افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر
4/5 (1)

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

آیا میخواهید پست های وبلاگتان بیشتر در توئیتر به اشتراک گذاشته شود؟

به دنبال تکنیک های اثبات شده برای افزایش ترافیک وبلاگتان هستید؟

توئیتر یک مکان عالی برای به اشتراک گذاشتن پست هایتان است. اما برای افزایش قابل توجه بازدید و ترافیک باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید.

در این مقاله هفت راه موثر افزایش ترافیک وبلاگ از طریق توئیتر بدون پرداخت هزینه تبلیغات را خواهید آموخت.

1. لینک مورد نظر را بیش از یک بار توئیت کنید

توئیت کردن یک لینک به وبلاگتان بیش از یکبار هیچ موردی ندارد ، خصوصا اگر محتوای شما یک محتوای همیشه سبز (evergreen) باشد. ( محتوای همیشه سبز به محتوایی گفته می شود که همیشه برای خواننده ها ارزشمند است ).

نکته ای که باید توجه کنید این است که توئیت کردن لینک وبلاگ یا وبسایت بیش از یکبار به این معنی نیست که تایم لاین توئیتر خود را پر از محتوای تکراری کنید بلکه در روز انتشار آن پست ، سعی کنید در 3 تا 5 توئیت جداگانه و در زمان های مختلف آنها را ارسال کنید. این روش به خوبی جواب می دهد زیرا فقط بخش کوچکی از فالوورهای شما هر توئیت را مشاهده می کنند.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

ابزار MissingLettr.com به شما کمک می کند تا توئیت های خود درباره پست های وبلاگتان را به طور خودکار درآورید این امر می تواند تاثیر بسزایی در افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر داشته باشد. اگر در ماه یک یا دو پست وبلاگ منتشر می کنید ، می توانید کمپین یکساله برای پست هایتان را به صورت رایگان ایجاد کنید.

برای شروع ، وبلاگتان را از طریق فید RSS  به MissingLettr.com متصل کنید. باید آدرس RSS سایت خود را بدانید ، که معمولا دامین شما و به دنبال آن فید قرار می گیرد. به عنوان مثال (www.mydomain.com/feed) .

پس از تنظیم RSS ، MissingLettr به صورت اتوماتیک یک کمپین توئیتر برای هر پست جدیدی که منتشر می کنید ، ایجاد می کند، که شما آن را تایید می کنید. می توانید هشتگ ها را بررسی و ویرایش کنید.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

پس از آن ، MissingLettr.com توئیت هایی را بر اساس محتوای پست های وبلاگ شما ایجاد می کند که باید در طول سال آن ها را زمانبندی کنید. می توانید همه توئیت ها را ویرایش کنید و هشتگ اضافه کرده و آنها را نیز ویرایش کنید.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

پس از تایید کل محتوا و فعال کردن کمپین ، MissingLettr.com وظیفه انتشار پست های وبلاگتان در 12 ماه آینده را بر عهده خواهد داشت.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

این روش ، ارتقا وبلاگ شما را به حداکثر خواهد رساند و این اطمینان را می دهد که فالورهای جدید ، پست های همیشه سبز شما را مشاهده خواهند کرد . حتی ممکن است از طریق تعامل با فالورهای جدید زمینه های ارزشمندی برای همکاری و ارتقا وبسایت ایجاد شود.

2. ایجاد لینک ” کلیک برای توئیت کردن ” در هر مقاله

قرار دادن لینک به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی در انتهای هر پست روش خوبی برای تشویق خوانندگان وبلاگ برای ارتقا پست شماست. با این روش خوانندگان می توانند لینک مقاله شما را به سادگی و با کلیک روی گزینه “برای توئیت کردن کلیک کنید” به اشتراک بگذارند.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

با ابزاری به نام Click to Tweet ، می توانید یک لینک قابل کلیک کردن سریع و آسان ایجاد کنید . برای شروع ، یک اکانت رایگان ایجاد کرده و پیامی که می خواهید آن را توئیت کنید را تایپ کنید.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

سپس Generate Basic Link را کلیک کنید، یک لینک مشاهده می کنید که می توانید آن را به متن پست وبلاگتان اضافه کنید.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

هر بار که کاربران روی متن حاوی لینک کلیک می کنند توئیتر روی موبایل یا دسکتاپ آنها باز می شود و از آنها می خواهد تا لینک را توئیت کنند.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

3. تغییر و تبدیل محتوای وبلاگ به عکس یا ویدئو

توئیتر در ابتدا به عنوان مکانی برای افزایش ترافیک وبلاگ ها استفاده می شد اما کم کم به سمتی می رود که مردم محتوای شما را روی خود توئیتر مشاهده کرده و می خوانند. اما چطور باید هم از این گرایش کاربران استفاده کرد و هم ترافیک وبسایت و وبلاگ را افزایش داد؟ با تغییر پست وبلاگ برای توئیتر و لینک به منبع اصلی.

سه فرمت اصلی برای تغییر محتوا برای این کار ، تصاویر ، ویدئوی کوتاه و ویدئوی زنده هستند که می توان از آنها برای افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر استفاده کرد.

تصاویر

افراد سال ها از تصاویر برای محتوای توئیتر خود استفاده می کردند زیرا تصاویر توجه بیشتری را در فید اخبار به سمت خود جلب می کنند. اما فقط به یک تصویر بسنده نکنید. سعی کنید دو تا سه متن اصلی از پست وبلاگتان انتخاب کرده و آنها را به تصاویر گرافیکی جذاب تبدیل کنید. همچنین متون به همراه تصاویر جذاب و تصاویری که توجه مخاطب را به خود جلب می کند ، بسیار موثرتر از اضافه کردن یک عنوان بر روی یک تصویر معمولی است.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

به عنوان مثال می توانید یک عنوان و لینکی از پست وبلاگ را به همراه یک تصویری که متنی جذاب از محتوای وبلاگ شما به آن اضافه شده را قرار دهید.

ویدئوی کوتاه

بسیاری از افراد نمی دانند که در توئیتر می توانند 2 دقیقه و 20 ثانیه ویدئو روی توئیتر بارگذاری کنند (140 ثانیه). تماشای ویدئو و ارسال محتوای ویدئویی اخیرا در همه شبکه های اجتماعی رو به افزایش است و گرایش به سمت اینگونه محتوا روز به روز بیشتر می شود. اگر می خواهید توجه مخاطب را جلب کنید از ویدئو استفاده کنید.

کار با توئیتر در ارسال ویدئو بسیار راحت است و فرآیند آن بسیار شبیه اسنپ چت است : آیکون دوربین را فشرده و نگه می دارید و زمانیکه به پایان رسید آن را رها می کنید. همچنین می توانید صحنه هایی را که دوست ندارید را حذف کنید.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

پخش ویدئویی زنده

با پریسکوپ ، اپلیکیشن تعبیه شده در توئیتر ، کاربران می توانند از پخش زنده استفاده کنند.

از این قابلیت می توانید به این صورت استفاده کنید مثلا برای هر پستی که منتشر می کنید می توانید از پخش زنده استفاده کنید ، در مورد مطلب صحبت کنید ، در مورد آن با مخاطب بحث و تبادل نظر کنید و مخاطبان را تشویق کنید تا بیشتر در مورد آن بخوانند.

4. افرادی که به پست شما مرتبط هستند را منشن کنید

این تکنیک بسیار ساده است اما خیلی خوب نتیجه می دهد. برای ارتقا در شبکه های اجتماعی ، همکاری بسیار اثربخش است و شما مجبور نیستید به دنبال خیل عظیم تاثیرگذراران ( influencers ) بگردید و به آنها دسترسی پیدا کرده و آنها را متقاعد کنید که با شما همکاری کنند.

به سادگی در پست وبلاگتان افرادی که به آن پست مرتبط هستند را ذکر کنید و پس از انتشار پست و به اشتراک گذاری در توئیتر آن افراد را منشن کنید و اگر خوش شانس باشید و محتوای شما محتوای خوبی باشد آنها آن محتوا را با مخاطبانشان به اشتراک می گذارند یا حداقل آن را ری توئیت ( توئیت مجدد ) می کنند.

به عنوان مثال مشاوره JRC ، مطلبی را در مورد پخش زنده فیسبوک نوشته که توصیه های از شخص دیگری را در آن پست گنجانده و شخص مورد نظر را منشن کرده است. با اینکه JRC تا آن زمان برای شخص مورد نظر ناشناخته بود با این کار باعث شد هم فرد مورد نظر ، JRC  را شناخته و هم پست JRC توسط شخص مورد نظر با مخاطبانش به اشتراک گذاشته شود.

پس ببینید چه کسانی در حوزه کاری شما معتبر و تاثیر گذارند ، خصوصا آنهایی که در توئیتر فعال هستند و سپس آنها را در پست وبلاگ بعدی خود منشن کنید.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

5. کسانی که وبلاگ شما را منشن کرده اند را توئیت مجدد کرده یا از آنها سپاسگذاری کنید

فراموش نکنید افرادی که فعال هستند و پست های وبلاگ شما را روی توئیتر به اشتراک می گذارند و یا به پست ها واکنش نشان داده و مشارکت می کنند را جستجو کنید و به آنها پاسخ داده و یا آنها را توئیت مجدد کنید. این کار نه تنها باعث می شود که آنها در آینده به این کار ادامه دهند بلکه چیزی که افراد در شبکه های اجتماعی در مورد شما می گویند به نوعی سند تایید اجتماعی شماست. پس به این نکته بسیار توجه کنید.

حواستان به توئیت هایی که افراد در آنها شما را منشن نمی کنند نیز باشد زیرا ممکن است شما از به اشتراک گذاری آنها مطلع نشوید. برای یافتن این توئیت ها ، بخشی از وبلاگ ، پست یا آدرس (URL) خود را در قسمت جستجوی توئیتر تایپ کنید. این کار 100% جواب نمی دهد اما می توانید افرادی را بیابید که بدون اینکه شما بدانید مطالب خوبی را در مورد شما به اشتراک گذاشته باشند که به نفع شماست.

6. برای افزایش ترافیک توئیت های Clickbait ایجاد کنید

استفاده از طنز ، تحریک مخاطب و نشان دادن ارزش محتوا

در واقع منظور از محتوای Clickbait این است که از روش هایی که به عنوان نمونه در زیر عنوان می شود استفاده کرده و توجه مخاطب را جلب کنید و او را تشویق کنید تا مطلب شما را کلیک کرده و بخواند که در کل موجب افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر خواهد شد .

می توانید 140 کاراکتر و یک عکس استفاده کنید تا افراد را متقاعد کنید تا پست وبلاگ شما را ببینند. پس خلاق باشید و از این 140 کاراکتر درست استفاده کنید وگرنه افراد از محتوای شما صرف نظر خواهند کرد.

لازم نیست دقیقا مطلبی که در محتوا آورده شده را در عنوان پست ذکر کنید ، به این فکر کنید که چطور می توانید توجه مخاطب را جلب کرده و او را تشویق کنید تا کلیک کرده و بخواند.

مثلا سعی کنید از طنز استفاده کنید. همه انسان ها خندیدن را دوست دارند. برای مثال Brian Carter  ، معمولا در کنار پست وبلاگش تصاویر خنده دار قرار می دهد که باعث می شود توجه مخاطب را جلب کرده و آنها را تشویق به خواندن مطلب کند. در واقع طنز یک راه بسیار خوبی برای تشویق مردم به کلیک کردن و خواندن مطالب شما است.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

می توانید با عنوان تحریک برانگیز ، مخاطب را تشویق به کلیک کردن و خواندن مطلب کنید. به عنوان مثال Kim Garst از این ترفند استفاده می کند و این عنوان را انتخاب می کند ” کاری که روزانه حتما باید در فیسبوک انجام دهید ” . چه کسی ممکن است است کاری که همه باید روزانه در فیسبوک انجام دهند را نخواهد بداند؟! این یک روش بسیار خوب برای جذب ترافیک بیشتر و ارتقا وبلاگ است.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

باید ارزش محتوای وبلاگ خود را به مخاطب نشان دهید. میلیون ها پست وبلاگ روزانه روی وب قرار داده می شود . چرا باید افراد پست شما را انتخاب کنند؟ آیا چیز جدیدی برای عرضه دارید؟ آیا دیدگاه متفاوتی را ارائه کرده اید؟

در اینجا یک مثال بسیار عالی از Andy Crestodina را می بینید. دقت کنید که این توئیت چطور با نمایش دادن نمای کلی هشت عنصری که باید در صفحه تان قرار دهید، ارزش این محتوا را نشان می دهد. در واقع شما را تحریک می کند تا مطلب را بخوانید و آن هشت عنصر را بشناسید.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

7. آخرین پست وبلاگتان را بالای تایم لاین توئیترتان پین (Pin) کنید

این مقاله با یک نکته ساده در مورد افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر آغاز شده و با یک نکته ساده نیز به پایان می رسد.

اگر هدف اصلی شما از بازاریابی توئیتر ، جذب ترافیک بیشتر به وبلاگ یا وبسایتتان است ، ایده خوبی است اگر همیشه آخرین پست وبلاگ را بالای تایم لاین توئیتر قرار دهید. توئیت پین شده شانس بازدید بیشتری دارد.

پین کردن یک توئیت بسیار راحت است . پیکان کنار توئیت را باز کرده و Pin to Your Profile Page را انتخاب کنید.

افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

پین کردن پست وبلاگ بدون در نظر گرفتن 6 موردی که در بالا ذکر شده ، باعث افزایش ترافیک وبلاگ شما نخواهد شد اما قطعا به این کار کمک خواهد کرد. معمولا توئیت های پین شده بیشترین واکنش و تعامل را دارند . در نظر داشته باشید که از چه روشی در پست وبلاگتان برای ایجاد انگیزه در مخاطب برای خواندن مطلب استفاده می کنید. آیا از طنز استفاه می کنید ، یا تحریک مخاطب به دانستن بیشتر یا از روش نشان دادن ارزش محتوا؟

نتیجه گیری از افزایش ترافیک وبسایت از طریق توئیتر

توئیتر یک پلت فرم ساده است که به راحتی می توانید با آن کار کنید اما اگر واقعا می خواهید از توئیتر به عنوان ابزار استراتژیک بازاریابی استفاده کنید باید خلاق باشید.

از یک بار توئیت کردن و یا توئیت کردن متن وبلاگ صرفا با یک لینک یا هشتگ به شدت پرهیز کنید . به جای آن ، از تکنیک هایی که در اینجا ذکر شد برای جلب توجه بیشتر و افزایش ترافیک استفاده کنید.

مطالب مشابه

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟