افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین
4/5 (2)

افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین از مجموعه مطالب آموزشی شبکه های اجتماعی در سونت اینفو

افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین شما

در مطلب قبلی از بایدها و نبایدهای لینکدین گفتیم و در این مطلب از افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین میگوییم.

آیا میخواهید پستهای لینکدین شما بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشد؟میخواهید بدانید چطور بازدیدها و به اشتراک گذاری محتوای شما میتواند افزایش یابد؟

در این مقاله، پنج روش ساده برای بهبود تعامل در پستهای لینکدین خود خواهید آموخت.


مطلب آموزشی مرتبط: 5 گام برای تعامل و جذب بیشتر مشتری در لینکدین


1. نوشتن پست های متنی

احتمالا شنیده اید که وقتی یک پست شبکه های اجتماعی شامل یک تصویر یا ویدئو باشد، افراد بیشتر در آن مشارکت می کنند. اگر چه این ممکن است در پلتفرم هایی مانند توییتر درست باشد، به نظر میرسد این روش جهت افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین جواب نمی دهد.

در واقع، استراتژی قبلی من در لینکدین این بود که لینکی به یک مطلبی که یا پیدا کرده بودم یا خودم نوشته بودم ، قرار میدادم. گاهی اوقات یک تصویر به همراه لینک و گاهی یک تصویر بدون لینک بود.


مطلب آموزشی مرتبط: تاثیر محتوای بصری در بازاریابی شبکه های اجتماعی


مشکل این بود که این استراتژی جواب نمیداد. با گذشت زمان، آمارهای پستهای من در حال پایین آمدن بود. با این حال، میزان تعامل در پستهای متنی من (بدون لینک، عکس یا تگ) کاهشی نشان نمیداد. این پستهای متنی عملکرد بسیار بهتری از دیگر انواع محتوا داشتند.

افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین شما

پتانسیل مشارکت در پستهای متنی بسیار بالاست.

در دو ماه گذشته، پستهای متنی من به طور متوسط سه برابر بیشتر از پستهایی که حاوی لینک به سایتهای خارج از لینکدین هستند، مشارکت دریافت کرده اند. پستهای دارای عکس بهتر از پستهای دارای لینک است، اما عملکرد هیچکدام به اندازه پست متنی کوتاه نخواهد بود.

افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین شما

لینکدین به شما اجازه می دهد تا 1300 کاراکتر که تقریبا 250 کلمه است را در پست قرار دهید. اگر چه این مقدار به سختی معادل یک پست وبلاگ بسیار کوتاه می باشد، اما هنوز هم فضای کافی برای قرار دادن جزییات دارید. به عنوان مثال، این پست در مورد درخواست کار حدود 240 کلمه است.

افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین شما

اگر شما نیاز به فضای بیشتری  دارید، میتوانید مقاله ای را در Publisher که یک پلتفرم وبلاگ نویسی درون خود لینکدین است منتشر کنید.

چرا پست های متنی نتایج بهتری به دنبال دارند؟

منطقی است که لینکدین نمیخواهد پستهای زیادی را که حاوی لینک به سایتهای دیگر هستند نمایش دهد. هر زمان که کسی روی یکی از این لینکها کلیک کند، پلتفرم لینکدین را ترک میکند. این بدان معنی است که زمان کمتری در لینکدین صرف میکند.

در نتیجه به لینکدین فرصت کمتری برای نشان دادن تبلیغات و یا خدمات مانند LinkedIn Premium می دهد. بنابراین، لینکدین چیزی که باعث شود کاربران را از پلتفرم دور کند ، ترجیح نمی دهد. تنها لینکدین نیست؛ همین اتفاق در هر شبکه اجتماعی دیگری می افتد.

چطور یک پست متنی تاثیرگذار بنویسیم؟

چند نکته برای نوشتن پستهای متنی به منظور افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین :

متن را کوتاه بنویسید : هیچ کس دوست ندارد یک متن بلند را بخواند. همچنین، در  نسخه موبایل لینکدین، دکمه See More (مشاهده بیشتر) در پستهای متنی بیش از پنج خط ظاهر میشود. در نسخه دسکتاپ، پست شما بعد از سه خط قطع میشود. با توجه به این محدودیتها، اگر از یک رویکرد داستان نویسی استفاده کنید، باید در خط اول یک مورد قانع کننده عنوان کنید تا مردم را تشویق کنید که کل پست را بخوانند.

افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین شما

سوال بپرسید : هر چیزی که پاسخی را ایجاد کند، تعامل را افزایش میدهد. سوال باید آسان و مربوط به زمینه کاری شما باشد.

قاطع و رهبر فکری حوزه خود باشید : اگر نظر خود را در مورد موضوعی مطرح کرده اید، آن را به اشتراک بگذارید و دیگران را به نظر دادن دعوت کنید. اگر بتوانید موضع خود را با استدلال و شواهد محکم بیان کنید، ممکن است مردم شما را به عنوان رهبر فکری در حوزه خودتان ببینند.

لینکها را در نظرات اضافه کنید ابتدا پست متنی خود را ایجاد کنید ، سپس اگر میخواهید لینکی به اشتراک بگذارید آن را در کامنتها  قرار دهید. همین کار را برای تصاویر انجام دهید یعنی ارسال تصاویر به صورت پاسخ.

از نظرات حساسیت برانگیز  پرهیز کنید : چنین پستهایی در شبکه های اجتماعی یا هر جای دیگر توجیهی ندارد و به اعتبار شما آسیب می زند.

2. پست های خود را لایک کنید

چرا یک دکمه لایک در کنار پستهای شبکه های اجتماعی شما وجود دارند؟ میتوانید خودتان را لایک کنید یا قلب بگذارید یا هر چیزی که نماد تایید است استفاده کنید. نادیده گرفتن این دکمه اشتباه است، زیرا لایک کردن پست های خود ، موجب افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین و ارتقا پستهای آن خواهد شد.

افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین شما

همین کار را میتوانید برای کامنتهای خود انجام دهید و کامنت خود را لایک کنید. اگر دیگران روی پست شما نظر داده اند این تاکتیک بسیار قدرتمند است زیرا زمانی که لایک و کامنت جدید دریافت میکنید میتوانند ببینند و این ممکن است آنها را تشویق کند تا به مشارکت ادامه بدهند.

لایک کردن پستهای خودتان به شما کمک می کند، زیرا در صورتی که افرادی در پستی مشارکت کرده باشند، احتمال بیشتری وجود دارد که دیگران نیز مشارکت کنند. در واقع شروع یک حرکت برای نخستین افراد مشکل است اما اگر از قبل چند نفر حرکت کرده باشند دیگران راحت تر به آنها می پیوندند.


ترفند پیشنهادی: ترفندهای جذب فالوور لینکدین به صفحه شرکت خود


3. مشارکت از طریق کامنت

به کسی که وقت خود را در اختیار شما قرار میدهد تا در مورد یکی از پستهای شما نظر دهد، توجه نشان دهید. کامنتهای آنها را لایک کنید و برای ادامه بحث به آنها پاسخ دهید.

افرادی که کامنت گذاشته اند، یک نوتیفیکیشن دریافت میکنند و میتوانند ارتباط بیشتری برقرار کنند، به طوری که منجر به این میشود که پست شما را با شبکه خود به اشتراک بگذارند.

4. ضبط و اشتراک ویدئو

با استفاده از ویدیو لینکدین در اپلیکیشن موبایل، میتوانید ویدیو را داخل برنامه ضبط کنید یا یک ویدیو از پیش ایجاد شده را از موبایل خود آپلود کنید. برای پیدا کردن قابلیت ویدئو در آخرین نسخه اپلیکیشن، آیکون شبیه دوربین فیلمبرداری در گوشه سمت راست بالا، مشاهده میکنید.

همانند فیسبوک، ویدیو در لینکدین به صورت خودکار و بدون صدا پخش میشوند.

روشهای مختلفی برای اضافه کردن کپشن به ویدیو وجود دارد. اگر در iOS هستید، میتوانید از یک ابزار مانند Apple Clips استفاده کنید. به طور مشابه، شما باید از یک اپلیکیشن ویرایش ویدیویی جداگانه برای ویرایش ویدیو خود استفاده کنید.


ابزار مرتبط: اپلیکیشن ویرایش ویدئو Rocketium


هنگامی که یک ویدیو جذاب ارسال میکنید، مخاطبان شما آن را تماشا میکنند. لینکدین به ویدئوهایی که مستقیما درون خود لینکدین قرار داده میشود علاقه مند است  زیرا افراد را وادار نمیکند تا روی یک لینک کلیک کنند و به یوتیوب و هر پلتفرم دیگری بروند.

ویدیو در لینکدین فرصتهای خوبی را در اختیار شما قرار میدهد. منطقی است که لینکدین به این نوع محتوا توجه بیشتری دارد. سعی کنید ویدیوهای بومی لینکدین را امتحان کنید و ببینید چه اتفاقی در میزان مشارکت رخ میدهد. در واقع افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین را به طور محسوس مشاهده خواهید کرد.

افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین شما

5. پست های خود را برای عموم نمایش دهید

از جولای 2017، لینکدین به شما این امکان را میدهد تا پست خود را برای عموم قابل مشاهده کنید. برای انجام این کار، باید تنظیمات خود را چک کنید و سپس میتوانید انتخاب کنید که کدام پست را به صورت عمومی به اشتراک بگذارید.

تنظیمات خود را بررسی کنید

شما نمیتوانید تنظیمات مربوطه را از طریق اپلیکیشن موبایل لینکدین تغییر دهید، اما میتوانید از طریق دسکتاپ این کار را انجام دهید. برای شروع، روی آیکون me در بالای صفحه اصلی لینکدین کلیک کنید، روی Settings & Privacy کلیک کنید، سپس روی تب Privacy در بالای صفحه کلیک کنید.

در بخش Blocking and Hiding گزینه Followers وجود دارد. روی Change کلیک کنید و سپس از لیست کشویی، Everyone on LinkedIn انتخاب کنید.

افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین شما

بعد، روی Profile Privacy در نوار کناری در سمت چپ کلیک کنید. جایی که گزینه Edit Your Public Profile باز میشود، روی Change link کلیک کنید. یک صفحه با مشخصات پروفایل لینکدین و یک ستون تنظیمات در سمت راست خواهید دید.

اطمینان حاصل کنید که Make My Public Profile Visible to Everyone انتخاب شده است.  مطمئن شوید که تیک Posts & Activities انتخاب شده است.


مطلب آموزشی مرتبط: به روز کردن پروفایل لینکدین ( Linkedin )


افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین شما

یک پست عمومی ایجاد کرده و به اشتراک بگذارید

بعد از اینکه مطمئن شدید که در تنظیمات حریم خصوصی پستها به صورت عمومی تنظیم شدند، میتوانید هر پست را به صورت آنلاین قابل مشاهده کنید. اول، هنگامی که پست خود را ایجاد میکنید، از لیست کشویی پایین استفاده کنید تا پست خود را Public کنید.

افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین شما

پس از ارسال محتوای خود در لینکدین، می توانید پست عمومی خود را از طریق دیگر پروفایل های شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. از منوی سه نقطه استفاده کنید تا لینک را به پست لینکدین خود کپی کنید. سپس این لینک را به پست فیس بوک، توییتر، پست اینستاگرام و غیره پیست کنید.

افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین شما

قابلیت به اشتراک گذاری پستها به صورت عمومی برای تبلیغ در سایر شبکه های اجتماعی بسیار عالی است و به شما کمک میکند مشارکت و دسترسی را افزایش دهید. به عنوان مثال، اگر کسی در یک گروه فیس بوک سوالی پرسیده است که در یکی از پستهای لینکدین شما مورد بحث قرار گرفته است، لینک عمومی مورد نظر را در گروه به اشتراک بگذارید و به این ترتیب برای مشاهده محتوای خود، افراد بیشتری را جذب میکنید.

مانیتور کردن نرخ مشارکت در پست ها

همانطور که برای بهبود و افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین تغییراتی در پستهای لینکدین خود ایجاد میکنید، می توانید آمارها را بررسی کنید تا ببینید چه روش هایی نتایج بهتری دارند. برای پیدا کردن آمار ، عکس پروفایل خود را در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید. سپس در تلفن همراه، گزینه « See More » را در بخش Activity یا در دسکتاپ روی « See All Activity » در بخش « Articles & Activity »  کلیک کنید.

برگه Posts تمام بروز رسانی های وضعیت اخیر شما را با آخرین پستها بالای صفحه نمایش میدهد. در زیر هر بروزرسانی تعداد دفعات مشاهده شده نشان داده میشود. همچنین تعداد دفعات مشاهده ویدئو را نمایش میدهد. تماشای ویدئو بیش از سه ثانیه به عنوان یک بازدید به حساب می آید.

میتوانید با رفتن به پایین تمام فعالیتهای گذشته خود را مشاهده کنید، اما تعداد بازدید تنها برای ماه گذشته نمایش داده میشود. شما میتوانید پستهای قدیمی تر را در history خود مشاهده کنید، اما آمار بازدید برای آنها نمایش داده نمیشود.

افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین شما

در نسخه دسکتاپ لینکدین، همچنین میتوانید اطلاعات مربوط به به اشتراک گذاری ها را مشاهده کنید. در قسمت آمار پستها روی تب Reshare کلیک کنید تا لیست به اشتراک گذاری های یک پست را ببینید. سپس می توانید کامنتها و لایکها را بررسی کنید.


مطلب آموزشی پیشنهادی: آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین


اطمینان حاصل کنید که با افرادی که مطالب شما را به اشتراک گذاشته اند، به طور مثبت ارتباط برقرار کنید. این افراد معمولا خوانندگان فعال شما هستند و به احتمال زیاد پیام شما را تقویت میکنند. آنها را شناخته و از آنها قدردانی کنید زیرا راهی بسیار مطمئن برای افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین میباشد.

نتیجه گیری از افزایش تعامل و مشارکت در لینکدین

به خاطر داشته باشید لینکدین میخواهد کاربران را در پلتفرم خود نگه دارد و پست کردن لینکهای خارج از لینکدین کاربران را به جایی دیگر منتقل میکند. از سوی دیگر، پست های متنی کاربران را در پلتفرم نگه میدارد، بنابراین لینکدین این نوع محتوا را به احتمال بیشتری در فید نشان میدهد.

پستهای متنی کوتاه و مرتبط ارسال کنید ، افراد را به کامنت گذاشتن دعوت و تشویق کنید و مطمئن شوید که با هر کسی که وقت صرف میکند و مشارکت می کند مثبت برخورد میکنید.

 

منبع : How to Improve Your LinkedIn Engagement

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟