افزایش تعداد اعضا در کانال تلگرام و روش های آن
5/5 (2)

افزایش تعداد اعضا در کانال تلگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

افزایش تعداد اعضا در کانال تلگرام

تعداد اعضا یا به اصطلاح ممبرهای یک کانال تلگرام یکی از مهترین فاکتورها جهت ارزیابی موفقیت کانال است و به نوعی مهمترین چالش مدیران کانالها محسوب می شود. هر چه تعداد اعضای یک کانال تلگرام بالاتر باشد نشان از رضایتمندی و اقبال بیشتر کاربران نسبت به کانال خواهد بود و به همان نسبت درآمد و کسب فضای بیشتری از تجارت در حوزه شبکه های اجتماعی نصیب مدیران کانالها خواهد شد.

علاوه بر این کاهش اعضا یا به اصطلاح ریزش نیز امری کاملا طبیعی است و با سرعتی متفاوت برای اکثر کانالها اتفاق می افتد. از اینرو چالش حفظ و افزایش تعداد ممبرکانال پر رنگ تر شده و زمان ، هزینه و انرژی زیادی را به خود اختصاص می دهد.


مطلب  آموزشی مرتیط: موفقیت در ایجاد کانال تلگرام


در مقاله با تلگرام پولدار و کار آفرین شوید روشهای افزایش ممبر به عنوان یکی از راههای کسب درآمد ذکر شد اما در این مقاله که حاصل تجربه و تحقیق تیم مشاوره و تحقیقات سونت اینفو میباشد سعی شده راههای افزایش ممبر و کلیه نکاتی که در این خصوص حائز اهمیت هستند برای مدیران کانال ها و یا افرادی که هدف راه اندازی و یا خرید کانال تلگرام را دارند ارائه شود.

امید است با ارائه مقاله افزایش تعداد اعضا در کانال تلگرام و استفاده از محتویات کاربردی آن شاهد استفاده از بهینه ترین روش ها جهت حفظ و افزایش تعداد اعضای کانال ها توسط مدیران آنها باشیم.

1. تبلیغات در سایر کانال های تلگرام

یکی از روش های افزایش تعداد اعضا در کانال تلگرام ، انجام تبلیغات کانال خود در دیگر کانال های تلگرام است.

این روش همانند روشهای دیگر مزایا و معایب خود رادارد اما مهمترین مزیت این روش تبلیغ در محیطی است که افراد در آن به صورت فعال در شبکه اجتماعی تلگرام حضور دارند و فقط بایستی با استفاده از تبلیغات اثربخش در کانالهای دارای اعتبار ، آنها را جذب کانال خود کنید. در این روش دیگر نیازی به تشویق و بیان مزایای شبکه اجتماعی تلگرام جهت ورود افراد به آن و سپس معرفی کانال خود ندارید بلکه قدم اول که همان حضور افراد در این محیط است، برداشته شده و فقط جذب مخاطب بوسیله تبلیغ می ماند که به هنر خودتان بستگی دارد.


مطلب آموزشی مرتبط: تبلیغات اثربخش در کانال تلگرام


2. تبلیغات در رسانه های دیگر و سایر ابزارهای مرسوم

از زمان ورود شبکه اجتماعی تلگرام به ایران شاید کمتر کسی فکر می کرد که کانال های تلگرام روزی به یکی از رسانه های فراگیر و اثربخش در جامعه تبدیل شود. اما با استقبال روزافزون و چشمگیر این پیام رسان نقش کانال های تلگرام به عنوان یک رسانه محبوب تبدیل شد و تبلیغ کانال های تلگرام در دیگر رسانه ها و یا سایر ابزارهای مرسوم به عنوان امری عادی شکل گرفت.

جهت تبلیغات کانالهای تلگرام در دیگر رسانه ها و یا سایر ابزارها بایستی تامل و بررسی کامل انجام شود و بهترین ابزاری که می توانید جهت افزایش تعداد اعضا در کانال تلگرام خود استفاده کنید را می توانید با بررسی روشهای تبلیغ سایر کالا ها یا خدمات هم موضوع کانال خود در حوزه های دیگر انتخاب کنید.

به طور مثال چنانچه کانالی با موضوع خبری دارید می توانید بررسی کنید روزنامه ها از چه ابزارها و رسانه های دیگری برای تبلیغات خود استفاده می کنند و به همین شکل برای یک کانال فروشگاهی ، بیلبورد و یا سایتهای اینترنتی در زمینه تجاری می توانند ابزارهای مناسبی برای تبلیغ باشند.


مطلب مرتبط: انتخاب موضوع کانال تلگرام


3. استفاده از نرم افزارها و اپلیکیشن های تخصصی

در جهت افزایش تعداد اعضا در کانال تلگرام ، نرم افزارها و اپلیکیشن های مختلفی طراحی شده اند که با ساز و کارهای مختلف اقدام به این کار می کنند. این گونه نرم افزارها و اپلیکیشن ها معمولا در ازای دریافت پول و یا انجام فعالیتهای دیگری توسط مدیر یا مدیران کانال ، تعداد ممبر آن کانال را افزایش می دهند.

توصیه ما این است چنانچه تبلیغاتی در این خصوص مشاهده کردید سریعا از آن ها استفاده نکنید. بلکه در ابتدا با بررسی کامل و استفاده از مشورت متخصصان از صحت کارکرد و امنیت آن ها اطمینان حاصل کرده و سپس در جهت افزایش تعداد اعضا یا ممبر های کانال های تلگرام خودتان از آن ها استفاده کنید. همچنین با توجه به ساز و کار خاص و بعضا پیچیده این گونه از ابزارها بهتر است از خدمات شرکت های معتبری که با استفاده از نرم افزار ، اپلیکیشن و امثال آن اقدام به جذب ممبر واقعی می کنند ، بهره بگیرید.

4. استفاده از خدمات شرکتهای تخصصی

روشهایی که در قسمتهای قبل توضیح داده شدند، روشهای مرسوم و متداولی هستند که مورد استفاده تعداد زیادی از کانالها می باشند. وجه مشترک این گونه از روشها ، افزایش تعداد اعضا در کانال تلگرام ، دریافت پول و ارائه خدمات در قبال آن است. با تفکر و تامل بیشتر و استفاده از قدرت خلاقیت خودتان نیز می توانید روشهایی طراحی کنید که بدون پرداخت پول بتوانید از این گونه خدمات بهره مند شوید.

به طور مثال می توان با کانالی با تعداد اعضای بالا توافق کرد که در ازای در اختیار قراردادن تعدادی از فضای تبلیغاتی کانال خودتان ، آن کانال با روشی همانند تبلیغ اقدام به افزایش تعداد اعضای کانال شما کند. همینطور می توانید با شرکت ها یا افراد دیگر توافقاتی به این شکل یا حالتهای دیگر انجام دهید و با صرف هزینه و انرژی کمتر تعداد ممبرهای کانالتان را مدیریت کنید.

نکات تکمیلی درباره افزایش تعداد اعضا در کانال تلگرام

1- استمرار و سود آوری یک کانال ارتباط مستقیمی با تعداد اعضای آن دارد. بنابراین داشتن استراتژی و برنامه مشخص جهت مدیریت اعضای کانال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورت نبود آن ادامه فعالیت کانال با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

2- اجرای برنامه مدیریتی اعضای کانال از جمله تعیین یا عدم تعیین مدیر جداگانه برای آن ، میزان سرمایه تعیین شده و سایر فعالیتهای مربوطه نیارمند صرف زمان و سرمایه است. با مطالعه ، بررسی جامع ، الگوبرداری از کانالهای موفق و مشورت با متخصصان ، بهینه ترین برنامه مدیریت اعضای کانال را تدوین و اجرا کنید.

3- بیشترین سهم در سرمایه گذاری یک کانال مربوط به مدیریت تعداد اعضای آن است. توجه ویژه ای به این فعالیت داشته و انرژی زیادی صرف آن کنید.

4- در تدوین برنامه مدیریتی اعضای کانال عجله نکنید. همانند هر برنامه دیگری تا حدودی سعی و خطا اجتناب ناپذیر است و در جاهایی که کسب اهداف پیش بینی شده به دست نمی آید، مایوس نشوید. این مسئله برای همه اتفاق می افتد و با کسب تجربه از آن برای آینده نتایج بهتری خواهید گرفت.

5- تعدادی از کانالهای دارای ممبر بالا ، سرمایه زیادی صرف مدیریت اعضای آن می کنند و در کنار آن کانالهای دیگری راه اندازی کرده و با استفاده از کانال بزرگتر اعضای کانالهای دیگر را بدون صرف هزینه افزایش می دهند. در واقع سرمایه گذاری بالا بر روی کانال بزرگتر را با بازگشت درآمد از کانالهای دیگر جبران و سود زیادی کسب می کنند. این ترفند که به ایجاد کانال های زنجیره ای تلگرام معروف است را می توانید به عنوان یک استراتژی موفق و سود آور بررسی کنید. در در صورت تمایل به بررسی این روش حتما نیروی انسانی مورد نیاز و سرمایه لازم را نیز در نظر بگیرید.

نتیجه گیری از افزایش تعداد اعضا در کانال تلگرام

موثرترین روشها به همراه نکات کلیدی جهت افزایش تعداد اعضا در کانال تلگرام توسط تیم مشاوره و تحقیقاتی سونت بررسی و در این مقاله ارائه شدند. امید است با در نظر گرفتن محتویات این مقاله مدیران کانالها بتوانند روشهای بهینه ای جهت مدیریت تعداد اعضای کانال های خود انتخاب کنند و کاربران نیز با چالشهای متعددی که مدیران کانالها با آن مواجهند تا حدودی آشنا شده باشند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟