالعه، به طور کلی می توان گفت که در محتوای بصری مانند عکس ها و ویدیوها اغلب تعامل بیشتری نسبت به پست های متنی صورت می گیرد. با این حال، فاکتور وزن شخصی است. برای مثال، اگر کاربری اغلب در محتوای عکسی مشارکت داشته باشد، فیس بوک عکس های بیشتری را برای او نشان می دهد. کارآفرینان باید پیام های مختلف را امتحان کنند و سپس نتیجه گیری کنند که کدامیک برای آنها مناسب است.

زمان :

فاصله زمانی آخرین پیام نیز موثر است. در واقع پیام های اخیر امتیاز بیشتری نسبت به پیام های قبلی دارند.

 

نکته 4 : پیام بعد از 2 ساعت به 80% از محدوده بالقوه می رسد!

آیا می دانستید که یک پیام در فیس بوک 80% از ظرفیت بالقوه خود را پس از 2 ساعت به دست می آورد؟ بنابراین اگر شما یک پیام را در ساعت 1:00 بعد از ظهر ارسال کنید، پیام شما 80% از ظرفیت بالقوه خود را حدود 3:00 بعد از ظهر خواهد داشت.

نکته: اطلاعیه های مبتنی بر زمان، برای مثال پیشنهادی که فقط چند ساعت طول می کشد، باید چند ساعت قبل در فیس بوک قرار گیرد.

نکته 5 : فقط در ساعات اداری پست ارسال نکنید

در عمل، به نظر می رسد که بسیاری از شرکت ها تقریبا به طور انحصاری فقط در طول ساعات اداری پست ارسال می کنند. با این حال تحقیقات نشان می دهد (تصویر زیر را ببینید) که مشارکت و تعامل کاربران فیس بوک بیشتر از 3:30 تا 11:00 بعد از ظهر صورت می گیرد. احتمال لایک کردن، به اشتراک گذاشتن یا پاسخ به پیام، حدود ساعت 5:00 بعد از ظهر از ساعت 1:00 بعدازظهر بیشتر است.

بنابراین، اکیدا توصیه می شود زمان هایی را که پست ارسال می کنید را بررسی کرده و تغییر دهید.

افزایش دسترسی رایگان در فیسبوک با 7 نکته کلیدی

نکته 6 : خود را جای مخاطب بگذارید

هنگام ارسال پیام، به دقت در مورد اینکه آیا خودتان می خواهید پیام خود را با دیگران در فیسبوک به اشتراک بگذارید. اگر پاسخ شما خیر است پس به احتمال زیاد فالوورهای شما نیز این کار را نخواهند کرد. در چنین شرایطی بازنویسی پست خود را مد نظر قرار دهید.

اگر در این مورد مطمئن نیستید و شک دارید می توانید پست خود را در جایی دیگر ارسال کنید. ترجیحا یک گروه یا اجتماعی که محصولات و خدمات حوزه شما را ارائه می دهد را انتخاب کنید.

نکته 7 : مردم برای سرگرم شدن به فیس بوک می آیند

افراد هم برای اینکه از آخرین وضعیت و پست های دوستانشان مطلع شوند از فیسبوک استفاده می کنند و هم برای سرگرمی از آن استفاده می کنند. خوب است که این موضوع را در پست های خود، به ویژه سازمان های بزرگ، در نظر بگیرند.

کسب و کارهای بزرگ در مقایسه با کسب و کارهای کوچک اغلب دارای یک تیم شبکه های اجتماعی مجزا یا آژانسی هستند که چنین پست هایی را برای آنها ایجاد می کنند. با این حال، صاحبان کسب و کار کوچک نیز می توانند محتوای اصل ارسال کنند. به عنوان مثال محتوایی از تعطیلات و رویدادها و همچنین محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید.
برای بهبود دسترسی ارگانیک خود در فیس بوک این نکات را اجرا کنید. اگر چیزی بیشتر برای اضافه کردن دارید، در کادر نظرات آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

منبع: Seven Tips For More Organic Reach On Facebook

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟